Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Apró probléma, hogy ha fizetnek, akkor azzal célkeresztet rajzolnak a mellkasukra, hogy gyertek, hackeljetek meg minket, aztán fizetünk, mint a katonatiszt.

Mondjuk én némileg kétséggel fogadom az ilyen nyílt üzeneteket. Az HBO-val kell tárgyalniuk, a nyilvánosság bevonása minden szempontból hátrányos mindkét félnek...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Chaser válasza Cifu (#1) üzenetére


Chaser
titán

nekem is ez jutott először eszembe, mért publikálnák, de ugye a hackerek tettek közé dokumentumokat bizonyítéknak
én erre azt mondom hajrá, meg kellett volna fizetni a rendszer védelmet és nem törték volna fel, ijb tipikus esete

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Egyetértek a gonddal.
Ha fizetnek, aktívabban próbálkoznak újra.
Aktívabban próbálkoznak mással is, és minden alkalommal utalni fognak rá, hogy "más" fizetett!
Innentől kezdve szinte jópofizni, bratyizni kezd minden erőszakos támadó az áldozatokkal?
Gondolom törekedni fognak arra, hogy ezzel is legalizálják a cselekedeteieket, szinte partner, "üzlettársi" kapcsolattá teszik az erőszaktevő-erőszakolt kapcsolatot!
El tudom képzelni ezt a forgatókönyvet is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) Chaser válasza Polarstar (#3) üzenetére


Chaser
titán

dolgoztak, csak kérik a fizetést ( : ezen jót röhögtem :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) tomazin


tomazin
veterán

Egy multi saját berendezkedését használják fel önmaga ellen. Szembeállíttatják a költséget a kárral, megmutatva, hogy sokkal nagyobb fájdalom lesz ha nem fizetnek. És a cég azt fogja csinálni amit várnak tőle: a kisebb kiadást választja.

(#6) borg25 válasza Chaser (#2) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

A hackerek is írták, hogy fél év volt összeszedni ezeket az anyagokat. Szóval nem az volt, hogy vérpistike fogta a szkript adatbázisát és nekiengedte a hbo.com-nak.

Jó kérdés, hogy ez a fél év pontosan mennyi embernap munkát jelent, hányad dolgoztak rajta, stb, stb.. Illetve, hogy az adatokkal együtt megadják-e a sérülékenységi pontokat is amiken keresztül bejutottak. Ha igen, akkor felfogható egy alapos biztonsági tesztelésnek is. A levél alapján min 6 millió dollárt akarnak leakasztani az HBO-tól.
Nem ismerek az árakat, hogy egy etikus hacker csapat fél év tesztelésért mennyit kérne, de gondolom ők is pár milliót kérnének.

Azt akarom az egésszel mondani, hogy nem úgy tűnik, hogy nem volt a biztonság megfizetve, csak épp feltörhetetlen rendszer nem létezik, a social hacking mindig működik, kellő pénz és paripa esetén minden feltörhető.

(#7) Kaiku


Kaiku
senior tag

Arról nem is beszélve, ha ezek után kapnak egy adó ellenőrzést, hogy kiderüljön, vajon tényleg nem milliárdok után kellett volna adózniuk.

[ Szerkesztve ]

(#8) tomazin válasza Kaiku (#7) üzenetére


tomazin
veterán

Nyugodj meg az papíron rendben van. Nem véletlenül hívják adóoptimalizálásnak és nem adócsalásnak.

(#9) Chaser válasza borg25 (#6) üzenetére


Chaser
titán

én erre azt mondom ők is kérhettek volna fel hackereket v egyéb prokat tesztelni a rendszert, ha tényleg megszerezték az adatokat és nem fizetnek nyilván publikálnak mindent a hackerek
következő ügyfélnek jó ösztönzés lenne
ha fizetnek üzlet lezárva kb
megelőzésen kellene a hangsúlynak lennie, nem utólagos rendezésen amikor már baj van

Kaiku most h mondod, ha fizetnek vajon ezt h könyvelik el? egyéb kifizetés? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Felvetésed jogos!

