Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-04-16 08:41:22

LOGOUT.hu

Kérdéseket a Windows Phone szakmai topikban tegyétek fel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Rolly


Rolly
veterán

Windows Phone felhasználók szakmai topikja

Windows Phone felhasználók OFF topikja

Néhány alapszabály:

- Csak aláírás nélküli alkalmazások oszthatók meg. Az aláírt (nem ingyenes vagy OEM-hez kötött) alkalmazások esetében csak a Marketplace link posztolható. Ez utóbbiak törése, aláírásuk módosítása, eltávolítása tilos. A market-en nem szereplő, vagy ingyenes, de egyes régiókban nem elérhető appok felrakása engedélyezett.

- A Chevron unlock maga nem illegális, ezért nem tilos erről a topikban beszélgetni, azonban ha azt tapasztaljuk, hogy mindezt arra használjátok, hogy utat nyissatok a warezhez, azt a Prohardver! lapcsalád csapata már nem támogathatja. Az érdeklődőknek a wp7.hu weboldal megtekintését javasoljuk. Megértéseteket köszönjük!

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#3) Spancho válasza Alexios (#2) üzenetére


Spancho
őstag

ő is tudja ,de azt hittem poén lesz :D

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#7) amanoba


amanoba
őstag

nem úgy volt, h a copy-paste lesz hamarosan?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#8) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Én majd a WP7-tel ellátott telefontesztekre leszek kíváncsi :).. Bevezetésnek köszi a cikket! :)

(#9) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

Én Windows Mobile 6.5.5-öt használok. HTC Sense-vel élhető, anélkül nem használnám.
Viszont nekem a WP7 nem szimpatikus. Sense nélkül én nem lennék hajlandó használni.
Szomorú kimondani, de szerintem Android mellett nem versenyképes eléggé. De azért biztos lesz jópár teló, ami ezzel jön ki, és a Microsoft fanatikusak (vannak még olyanok?) venni fogják.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#10) aDM|RaL^ válasza amanoba (#7) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Ugyan, minek az egy (mobil) oprendszerbe 2010-ben. : D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#11) erdoke válasza amanoba (#7) üzenetére


erdoke
titán

De, januárban jön a Bing navigációval és az alkalmazás váltóval (app switcher) együtt.

A cikkhez:

"frissíthettünk a Windows Update-en keresztül"
Ja, a fícsörlistán rajta volt, de a fragmentáltság miatt soha nem működött.

"A Fujitsu-Siemens már nem foglalkozik efféle eszközökkel, a Toshibáról, Asusról egyelőre nem tudni semmit"
Az első kettő egyesítette az okostelefon üzletágát, és ha valaki olvasgat külföldi szaksajtót, akkor tudja, hogy 2011 első negyedévében a Toshiba és a Garmin-Asus is jön majd a saját készülékével/készülékeivel.

"A Google-höz hasonlóan a Microsoft is komoly hardveres követelményeket írt elő a WP7-es készülékek gyártónak"

A Google mit írt elő eddig a gyártóknak? Mert én láttam már nem egy ARM11-es készüléket QVGA kijelzővel...

"teljesen újragondolta a Metro becenévre halgató felhasználói felületet"
Ez erősen félreérthető, mintha egy régi Metro helyére jött volna egy új.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#12) gabor85


gabor85
őstag

Én bluetooth-on sokat küldök/fogadok. Ha ez nem lesz benne, engem felejtsenek el...

(#13) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A cikkben említett Motorola MPX sorozatból még megvan a 200-as. remek kis telefon, volt rajta vagy ötféle Windows rendszer, és mind hibátlanul működött.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon tetszik, de egyelőre nem az az árkategória, amennyit én szánok egy telefonra. Nálam a 2. legszimpatikusabb OS az Android után.

(#15) Bog válasza gabor85 (#12) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Márpedig egyelőre nemigen működik, most próbáltam mekbúkról egy fájlt átküldeni az Omnia 7-re, de visszarúgta.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#16) joey04


joey04
titán

Nincs a cikkben semmi újdonság (ez nem kritika természetesem, csak már mindent tudhatott róla az, akit érdekelt a téma), olyan, mint vártam. És bár nekem az alapelképzelés továbbra sem tetszik, az tény, hogy új, majdnem teljesen egyedi, nagyon gyors, folyamatos működés jellemzi a rendszert. szép munka.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) gabor85 válasza Bog (#15) üzenetére


gabor85
őstag

Köszi. Akkor részemről felejtős...

