Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

amd marketing :DDD

hüllő

(#2) mc.törcsi válasza gyiku (#1) üzenetére


mc.törcsi
csendes tag

mekkora genyók...

„beszélő RG-400-as Okos Törülköző”

(#3) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Most ez miért újdonság? A proci és a GPU néhány része is tiltva van ebben a készülékben, akkor a memória már nem olyan nagy kunszt :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

És az mire jó, hogy letiltják? :D

(#5) kaller1 válasza hemaka (#4) üzenetére


kaller1
veterán

Marketing... :U

.::> <::.

(#6) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

ebben hol a logika?

(#7) Mr.Csizmás válasza hemaka (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

arra hogy a T. júzernak meghagyják az örömöt, hogy vazze, kiterjesztettem a memóriáját, ügyes vagyok

off: Korábban már többször előfordult, hogy egy-egy középmezőnybe szánt készüléken letíltásra került a GPS vevő vagy az FM rádió, sőt arra is volt már példa, hogy az eredetileg VGA felbontású kijelzőt csak QVGA felbontásban használt egy készülék,

ezekre tud valaki példát mondani? :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Egy ilyen letiltásnak értelme nem sok lenne. De ha tudják, hogy ez így van és lehetséges, akkor mért nem egy olyan HD2-ről készült videót mutatnak be, amin megcsinálták? Egy animáción azt mutatnak be, amit akarnak.
Az én telefonomban letiltott GPS van, elég sokat foglalkoztak vele az xda-developers fórumain, végül feladták, mert nem lehetséges a használata, egyébként még antenna sincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#9) Pubszon


Pubszon
veterán

De szemetek hogy inkább letiltsák és eladják ugyan annyi költséggel mint a teljes, kevesebb pénzért... már ha olcsóbb akkor szedjék is ki belőle. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10) Inarus válasza Rickazoid (#8) üzenetére


Inarus
addikt

Letiltott GPS??? :Y
WTF! S az hogy? Mármint hogy van a Tytn-ben GPS, ha még antenna sincs?

(#11) erdoke válasza Ulkesh (#3) üzenetére


erdoke
titán

Amire te gondolsz, az nem hardveres tiltás, hanem a megfelelő univerzális driver hiánya. Közvetlen hardveres eléréssel működő programok maradéktalanul ki tudják használni a GPU-t. CPU esetében pedig nem is tudom, mire akartál kilyukadni. :F

A RAM mennyisége nem híresztelés, az enyémen is 576 MB működik péntek óta. A programok számára elérhető 459 MB, ami önmagában is elegendő bizonyíték, lévén az eredetileg megadott összes RAM 448 MB.
A kérdés már inkább az, hogy a ROM is 1 GB-os ebben is, ahogy az USA TMO verzióban, vagy sem. Na meg hogy mikor tudják engedélyezni az FM Transmittert, amit szintén tud a beépített rádió chip. :)

A téma rossz helyre került, a PDA-n belül lenne a helye.
Szerk: Karma,
Eddig konzekvensen elkülönítésre kerültek a WinMo készülékek a GPS-szel együtt, ennek megfelelően a HD2-vel kapcsolatos híreknek jelen felállás szerint a PDA/GPS-en belül kellene feltűnnie. :)
Az XDA kizárólag egy fórum, és mint ilyen, nem igazán értelmes, hogy értesülései vannak.
A "tilt", és az ebből képzett szavak mind rövid i-vel írandók.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#12) Karma válasza erdoke (#11) üzenetére


Karma
félisten

"A téma rossz helyre került, a PDA-n belül lenne a helye."

Lehet lassan összeolvad a kettő végre az oldalon? :)

“All nothings are not equal.”

(#13) Inarus válasza erdoke (#11) üzenetére


Inarus
addikt

A fórum része az ismert, de attól még van rendes felületük is, ahol leközölnek pár hírt.

(#14) Karma válasza erdoke (#11) üzenetére


Karma
félisten

A Fototrend részen is készül valami összeolvadás, lehet hogy itt is lesz, amikor beindul az arculatváltás. Majd meglátjuk.

Egyébként az XDA nem "csak" egy fórum, hiszen rengeteg leak kerül oda.

“All nothings are not equal.”

(#15) Killing


Killing
addikt

"A HTC egyelőre nem foglalt állást az üggyel kapcsolatban, ám a felhasználói visszajelzések egyelőre megerősíteni látszanad az xda-forums feltételezéseit."
Pls javítsátok. :R

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#16) RandomGosu válasza Killing (#15) üzenetére


RandomGosu
senior tag

az ilyeneket szerintem privátba küld el a hírszerzőnek.

xda-sok mindent megoldanak! :C

(#17) gabor85


gabor85
őstag

múmman jól járt :D

(#18) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Na, ennyit a HTC-ről... ez után mi jön? SonyE-módra, külömböző házas - de egyező hardverekkel rendelkező - készülékeket ad ki?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19) Inarus válasza tDr1v3r (#18) üzenetére


Inarus
addikt

Már erre is volt példa. Ez amúgy sem csak az SE-re jellemző. Ők max túlzásba vitték, mint a Moto anno... :)

(#20) Rickazoid válasza Inarus (#10) üzenetére


Rickazoid
addikt

Valami a chipset-ben van, nem olvastam végig az erről szóló fórumot, csak az elejét és a végét, az elején egy másik telefonra hivatkoznak, amiben állítólag megcsinálták és azt feszegették, hogy mivel ugyan arról a chipset-ről van szó, lehet ennél is kivitelezhető. De nem jártak sikerrel.
Itt a fórum, és itt a végkövetkeztetés.
Mondjuk, hogy ez mennyire tekinthető GPS-nek és mennyire nem, az más kérdés, de szerintem ilyesmik miatt kelnek szárnyra ilyen pletykák, hogy letiltott GPS-ek.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#21) Karma válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


Karma
félisten

Megtaláltam.