Kérhettek volna egy etikus hekkert tesztre. De erről momentán nincs itt szó.
Biztos, hogy nem is volt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11) Foglalt név válasza Polarstar (#10) üzenetére


Foglalt név
addikt

Lehet a T-systems-től küldtek etikus hekkert. Ő nem talált hibát ;] :DDD

(#12) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Nem értem, milyen milliókat követelnek. A minimum 1000 dollár nem sok, hogy kussoljanak. De még $9999 sem nevezhető millióknak, forintban sem (legalábbis szerintem, ha milliókról van szó, nem 2-3 millióra gondol az ember, noha technikailag milliók). Más kérdés, hogy ezek után vérszemet kapnak...

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#13) tomazin válasza Dark Archon (#12) üzenetére


tomazin
veterán

az x nem feltétlenül egy karaktert helyettesít.

#14 attól, hogy te úgy definiálod, mert úgy szoktad meg, az nem jelenti azt hogy másnak is úgy kell. lehet 3x-et írt, aztán mivel arról másra asszociál az ember odarakott még 1et.

[ Szerkesztve ]

(#14) Dark Archon válasza tomazin (#13) üzenetére


Dark Archon
addikt

"We want only XXXX dollars" "is this a greedy number..."

De.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#15) Fred23


Fred23
nagyúr

Nagyobb cégek helyében lenne egy csapatom az ilyenek csapdába csalására. Ha csak egyszer sikerrel járnának, híre menne, hogy adott céget nem ajánlott fenyegetni.

[ Szerkesztve ]

(#16) borg25 válasza Dark Archon (#14) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Viszont az is ott van, hogy
csoportjuk nulladik napi hibák keresésére évente ötszázezer dollárt költ,
majd ezekkel megzsarolják a szervezeteket, akik általában fizetnek is nekik. Mr. Smith állítása szerint ezzel évente 12-15 millió dollárt keresnek, és mivel fél évet töltöttek azzal

Ebből nekem az jön le, hogy az igény 12-15millió dollár * 0,5 év = 6-7,5millió dollár
BItcoinban 1818-2272 BTC csak, hogy négy x legyen :P

#15 Fred23:
Csak ha a csapat nem kap el mindenkit, akkor megy a bosszú, hogy havi rendszerességgel egy kis DOS, illetve, hogy a megszerzett infók mégis mennek a médiának az alap.

[ Szerkesztve ]

(#17) MCGaiwer válasza Dark Archon (#14) üzenetére


MCGaiwer
addikt

vagy pedig egy számot, mondjuk a római 10est. tehát 10101010 dollárt akarnak... ;]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18) #82729984


#82729984
törölt tag

Mondjuk az ilyen helyzetnél pont ugyanaz a probléma mint az összes többi zsarolással.
Mi a garancia hogyha fizet az HBO, akkor 1 hónap múlva nem kérnek megint pénzt?
Illetve hogy mi a garancia arra hogy fizet a HBO és ennek ellenére mégis nyilvánosságra hozzák.

(#19) MCGaiwer válasza #82729984 (#18) üzenetére


MCGaiwer
addikt

semmi, az életben nincs garancia. de ha nem fizet, akkor eladják az adatokat valaki másnak, a hbo meg pisloghat.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#20) mpierre


mpierre
veterán

T. Kovács!
Az illetéktelenül megszerzett adat, forgatókönyvek, stb miatt az alábbi lépéseket tettük:
1., A mai nappal a Trónok harca c. sorozat további részeit töröltük. A sorozat a most futó évaddal befejeződik.
2., A jelenleg futó összes sorozatunkat leállítjuk.
Az ön elérhetőségét nyilvánosan, minden sorozatidőben a képernyőn közzétesszük.
Üdv:
HBO

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21) Sinisi


Sinisi
senior tag

Manapság mindent meghekkelnek...

