Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

"Ezt nem csak a PC-ért teszik, hanem az Xbox One-ért is."

Azért az egy érdekes felhangot ad annak, hogy csak Win10 alatt lesz elérhető..

(#2) DithenS


DithenS
senior tag

30-40%-al lesznek gyorsabbak a játékok?! Ez nekem kicsit túlzásnak tűnik.
Vagy lehet tényleg igaz csak most a fejlesztők még kényelmesebbek lesznek tehát ott vagyunk ahol a part szakad.
De tényleg ha ez a 30-40% igaz,akkor konkrétan a Microsoft bevalja hogy eddigi DirectX ez kalap sz..t sem ért nem?

(#3) Lenry válasza LordX (#1) üzenetére


Lenry
félisten

amire mindenki frissíthet, aki Win7-et vagy 8-at használ, ami a Steam felmérését* figyelembe véve a játékosok 90%-a használ.

* lehet, hogy nem reprezentatív, de hirtelen ez van kéznél

(#2) DithenS nem tudod mi a különbség a DX12 és a korábbi DX-ek közt, ugye?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) LordX válasza Lenry (#3) üzenetére


LordX
veterán

Játékok esetében szerintem nincs reprezentatívabb felmérés nála.

(#5) Raysen623 válasza DithenS (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez így ebben a formában nem igaz...A DX11 is jó volt, csak időközben túllépett rajta az idő és a hardver.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6) Menthirist


Menthirist
veterán

valahogy ez a "írd meg one-ra és futni fog pc-n is" nem hangzik túl optimalizáltnak :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#7) Lenry válasza LordX (#4) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem is, de van az a statisztikus, aki belekötne, gondoltam, így biztonságosabb :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Vesa válasza Lenry (#3) üzenetére


Vesa
veterán

csak kérdés, hogy mennyi ember akar frissíteni...Nekem pl. eszemben sincs...

A tudomány a valóság költészete!

(#9) zzola


zzola
félisten

Nekem nem tetszik az egész!

(#10) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Tehát ami fut Xbox one-on az menni fog dx12 PC-n is, az remek. Most már csak az kell, hogy legyen is lehetőség játszani a játékok bagy részét, ne tartsák meg az Xbox one exkluzivitást, mint pl. a Gears of War 2-3 volt annó. Amúgy ez teljesen ésszerű ha egy kattintással megvan a PC verzió is, nem kell külön portolással foglalkozni, akkor a PC verzió kisebb eladásai is csak növelik a bevételt különösebb ráfordítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#11) alevan válasza Ragnar_ (#10) üzenetére


alevan
őstag

Fordítva kellene venni: egy kattintással meg van az Xbox One verzió. Utánna már csak a felbontással és az effektekkel kell 1-2 napot sakkozni, hogy szép is legyen, gyors is legyen.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12) Vesa válasza Ragnar_ (#10) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, csak így már tényleg minden egy konzolport szar lesz PC-n. Pedig a PC hardver már most messze elhagyta az un. NewGen konzolokat. A játékok zöme trágya módon néz ki csak azért, mert a konzol tudásához készítik el, a portolásnál meg már senki nem foglalkozik azzal, hogy a PC ennél ezerszer többet tud, és lehetne minden sokkal szebb, gyorsabb, jobb...A portolt játékok PC-s irányításáról nem is beszélve, kész katasztrófa néha az egérkezelés, vagy maga a GUI is, mert mindent a béna 3 gombos kontrollerhez szabnak...

A tudomány a valóság költészete!

(#13) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Banán lesz ebből, nem gyors terjedés. Legalább is PC-n. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) Lenry válasza Vesa (#8) üzenetére


Lenry
félisten

akkor nem játszol DX12-es játékokkal. I.J.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) speed471 válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


speed471
aktív tag

De még mekkora fail! Nem is beszèlve a sok buthàról akik dx12 vga vesznek mondván jönnek a dx 12 játékok.... és? Később jönnek jobb vga-k is. De nekem se a win 10 nem tetszik sem ez a xboxos része.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#16) CPT.Pirk válasza speed471 (#15) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szintén. A magam részéről sokkal jobban bízom a Vulkan jövőjében PC téren, amúgy sem szeretnék több Windowst az életembe.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) Callisto válasza Vesa (#12) üzenetére


Callisto
őstag

:D:D:D Köszi!

