Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!!

Naszóva visszaolvasgatva a hozzászólásokat most szeretném elmondani az én véleményemet:
Munkahelyen immár kb 8-10 éve van egy Delonghi Magnifica otómata kv főző, eddig egyszer kellet kicserélnem benne a nagy nyomású csöveknél a tömítéseket.Mondjuk nincs sokat használva, mert napi 1kv (nekem mert megérdemlem) megy le rajta, de az első 3 évben kb napi 8 adag ment.(azóta csak én maradtam mint kvzó honpolgár, a többel el-szétszéledtek).

Itthon egy Aldis kapszulást +egy Lidl-is porost használunk, mindkettő 15Bar-os.
Az Aldi kapszulás olasz Martelló kv-t eszik, nálunk 700/csomag, a szarabbul kereső Sógoréknál 600/csomag.
Nagyon jó kv-ik vannak
.
A Lidl porost Mővenpick svájci kv-val etetjük, nagyon finom habos babos kv készít. :C

De amiért írok, tegnap sikerült vennem a Szfvári lomi piacon egy gyönyörű állapotban levő Delonghi Caffe Cosso-t, amibe belekukucskálva, elektromosság alá helyezve, bekapcsolva nagyon egészségesen zörgött.(mint a céges)
Itthon kiderült, hogy némi inkontinenciával küszködik, de alig használt szinte új bele van, alkatrész megrendelve (2800huf: tömítőgumi+ müanyag kazánra menő cső), öröm és bodottá van :DD :DD :DD
Ja igen és amiért nagyon örülök, az az, hogy 20k-ért lett az enyém :C :C :C

Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#52) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni.
Otthoni felhasználásra kellene nekem egy eszpresszó kávéfőző. saját őrlővel. maximum 150 bruttó árig.
15baros nyomás
legalább 150-200g-os kávébab tartály
digitális kezelőpanel.
tisztító funkciók.

Nem nagyon igazodok ki ezeken a csodákon.
Mit javasoltok?
Köszönöm szépen.

(#53) Nagya21 válasza Songo (#52) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
DeLonghi-val van tapasztalásom, eddig nekem bevált, igaz nem digitális vezérlése van, hanem potis-nyomógombos, de jól mükszik.(Magnifica, és Caffe cosso változat)
Van tisztító funkció, 15 Bar,cca ollan 20-25dKg-os a babtartó, mechanikusan állítható örlőmű.
Látogass el a DeLonghi oldalra, nézelődj ott.
Üdv Nagya
UI: a TV reklámban látott telefonról is vezérelhető változat az ollan 150k áron fut.

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#54) Songo válasza Nagya21 (#53) üzenetére


Songo
senior tag

köszönöm megnézem őket.

(#55) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Kinéztem 2 autómata kávégépet de, nem tudok dönteni! Hálás lennék ha, segítenétek!
1. Saeco HD8900/11 Intelia Bella

2. Philips Series 3000 HD8829/01 Easy Cappuccino

(#56) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok!

Kávéfőzőt szeretnék venni. Valszeg meg fogtok kövezni mert a kapszulás is szóba jött valamint nem szeretnék rá sok pénzt kiadni.
Szóval a szempontok:
- hetente 14 kávé lenen lefőzve átlagosan
- ne kelljen vesződni vele sokat
-nem nagy kávésoknak lenne, finom kissé lágy kávét kedvelünk, tejjel isszuk
-max 18ezerért
-van kisgyerek is, így a kapszulás tök jó, hogy lehet benen csinálni a kávén kívül is mást

Köszi!

(#57) Golyo69 válasza galuska95 (#56) üzenetére


Golyo69
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólóhoz:)

Kávéfőzőt szeretnék venni ajándékba, kb hasonló feltélekkel, itt sem az erős kávé a lényeg hanem a kellemes íz :)

Kapszulás kellene max 20.000 ig! Van ebből vmi Bestbuy? Itt arra gondolok hogy ehhez pl jó áron van a kapszula stb...

Miket ajánlanátok?

Előre is köszönöm!

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#58) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Van ajánlott örlős karos kávéfőző 50e ftig? Köszi

(#59) MaCS_70 válasza bigdady (#58) üzenetére


MaCS_70
félisten

Rövid élménybeszámoló:

Vettünk egy akciós Gaggia Brera darálós kávéfőzőt, 220e helyett 140e Ft-ért. Ennyit normálisan nem áldoznánk kávéfőzőre, de a két éves Philips Saeco mintha kezdene kehesedni, a család úgy döntött, hogy karácsonyra összedobja, egy Gaggia meg ugye mégiscsak Gaggia.
Kikértük barátaink véleményét is, akik nagyon régen használják ezt a márkát, és a kávé minőségéről és a készülékek megbízhatóságáról is csak áradozni tudtak. A Gaggia az Gaggia...

Csütörtökön átvettük, tegnap kibontottuk. És it találtunk a Gaggia borítás alatt? Sima Philips Saeco szerkezetet. Egy helyen még a használati utasítás is (vélhetően hanyagságból bent felejtett szóként) Saecot ír.