(#18) virkir


virkir
veterán

Külön dícséret illeti az animációkat készítő fejlesztőknek, az egész rendszer tele van apró áttűnésekkel, itt ez csúszik be, ott az jön be oldalról, fent beugrál egy ikon, mindez folyamatosan és reccenésmentesen történik (valószínűleg ez azért a magas hardverkövetelményeknek is köszönhető).
Nem dicséret hanem szívlapáttal hátbaverés illetné meg aki kitalálta a mobilon animáló menüket.
Ezért magas a hardverkövetelmény ami odafajul, hogy pár éven belül négymagos xeonok fognak dolgozni a telefonba hogy animálni tudjanak.
Inkább hagytak volna lehetőséget a személyreszabásra mint erre.

A Zune-hez kötés konkrétan egy vicc.

Symbian-megszállottak egyaránt díjazták a WP7 felépítését és működését
Na ez az amit nem hiszek el legfeljebb a sebessége amit el lehet ismerni de megnéznék egy symbian ^3-t az 1 gigahertzes ARM Cortex-A8-on. talán nem döcögne.
Jól írta valaki egy másik fórumban "a WP7-nek egyetlen hátránya van az, hogy nincs előnye".

microSD bővítőhely megléte nem alapkövetelmény, de nem is kizáró ok, a jelenleg bemutatott készülékek közül van olyan, amelyikben található ilyen, de alapvetően nem jellemző.
Melyikben? Mert eddig úgy tudtuk, hogy nem lesz cserélhető memória bennük.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19) Bog válasza virkir (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nyilván hazudunk, azért nem hiszed.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) Alexios válasza Bog (#19) üzenetére


Alexios
veterán

hát, aki mac szűrést használ annak nem is hiszünk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) manchester85 válasza Bog (#19) üzenetére


manchester85
addikt

Virkir szereti meghazudtolni az embereket. :K :U

i6 Silver

(#22) virkir válasza Bog (#19) üzenetére


virkir
veterán

Számomra hihetetlen egy ennyire kötött rendszer elismerése egy Symbian-megszállottól.
Fogalmazzunk úgy, hogy kissé túloztatok.

manchester85
Csak ha láthatóan hülyeséget próbálnak megetetni velem.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#23) Alwares


Alwares
aktív tag

Aki az eddigiek során odafigyelt a WP7-re sok újdonságot most nem tudott meg.
Annyit tennék hozzá, hogy aki a telefonján játszani is akar majd komolyabban, az innentől kezdve főként a WP7 és az IOS cuccok felé fog fordulni.

WP7-re nagyon egyszerű fejleszteni. Legalább is nekem a C# egyszerűbb volt mint a java vagy az Objective-c és a Silverlight is egy jó kis dolog. Az Sl is jobban tetszik nekem mint a flash. Fejlesztői szemszögből szerintem nagyon csábító a rendszer, kérdés, hogy mennyire lesz warezolható.
Sok minden múlik majd még a Marketen is. Ha jól szűrik és emelik ki majd a premium/kiemelkdő minőségű alkalmazásokat, lesz rá sok jó program!
Hajrá WP7, kár hogy ilyen drága leszel :S

(#24) erdoke válasza erdoke (#11) üzenetére


erdoke
titán

Némi folytatás:

"de kompatibilitás terén pocsékul teljesít a WP7, a híres ACID3 teszt a maximálisan elérhető száz pontból tizenkettőt adott rá, ami jól mutatja, hogy a szabványokkal nem áll túl jól a cucc. Épp ezért érdekes, hogy mégis jól használhatónak tűnik."

Itt némi ellentmondást érzek. Ha jól használható, akkor nem lehet pocsék a kompatibilitása az aktuális oldalakkal. Ha meg az ACID-dal nem "elég kompatibilis", az a felhasználót rohadtul nem érdekli.

"a Bing egy jól használható alternatíva PC-s esetben is, reméljük itt is meg fog felelni"
Ezzel a másik irányból vitatkoznék, lokalizált keresésekben (pl. magyarul) még mindig érezhetően jobb a Google. Angolul gyakran kellemesebb a Bing.

