Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Pár havonta szoktam nézegetni a statisztikákat, lehet érdekes dolgokat figyelni.
Mondjuk a steam felhasználók sztem eléggé "haladnak a korral", mégis a nagy számokból az jön ki, hogy jelentős többségük nem "brutál" gépet használ.

(#2) misx


misx
senior tag

A Windows 64 bit növekedésén nem lepődök meg, valóban jól van összerakva és persze időtálló is (amíg nem váltunk 128 bitre ;] ).

(#3) whiz


whiz
aktív tag

"Hangkártya tekintetében a legtöbben a Realtek HD Audio-t preferálják"

Hát ja, ez van egy rakás alaplapon...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#4) r-chee


r-chee
őstag

A Steam kliens küld adatokat a gépemről, ha játszok, vagy ki lehet tölteni valahol Steam-en a konfigom adatait?

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#5) #65675776 válasza whiz (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez önmagában nem sokat jelent. Azt viszont egyértelműen bizonyítja, hogy a játékosok döntő többségét nem érdekli az EAX67856542361.

(#6) D1Rect válasza r-chee (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Begyűjti magától.

(#5) daa-raa: Látom téged sem, mert még csak az EAX67856542358-nál tartunk. :U

[ Szerkesztve ]

(#7) deathtania


deathtania
senior tag

intel és ati rulezzz :Y

www.brczart.hu

(#8) D1Rect válasza deathtania (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért pont ez a 2?

(#9) gtamate2 válasza D1Rect (#8) üzenetére


gtamate2
veterán

Ez jó kérdés mert az adatok alapján Intel+nVidia a legnépszerűbbek (külön-külön), amúgy tisztára átlag a gépem a Steam körében, kivéve a procimat(konfig az adatlapomba ha bárkit érdekelne:) )

*Sn0w

(#10) #65675776 válasza D1Rect (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bocs, elbambultam...

(#11) Nunder


Nunder
őstag

Sok mindenre gondoltam mikor klikkeltem a cikkre, de hogy ekkora az Intel - nVidia fölény arra nem. Kicsit meglepett, főleg úgy hogy rengetegen a HD48xx mellett voksoltak. Tanulságos eredmények, sose figyeltem eddig fel rájuk.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#12) Morden24 válasza #65675776 (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ahogy néha a driverproblémákról olvasok, úgy tűnik a Creative-ot sem :D

Sectumsempra - For Enemies

(#13) caizzz


caizzz
aktív tag

Egy dolog látszik a statokból, rengeteg user van a steamen (kérdés, hogy ezek aktív felhasználók-e, vagy csak regeltek, aztán el is tűntek), akik jóideje egy fillért nem költöttek (VGA terén legalábbis) a pc-jükre.

Szóval nem feltétlen releváns ez a pár szám. Az aktív játékosok körében (és itt nem azt értem, hogy belogol évi 1x a steambe, hagy nagymami leszedni a steamet mert azt hiszi, kimossa neki a szarosgatyát) biztos hogy nem.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#14) Morden24 válasza caizzz (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Miért ne lehetne valaki attól még aktív játékos, hogy nem költ a gépére? A Steam-en nem csak a vadiúj játékokkal lehet játszani.

Van, akinek mindössze azért van Steam-je, mert mondjuk Csézik. Én ettől még nem nevezném inaktívnak.

Meg mondjuk minek vegyen VGA-t, ha csak dx9-es játékokkal tolja XP-n?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#15) Slystyle


Slystyle
őstag

Komoly kis statisztika ez. Kár, hogy nem mondták meg hány felhasználóból. Wiki-n találtam egy infót, hogy 2009ben 20 millió aktív felhasználóval rendelkezett a steam. Azért elég komoly szám ez :) Szóval lehet számolgatni, hogy körülbelül miben mennyi :D

(#16) caizzz válasza Morden24 (#14) üzenetére


caizzz
aktív tag

A függőket most hagyjuk. Sokan vannak, de nem annyian ebben biztos vagyok, ami miatt így néznének ki az arányok.

marakujás kőbányai

(#17) D1Rect válasza caizzz (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Most megnyerted a vonatkoztassuk mindenkire azt amit mi is csinálunk serleget. :)

Az egyik barátom öccse, olyan napi 8-10 órát lóg a STEAM-en CS-zik alaplapi VGA-val.
Több mint 2 éve egy fillér nem lett arra a gépre költve.