(#22) Chaser válasza #82729984 (#18) üzenetére


Chaser
titán

nem érdekük ilyet csinálni, fizetnek és ennyi, a következő cég is tudni fogja ha fizetnek annyi, folyamatos zsarolással maguk ellen dolgoznának, úgy nem lenne hitele a dolognak és ők folyamatosan akarnak pénzt de gondolom legfőképp a kihívásokat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) borg25 válasza #82729984 (#18) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Semmi.
Viszont játékelmélet szerint szerintem megéri fizetni és betartani az ígéretet, hogy nem hozza nyilvánosságra.
Ha nem fizet, akkor biztos a veszteség. Ha fizet, akkor lesz egy biztos veszteség, és bizonytalan, hogy elkerüli a veszteséget.
Ha fizetés után a hacker nyilvánosságra hozza az információt nem nyer vele.
Ha fizetés után a hacker másnak eladja az információt növelheti a profitot.
Ha az HBO megtudja, hogy másnak eladta az információt és ezt nyilvánosságra hozza, akkor azzal a leendő áldozatok fizetési hajlandóságát kockáztatja. Kérdés, mennyi ideig akarnak még így tevékenykedni azaz hány év bevételét kockáztatják az információ eladásával.

(#24) bambano válasza tomazin (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem ilyenkor a legkisebb kiadás a következő:
- megkérdezni, hogy az emberek telefonszáma mennyit ér, azt kifizetni
- a többi anyagot meg a hbo nyilvánosságra hozza, így azok a betörőknél elértéktelenednek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) nuke7 válasza bambano (#24) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem is ez lenne a jó megoldás

https://youtube.com/user/nuke7

(#26) tomazin válasza bambano (#24) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem itt nem egy boltban vagy, ahol azt pakolsz be a kosárba amit akarsz. Le van írva elég egyértelműen, hogy a befektett munkáért ennyit szoktak kapni, max egy olyan ajánlattal tudnak előállni, amit kevésbé fáj lenyelni. De az is lehet ez a public része, és nempublicban definiálták az árat.

(#27) bambano válasza tomazin (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elfogadom.
akkor én kiraknék mindent a webre. esetleg elmagyaráznám, hogy az, hogy mennyit "szoktak" kapni, nem számít, az számít, hogy ami náluk van, annak mi az értéke. ha kiraktam én a webre, ezzel lenulláztam az értékét, akkor hiába szoknak annyit kapni, most is jár, csak nem jut.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) mcfly82 válasza bambano (#24) üzenetére


mcfly82
tag

És akkor a hekkerek bosszúból meg nyilvánosságra hozzák a telefonszámokat.

(#29) tomazin válasza mcfly82 (#28) üzenetére


tomazin
veterán

nem véletlenül kaptak olyan rövid határidőt.

(#30) -Skylake- válasza mpierre (#20) üzenetére


-Skylake-
addikt

Vicces vagy :)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#31) -Skylake- válasza bambano (#27) üzenetére


-Skylake-
addikt

Benne van a cikkbe, hogy ejdzsbioek 12millat koltottek market researchre (jelentsen ez barmit is) es 5 MILLIO dollart nem a GOT sorozatra, hanem a sorozat egyetlen retkes evadjanak a bereklamozasara. Szerinted mennyit er ? Olyan penznek hangzik amirol az HBO lemond, csakhogy ne kelljen kifizetnie par millat ? Egy termek aminek pusztan a reklamozasara elkoltesz laza 1,3milliardot , hat az nem a "kapjatok be akkor kirakjuk a netre ingyer" kategoria szerintem.
Szerintem ha kifizetne nekik az hbo 15 millat, akkor is kibaszott jol jarnanak (mmint az hbo persze).

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#32) bambano válasza -Skylake- (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igen, ez a rövid távú szemlélet.
most kifizetik a zsetont.
rendszergazdára jövőre se lesz pénz, menő sorozat jövőre is lesz, tehát a hbo jövőre is támadásra érdemes célpont lesz.
majd jövőre is kifizetnek ennyi zsetont. meg utána is.

ettől kezdve simán védelmi pénz lesz. meg utána másik bandának is. meg ez a banda bezsebeli a pénzt az hbo-tól, utána alakít egy leányvállalatot, amelyik szintén megkapja az adatokat, és ők is zsarolásba kezdenek.