"a kínálat egyelőre elég hiányos, a cikk időpontjában 1500 alkalmazás környékén volt, azonban ez a Microsoft reményei szerint drasztikusan növekedni fog"
Az amerikai debüt november 8, és addigra bőven 2000 fölött lesz az alkalmazások száma. Ha összevetjük ezt azzal, hogy a Palm és a RIM megfelelők évek múltán is alatta vagy körülötte vannak, talán az "elég hiányos" megjelölés nem annyira korrekt.

Összességében még a cloud alapú szolgáltatások kiemelését hiányoltam, a MyPhone, a OneNote, a SharePoint és hasonlók bekerülését, illetve funkciójuk jelentős bővülését.
Kösz az írást, és jó éjt mindenkinek.

(#18) virkir
Mindent lehet már tudni egy ideje, csak olvasgatni kell... Ami a memóriakártyát illeti, van olyan készülék, amiben ki tudod cserélni (pl. Omnia 7 amerikai testvére), de akkor számolj egy gyári állapotba visszaállással.
Zune használatán fog múlni, hogy milyen élmény a szinkronizálás, de zenére és videóra eddig se volt rossz a szoftver, a többi pedig úgyis online megy.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#25) Syl


Syl
nagyúr

Jaj, mi lesz itt holnap :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) engusz


engusz
veterán

Kellemes olvasmány az éjszakában. Lájk. :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) Bog válasza erdoke (#24) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A cloud alapú cuccokról tényleg lehetett volna még írni, bővítgetjük még a cikket szerintem, bár nem mindenhol vagyok meggyőzve, hogy olyan jó az nekem, hogy egy megfoghatatlan felhőbe mennek fel a personal adataim.

Viszont a maps az nagyon fura nekem, a műholdas cucc frissessége több éves helyenként (a google sokkal naprakészebb), a térképadatbázis viszont jóval pontosabbnak tűnik, érdekes ellentét ez.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#28) DemonDani


DemonDani
addikt

Nem csoda, hogy mint a cikkben említve is lett, csak felső kategóriát fogják gyarapítani...

Ezek a HW követelménykeg tényleg csúcsragadozókhoz méltóak... Azért picit talán tulzás is, jah és kimaradt a minimum 3,6"os kijelző (vagy én siklottam el felette, akkor bocsi)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#29) joey04 válasza Syl (#25) üzenetére


joey04
titán

ma van az a holnap! :)
de igen, azt hittem én is, hogy reggelig várni kell a nagyobb vitákra, de tévedtem :)
Mire felkelek, már lesz olvasnivalóm, bőven.
Na a többieknek jó acsarkodást, megyek aludni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Nagyon jó munkát végeztek a dizájnosok. Bejön. Az a baj vele hogy nincs kész abszolút, olyan mintha valami béta lenne. Dehát manapság ma inkább mindig az alfa meg béta dolgokat nyomják, aztán majd egyszer lesz valami jó is a szóban forgó dologból.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#31) hemaka


hemaka
nagyúr

Nálam ez a csempés kinézet még mindig nem nyerő, túlságosan puritánul hat. A copy/paste hiányát remélhetőleg pótolják majd, azért ahol office van, oda kell(ene) az is.
A WP7-el felszerelt mobilok tesztjét várom már. Kíváncsi vagyok milyen készülékek lesznek, na meg hogyan fognak szerepelni a konkurenciával összehasonlítva.

(#32) ClioRS válasza virkir (#18) üzenetére


ClioRS
őstag

Én egyetértek veled az animációval kapcsolatban.

Nekem egyetlen bajom van ezzel. Majmolják az iOs-t a megkötésekkel. Csak azt nem értem minek.

