Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Client


Client
tag

Előző verziókat lehet vele frissíteni?

Ex - WaterLo

(#2) elefant válasza Client (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

mondjuk azt, hogy ezzel kapcsolatban még nincs hivatalos álláspont, de jelenleg benne van a pakliban, hogy az LG rugalmasan fog hozzáállni ehhez a kérdéshez.

(#3) Client válasza elefant (#2) üzenetére


Client
tag

Ja, most nézegettem; először az volt a pletyka, hogy a 2014-es TV-k nem lesznek frissíthetőek (bár szerintem ez inkább policy, mint műszaki kompatibilitás kérdése), de már vannak ellenkező híresztelések is.
Sajnos ez elég jellemző több gyártóra is, hogy csak a legfrissebb termékek fw/sw-eit fejlesztik.

Ex - WaterLo

(#4) elefant válasza Client (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

azt az infót kaptam, hogy kb. két hét múlva okosabbak leszünk ebben a kérdésben, de a helyzet egyáltalán nem reménytelen. az mondjuk korrekt gesztus lenne.

(#5) O_L_I


O_L_I
őstag

Mint 1.0-ás WebOS felhasználó (a webos 1.0-ás nem én) mondhatom van mit rajta reszelni, de alapvetően megvan benne a potenciál, hogy nagyon jó kis rendszer legyen.

(#6) club1


club1
veterán

Flash támogatás van valamelyik böngészőjében?

(#7) elefant válasza club1 (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen, az működik

(#8) elefant válasza O_L_I (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

mi nem tetszik benne? én nagyon bírtam az egyest is. Az ilyen NET TV, meg NET+ förmedvények mellett kész felüdülés volt.

most láttam az új Android Tv-t is egy Philipsen, hát nem nagyon csavart el.

(#9) Juuj válasza elefant (#8) üzenetére


Juuj
csendes tag

Az előttem szólóval értek egyet, nekem is WebOS 1 es készülékem van, nekem a sebességgel van egyedül bajom, de ahogy eddig ezután is kibírom ha nem lesz rá frissítés WebOs 2-re. Illetve jó lenne ha a Magic Remote új tárkapcsolóját is lehetne a régi Tv-vel használni. :)

(#10) elefant válasza Juuj (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

a Magic Remote az tényleg jó ötlet, nekem is hiányoztak a számok róla régebben.

(#11) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Olyan kérdésem lenne , hogy az 1.0-ban a flash-t , hogyan lehet működésre bírni? Vagy csak a 2.0 támogatja majd? Gyári böngészőjét használom , nem tudok róla , hogy lehetne másikat telepíteni (vagyis én nem találom).

(#12) club1 válasza elefant (#7) üzenetére


club1
veterán

És normálisan (akadásmentesen) megjeleníti a http://myhit.tv/ oldal streamjét?

(#13) elefant válasza club1 (#12) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát erre most nem tudok neked válaszolni, mivelhogy a tv nem volt nálam, nekem is be kellett hozzá mennem a cég központjába.

(#14) elefant válasza Mustaros (#11) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

passz, de megkérdezem.

(#15) club1 válasza Mustaros (#11) üzenetére


club1
veterán

Ahogy nézem a netet, nem úgy néz ki, hogy a Flash tartalmak lejátszása támogatott lenne. Elég sokan és sok fórumban keresnek flash playert webos-re. Webos 2 esetén már írott a támogatás, az más kérdés, hogy mennyire bírja a tv erőforrással pl. a már említett http://myhit.tv/ oldalt.

(#16) O_L_I válasza elefant (#8) üzenetére


O_L_I
őstag

LB650-em van és hát gyorsnak azért a legjobb indulattal sem mondható.
TV adásoknál ha hangsávot akarok váltani akkor settings->quick menu->programmes->languages. (samsungon ez két gombnyomás volt)
DLNA-n keresztül, külső felirat kezelés nuku, hangsáv váltás nuku.
Ha esetleg forszírozom a SMART funkciók használatát (mondjuk egy Youtube plusz egy böngésző) szinte tuti hogy out of memoryval elszáll előbb utóbb.
Ettől függetlenül nem tartom rossz rendszernek csak hát vannak bajok vele.