Másik ismerősöm, napi 22-23 órát GW-zett, olyan géppel ami 2 éve is elavult volt.

Lényeg, hogy nem mindenki olyan kocka mint mi páran errefelé. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Morden24 válasza caizzz (#16) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem csak függőkről beszélek (bár pl. a csé függők bőven vannak annyian a Steam-arányban, hogy egészen konrkétan számolni kelljen velük - főleg, mivel nem csak egy csé van; aztán ott van még a DoD, Team Fortress... összeadva elég sok ember lehet).

Lehet egy halom ember, aki azért nem fejleszt vga-t, mert nem kell neki jobb. Esetleg nincsen rá pénze.

Mondjuk abban igazad van, hogy biztosan van egy nagycsomó ember, aki pl. vga-hoz bundle-ként kapott steam-es játékot anno beaktivált, aztán lehet, hogy a vga már rég kuka, vagy el van adva, és az acc meg ment vele vagy a szemétbe, esetleg csak simán tetszhalott.

Ettől függetlenül én a régebbi géprekre nem azt mondanám, hogy tuti inaktívak és irrelevánsak, hanem csak simán régi gépek :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19) caizzz válasza D1Rect (#17) üzenetére


caizzz
aktív tag

Ez igaz. Kb erre akartam kitérni. De baszki ez a sok Nvidia így is érdekes. De nem folytatom. :DDD

Keldor papa: De basszus, sose volt ilyen arányban a market-share még a diszkrét vga piacon sem. (24,9% NV, 21,2% AMD - 2009 Q3)

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#20) keIdor válasza Nunder (#11) üzenetére


keIdor
titán

A tudatlan vásárló agyában még mindig az Intel (Pentium) és nVidia (GeForce) márkanév a menő.

Egy Phenom II + HD4000/5000 jobban megéri, de csak a tapasztaltabb vásárló tudja ezt...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) capulet75


capulet75
addikt

Ezt a felmérést meg kellene csinálni a PH! felhasználók közt is.Érdekes adat az Nvidia ilyen mértékű előnye,az elmult fél év
eladási statisztikái majdnem forditva vannak.Bár a g80-g92 nagyon népszerű széria volt,gondolom ezen kártyák többségét azok teszik ki.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#22) Morden24 válasza caizzz (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mit akarsz, csomó gémernél még mindig ez a wéy itsz ment tu bi pléjd.

Sectumsempra - For Enemies

(#23) caizzz válasza Morden24 (#22) üzenetére


caizzz
aktív tag

Épp erre mondom, hogy az eladások rég nem ezt tükrözik. Ezért mondhatjuk ki azt, hogy a grafikonon található gépek jó fele jópár éves lehet, sőt....

marakujás kőbányai

(#24) Morden24 válasza caizzz (#23) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez csak Steam, az eladások meg globálisak.
Kár a kettő között párhuzamot vonni.

Egyébként abból, hogy minden nVidia meg Intel, csak az látszik, hogy a "gémer" szekció agyilag zoknibb, mint a globális átlag. Mivel a Steam ugye kizárólag játékra jó, ezért nyugodtan mondhatjuk, hogy ezek gémerek :K

Sectumsempra - For Enemies

(#25) caizzz válasza Morden24 (#24) üzenetére


caizzz
aktív tag

"a "gémer" szekció agyilag zoknibb, mint a globális átlag."

Legyen ez a konklúzió szerintem. :R Jöhet a következő topik. ;]

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#26) D1Rect válasza caizzz (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Mivel egy VGA-t jó sok évig használnak, mire kevés lesz/kinyiffan ez igaz is.
(nincs egy hónapja, hogy egy csóka valami Ti VGA-ra akart HDMI-t kötni...)

(#27) Morden24 válasza caizzz (#25) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja pardon, még régebbi hardverhez tartozik: tőlünk nyugatabbra nem annyira divat a sufniPC, jóval magasabb a készre szerelt gépek meg notik vásárlása. Ezeket meg nem fejleszteni szokták (pl. USA tipikusan ilyen), hanem el/továbbadják, és vesznek újat. Szóval ilyen okok is lehetnek :K

Sectumsempra - For Enemies

(#28) caizzz válasza D1Rect (#26) üzenetére


caizzz
aktív tag

Akkor tényleg csak mi vagyunk ilyen betegek? :DDD

Qwen: Hülyeséget! MÉÉG! Ne hagyd abba!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#29) Qwen válasza keIdor (#20) üzenetére


Qwen
tag

Az most mért tudatlan aki intel és nvidia párost vesz?Sokan vannak akik a megbízhatóságra is adnak,nem csak az ár/érték arányra.