(#33) erdoke


erdoke
titán

Ohohó! Omnia 7 már beárazva a T-nél! :C Reggel megyek, és megpróbálom megtudni, mikor lesz, illetve tudok-e tapizni. :K

(#32) ClioRS
Ha valamit nem értesz, akkor olvass utána, vagy kérdezz. ;)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#34) manchester85 válasza virkir (#22) üzenetére


manchester85
addikt

Ha egy álláspont (szerinted) hülyeség, akkor az megindokolja, hogy meghazudtolj valakit? :C Ha szembe jön velem valaki, és azt mondja, hogy a fradi a világ legjobb csapata, majd én ezt elmesélem, akkor is hazudtam? Ő ezt mondta, én meg hazudok. :U Elég szűklátókörű vagy, barátom.

i6 Silver

(#35) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Érdekes lett ez a wp7 valóban semmi köze az elődhöz.:U A gyorsaság ez nagyon bejön viszont a theme annyira nem, nem olyan tetszetős mint pl egy moddolt wp. 6.5, vagy 6.1 viszont gyorsan ellehet érni mindent. De majd jönnek "erre" is a főzött agyon moddolt romok.:D

[ Szerkesztve ]

(#36) virkir válasza erdoke (#24) üzenetére


virkir
veterán

Valahogy így tudtam én is tehát berakod de cserélgetni azért nem nagyon tudod mint ami a lényege lenne.
Magyarul mintha összekötött cipőfűzővel kéne lefutni a 100 métert egy oroszlánnal a sarkadban.
A Zune csak annyiban gáz, hogy innen is kimarad a masstorage.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#37) Bog válasza virkir (#22) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Fogadd el, hogy vannak Symbian felhasználók, akik beleszarnak abba, ami neked talán fontos, és baromira élvezik, hogy egy olyan integrált felület van a kezükben, ami gyakorlás nélkül működik, villámgyors, tele van apró finomságokkal, logikus és újszerű.

Mindezek mellett persze az is lehet, hogy csak élvezték a kapacitív, nagyfelbontású kijelző teljesen új élményét, amit a Symbian mindezideáig képtelen volt a szerencsétleneknek megadni, ki tudja...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#38) AS


AS
félisten

1 gigahertzes ARM Cortex-A8 alapú,,, nem , azt nem is támogatja, mindegyik shapdragon...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#39) m@xsys


m@xsys
senior tag

Elsőre tetszik a rendszer, de van még mit fejlődjön. azért maradok a megszokottnál, sok a csicsa
Jó irás. Grat :R

(#40) DemonDani válasza Bog (#27) üzenetére


DemonDani
addikt

A Bing maps falura sokkal jobb (földutak is fellelhetők, viszont valóban elavultabb, de sokkal kideolgozottabb mint a Google-é viszont a kezelhetőség megint csak gáz, tuti hogy nagyon vegyes :D jobb lenne egy rendes navi

(#38) AS
Buta vagy már bocs... a Snapdragon nem alap alapja annak is a CortexA8... Csak a Qualcomm felpimpelte :DDD így lett a Snapdragon...

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#41) oO7 válasza m@xsys (#39) üzenetére


oO7
őstag

márhogy a wp7 -ben sok a csicsa ? :F

(#42) virkir válasza manchester85 (#34) üzenetére


virkir
veterán

Nem álláspont hanem állítás volt amit lehülyeségeztem nálad és azt még most is tartom.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#43) erdoke válasza virkir (#36) üzenetére


erdoke
titán

A kettő között szoros összefüggés van, ugyanis a készülék kvázi RAID 0-ban használja az alaplapra forrasztott és a kártyafoglalatba helyezett memóriát. Tehát te csak egyetlen 24 GB-os területet látsz, ha egy 8 GB-os készülékbe beteszel egy 16-os kártyát. Ezért kell a factory reset, ha kiveszed a kártyát, és ezért nincs mass storage (nincs használható adat külön a kártyán). Ennek egyrészt a sebességre, másrészt a tartalmak védelmére van jó hatása.

(#35) SzlobiG
Én örülök, hogy a Sense, a TouchWiz és társai ki vannak tiltva, mert
1. Minden szoftver/driver frissítésért, illetve annak csúszásáért a MS-t lehet anyázni.
2. Minden stabilitás, memória szivárgás gond ezekből származik. Ha megy a Sense, akkor a HD2-n szépen lassan fogya a memória, de ha kikapcsolom, és a WM 6.5.3 alap felületét használom, akkor viszont nem... Persze nem nagy gond 576 MB RAm mellett, de tény.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#44) virkir válasza Bog (#37) üzenetére


virkir
veterán

Elfogadom mert én szintén leszarom, hogy másnak mi a fontos egy telefonba mivel magamnak választok.
Viszont valószínűbbnek tartom az utóbbit habár a kapacitív kijelző néha az őrületbe tud kergetni attól függetlenül, hogy valóban jobb mint amit a nokiákban lehet találni.

erdoke
A használatra meg rossz hatása.
De ez csak az én egyéni véleményem.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#45) Blaise válasza erdoke (#33) üzenetére


Blaise
veterán

Királyság, olcsóbb, mint amire számítottam :C

(#46) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

A cikkben ezúttal kevesebb helyet kapott a magánvéleményünk, pedig van olyanunk is. Nekem például az, hogy ez az Age of Empires 2 után a második legjobb általam ismert Microsoft produktum ever, de még így sem elég jó.

