Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#129) Angrov válasza Belba (#128) üzenetére


Angrov
csendes tag

Ha már a finanszírozásról van szó: minden oktatási intézmény állami normatívából tartja fenn magát. Ez általában nem elég. A hiányzó összeget az önkormányzatiban az önkormányzat "néni" (ha már az állam "bácsi") hozzáteszi saját bevételeiből, az egyházi viszont kap kiegészítő normatívát az államtól (ez az oktatásban idén plusz 217 e Ft/év/fő-t jelent), a civil fenntartású semmilyen állami plusz forrást nem kap, kaparja össze onnan, ahonnan tudja vagy zárjon be, ha egyáltalán van olyan őrült helyi közösség, amelyik belevág ilyesmibe.

Szóval hol is van itt a választás lehetősége, az esélyegyenlőség? Több szintű diszkriminációt valósít meg az állam, mivel az egyházi iskola diákja sokkal jobb körülmények között készülhet, nagyobb az esélye a továbbtanulásra, a jobb állásra. 2. az önk-i, 3.a civil. (most hagyjuk a gazdag és sznob szülőkből élő csili-vili elitképzőket)

Az egyházak átpolitizált, hatalom- és pénzéhes szervezetek. Sajnos a buta és korlátolt emberek teszik őkat azzá, akik a vezető pozíciókat elfoglalják, így pedig nagyon rossz társadalmi kép alakult ki róluk. 10 milliárdokat tesznek zsebre az adóforintokból a történelmi egyházak úgy, hogy nem számoltatja el őket senki.

Azért meg kell jegyeznem vannak, akik elhivatottan dolgoznak az egyház keretein belül, és tényleg képviselik azokat az értékeket, amikért tulajdonképpen létrejött.

Egy példa: Sárospatakon 1990-ben az egyetlen gimnázium visszakerült az egyházhoz. Pár éven belül építettek egy önkormányzatit. Azt nem tudom miért, és hogy kik szorgalmazták, de így történt.

Értem én, hogy gőzgép. De mi hajcsa?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.