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#18) #16939776


#16939776
törölt tag

"az ARK: Survival Evolved és a Gears of War: Ultimate Edition, továbbá a Project Cars fejlesztői korábban már nyilatkozták, hogy DirectX 12-ben 30-40%-kal is gyorsabban fut a játékuk."

Újra értelmet nyer a turbó gomb.

;]

Legyen meg a kidolgozott irányítás/kameramozgás PC-re is, ne érződjön hogy hirtelen-portolt játékot tol az ember, akkor beleférhet.
HD77X0 (Xbox one) szint elég olcsón hozható, és innen fölfelé majdnem minden vas profitálhat a DX12-ből, miért ne tudna gyorsan terjedni? Nem akar mindenki Win10-et rakni a gépére, miért? :U

[ Szerkesztve ]

(#19) Valdez válasza DithenS (#2) üzenetére


Valdez
őstag

Project carsnal nem túlzás. Persze a 30-40% főleg amd-re lesz értendő, mivel integrálva van a játékba az nv physx, ami bizonyos funkciókat offloadolni tud geforce-ra, persze radeonra nem. Radeonon minden procin fut, ezért azon procilimit van.

(#20) big-J


big-J
őstag

Amilyen csapnivalóan optimalizált az ARK, nyugodtan kihozatalának még +100%-ot is...

(#21) SVLaller


SVLaller
senior tag

ha lehetővé tennék valamilyen formában konzolon a bill-egér használatot, szerintem a maradék pc-sek fele azonnal váltana

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#22) DithenS válasza Lenry (#14) üzenetére


DithenS
senior tag

Kérlek ne haragudj,de mért ilyen bunkó módon írsz sok embernek?
Szólni mernék hogy a sok számítógépezés agresszivitást okoz,illetve a kialvatlanság is :)

(#23) DithenS válasza Valdez (#19) üzenetére


DithenS
senior tag

Értem,köszönöm :)

(#24) ddaydome válasza SVLaller (#21) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello, ebben egyetértek veled.Szerintem most nagyon jó less a windows plattform.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#25) alevan válasza SVLaller (#21) üzenetére


alevan
őstag

Szerintem nem. És amúgy sem lessz ez megvalósítva. Akinek egér+bill kell az PCzzen.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#26) LLKobe


LLKobe
veterán

A magyar mentalitás minfenhol utolérhető: végre jön a halódó pc platformra valami, ami tényleg leginkább pozitívumokkal kecsegtet, de ebbe is megtaláljuk a rosszat, és utáljuk ezt is :C

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27) CPT.Pirk válasza LLKobe (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fail. 1-2 év múlva majd gondolj vissza az itt leírtakra. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) LLKobe válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


LLKobe
veterán

Idővel úgyis csak dx12 - re írnak majd mindent, uh nem lesz választás kérdése. Persze ez nem most lesz, de ez lesz a vége. De persze mindenhes hozzá lehet állni úgy, hogy csak a negatív aspektusokat látod. Nem vagyok mai csirke, naív se vagyok, de rögtön leszarozni mindent...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#29) TTomax válasza LLKobe (#28) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én speciel egy picit átérzem a kolléga szkepticizmusát,mégis csak az MSröl van szó...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30) berVi válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


berVi
senior tag

Meg szerencse, hogy neked itt a PH-n van kristalygombod, amibol ilyen faszan megmondod nekunk a frankot. Mi lenne velunk nelkuled?

Kiddies...

(#31) CPT.Pirk válasza LLKobe (#28) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez csak arra igaz, akinek a Windows áruház a fontos, mert ott feltétel a DX12. Hol vesszük a játékokat? Ha a PC-t nézzük, akkor Steamen meg az Originen, meg Humble bundle-ön...

A DX12 terjedésének PC-s gátja lesz a Win10 terjedése. Próbálkoznak az ingyenes frissítéssel, de félő, hogy így sem fog elég nagy ütemben terjedni. A nyakamat rá, hogy az 1 év ingyen frissítés ki lesz majd tolva, mikor a számok nem hozzák a kellő százalékokat. A véleményem szerint ugyanaz fog lejátszódni, mint ami az XP vs. Win7, Win8 esetében is lezajlott, csak itt az 7-es lesz az XP helyében.
Ezzel szemben a vulkannak az eddigi infók szerint nincs ilyen problémája, ha a PC-t nézzük, akkor az a jobb választás, mert élből multiplatform, és régebbi Windowsokon is menni fog. Egy PC-s fejlesztőnek ez maga az álom.