Majdnem két órán át hallgattam ma (tegnap) a MS magyar vezető fejlesztőjét, aki demózta a rendszert és megmagyarázta, hogy mit miért, és nem győzött meg. Amikor azon gerjedt, hogy wireless zenehallgatás sztereó BT segítségével, akkor kicsit azért pislogtam, hogy milyen évet írunk, s bár a rendszer rohadtul ki van találva, baromi logikus és tényleg jó használni, egyszerűen elment túlságosan konzumer irányba.

Nincs mass storage, korlátolt a Bluetooth, nincs flash, nincs silverlight, nincs copy-paste, nincs multitask, itthonról sem a market, sem az xbox live nem érhető el, ne már... túl sok "nincs" egy új oprendszernél, ennek erősen iPhone 2G szaga van, és én ezt nem szeretem. Mindenre az van mondva, hogy "lesz", de hát pont ezeket lett volna olyan übernehéz megcsinálni a kezdésre? Mert azt elhiszem, hogy az Office-t újraírni silverlightban az nem kis móka, de egy copy-paste...?

Felemásak az érzéseim, ugyanakkor egyértelműen baromi sikeres lesz a WP7, mert tényleg jó használni mindaddig, amíg az ember nem rohan bele az első korlátba és gondolkodik el azon, hogy mi a fontosabb...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#47) AS válasza DemonDani (#40) üzenetére


AS
félisten

Akkor is Qualcomm Snapdragon a Wp7, még egy videó is volt hogy Qualcomm-mal van szerződése a Microsoftnak.
Ez látszik is mert Samsung nem használja saját A8 as CPU-GPU párosát ami legjobb a piacon még mindig.

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#48) erdoke válasza virkir (#44) üzenetére


erdoke
titán

Én szinte soha nem használom mass storage-ként a készüléket, és akkor is csak azért, mert a meglévő szinkronizációs lehetőségen keresztül marha lassan mennek az adatok (1 MB/s körül). Ha a Zune kapcsolaton keresztül a mass storage-hoz hasonló tempóval haladnak majd a zenék/filmek, akkor nagyjából teszek a "hiányosságra". Ha nem, akkor az gáz.

(#46) Bog
Multitask van, kernel szinten nincs visszalépés, ugyanis fut a háttérben a zenelejátszó és a böngésző, amikor képeket nézegetsz. Egyre több alkalmazás számára is megadatik majd a multitask, a teljesen szabad multitaskot pedig én se támogatom, mert rengeteg alkalmazás lesz, és azt már WM vagy Android alól tudjuk, hogy nagy az isten állatkertje...

(#47) AS
Ne keverd az architektúrát és a gyártót. A Snapdragon is egy módosított Cortex-A8, pontosan ugyanazt az utasításkészletet használja.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#49) caizzz válasza Bog (#37) üzenetére


caizzz
aktív tag

ha lehetne likeolni egy hsz-t, itt ráböktem volna ;]

on: a cikk jó, szép, de minden tiszta volt már. várjuk a teszteket! :R HTC még nem jelzett semmit tesztkészülék ügyében? :)

marakujás kőbányai

(#50) RaveForce


RaveForce
veterán

és iiigen, Optimus 7 <3 :B és még ma részletes teszt wáá :R

az a baj, h olyan maradt mint amitől féltem, a főoldalon a csempék nekem nagyon lecsós joghurt hatásúak, vagy legyen az összes szép színes élő, vagy legyen mind egy szinű alapon, egy egyszerű sematikus ábra, de ez h iylen felemás, hát nagyon bántja a szépérzékem :(
jólenne azért vhogy moddolni a tile-okat utólag..

ez tetszett: :DDD

most csak egy szóval írnánk le: nagyon profi

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.