Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Komplikato


Komplikato
veterán

Egyébként TN és TN között is hihetetlen különbségek vannak. Van ahol már néhány tíz fok után pocsékak lesznek a színek és igen hamar átmegy inverzbe vagy sötétbe az egész kép. Más paneleknél meg azért közelít a 160 fokhoz a láthatósági szögük.

Én most akarok venni egy TFT-t, hogy ne rongálja a családtagok szemét a CRT-m, egy jó öreg VM pro 454. Mivel szoktunk filmet nézni is, a feleségem meg hobbyból képeket meg videót szerkeszt, nem igazán bejövős a TN panel. Kinéztem először az U2311-et, de az túl nagy lenne nekünk. Az U2211-nél viszont nem tudom nem e túl kicsik a pixelek 1920-as felbontás miatt. A 2209-nél meg biztos nem picik a pixelek, de az meg 16:10-es, és filmeknél ott még mindig zavaróan nagy a fekete csík ... Remélem lesz alkalmam megnézni valahol a 2211-et desktopon, meg hát ugye ott van a DP, az USB HUB meg a 72Hz ami mind érdekelne.

Azért szvsz nem kerül 2x annyiba egy ilyen, mint a TN panelesek. Egy jobb 23-24 colos LG/Samu LED monitorért elkérnek 70-80 ropit, akkor már inkább egy ilyen Dell, HP vagy hasonló áru eIPS. Néztem a cPVA monitorokat is, de sokkal több rosszat olvastam a tesztekben, mint jót. Azért emlékszem még amikor pl. egy Samsung 245T (ő volt a elgolcsóbb profi paneles monitor akkor!) volt vagy 180K.

Ja és köszönjük a kis cikket avagy bejegyzést, reméljük sokaknak válik hasznára.

PS.: Sok olcsó TN paneles monitoron (jellemzően legtöbb akciós ilyen!) nincs digitális bemenet. Sokan terjesztik, hogy nem számít. Hát én amit eddig ilyet láttam az több mint 70%-ban vagy mostt képet adott vagy szellemképes volt nagyon ... ha már vásáról valaki ilyesmit, megéri a + 2-3.000-et a DVI szerintem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.