Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Valahol azért el kellene gondolkozni ezen.... :((

B.Cs.

(#2) atosan válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


atosan
addikt

A Apple-nél elgondolkoztak, de hát a profit...

Maine coon

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ilyen minden évben kiderül, minden évben van tagadás, műfelháborodás, ígérgetés hogy becsszó most majd minden jobb lesz, aztán megy minden a régi módon.

Arra tippelek amúgy hogy az Apple is elviheti a gyártás egy részét valamelyik szomszédos Ázsiai országba, hogy ne legyenek "áldozatok" a kereskedelmi vitákban. Eddig nem volt választásuk, mert ezerrel ment az új széria gyártása, de a következő modell egy része talán már Vietnamban fog készülni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) strogov


strogov
senior tag

Majd elviszik egy olyan helyre ahol mégkevésbé fontos az emberi élet, és akkor ki se fog derülni. Fölösleges ezzel foglalkozni, a hipszter úgyis megveszi a telefont aztán boci szemekkel csodálkozik, hogy vannak ahol kizsákmányolják az embereket. Az apple-nek meg ebből van extrém nyeresége ... aztaaa mik vannak.

(#5) jeni


jeni
félisten

A szálláshelyeken milyen rend és tisztaság van. Amúgy az Apple nagyon is vastagon benne van a dologban! Tagadni nagyon is tudnak. Alamizsnáért foglalkoztatják a sárgákat és ennek fejében horror áron adják a cuccait a z Apple fanoknak.

(#6) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nevetséges bajusz húzogatás.
Itt csak az a kérdés mernek-e tovább menni a kínaiak.
Amúgy nálunk is van diák munka értelmes keretek között.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#7) joey04 válasza atosan (#2) üzenetére


joey04
titán

Az Apple az egyetlen, aki legalább foglalkozik a problémával. Rengeteg nem Apple cucc készül ott, de a többi cég szarik az egészre nagy ívben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) strogov válasza joey04 (#7) üzenetére


strogov
senior tag

Az összes fast fashion cég pakisztánban jórészt gyerek munkával, és/vagy kvázi rabszolgákkal csináltatja a ruhákat. Arra se veszik a fáradságot, hogy reagáljanak ha újságírók erről bizonyítékot hoznak, és cikket írnak a témában. A legtöbb amit ki lehet húzni belőlük, hogy "belső vizsgálat lesz."
Mégis tele van a Takko, C&A, H&M. Az embereket addig érdekli az egész ameddig fórum huszárkodni lehet. Amikor arról van szó, hogy akkor 10 forinttál drágábban kellene ruhát venni már húzzák a szájukat.
Apple ugyanez pepitában. Még meg is magyarázza, hogy "más is ezt csinálja". A fair phone-nál meg megy a sírás, hogy milyen drága.

[ Szerkesztve ]

(#9) atosan válasza joey04 (#7) üzenetére


atosan
addikt

Azért írtam, nem irónia volt.

Maine coon

(#10) Soulles válasza joey04 (#7) üzenetére


Soulles
tag

Ha jól emlékszem korábban is volt hasonló eset. Jó régen foglalkozik már az Apple a kivizsgálással, eredménytelenül. Nem állítom, hogy más gyártó szent, a képmutatás viszont még rosszabb... de valahogy illik az üzletpolitikájukba.

(#11) joey04 válasza Soulles (#10) üzenetére


joey04
titán

Honnan tudod, hogy eredménytelenül? Honnan tudod, hogy mennyit javultak a körülmények?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) 7Heads Drago válasza joey04 (#11) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sokat javult, ha megint ugyanott tartanak. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#13) Soulles válasza joey04 (#11) üzenetére


Soulles
tag

Ha annyit javult volna, szerinted a PR-huszárok nem lovagolták volna meg az alkalmat?

(#14) joey04 válasza Soulles (#13) üzenetére


joey04
titán

Voltak is cikkek a gyárlátogatásról, meg hogy történtek változások.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Soulles válasza joey04 (#14) üzenetére


Soulles
tag

Az igazságot egyikünk se tudja, de mivel profit orientált cégekről van szó én nem a pozitív forgatókönyvet valószínűsítem. Ellenben tényleg örülnék, ha neked lenne igazad.