és ez így megy a végtelenségig.

ehhez képest láttuk az orosz módszert. a legutóbbi túszdrámakor az oroszok nem szájkaratéban verték a terroristákat. belőttek egy csomó mérges gáz-gránátot, szétlőtték az egész bandát tokkal-vonóval. volt collateral damage is. ebből minden terrorista világosan megértette, hogy az oroszok hogy értik a terroristával nem tárgyalunk mondatot. azóta nem is hallottam nagyobb drámáról arrafelé.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Kasya válasza -Skylake- (#31) üzenetére


Kasya
nagyúr

Engem az az elgondolas is erdekelne, hogy mi van akkor, ha hagyja. Rakjak ki...
Mennyivel lesz kevesebb nezo a musoridoben? Ugyanugy leadjak a TV-ben. Aki leakarja tolteni, utana is lefogja.

A "megsporolt" penzt meg kiltsek IT vedelemre.

[ Szerkesztve ]

(#34) nuke7 válasza bambano (#27) üzenetére


nuke7
veterán

:D

https://youtube.com/user/nuke7

(#35) hemaka


hemaka
nagyúr

Egy szamcsere itthon sem nagy penz, ott meg foleg nem. Szoval nem ertem mire van ez a nagy hercehurca. A resz meg ami kikerult hamarabb, meg igy is rekord nezettsegu lett, lol.

(#36) kenwood


kenwood
veterán

en azt nem ertem, hogy miert tud errol az egeszrol a media ?
eleg komoly bizonyitekokat kapott az hbo arrol,hogy nem csak a sajat adataikat,de a partnereket is felelotlenul taroltak.
mire szamitottak azzal,hogy engedtek nyilvanossagra kerulni a dolgot ?
inkabb olaj volt a tuzre.

ebben a szituban az lett volna a legegyszerubb, hogy csendben pengetnek,es utana gyorsan kotnek egy felelossegbiztositast.
Vagy megbiznak egy ceget azzal,hogy jo penzert fejlesszek a rendszert,viszont minden rendszerhibabol fakado anyagi karert mar ok felelnek.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#37) Chaser válasza kenwood (#36) üzenetére


Chaser
titán

ebbe biztos bármilyen cég belement volna...:) ez lehet terrorcselekménynek minősül kinn, passz, és akkor meg kiperdítette valaki simán, úgy néz ki nem ez az első esetük, és ha nem kapnak pénzt kiraknak mindent, ha kapnak jöhet a következő delikvens, az hbo meg valamit megőriz a hírnevéből, későbbiekben pedig szán ilyen védelemre is pénzt
de az ő businessük, ők tudják:) ebből jól sehogy nem jönnek már ki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) vilmose33


vilmose33
őstag

Nem fizetnék és gyanitom nem is fog az HBO sem. Ott az FBI stb ,megoldja, idő kérdése. Szám csere nem nagy történet gyanitom biztonsági okokból úgy is cserélik időközönként. Semilyen zsarolonak stb.. nem szabad fizetni szerintem :(

A jövő most van

(#39) laszlohu


laszlohu
addikt

Nekem az jött le a cikkből,
hogy be kell tiltani a bitcoint, így nem lesz adóelkerülés.

(#40) vilmose33 válasza laszlohu (#39) üzenetére


vilmose33
őstag

Volt kongresszusi meghallgatás ez ügyben az U.S.A.-ban ,de aztán valahogy kifulladt a dolog.