(#30) Morden24 válasza Qwen (#29) üzenetére


Morden24
nagyúr

Aki most nVidia-t vesz, az nincsen eszénél.
(Megbízhatóságra nem értem, miért lenne jobb vagy rosszabb egy nV, mint egy ATi...)

Intelről meg ugye annyit, hogy ezzel a húzásukkal, hogy a felső és alsó kategóriát platformszinten szétválasztották, igazából azt mondanám, hogy kegyetlenül gáz.
Arról nem is beszélve, hogy ha játékokat nézünk, akkor az i7 többletteljesítménye mondjuk egy PII-es csúcshoz képest egyszerűen funkciótlan.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#31) HyP3b0y válasza r-chee (#4) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Magától gyűjti és egyszer amikor úgygondolja egy popupban megkérdi, hogy akarod-e feltölteni és áttudod nézni, hogy korrekt-e az általa összeállított lista.

Az nvidiák azért vannak fölényben, mert nem mindenki újít és 1-2évvel ezelőtt jobban ment a zöldeknek(klasszisokkal), mint a vöröseknek...7600/7800/8600/8800 és talán még a 6600/6800 amiből vitte a pálmát a maga idejében.

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#32) Nunder válasza keIdor (#20) üzenetére


Nunder
őstag

Szerintem is így van, ezért is raktam össze havernak egy Phenom II-es, Sapphire HD 4870-es gépet. Most ez a kombó a nyerő.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#33) Morden24 válasza Nunder (#32) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bizony :D

Sectumsempra - For Enemies

(#34) D1Rect válasza Qwen (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Sokan félreérthetik amit mondasz, kifejtenéd kiscsit bővebben?

(#35) codec válasza keIdor (#20) üzenetére


codec
senior tag

A tapasztaltabb vásárló eltudja dönteni mire vesz gépet. Van amire egy P2-es konfig is megfelel, van ahova egy intel+nvidia combó jobb választás.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#36) D1Rect válasza codec (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

Apuuuuuu, kezdődik, apuuuuuu!
:DDD

(#37) caizzz válasza D1Rect (#34) üzenetére


caizzz
aktív tag

A Tények gyermekeim:

Az AMD hibázik, szaggat alatta a Crysis, a doboza büdös, a csajok nem buknak rá a diszkóban, na hát meg ugye a terroristák fejlesztik.

Az ATi kártyák megfőnek, ezeken is szaggat a Crysis, a dobozuk még büdösebb mint az AMD cpuké, driver nincs hozzájuk, nem fut rajtuk épp az amit szeretnél.

Ezzel szemben:

Az Intel CPU-t maga Mózes hozta le a hegyről, dobozának illata a vaníliás-csokoládéra hasonlít, a csjaok imádják, minden 200 fps-sel megy vele, ami nem az is, Mindenben gyorsabb mint a konkurencia, még abban is amiben nem, és megéri megvenni, mert olcsóbb is mint a drágább.

Az Nvidiát nem nehéz dícsérni, igazi remekművek, dobozuk szagától bármelyik csaj aldáfekszik, a Crysis csak ezzel megy jól, az ember pöcsét kb 30 cm-rel hosszabítja meg a vásárlás pillanatában, az NVidia emellett a korrektsége, innovatív szemlélete és az őszinte üzletpoliktikája miatt még szimpatikusabb. Dugni fogsz ha ezt veszed öcsém!!!

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#38) csapee válasza caizzz (#37) üzenetére


csapee
senior tag

Szerintem is:)

Csapee

(#39) ló úr válasza Qwen (#29) üzenetére


ló úr
őstag

Mért szerinted egy AMD ATI combó nem megbízható??? Ismeretségi körömben több NV halt meg mint ATI de tetudod drága tezsvírem. Biztos vmi Fradi drukker lehetsz és aszondod h hajrá Zöldek!!. Okés :D :R

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#40) Morden24 válasza caizzz (#37) üzenetére


Morden24
nagyúr

Dugni fogsz ha ezt veszed öcsém!!!