Leszarozás meg nem volt, de ugye nem véletlen lett szállóige a "konzolport" kifejezés. Valljuk be, nem alaptalanok a portok minőségét firtató kérdések, láttunk már pár rossz portot neves cégektől.

berVi: "kiddis". Aha, meg a jó... :) Cáfold meg amit leírtam, vagy ne vagdalkozz. :P

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"DirectX 12 támogatást kap az ARK: Survival Evolved és a Gears of War: Ultimate Edition, továbbá a Project Cars fejlesztői korábban már nyilatkozták, hogy DirectX 12-ben 30-40%-kal is gyorsabban fut a játékuk, tehát várható a frissítés itt is."

LOL, az ARK egy technikai katasztrófa, az Unreal Engine 4-es játékok legnagyobb szégyene. Ez az iskolapéldája annak, hogy hogyan nem szabad játékot készíteni. Ha egy értelmes csapat csinálná, akkor még DX11 alatt is sokkal többet tudnának hozni, mint 30-40%. Nagyon ciki, hogy csak DX12-vel tudnak 30-40%-ot kicsavarni és akkor még ez a balf*sz csapat akar Shitworks-öt a játékába, hogy garantált legyen a diavetítés. :W

Abu, a DX12-ről is fogsz csinálni játéklistát úgy, mint sok évvel ezelőtt a DX11-ről, illetve később a Mantle-ről is csináltál?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#33) Sinesol


Sinesol
veterán

Na ha enyire az egyszerű 1:1 portolásra hajtanak, akkor tényleg ideje lesz elfelejteni a konzolok tudásszintje alatti vga-kat. Így semmi értelme nem volt kiadni a 370-est. :(

[ Szerkesztve ]

(#34) bdlackoo


bdlackoo
tag

akki eddig pcn jatszott az ms osen tette. hiaba lazadoztok. ez van. eddig is lecserte az ost aki jatszni akart. ezutan is le fogja. ha nem teszik lehet menni unixra :) ez van. mintha valami meglepo dolog tortent volna.

dinosaurs are jesus ponies

(#35) 80hun


80hun
addikt

Lassan lehet venni az új vgakat a gépekbe. :D

(#36) Rojik válasza Sinesol (#33) üzenetére


Rojik
tag

A 370-est, ezzel a névvel volt értelmetlen kiadni. 270-es erősebb nála, valamint a 370-es drágább is a 270-nél.

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#37) Lenry válasza DithenS (#22) üzenetére


Lenry
félisten

nem haragszok.
a finomkodásban elveszik a mondanivaló súlya.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) Ragnar_ válasza Sinesol (#33) üzenetére


Ragnar_
addikt

PC-n azért lassan itt a natív 4K felbontás (igaz 200k alatti VGA-val nem nagyon érdemes próbálni a játékok nagy részét) currentgen konzolok csak FullHD-t renderelnek, Meg ugye van már a multimonitor/surround támogatás, ahhoz is kell az erősebb VGA. Manapság már sok port játékot visz többékevésbé játszató sebességgel egy középkat VGA is FHD-ban, pl. Wolfenstein, Dying Light ..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#39) Sinesol válasza Ragnar_ (#38) üzenetére


Sinesol
veterán

Mármint arra gondoltam, hogy a konzolok gcn 2-t tudnak, a 370 meg gcn 1-et.

Legalábbis én így látom, a 370-ben kevés a kraft, nincs trueaudio, nincs freesync, csak 2 parancsprocesszor van 8 helyett, 8 parancslista 64 helyett, nincs delta color compression, nincs grafika preempció...egyszerűen ezernyi sebből vérzik a régi gcn.

Középkategória amúgy szerintem inkább a 380, mivel a 390 a felső, a Fury meg a high end. Ha megnézed a másik oldalt, ott a gtx 960 ami a 380 párja, az is egyértelműen középkategória.

