Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem tudom... nem esik le nekik, hogy a N64, SNES, NES, GB rom-ok gyűjtői / rajongói potenciális Switch vásárlók is egyben?
Inkább jöjjön a Virtual Consol Switch-re is, több, és komolyabb címekkel!

Az, meg hogy magánszemélyeket így bírságolnak... nem mondom, zárassák be az oldalt, de 15m
Főleg ilyen dolgok után.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) Cathfaern válasza AxBattler (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Céget bírságoltak, nem magánszemélyt. Tehát nekik ebből bevételük volt.

(#3) Cifu válasza AxBattler (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

A külföldi oldalak olvasgatva kicsit más a kép (mondjuk kár, hogy ilyenkor mindig utána kell olvasni... :U ), itt feltehetően az történt, hogy megállapodtak az ügyvédek jelenlétében, ami miatt nem került sor hosszas bírósági eljárásra (amelybe feltehetően teljesen tönkrementek volna az alperesek). A megállapodás részeként a két domain átkerült a nintendo tulajdonára (egy rövid szöveges, szánom-bánom üzenet van most rajtuk, amely a nintendo oldalára küld tovább), illetve kinyilatkozták a fent említett horror összeget.

A zárt ajtók mögött viszont feltehetően minimális, vagy akár semmilyen összeget nem követel a nintendo, a magas összeg esélyesen a többi ROM-okat hostoló (tehát a most lekapcsolt oldalakhoz hasonló) oldalt üzemeltetőknek szóló üzenet, fenyegetés, abban a reményben, hogy így a tulajok megijedve maguktól bezárják azokat. A fenti esetben annyi a történet, hogy ez egy amerikaiak által hostolt oldal volt, amit könnyű volt "megtalálni" és perrel megfenyegetve bezáratni. Van egy csomó más ROM és emulátor oldal, amelyek viszont más országokban működnek zavartalanul - mivel a Nintendo nem tud velük az adott országban mit kezdeni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Vektast válasza Cifu (#3) üzenetére


Vektast
aktív tag

köszi Cifu :R

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#5) Kaiku válasza AxBattler (#1) üzenetére


Kaiku
senior tag

Hát, sajnos az Origó megint hozta a formáját, ugyan is Norvégia nem az EU tagja!!! Miért mossák össze a kettőt?

(#6) AxBattler válasza Cathfaern (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, ha volt ebből annyi bevételük, akkor azt fizessék is be a Nintendo-nak!

+ (#3) Cifu
Értem, így már más (plusz a linkelt oldalról lejön, hogy milyen cég is volt ez). :R

Az EmuParadise eset óta picit fújok N-ékre, valszeg' emiatt reagáltam így...
Tudtok más, hasonló bázisú oldalról, amit még nem fenyítettek be, ill. ahonnan még nem vettek le semmit?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7) persil


persil
nagyúr

"egy arizonai pár működtetett"

Jacob Mathias és Cristian Mathias. Csak nekem tunik ugy, hogy ez ket ferfi? :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#8) AxBattler válasza persil (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

pár = páros =/= házaspár... bár a mai világban már semmi sem biztos. :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) persil válasza AxBattler (#8) üzenetére


persil
nagyúr

Egyértelmű, de akkor is inkább a "páros" szót használtam volna, ha csak az volt a lényege, hogy két főről beszélünk.
Viszont így, nálunk, magyarul, az "egy pár működtette" sokkal inkább úgy hangzik, hogy ők egy pár... :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#10) t72killer válasza Cathfaern (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez érdekes kérdés, feltehetőleg a cég ezekután csődöt jelent és a nintendo viheti a cég büntetési összegnél nagyon valószínű lényegesen kevesebb vagyonát. A tulajok pedig szimplán kilépnek - ha volt annyi eszük, hogy Ltd-ként üzemeltessék a céget.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) micafighter