(#17) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ha jól sejtem, az LA660-as sorozat ezt nem kapja meg, az 1.0-át se kaptuk. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18) Mustaros válasza club1 (#15) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Érdekes , mert én Twitch.tv oldalán néztem már pár stream-et.. most meg már be se akarja tölteni... írja a chat buborék tetején , hogy flash player kell neki , hogy tudjak chat-elni (nem akarok) , viszont a stream az ment.

[Ilyen tv-t használok , csak 42 colos verzióban]

(#19) Mr. Deluxe


Mr. Deluxe
tag

Meg mindig a HTPC a legjobb megoldas. Vagy egy Raspberry.

(#20) Mr. Deluxe válasza Client (#1) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Ha jol tudom, nem.

(#21) O_L_I válasza Tsebacsi (#17) üzenetére


O_L_I
őstag

Még a tavalyi WebOS 1-es modellekre is kérdéses, hogy lesz-e nemhogy a régebbiekre.

(#22) Zanik válasza Tsebacsi (#17) üzenetére


Zanik
addikt

Nekem is LA660 van, apósnak LB650. Hiába szebb, gyorsabb a WebOS, a 2013-as rendszerhez képest szerintem pl. sokkal bonyolultabban lehet eljutni egy-két menüpontba. Persze megszokás kérdése ez is, de én elégedett vagyok a régi rendszerükkel is: iOS-es remote app van ahhoz is, a telóról a YouTube-ot ki tudom lőni rá. DLNA szerverről szinte mindent visz. Szóval nem látok olyan hű de nagy "előnyt" a WebOS 1.0-ban a 2013-as rendszerhez képest, hogy váltani akarnék emiatt. De valószínűleg a következő TV-m is LG lesz majd, de az talán már OLED.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#23) BloodRay válasza Juuj (#9) üzenetére


BloodRay
veterán

webOS 1.0-ás készülékekkel kompatibilis az új távirányító. Külön is meg lehet majd venni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#24) pit stop válasza elefant (#4) üzenetére


pit stop
addikt

Pár hónapja vettem egy múlt év végén bemutatott LG okos televíziót. Az alapvető lenne, hogy megkapja az új rendszert, nem gesztus szerintem :(
Akár a szakáruházban, akár személyesen LG-nél is ezt ajánlották, mivel új típus, majd kap frissítést törődést is gyártótól... . Külső nyomásra vettem tőlük, de ha ezt meglépik nem is veszek tőlük, és mást is lebeszélek.
Nem használhatatlan a mostani rendszerrel, de hasznos javítások és újdonságok vannak újban, amit elvárnék.
Kíváncsian várom fejleményeket, és köszönet érte ha megosztod majd az infókat :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#25) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

A médialejátszóról lehet valamit tudni?
x265-ös anyagokat lejátszik? Került már bele Opus audio támogatás?

(#26) Cooper911 válasza elefant (#7) üzenetére


Cooper911
senior tag

Az jó, mert az 1.0-ban nincs. Ezért is lenne korrekt ha a régieket is lehetne frissiteni 2.0-ra.
Ezt leszámitva teljesen jó a rendszer.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#27) M@cika


M@cika
őstag

Én maradi vagyok. Egyelőre ezek a TV-s trükkök nem mérhetők össze egy normál számítógép-monitor kombóval. Ráadásul a TV árából ki is jön egy PC+moncsi, ami a netezésen kívül egyébre is használható.

Nasit a kis fehér medvének!

(#28) mirtex


mirtex
csendes tag

Jó lenne, ha a 2014-es modellek megkapnák az új WebOS-t.
Jó ez a gyorsulás, és a magic remote is előnyére fejlődött.
Kár, hogy csak 1 távirányítóval adják. A mostani mellé kettő jött. 1 a kanapén, egy az íróasztalon :)

A DLNA-t nem sikerült megnézni? A mostani eléggé kezdetleges. Gondolok itt arra, hogy kivették az input-ok közül a smartshare dolgokat és betették egy külön menübe, illetve arra, hogy több hangsávot és külső feliratokat is támogathatna.

