Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#172) Angrov válasza Crystalheart (#170) üzenetére


Angrov
csendes tag

A jó és a rossz tényleg szubjektív, igazad van. Rosszul fogalmaztam. Isten felkínálja a lehetőségeket, hogy válassz, akár minden nap és Te a személyiséged alapján, a környezeted által befolyásolva döntesz. A választásaidtól függ, hogy merrefelé haladsz: Isten felé vagy Lucifer felé. A haladás sebességét is te határozod meg.

Szóval a jó a és a rossz tényleg szubjektív. Nem tudom, Neked mi a jó. Számomra Isten a szeretet, a megértést, a megbocsátást, míg Lucifer a gyűlöletet, az irigységet, a gyötrelmet képviseli. Egyértelmű, hogy Istent választom. Hopp, valamit majdnem elfelejtettem. Lucifer is felkínálja a választási lehetőségeket, de ha az ő útját választod, akkor szolgálni fogod őt....bár a földi (anyagi) világban a "jó" szolgák mindent megkapnak uruktól. Lásd Krisztus megkísértését: mily csodás földi dolgokkal próbálta lekápráztatni Őt Lucifer. Csak hát az a fránya lélek, Lucifer szolgáiban az bizony folyamatosan elégedetlen marad, mert mind Lucifer helyébe akar kerülni. És tudjuk, hogy a folyamatos elégedetlenség csúnya dolgokhoz vezet.

A társadalmi normák általában a társadalom fennmaradása érdekében jöttek létre. Ha elég sokan megszegik ezeket, akkor megszűnik a társadalom, pl.: ha minden 100 ember a tömegmészáros szakmát választaná. :) Ha csak ezek a normák léteznének, tényleg nem számítana, mit teszel a Földön.

Ezen keretek között olyan érzésem van, hogy úgysem tudnálak meggyőzni arról, hogy van lélek és földi tetteid hatással vannak lelked fejlődésére. De azért ajánlok egy könyvet: B. Goldberg: Előző életek - Jövendő életek (elég vékony :) )
És ajánlom figyelmedbe Stanley Tookie Williams történetét. Vele vajon mi a fene történhetett? Agya rossz vegyületet termelt, és megváltozott a személyisége?

Értem én, hogy gőzgép. De mi hajcsa?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.