micafighter
nagyúr

Ehhez csak ezt tudom fűzni: https://youtu.be/OA8xrgLqQZ8

(#12) #00137984


#00137984
törölt tag

Nintendo-nak hirtelen most mennyire értékesek lettek a retró NES, SNES és N64 játékok. Nyilván ez volt a legfőbb ok, amiért a NES Mini és SNES Mini konzolokra ennyire kevés játék fért fel. Nagyon sajnálta ezeket a gyüjtőkkel megosztani. Szerintem a sokak számára nagyon hiányolt játékcimek viszont a Nintendo számára voltak megfizethetetlenek. Azért nekem eredetiben sok megvan ezekből. :) Van rendesen ára a retró konzoloknak, de nem egy zsáknyi pénzt lapátoltam át ezért a Nintendo-nak. Viszont temérdek ilyen Nintendo LCD kijelzős kézi konzol van most forgalomban világszerte, még az itthoni üzletekben is beszerezhető némelyik gyengébb fajta több mint 100 játékkal. Semmi reakció Nintendo részéről. Mint Nintendo gyüjtő, nekem a beépitett memóriával (nem bővithető és kazettákkal sem használható), nem eredeti Nintendo dizájnal árúsitott repro konzolok értéke 0.

[ Szerkesztve ]

(#13) #00137984


#00137984
törölt tag

Ez amúgy a SEGA-ra szintén vonatkozik. Eredeti SEGA MD és semmi esetre sem az ATgames HD SEGA konzolok. SEGA MD kazettákra némelyik szerintem alkalmas, de ezek emulátoros konzolok elég gyenge kivitelezéssel párositva.

[ Szerkesztve ]

(#14) AxBattler válasza #00137984 (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Super NT-ről, és az érkező Mega Sg-ről is ez a véleményed?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#15) #00137984 válasza AxBattler (#14) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mega SG konzolt már nagyon várom. :) Ezek hardveres chipkészlete a SEGA kazettákat az eredetivel megegyező élményben tudja játszani. Szerintem az árazása alapján sem az az ATgames kategória.

(#16) razorbenke92 válasza persil (#7) üzenetére

Ezen nekem is megakadt a szemem :D

Túl lusta vagyok kinyomozni, de lehet hogy testvérpár akart az a pár lenni ?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#17) interstate76


interstate76
addikt

"Milliárdos bírság kalózkodásér"

Ez komolyan belefér? Napokon keresztül? Tudom, hogy online, meg gyorsaság, meg minden, de ez kirívóan durva igénytelenség. És ezt kellett olvasnom napokon keresztül, ha ránéztem a privát üzeneteimre...

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#18) Polllen válasza interstate76 (#17) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Ennek értelmében Jacob Mathiast és Cristian Mathiast 12,5 millió dolláros bírság megfizetésére kötelezték, ami nagyjából 3,5 milliárd forintnak megfelelő összeg. "

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) interstate76 válasza Polllen (#18) üzenetére


interstate76
addikt

Öööö, tényleg nem ment át, hogy mi a baj az általam idézett mondattal?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#20) AxBattler válasza interstate76 (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt most én sem értem... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#21) Headers válasza AxBattler (#20) üzenetére


Headers
tag

Gondolom az a baja, hogy "kalózkodásér" nem pedig kalózkodásérT van írva.

A nem-tudás tudása a tudás kezdete

(#22) persil válasza Headers (#21) üzenetére


persil
nagyúr

Persze, hogy az a baja :)
Ami mondjuk totál elmegy, ha fészen küldöd el a havert söré', de egy ilyen kaliberű oldalon, egy szakmai cikkben valóban nagyon nem fér el.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#23) interstate76 válasza Headers (#21) üzenetére


interstate76
addikt

és (#22) persil

Így van. Ráadásul kiemelt helyen volt az idézett mondat, nem egy kevesek által olvasott cikk közepén elrejtve.

Na mindegy, csak meglepett, hogy ez elfért itt.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#24) Headers válasza interstate76 (#23) üzenetére


Headers
tag

Rosszul fogalmaztam egy picit. Egyet értek azzal, amiket írtatok, csak a fórumtársat akartam felvilágosítani. :)

A nem-tudás tudása a tudás kezdete

(#25) interstate76 válasza Headers (#24) üzenetére


interstate76
addikt

Értettelek, köszi a segítséget! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.