Illetve a DTV hangsávok közti váltást is kitehetnék valami gyorsmenübe.

Ezek nem akkora szívfájdalmak, a rendszer önmagában nagyon jó, és ötletes!

Ilyenkor mindig elképzelem, hogy milyen emberek tesztelhetik/fejleszthetik a tv sw-ét.
Alap lenne, hogy a fejlesztőnek adnék egy ilyen Tv-t, és fejlessze bele a neki kellő funkciókat.
És ha csak egy picit is kocka, akkor az DLNA dolgait ki kéne maxolnia, mivel azzal a legkönnyebb filmet/zenét nézni gépről/NAS-ról.

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x -> HTC U11+ -> Pixel 6 || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#29) Cooper911 válasza M@cika (#27) üzenetére


Cooper911
senior tag

Egy 32-43 colos LED TV 100-150ezer Ft.
Egy 23as LED monitor kb 50 ezer.
Marad 50-100 ezer forintod a PC-re. Abból milyen PC-t veszel? Az max netezésre lesz jó. Meg mondjuk office meg esetleg egyéb cuccok, de mondjuk játékra tuti nem.
Egyébként én is hasonló véleményen voltam mint te amig meg nem vettem a mostani tv-met :)

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#30) Cooper911 válasza mirtex (#28) üzenetére


Cooper911
senior tag

"és külső feliratokat is támogathatna"
Ha jól tudom a DLNA szabvány nem támogatja a külső feliratot. Ez nem a TV hibája.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#31) Tidus válasza Client (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Szerintem ezzel a kérdéssel nem kell foglalkozni, hanem érzékelni kell. De a menüben úgy is látod, és lekövetheted a TV gyári oldalán a szoftverfrissítésnél.
Ha van élő net a tv-den, és a frissítés be van kapcsolva, akkor autómatikusan rá fog frissíteni ha van elérhető.
Az idei évben három alkalommal frissített autómatikusan az LG webOs. Legutóbb 04. 20.-án.
Legalább is nálam.

[ Szerkesztve ]

(#32) Rurik


Rurik
csendes tag

Egy kicsit értetlenül állok a cikk előtt. Vagy az én tv-m nem így működik, vagy teljesen más elvárásaim vannak egy tv-vel szemben mint a cikk írójának. Kevés ennyire idegesítően lassú, magát okosnak nevező de inkább eszméletlenül buta rendszer van mint az LG webOS első változata. A 2 évvel ezelőtti Samsung rendszer fényévekkel jobb (még ha nem is szép).

(#33) Cooper911


Cooper911
senior tag

Na elvileg az év második felében lesz frissités 2.0-ra a 2014es TV-kre is:

http://www.lgwebos.com/topic/1883-lg-to-update-2014-tvs-to-webos-20/

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#34) pit stop válasza Cooper911 (#33) üzenetére


pit stop
addikt

Mindeközben valaki meg azt nyilatkozta LG-től, hogy nem lesz erre lehetőség. Várjuk ki a végét. Remélem nem csak időhúzásra megy.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#35) O_L_I válasza Cooper911 (#30) üzenetére


O_L_I
őstag

Ehhez képest a Samsung meg tudta oldani a DLNA kliensében a külső feliratok kezelését, de tovább megyek a telefonomon az 5 eurós Bubble UPNP app is, úgyhogy nem megugorhataltan a feladat.
A twonky serverbe pl évekkel ezelött bekerült a külső feliratok kezelése.

(#36) Maegoss válasza O_L_I (#35) üzenetére


Maegoss
tag

Érdekes, mert nekem LG 47LB670V TV-m van és képes a külső feliratok kezelésére ha DLNA szerverről (Asus RT-AC56U router) nézek filmeket.

