Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Lesz vagy 70k mire ideér:/

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Trolluska válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Trolluska
tag

Miért, ha 10k lenne az író, akkor megvennéd? A mostani horribilis HDD árakat leszámítva hol éri meg az írható BDXL lemez ára???

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem mindkét USB 2.0 csatlakozón kap áramot. ;]

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hát igen, de a BDXL nem lesz valami elterjedt formátum...sőt igazából a régi írhatós, újraírhatós BD se terjedt el a drágasága miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) FRENK1988 válasza Trolluska (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

Akkor nem gondolkodnek:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6) pschio


pschio
őstag

most komolyan? USB 2.0? :W

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7) Los Angeles


Los Angeles
csendes tag

Basszus, mindjárt 2012. Miért jönnek ki a gyártók USB 2.0-ás termékekkel?

(#8) FRENK1988 válasza Los Angeles (#7) üzenetére


FRENK1988
veterán

talán azért mert még többet lehet vele szakítani:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9) Márton válasza pschio (#6) üzenetére


Márton
nagyúr

nem elég a 30MB/sec? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10) Tigerclaw válasza Los Angeles (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem azért mert habár a friss számítógépek egy részénél már van USB 3.0, de a már üzemelő gépek nagyon kicsi százaléka rendelkezik ezzel. Nagyobb eladásokat várhatnak ezzel a megoldással.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) FRENK1988 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


FRENK1988
veterán

de visszafelé 100%ban kompatibilis az USB3.0 a 2.0 ileltve az 1.1 ill. 1.0-val is

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Most akkor komolyan 72 perc kell egy BDXL 128 GB-os lemez megírásához USB 2.0-val?

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) Begi válasza FRENK1988 (#8) üzenetére


Begi
senior tag

Vagy talán azért, mert még a 480Mbit/s-et sem használja ki...

(#14) Márton válasza pusszycat (#12) üzenetére


Márton
nagyúr

nézd, fél óra kell egy ekkora vinyóhoz is, hisz csak a lemez elején tudják
a 100-130megás tempót.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15) O_L_I


O_L_I
őstag

A legelterjedtebb 4X-es BD lemez írási sebessége 18MB/s a ritkább 6X-esé 27MB/s. Mindkettőt bőven bírja az USB 2.0.

Tehát akkor mi is a gond a 2.0-ás USB-vel?

(#16) bdlackoo


bdlackoo
tag

szepen lassan kikopnak a lemezek... baromsag megvenni szvsz egy sd kartyaval jobban elvagy

dinosaurs are jesus ponies

(#17) zeg


zeg
senior tag

Ezen a két usb-s dolgon mi az újdonság? Anno az MM-ben vett legolcsóbb maxell külső 2.5"-os vinyómhoz adtak egy szimpla usb Y kábelt, egyik ágán ment a táp+adat, ha kellett a másikon a plusz delej.
Az usb 3.0 hiánya nevetségessé teszi ezt a terméket az usb3.0-ás elosztók/hubok idejében 2012 küszöbén, bármekkora Buffalo plecsnit tesznek rá.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#18) Márton válasza zeg (#17) üzenetére


Márton
nagyúr

Nevetséges, hogy ennél a terméknél nincs is szükség az usb3
sávszélességére, ráadásul a kanóc belemegy, mégis sokan
kifogásolják :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) zeg válasza Márton (#18) üzenetére


zeg
senior tag

Ez elvileg egy hipergigaszuper megabrutál feláras buffalo cucc, 'gáz' hogy többet várok tőle mint egy háromezres wintech márkájú keretbe dobált írótól, főleg ha kis fájlokat másolok rá?

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#20) Márton válasza zeg (#19) üzenetére


Márton
nagyúr

Ha kis fájlokat másolsz, akkor kevés lesz a 30MB/sec? :U
Miért nem mindjárt pci expresses kéne? Vagy ami egyből az L2 cache-re
köthető?

szerk: érteném a kifogást, ha nem tudnád beledugni a zsinórját az usb3 aljzatba, dehát belemegy, nem?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21) King Unique válasza O_L_I (#15) üzenetére


King Unique
titán

Optimális esetben,de,ha több 2.0-ás eszköz (pendrive,egér,külső hdd) is van más portokban,akkor lehet nem 30-35 MB/s -et tud,hanem 15-20-at (régi gépeken főleg)...
Amúgy manapság ilyenbe is alap lenne usb3,ráadásul többi gyártónál van usb3-as külső író,meg Buffalónál is sima külső BD író usb3-as,akkor XL mért csak usb2... :F

(#22) zeg válasza Márton (#20) üzenetére


zeg
senior tag

Ezt a 30mega /sec tempót honnan szedted? Mert ha megkínálom az usb 2.0-át 10 gigányi párszáz kilobájtos képpel, megfekszik mint büdösbogár a kemotoxtól.. :U

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#23) pusszycat válasza King Unique (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért nyugodtan tehetek volna bele USB 3.0 max akinek nincs csak USB 2.0 az tovább pörköli a blueray lemezét. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) Márton válasza zeg (#22) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez a gyakorlati maximuma az usb2.0-nak.
Ha sok apró fájlt küldesz át rajta, akkor nem a tároló elérési ideje
a szűk keresztmetszett? 30mega akkor is 30 mega.
Illetve sok apró fájlt egy sata2-re kötött hdd sem fog 120megával írni..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25) King Unique válasza pusszycat (#23) üzenetére


King Unique
titán

Épp ezt mondom én is :K ,ha már simába a Buffalo csinált olyat,ebbe se ártott volna.

(#24) Márton: igen az is igaz,de a 30 MB/s ilyenkor jelentősen leesik (akár 10-15,v kevesebbre) és az már nem elég bizonyos írási sebességekhez. Usb3-nál is visszaesik,de ott a minimum,azért több mindenre elég.Csinálhatták volna esata-sra is,az a legjobb apró fileoknál.

[ Szerkesztve ]

(#26) Márton válasza pusszycat (#23) üzenetére


Márton
nagyúr

Érted is azért hogy mit beszélsz?
(gyk: nem lenne rövidebb az írás usb3-mal sem)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27) King Unique válasza Márton (#26) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem úgy értette,h usb3-on a 6-8x (v akár felette) írás is simán menne és az nyilván hamarabb megvan. :K Továbbá új íróknál,egyik-másik pl.6x-osan jobb minőségben pörköl,mint mondjuk 4x-esen.

(#28) Márton válasza King Unique (#27) üzenetére


Márton
nagyúr

A 6-8x (v akár felette) írás is simán menne??
De ez 6x író, ami 27MB/sec!
Lásd #15

A 8x író topicjában már lehet majd fikázni :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29) King Unique válasza Márton (#28) üzenetére


King Unique
titán

Ja igen,ezt benéztem... :B Slim az író (azokba 6x van ált.),meg a BD XL írók is lasabbak a simáknál,amik ugye 12x-esen is tudnak írni. Akkor 6x-oshoz usb2 elég,ha pár gépen szűkösen is,de azért 2011 végén egy usb3-at akkor is rátehettek volna.

(#30) pusszycat válasza Márton (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

En arra gondoltam ha lenne rajta USB 3.0 és kijönne majd egy firmware frissítés hozzá talán írná gyorsabban is a lemezeket és akkor már jól jönne a plusz kakaó. ;]

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) Márton válasza pusszycat (#30) üzenetére


Márton
nagyúr

Majd akkor ráérünk kritizálni..
Addigis: BLU-RAY :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.