(#16) Victoryus94 válasza 7Heads Drago (#6) üzenetére


Victoryus94
őstag

Persze, én is heti 7 nap dolgoztam napi (min) 11-14 órában (de volt 16 órás napom is) diákként a kötelező gyakorlatom alatt 5 éve.
Fizetés szinte semmi, de ha nem tetszik a dolog, akkor nem kapsz papírt. És még örülj hogy van ahol fizetni hajlandók (a másik lehetőség egy állami intézmény lett volna, ahol a kötelezően előírt kb 22 ezer ft-os havi juttatást sem adták volna oda -csak papíron). Gyakorlatilag boltba nem lehetett eljutni, mert 7 előtt nem volt nyitva semmi, és mire végeztél, este 8-9 körül meg már zártak az üzletek.

Munkavédelmi, és tűzvédelmi oktatást is csak papíron kaptunk.
Persze ez alig volt egy hónap, és vannak jóval durvább esetek, szóval nem panaszkodni jöttem. Sőt még örültem is hogy szereztem egy kis fizut (meg hogy nem azok közé kerültem akik a gödröt ásták az UTP kábelnek IT gyakornokként 40 fokba)

[ Szerkesztve ]

(#17) 7Heads Drago válasza Victoryus94 (#16) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Tudom milyen. Én is voltam benne, meg látom hogy mi megy jelenleg is a cégeknél.
Viszont az Apple az aki szeret az ilyenekkel villogni. Hát ez nem jött nekik össze.
Alap esetben semmi baj sincs a diákmunkával, ha normális keretek között folyik.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#18) Depression válasza joey04 (#14) üzenetére


Depression
veterán

Voltál már gyárban gyárlátogatás előtt? Olyan, mint nőknél a karácsonyi vendégvárás.
Na de félig visszatérve a cikkhez: nem hiszem, hogy abból az országból bármi sajnálatot kellene éreznünk kínaiak iránt, ahol törvényileg van szabályozva, hogy egy közmunkás a minimálbér felét kapja, vagy simán engedik az egyszerűsített alkalmazást, ahol fizess magad után minden adót, tb-t, és ugyanúgy nem lesz nyugdíjad, mert nem számít munkaviszonynak. Meg persze ott van a kollektív szerződés, órakeret, ahol minden kiskaput kihasználhat a munkáltató, hogy a kötelező pótlékokokat ne kelljen kifizetni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19) 7Heads Drago válasza Depression (#18) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az amcsiknál is katasztrófa az egészségügy. De pl nálunk is komoly hibák vannak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20) joey04 válasza Depression (#18) üzenetére


joey04
titán

Nem érted. Az Apple miatt és Apple nyomására legalább téma a dolog, és valamennyi pozitív változás biztos történt. Ez a lényeg. Nyilván nem lesz minden szép és jó. Ha gyárlátogatás előtt nem is voltam gyárban, volt már hasonló tapasztalatom, hogy amikor jön az ellenőrzés, akkor előtte mik történnek bizonyos helyeken... De ez más téma.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Depression válasza joey04 (#20) üzenetére


Depression
veterán

" De ez más téma." Mert ez a foxconn, és az apple-nek gyárt?

Olvastad a cikket? :F

Nyugi, az összes többi kínában vagy itthon gyártó cég semmivel sem különb, tehát nem vagyok alma ellenes, de azért abban se ringassa már magát senki, hogy az alma más. Szándékosan hoztam fel az itthoni állapotot, mert a cikkben szereplő "ideiglenesen foglalkoztatott (úgynevezett dispatch, eldobható) alkalmazottakkal igyekeztek biztosítani, az ilyen formában foglalkoztatott munkavállalók számát viszont 10%-ban maximálja a kínai munkajog" idehaza még csak nem is törvénysértő, hanem természetes.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22) joey04 válasza Depression (#21) üzenetére


joey04
titán

A más téma arra gondoltam, hogy az ellenőrzések előtt mi történik gyárban, vagy máshol.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) 7Heads Drago válasza Depression (#21) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az Apple javára írandó hogy van és volt náluk ellenőrzés. Én tudok olyan gyárat ahova be se teszi a lábát egy ellenőr se. Higénia, munkavédelem, munkajog védelem kb a nullához közelit. És ez nem Kína, hanem Mo. Sajnos.
Persze jelenleg kinyalja fényesre az ország a cég seggét, az Apple meg most fekete bárány lett Kínában.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.