Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) dabadab válasza Belba (#33) üzenetére


dabadab
titán

"Én inkább azt nem értem, hogy TE miről vitatkozol???"

Parszor mar leirtam, de a kedvedert megegyszer: az nem tetszik, hogy
a.) allamilag fenntartott intezmenyekben
b.) kotelezo vallasos propagandat nyomatnak es
c.) vallasi alapu megkulonboztetest tesznek.

Ha gondolod, ezek alatamasztasan is vegigfuthatunk:

a.) Ahogy irod is: "gyerekek után járó normatívát kapják meg, mint bármely más iskola" , vagyis az egyhazi iskola is pont annyi penzt kap az allamtol, amibol egy sima allami iskola is fenntartja magat. Ha ez nem allami finanszirozas, akkor nem tudom, hogy mi az.

b.) Ismet teged ideznelek: "kötelező [...] a hittan és misékre járás". Ha ez nem kotelezo vallasos propaganda, akkor nem tudom, hogy mi az.

c.) Szinten toled: "a legtöbb egyházi iskola kéri gyerek keresztlevelét, beajánlást a helyi egyháztól, ahová a család rendszeresen jár...". Ha ez nem vallasi alapu megkulonboztetes, akkor nem tudom, hogy mi az.

Es hogy miert nem tetszik ez?

1949. évi XX. törvény
A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA
60. § (1) A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a gondolat, a lelkiismeret és a vallás szabadságára.

(2) Ez a jog magában foglalja a vallás vagy más lelkiismereti meggyőződés szabad megválasztását vagy elfogadását, és azt a szabadságot, hogy vallását és meggyőződését mindenki vallásos cselekmények, szertartások végzése útján vagy egyéb módon akár egyénileg, akár másokkal együttesen nyilvánosan vagy magánkörben kinyilváníthassa vagy kinyilvánítását mellőzze, gyakorolhassa vagy taníthassa.

(3) A Magyar Köztársaságban az egyház az államtól elválasztva működik.

[...]

70/A. § (1) A Magyar Köztársaság biztosítja a területén tartózkodó minden személy számára az emberi, illetve az állampolgári jogokat, bármely megkülönböztetés, nevezetesen faj, szín, nem, nyelv, vallás, politikai vagy más vélemény, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születési vagy egyéb helyzet szerinti különbségtétel nélkül.

(2) Az embereknek az (1) bekezdés szerinti bármilyen hátrányos megkülönböztetését a törvény szigorúan bünteti.

Ezert.

A tobbibe olyan nagyon nem akarok belemenni, de amikor a varos egyetlen gimnaziumat egyhazasitjak, akkor a szabad valasztas erosen elmeletive valik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.