Úgyhogy vélhetően megy vissza a boltba 14 napon belül. Be se kapcsoljuk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#60) bigdady


bigdady
nagyúr

Olvasgattam egy rakás tesztet és rengeteg teszten az elsők között van összegtől független teszteken Delonghi Dedica 685 így meg is rendeltem :)
Dolce Gusto Circolo megy a fiókba (sajnos nem lehet cserélni a hátsó kis szűrőjét mert be van építve. Így amúgy azt el lehet adni?)

(#61) zsiga90


zsiga90
csendes tag

Sziasztok. Véleményt szeretnék vagy tapasztalatott erről a termékről Delonghi esam 3000 mert szeretnék kávéfőzőt venni és ezt találtam elfogadhatónak. A válaszokat előre is köszönöm.

(#62) tony70


tony70
tag

Sziasztok! Kávéfőző vásárlása előtt állok és egy kb 5 éves lidl-is kávéfőzőt szeretném lecserélni,,, amit kinéztem az a DELONGHI EC 685 DEDICA és hozzá egy DELONGHI KG 521.M tipusú daráló. Ez jó vételnek számít vagy jobban járok (ami még tetszik) egy Delonghi ECAM 350.35W Dinamica Automata kávéfőzővel? Darálónak ajánlották a Graef CM702 vagy 800-as típust.

(#63) birorichard


birorichard
őstag

Sziasztok,

milyen automata kávéfőzőt ajánlanátok ~150E körül? Nem baj, ha kicsit drágább, ha jobban megéri.
Igazából extra igényekről csak annyit, hogy nem volna baj, ha volna benne/hozzá fúvóka tejhabosításhoz, tudna forrócsokit vagy jegeskávét, esetleg mobilról vezérelhető lenne, kb ez a fontossági sorrend is ezen a téren.

Olvasgattam a topicot, nagyon nem sikerült dűlőre jutnom, delonghi-k közül láttam 1-2 szimpatikusat, de egyikből másikból hiányzott néhány funkció. Ha ez ilyen, akkor ilyen, de hátha csak én nem tudok valami jó ajánlott gépről.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#64) Azie


Azie
őstag

üdv!

napi 50 kv (espresso, hosszú)
saját örlős

mennyi kb havi szinten a bérleti díj?
érdemes-e bérelni, vagy ilyen fogyasztásnál vásárolni inkább gépet?

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#65) zozy84


zozy84
senior tag

Most szerettem volna kérdezni én is de látom ez a topic halott!!! :(((

(#66) csiby222


csiby222
aktív tag

Leheljünk kis életet ebbe a témába. Nos ki lehelte a lelkét az olcsó Orinonom ami itthon volt. Így elhatároztam hogy nézek magamnak egy nem túl drága gépet. Szarvasikat nézegettem de az árgépes negatív kritikák miatt lemondtam róla, mindenki ugyan azokra a hibákra panaszkodtak és elég súlyos összeszerelési minőségi problémákra panaszkodtak. Lehet nem véletlenül zártak be?

Ezt néztem ki Severin ka-5978 Kinézetre elég jónak tűnik már mint ami az összeszerelési minőséget illeti és elméletben német márka. A többi háztartási termékét ránézésre a masszivitás jellemzi szerintem és az ára sem olyan vészes. Mivel sem barista sem ínyenc nem vagyok így szerintem nem tűnik rossz választásnak nekem.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#67) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok, így jó pár év lteltével a régebbi nem kijelzős Saeco Vienna gépek még életképesek a versenyszférában?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#68) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok, él még a topik?
Lenne ez a márka: Klarstein Aromatica II Duo kávéfőző.

[link]

(#69) htom127 válasza helgi (#68) üzenetére


htom127
tag

Szerintem ilyen összegnél már érdemes ezt [link] a topikok figyelni, Philips automaták voltak hasonló áron akcióban

" Bazinga !"

(#70) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Adott egy Delonghi ecam 21.117 kávéfőző.
Hogyan tudom alaphelyzetbe(gyári) állítani a lefőzött kávé mennyiséget?

[ Szerkesztve ]

(#71) dugo_ válasza droti25 (#70) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem nincs rajta visszaállítható alaphelyzet, mert ugyanazt a memóriaterületet írod felül a mennyiség átállításával.

11.2
Selecting the quantity of coffee in the cup
The appliance is set by default to automatically make the following quantities of coffee:
- short coffee when the button (B3) is pressed (≃40ml);
- long coffee when the button (B8) is pressed (≃120ml);
- two short coffees when the button (B4) is pressed;
- two long coffees when the button (B9) is pressed.
To change the quantity of coffee the appliance delivers automatically into the cup, proceed as described below:
- press the button corresponding to the quantity to be modified and hold it down until the light flashes and the appliance starts delivering coffee, then release;
- when the coffee in the cup reaches the desired level, press the same button again to memorise the new amount.
The machine is now reprogrammed with the new quantities.

Szóval manuálisan kimérve kell visszaállítani 40/120ml-re.

(#72) droti25 válasza dugo_ (#71) üzenetére


droti25
őstag

Köszi az infót

(#73) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Ez használható valamire, vagy csak kicseszek azzal aki kapná ajándékba?
Esetleg a Lidl-s?

(#74) gyvince


gyvince
senior tag

Sziasztok milyen kávé gépet ajánlatok 150ezer forintig ?

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.