[ Szerkesztve ]

(#40) Ragnar_ válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


Ragnar_
addikt

A nem elérhető, és a rissz-rossz konzolport között is van árnyalatnyi különbség, másrészt pl. Dark Souls esetében kb. napokon max. heteken belül már játszató volt a konzolport PC-n bármilyen komolyabb probléma nélkül, másrészt pont a gears of war 1 volt az egyik példája annak, hogy egy konzolport is lehet problémamentes. Az meg, hogy van a vulkan az tök jó, de ha az Xbox címek esetleg mégis dx12-vel készülnek az nem lesz túl nagy meplepetés szerintem. A PC-re mint célplatformra fejlesztett komolyabb játék talán a Crysis1 volt, meg mondjuk a Starcraft 2, meg most ugye a Star Citizen meg persze sok indie játék, amiknek meg általában nem nagyon kell még a dx 10 se, sőt még VGA nélkül is futnak az integrált megoldással.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#41) KAMELOT


KAMELOT
titán

MUHAHAHA....ez jó lesz...... MUHAHAHA! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42) b. válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


b.
félisten

Nem értem a problémád lényegét. Aki játszani akar dx 12 játékokkal kénytelen lesz váltani. Aki nem vált, nem játszik velük, ergo pusztán a játékosokat figyelembe véve -(nem az office felhasználókat )-biztos sokan fognak váltani. A másik ami segíteni fogja a dolgot, hogy kalóz verziókról is ingyen lehet legális Win 10 re frissíteni. Ez itt felénk a balkánon nyomós érv.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) Joshi válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


Joshi
titán

A Vulkan simán végezheti úgy mint a Mantle, a DX12 biztosan kaszálni fog mivel a Microsoftnak van pénze és befolyása a játékfejlesztők felé. De van a B-terv, az MS ráijeszt a felhasználókra hogy néhány hónapon belül megszünteti a Win7 & 8.1 támogatását. ;]

(#42) b. "A másik ami segíteni fogja a dolgot, hogy kalóz verziókról is ingyen lehet legális Win 10 re frissíteni. Ez itt felénk a balkánon nyomós érv."
Ez így ebben a formában nem igaz, lehet frissíteni kalóz verziót is, de ettől még kalóz verzió marad. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Persze a vezérlésre vonatkozóan vannak bizonyos követelmények a Microsoft részéről, így támogatni kell a billentyűzetet és az egeret"

Ennek alapnak kellett volna lennie már eddig is, minden konzolon. Miért baj az ha lehet választani, nem pedig ráerőltetik a kontrollert mindenkire?

(#45) tDr1v3r válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mondjuk mert a kontrolleresekkel összeereszteni az egerészőket enyhén szólva se lenne fair?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#46) Dr. Akula válasza tDr1v3r (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miért ne lenne? Ki kötelezi a másik felet hogy maradjon a kontrollernél? Ő is használhat egeret. Ennyi erővel a Forma1-en is kizárhatnák a jobb pilótákat meg a jobb autókat, mert nem fair egy Schumahert összeereszteni egy Baumgartner Zsoltikával. :D

(#47) tDr1v3r válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pont az egerészők köteleznék a kontrollereseket így.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#48) anulu válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


anulu
félisten

azért a vérbe szidott 8.1 is 33%-on áll Steam-en.

egy PC fejlesztőnek lehet. aki viszont multiplatformot akar annak simán lehet, hogy jobb lesz a DX12. tekintetbe véve, hogy a törés hiánya miatt aki játszani akar egy next-gen konzol címmel, az megveszi, inkább arra fognak fejleszteni. ha utána egyszerű áttolni PC-re, akkor OK, ha nem, akkor nem foglalkoznak vele (vagy csak minimálisat).

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#49) speed471 válasza Joshi (#43) üzenetére


speed471
aktív tag

Engem aztán ijezgethetnek hogy támogatás megszünik úgy se nagyon hoznak értelmes izgalmas új játékot a filmeket meg tudom nézni win 7 alatt netezni is lehet céges dolgokat intézni.. mi kell még?
Mondjuk ha ez bekövetkezik eladom szép sumáért a gépem de én kétlem hogy ilyet tennének avval magukat ássák el. Bár lehet ezt a win 10 el is megteszik ;]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#50) Hellwhatever válasza anulu (#48) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Ha csak a warez hiányát lehet felhozni a konzol mellett akkor ez azért visszafelé is elüthet.

Olcsóbb lehet egy közepes pc-t fenntartani és lewarezolni azt a rengeteg áttolt multiplatform címet mint egy Xbox One-ba ruházni és azt rendszeresen etetni friss címekkel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.