Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freeapro


freeapro
senior tag

Mirmur arhitektúra jobb lenne.

(#2) Fiery


Fiery
veterán

Ekkora uborkaszezon van, hogy ARM+HSA egyutt, 2 kulon hir, mindketto rovid? Nem lehetett volna ezt egyetlen hirben lehozni? :) Vagy a hirek darabszama alapjan jar a fizetes ujabban a PH-nal? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#3) Abu85 válasza Fiery (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De csak mire befutott a GPU-ról az adat, addigra már kint volt a CoreLink. Ilyenkor lesz még egy hír. Ez az ARM számára amúgy is fontos, mert most mutatják be a jövőjüket, ami tulajdonképpen az ultramobil piac jövője.

Nincs karakterekhez és cikkszámhoz kötve a fizetés.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) danih válasza Abu85 (#3) üzenetére


danih
addikt

Ergo ugyanannyit kapsz ha nem is írsz? :DDD
sry magas labda

(#5) Fiery válasza Abu85 (#3) üzenetére


Fiery
veterán

De azert az ev vegi bonusz merteke egyenes arányban all a cikkekben es hirekben elofordulo "HSA" kulcsszoval, nyugtass meg ;) Marmint nyugtass meg, hogy ez nem csak hobbi, hanem a kiflire valo miatt kell ennyit foglalkozni a HSA-val :)) J/K ;)

(#6) Abu85 válasza Fiery (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért foglalkozunk vele, mert az ultramobil piacon érintett gyártók meghatározó része úgy döntött, hogy erre építik a jövőjüket. Ez lesz a de facto standard az egész iparágon belül, tehát az a minimum, hogy az ARM HSA-val kapcsolatos bejelentéseivel foglalkozunk, illetve nyilván ebbe beletartoznak az ARM partnerei.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) MK VII


MK VII
veterán

Akkor lassacskán 6 év után elfelejtik már végre a Mali-400-at a gyártók? Röhejes, hogy a mai napig szerelnek Mali-400-al készülékeket.. Konkrétan kb tetriszezni lehet már csak rajta..

(#8) csongi


csongi
veterán

Lehet en latom felre? A google keszvan a modularis telfonjaval, de a piac meghoditasahoz szukseg van a HSA mihamarabbi elterjedesere, ARM megalkotja az uj dizajnt, a gyartok ezt licencelik, es ez lehetoseget at a kompatibilitasra? Lehet az en figyelmem kerilulte el, de az intelt nem lattam a tamogato korben, ettol meg gyarthat az ARM licenc megvasarlasa utan. Ha nem akkor az hiba szerintem. Az AMD elsokent tamogatta, talan emiatt nem tervezett SOC -t? Lehet erre az ARM cuccra vart? Hmm erdekes, addig jo lesz aHSA amig egyutt tudbak dolgozni a fejlesztok a gyartokkal programozokkal. kivancsain varom a fejlemenyeket.

(#9) Graphics válasza MK VII (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem egeszen a Mali 400-rol van szo benne... Nem csak az letezik, meg szerintem az nem is Midgard...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Graphics válasza MK VII (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Mali400 Utgard, tehat itt off :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) MK VII válasza Graphics (#9) üzenetére


MK VII
veterán

Tudod, hogy hogy értettem... :)

(#12) Abu85 válasza csongi (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A moduláris telefon és a HSA független dolog. Előbbi tulajdonképpen egy opcionális lehetőség, amit meg lehet fontolni. A HSA azért szükséges, mert hamarosan az ARM is durván verni fogja verni a teljesítményfalat, mint mindenki más. Erre kell egy megoldás és az ARM szemében ez a HSA.
Az Intel az Androidon lényegtelen tényező. Főleg azután, hogy bejelentették, hogy idén csak 800 millió mínuszig mennek le az ultramobil piacon. Ezzel gyakorlatilag a részesedésük visszaesik a korábbi, mérhetetlenül alacsony szintre, mert korlátozott mennyiségben szállítják majd fillérekért a lapkákat. Emiatt a partnereik visszaváltanak Mediatekre, Allwinnerre, stb.
A HSA egy független alapítvány, amit egy rakás bazinagy cég tart fent . Az AMD-nél sokkal nagyobbak, mint például a Samsung.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) csongi válasza Abu85 (#12) üzenetére


csongi
veterán

Értem köszi!
Arra gondoltam, hogy HSA-val könnyebb lehet a periférikus eszközöket egymással összehangolni, és a driverzettség is könnyebb lehet. Jelenleg szerintem ez lehet a vissza tartó erő, mielőtt piacra kerül.Ez megoldásra vár szerintem. Ebben lehet segítségre a HSA, vagy nem jól látom? Most egy alkatrész cseréhez újra kell telepíteni egy egész rendszert, de ugye ahhoz meg egy egyedi hardverre szabott rendszer kell.Az hogy fizikálisan hogyan kapcsolódnak egymáshoz azt szerintem már megoldották:)

(#14) Abu85 válasza csongi (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HSA alapvetően ott jelent majd előnyt a felhasználóknak, hogy az Android ezzel a platformmal kevésbé lesz töredezett, mert egy olyan közös alapot kínál, amelyet a fejlesztők nyugodtan célozhatnak. A platform elsődleges irányelve a garantált 100%-os kompatibilitás. Nem számít milyen hardver futtatja a programot, mivel a gyártók megegyeztek abban, hogy kidobják a saját specifikus rétegeiket (persze legacy támogatás miatt megtartják az aktuális állapotot) és a HSA szabványosított rétegeire térnek át.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Franklin válasza freeapro (#1) üzenetére


Franklin
addikt

(#16) vicze válasza Abu85 (#14) üzenetére


vicze
félisten

"Android ezzel a platformmal kevésbé lesz töredezett"
Mikor 15év múlva? :)
Mire ennek bármilyen valós hatása is lenne már 3x platformot cserélünk, őrült mókuskerék ez...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.