Egyébként tényleg jó lenne ha frissíthetőek lennének a 2014-es LG TV-k a WebOS 2.0-ra mert ahogy már mások is megjegyezték sebesség tekintetében a WebOS 1 nem áll a helyzet magaslatán.

(#37) ashot válasza Maegoss (#36) üzenetére


ashot
tag

Nekem sem volt soha problemam a kulso feliratokkal. 42LB671 -em van, es geprol amit megosztok filmeket, egyazon mappaban azonosan elnevezett feliratokkal, eddig mindig lejatszotta.

Az en egyetlen problemam, hogy router csere utan is, sokszol eldobja a netet a TV, pedig 4-5 meterre vannak egymastol, ezert egy hosszabb film tuti legalabb egyszer megszakad...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#38) Maegoss válasza ashot (#37) üzenetére


Maegoss
tag

Az én esetemben a TV közel van a routerhez ezért kábellel van hozzákötve, szóval nálam nem jön elő az általad említett probléma.

Viszont valamiért nem akarja a TV frissíteni magát a legújabb software verzióra (04.45.04) pedig az LG hivatalos magyar weboldalán már letölthető.

(#39) Gomez86 válasza M@cika (#27) üzenetére


Gomez86
őstag

"Ráadásul a TV árából ki is jön egy PC+moncsi, ami a netezésen kívül egyébre is használható."

Egy MV Agusta árából meg lehet venni 200 db kombi 1-es passatot és az közlekedésen kívül még sitt szálítására is használható.

:F

Nem értem az embereket....

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#40) Cooper911 válasza O_L_I (#35) üzenetére


Cooper911
senior tag

Hmm, a buble tényleg tudja.
Én próbáltam azonosra átnevezni a feliratot de úgy sem.
Amúgy milyen programot használtok DLNA szervernek? Lehet hogy az sem mindegy.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#41) ashot válasza Cooper911 (#40) üzenetére


ashot
tag

En a smartsharet hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#42) ashot válasza Maegoss (#38) üzenetére


ashot
tag

Szerintem van egykis atfutasi ido amig frissiti magat, de en most megprobalom pendrivrol :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Cooper911 válasza ashot (#42) üzenetére


Cooper911
senior tag

Smartshare az a TV-n a progi amivel nézed. De a PC-n milyen progi fut, hogy a TV lássa a DNLA-t?
Pendriveról játsza a feliratokat azzal nincs gond.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#44) max004


max004
tag

Az uj frissites az ev masodik feleben fog bekovetkezni,de ez nem lesz az eredeti webos2,hanem optimizalni fogjak a gyorsasagot(1.5-2.5 gyorsabb)es a menuben lesznek uj fukciok amelyek hasonlitani fognak a webos2-re.A cikk szerint a 2014 szerianak nem eleg eros a hardverje hogy telyes webos2 kapjon.
Ezek 100% biztos informaciok,mert a cikk szerzoje beszelt az lg-vel [link]

(#45) Cooper911 válasza max004 (#44) üzenetére


Cooper911
senior tag

Ha lesz flash támogatás azzal már elégedett leszek.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#46) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Az LG Smartshare progival megosztva működnek DLNA-n is a külső feliratok. Wifin szakadozni fog a fHD-s film, de kábelen összekötve nincs ilyen probléma

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#47) pit stop válasza Cooper911 (#45) üzenetére


pit stop
addikt

Szintén, meg ha sebességben gyorsul.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#48) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ha gondoljátok, szívesen kölcsönadom a tv-met, hogy megnézzétek, milyen ez a webos, hogy a cikk tükrözze kicsit a valóságot is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) NixonHUN válasza Cooper911 (#40) üzenetére


NixonHUN
tag

(#50) O_L_I válasza Cooper911 (#40) üzenetére


O_L_I
őstag

Nekem a legfrisebb Twonky server (8.0.valami) a MyBook Liveon.

@hpeti2: Az LG Smartshare az a klines ami a TV-n fut.
A Plex volt az LG-nek a felkent DLNA servere régebben amit támogattak egy ideig de már azt sem ha jól tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.