Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

érdekesnek tűnik, bár nem tudom windowson hogy mennek ezek. az viszont külön tetszik hogy valami hülye fantázianév helyett az a neve ami :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Nem biztos hogy minden rendszeren megéri belevágni:
Z390 GeForce Resizable BAR Performance Analysis (babeltechreviews.com)

[ Szerkesztve ]

(#3) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Minden címre rákényszeríthető az NVIDIA-féle Resizable BAR

De minek? :B :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4) GreatL


GreatL
őstag

Most az az 1-3% UHD-ban... ettől az új Win10-es GPU-módkapcsolótól is akadozni kezdett csak...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#5) Chriss745


Chriss745
tag

Nekem eddig nagy csalódás ez a resizable bar, B550-es platformon Ryzen 5950x-el egy 3080-assal úgy visszavett FPS-ben 1080-ban, hogy kapcsoltam is ki BIOS-ból. Frametimeokat nagyon szórja ha be van kapcsolva, de nem értem miért. :O

(#6) #72688384 válasza Chriss745 (#5) üzenetére


#72688384
törölt tag

gondolom mert még a bios is béta.

(#7) ShiTmano válasza Chriss745 (#5) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Vettél volna 6800XT-t, ott jól működik. [link] NV-nél valahogy nem az igazi az RBar.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#8) Chriss745 válasza #72688384 (#6) üzenetére


Chriss745
tag

A BIOS február óta támogatja a Re-Bar-t nem BETA verzióban. Nem csak nekem van ilyen problémám, techpowerup tesztje ugyanezt mutatja.

(#9) andy19770128


andy19770128
aktív tag

5900 xt és 6800 mellett papírforma..... :C 4k gaming

(#10) relixo


relixo
tag

Nálam mikor b550 lapba 5600x és 6700xt mellett ha engedélyezem a SAM-t akkor AC:Valhalla 20-30 perc után crash-l. SAM nélk. minden rendben.
Bios nem beta, legújabb driver fent van a kártyához minden ok a SAM-t leszámítva.

Ez az utólag alaplapokra rámókolt cucc nem igazán akar működni.
Azt meg már csak halkan említem meg,hogy az AC valhalla game pont,hogy AMD cuccokon kéne,hogy jól fusson. Más játékot nem próbáltam időhiányban mivel most azzal játszok inkább kikapcsoltam mert úgy mint mondtam minden jó. Az a kb. +5-10 fps nem igazán hiányzik amit adna SAM.
Kell itt még jó sok idő amíg kiforrja ez magát úgy látszik. :K

(#11) #72688384 válasza Chriss745 (#8) üzenetére


#72688384
törölt tag

milyen alaplapod van?

(#12) tibaimp válasza Hellwhatever (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R . Pont egy ilyen tesztre gondoltam én is, hogy vajon mennyit hoz a konyhára, de ez így nem sok semmi!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) hahakocka válasza relixo (#10) üzenetére


hahakocka
senior tag

Valhalla pont hogy szuperül megy AMD-ken. +25% előny olykor Nvidiákhoz képest a kártyáikkal. Nézd meg a Hardware Unboxed tesztjeit

(#14) Chriss745 válasza #72688384 (#11) üzenetére


Chriss745
tag

ASUS TUF B550 Plus a legfrissebb BIOS-sal, a 1404-es verzió óta támogatja a ReBar-t, most meg 2000 felett járunk már. Videókártya EVGA FTW3 Ultra 3080 szintén legfrissebb VBIOS-al. Ha ReBar be van kapcsolva Watch Dogs Legionba röcög mint állat ha vezetek, ReBar nélkül repül.

(#15) relixo válasza hahakocka (#13) üzenetére


relixo
tag

na fuss neki még egyszer annak amit írtam...és akkor láthatod,hogy pontosan ezt panaszolom,hogy annak ellenére nem megy a SAM jól. :U
A tesztekkel én is tisztában vagyok, éppen ezért frusztráló,hogy a SAM pont itt vérzett el és csak crash hegyek lettek belőle. Mint mondtam más játékot én nem próbáltam de ezek után nem is fogok SAM-l amíg egy stabil bios verziót és egy stabil drivert ki nem dobnak.
És itt nem a beta vagy nem beta dologra gondolok most, hanem a való életbe majd mikor többen is elégedettek lesznek a cuccal na az fogja jelenteni,hogy okés. Addig minden ami kijön csak szartapasz az egész úgy látszik.
Lényeg a lényeg,hogy még nem megy jól a dolog se amd se nv részen és -bár ez csak én meglátásom- szerintem azért mert ráerőszakolták szoftveresen a legtöbb alaplapra utólag ezeket.

(#16) GreatL


GreatL
őstag

Ez az egész dolog talán a következő VGA-alaplap generációra forrja ki magát. Lehet itt dumálni hogy a tulajdonság benne van az oprendszerben, meg az alaplapi síneken futkos alacsony szinten... de akkor is.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#17) wattafaka


wattafaka
senior tag

"Ehhez persze külső segédprogramra van szükség, illetve nem garantált, hogy mindig működni fog."

Shut up, and take my money! Ja, nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.