A jövő most van

(#41) kenwood válasza vilmose33 (#38) üzenetére


kenwood
veterán

Ha mondjuk oroszorszagbol intezik a dolgokat,akkor az fbi sok mindent nem fog megoldani.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42) vilmose33 válasza kenwood (#41) üzenetére


vilmose33
őstag

Úgy gondolom jelen példa alapján Oroszországban is működik az igazság szolgáltatás ,segítenek fellépni a bünözök ellen. Illetve vannak modszereik gondolom más országokban is a hatékony fellépésre.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#43) Chaser válasza vilmose33 (#38) üzenetére


Chaser
titán

ők nem zsarolók, elvégezték az it biztonsági munkákat ( : fbi sokat nem fog megoldani, nem hagynak rá időt nekik, ha én csinálnám pár napot hagynék nekik dönteni, nyilván pénzügyekkel is tisztában vannak
lehet nem szép dolog, de az sem hogy nem költenek ekkora cégnél adatbiztonságra megfelelően, jóvanazúgy' felkiáltással

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) NandoXXL válasza Fred23 (#15) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Szerintem ne nézd sokat a Mr. Robot-ot. Vidd a fórumról a szakértőket ;) Legalább olyan jók mint a T-System. Tisztelet a kivételnek.

(#45) kenwood válasza vilmose33 (#42) üzenetére


kenwood
veterán

Persze,van igazsagszolgaltatas, csak az a gond,hogy ott az az igazsag,amit a maffia annak gondol.
Nem veletlen, hogy sokan Putint tartjak a vilaggazdagabb emberenek (bunozojenek).
Escobar kismiska volt hozza kepest.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#46) vilmose33 válasza Chaser (#43) üzenetére


vilmose33
őstag

Nos lehet őket szépíteni,de semmilyen legális munkát nem végeztek el. Valószinűleg szervezet bűnözöi csoport melyek mint tudjuk profit orientáltak. Feltörték egy vállalat rendszerét és onnan ellopták termékének egy részét. Lefordítom ha ellopom valaki autóját, mert a biztonsági rendszer nem vettem észre, és mivel jól "dolgoztam" :( x összegért visszaadom ,gondolom nem dicsérnél meg, vagy az íratait stb.. majd pénzért vagy bitcointért visszaadom.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#47) vilmose33 válasza kenwood (#45) üzenetére


vilmose33
őstag

Nem értek az Orosz belügyekhez, biztos neked van igazad. Nem féltem az amcsikat igy-vagy úgy megfogják oldani ezt a dolgot csendben. Nagyon sok pénzről van szó, nagyon nagy vállalatról, nagy lehetőségekkel :K

A jövő most van

(#48) Chaser válasza vilmose33 (#46) üzenetére


Chaser
titán

persze nem olyan munkát végeztek amire felkérték őket, hanem csináltak maguknak munkát
tetszik ez a szöveg ennyi ( : megcsinálták azt a munkát amit a cégnek kellett volna
na most olyan céget ami reklámra $ milliókat költ valahogy nem tudom megsajnálni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) #33253120 válasza kenwood (#36) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mert nem az HBO az egyetlen akinek az adatai náluk lehetnek.
Viszont őket mindenhol ismerik a világon.
Azaz most extra hírnevet is szerez a hacker csapat, hogy ha a következő áldozathoz bekopogtatnak egy kis ramravalóért akkor ne legyen előjáték, hogy "akkor tényleg el van lopva?" "Hogyan lehet ilyet?" "Á maguk minket úgysem tudnának..." hanem ott van a "mi már megszivattuk az HBO-t is" kártya amit így elő sem kell venni, elég bemutatkozni.

(#50) #33253120 válasza hemaka (#35) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez így ebben a formában igaz.

De. Saját környezetben példa, hogy jön egy megrendelő akinek dolgoztál 2001 körül. És úgy voltál neki felírva, hogy villanyszerelő+telefonszám.
Az én számom 7 éve változott, így nem ért el. Akit ajánlottak neki az meg pont kollégám volt, így végül ugyanaz a cég csinálta meg a melót, de ez véletlen.

Ha X producernek rossz napja van mikor felhív egy szinészt egy állásajánlattal és az nem kapcsolható, akkor lehet nem kezd el nyomozni a telefonszám után, hanem hív mást a szerepre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.