“All nothings are not equal.”

(#22) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Engem inkább az lepett meg,hogy a hd2-t középkategóriás telefonnak mondja a cikk.

De egyébként ennyi ramnál már nem mindegy mennyi van?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23) FoxiestFox válasza Zirowe (#22) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem hát. Nagyobb a qki.

(#24) erdoke válasza Zirowe (#22) üzenetére


erdoke
titán

WM6.x alatt mindegy, WM7 alatt remélhetőleg érzed majd előnyét.

A legjobb aláírás a héten

(#25) plus44 válasza kaller1 (#5) üzenetére


plus44
veterán

elcseszett marketing :(

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#26) kaller1 válasza plus44 (#25) üzenetére


kaller1
veterán

Most erre mit mondjak? Majd jön a következő gép, amiben nem lesz letiltva és azt mint újdonságot fogják bemutatni az elődhöz képest. :)

.::> <::.

(#27) #06658560


#06658560
törölt tag

Apropó! Ha már letiltások és társai. létezik már hibrid rádióvevős teló? dab+fm?

(#28) szamovar válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


szamovar
tag

Asus 750-nél volt a kijelző botítás ha jól emlékszem...

[ Szerkesztve ]

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#29) plus44 válasza kaller1 (#26) üzenetére


plus44
veterán

Ismerős helyzet...:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#30) erdoke válasza kaller1 (#26) üzenetére


erdoke
titán

A bemutatáson már túlvagyunk, de eddig még nem reklámozták az extrákat, szimplán 576 MB RAM-mal és 1 GB ROM-mal tették fel a honlapra az amerikai verziót.

A legjobb aláírás a héten

(#31) madarasz92


madarasz92
őstag

De gonoszak olyan gépet adnak ki amelyben már benne van a 576mb és letiltanak belőle..

(#32) kaller1 válasza erdoke (#30) üzenetére


kaller1
veterán

Erről beszéltem. :)

.::> <::.

(#33) Napfénysüti

Azt nem értem mért volt jó hogy letiltották azt a memóriarészt. De a HTC-nél biztos tudják. :)
Még jó hogy van XDA. :))

Més que un club!

(#34) erdoke válasza Napfénysüti (#33) üzenetére


erdoke
titán

Talán a Google (vagy a Nexus One = Bravo) miatt titltották le, mert így megvan a folyamatos fejlődés:
HD2 EU = 448 MB RAM
N1/Bravo = 512 MB RAM
HD2 US (WM7?) = 576 MB RAM

A legjobb aláírás a héten

(#35) Napfénysüti válasza erdoke (#34) üzenetére

Akkor csak azt nem értem hogy mért csak az európai verzióban lett letiltva? Az amcsiban meg vígan ott van. :F Mert így akkor a kétfajta HD2 közé esik a Nexus1/Bravo. Ennek értelmét nem látom... Ha annyival jobb lenne az US HD2 akkor már lehetne a neve HD3 is. :DDD

Més que un club!

(#36) gabor85 válasza erdoke (#34) üzenetére


gabor85
őstag

magyarul ez egy előre gondolt kis csalás?
mert ha igen nem értem; mindegyiket a HTC gyártja...

(#37) Rickazoid válasza gabor85 (#36) üzenetére


Rickazoid
addikt

Lehet ezzel próbálják növelni az eladásokat. Gondolták úgyis valaki rájön, így azok számára, akik szeretnek a telefon rendszerében babrálni, csábítóbb lesz (talán többen vannak, mint hinnénk), ráadásul ez megöli a garanciát, ami a gyártónak megint csak jó.

(#22) Edenyke: a cikk csak annyit ír, hogy korábban azoknál volt ilyesmire példa, a HD2-t nem sorolta a középkategóriába.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#38) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Egyébként szüksége van egyáltalán ennyi RAMra?
Most még lehet talán, de win7el lehet optimálisabban fog működni kevesebb ramot zabálva.

(#39) erdoke válasza 8nemesis8 (#38) üzenetére


erdoke
titán

Inkább fordítva, lásd XP vs. Vista/Win7.

A legjobb aláírás a héten

(#40) kaller1 válasza 8nemesis8 (#38) üzenetére


kaller1
veterán

Inkább több legyen benne,mint kevés... :))

.::> <::.

(#41) Napfénysüti válasza 8nemesis8 (#38) üzenetére

WM-nél mindig szükség van a sok RAMra. :DD Sose lehet elég. :DDD

Més que un club!

(#42) HXY


HXY
addikt

Age of Empires -t próbálta már valaki futtatni a masinán?
(Az xda-developers fórumon van egy patch, amivel régebbi ppc-s alkalmazások is mennek.)

Sorry elnéztem, ezt nem ide akartam

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.