Akkor ezért van annyi nemszűz 12 éves. Mindegyik intelt vesz :D

Sectumsempra - For Enemies

(#41) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Hát egy ideje annyira nem merültem bele ebbe a témába, mivel jo egy éve másra megy a pénzem amit eddig a gépre költöttem. Vga-kat azért követem még, de procikat annyira nem lestem.
Anno mindig amd-ati volt a favorit, aztán core 2 duo után ugymond átálltam a "sötét oldalra" :) És azota nem volt fejlesztés proci szinten. Vga-bol 1x volt nv-m amikor kijött a 8800gt. Ebböl is látszik hogy nem vagyok elfogult, az ár/teljesítmény jobban érdekel. (Persze az ati mindig is szimaptikus volt ezt nem tagadom.)

Ha ma rakhatnék össze egy konfigot én akkor is maradnék intel+atinál. Vmi erösebb core2duo vagy core2quad. Legalábbis ha a játékos gépet raknék össze. De mondom mivel nem néztem utána ha nem gáz vki megindokolná miért jobb választás prociban a phenom2 mint egy core duo? Csak mert bennem eddig az volt hogy egyrészt jobban huzhato és kevésbé melegszik a c2d mint egy phenom, de igazábol nem jártam ennek utána. Ha ph-sok(értelmeseb forumozokra gondolok) többsége phenom mellett van akkor annak megvan az oka biztos.

(#37) caizzz: ;] :C Ez hatalmas volt!!! :D :R

[ Szerkesztve ]

(#42) Mantin


Mantin
aktív tag

ööö bocs hogy ilyen hülye vok de ez mit jelent? EAX67856542358

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#43) Morden24 válasza Mantin (#42) üzenetére


Morden24
nagyúr

Poén volt. Egyébként EAX.

Sectumsempra - For Enemies

(#44) syC válasza keIdor (#20) üzenetére


syC
addikt

Akkor én jó nagy hülye vagyok. De Te is az voltál ezidáig.. :D Attól, hogy valaki kék procit vesz és zöld vgát, még nem kell hülyének tartani. Hány évig is volt inteled? Naugye..

(#45) zso73 válasza D1Rect (#1) üzenetére


zso73
veterán

Mert jelentős részük leragadt a Cs sorozatnál...... ;]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#46) capulet75


capulet75
addikt

Nekem spec intel procim van és ati vga-m.Akkor én most kit utáljak?Mekkora baromság különben is hogy :utálom az ati-t.De én nem.Akkor te is dögölj meg!Nvidia az isten!Miért?Haljál má' meg te nyomorult atiparaszt!Hmm...Egyébiránt az intel szerintem felsőkategoriában "kissé" el van szálva az áraival meg magátol.A Nvidia meg a saját üzletpolitikája miatt szív.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#47) Tikakukac válasza caizzz (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

/agree :C

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) syC válasza capulet75 (#46) üzenetére


syC
addikt

Szimplán hagyni kéne , hogy mindenki olyan procit és vgát használon, amilyet akar. Nem kell erről többet beszélni. Pont.
A statisztika abszolút nem meglepő, kb. ezt vártam. Talán vga terén kicsivel nagyobb részesedét jósoltam Atinak, de ez van :)

(#49) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Én úgy tudomm (de nem biztos), hogy a régebbi felhasználók adata is benne marad a gépben. Tehát ha valaki annó évekkel ezelőtt bejelntkezett a Gef6800-asával és azóta sosem (vagy csinált már más account-ot), akkor örökre benne marad a statisztikában monjuk, hogy Béla01 XP-t használ, 6800Ultrát és Intel prockója van. Ha jól tudom.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#50) ló úr válasza syC (#48) üzenetére


ló úr
őstag

Sok még a befásult NV fan,aki meghallja h Geforce és megy álló farokkal vásárolni. Én nem mondom h jobbak a pirosak,azt se h rosszabbak. Mindenki vegye mazt amit szeretne amit akar. Énnekem is volt már mindenem. Volt már AMD-m nvidiával,meg atival is,volt már intelem nvidiával meg atival is,a mostani gépembe van egy Intel proci,meg ati,de amikor megvettem akkor opl. egy 9600 GT volt bele vásárolva,szal. ilyen ez :D De én speciel ha váltok akkor AMD-ATI combóra fogok,de persze mindenki tegyen saját belátása szerint!! Ez olyen mintha vkinek megmondanám,h tezsvírem ne vegyél Suzukit,mert az egy hugy,egy guruló koporsó,vegyél inkább Saab-ot,vagy mittomén. Mindenki azt vesz amit akar,meg amire pénze van!! Kész,pont :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.