Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B1T3


B1T3
addikt

Így megy ez. :) A 14 nanométer jól hangzik.

(#2) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Na igen az Applenek kell egy stabil beszállító, versenyképes chipekkel, még olyan áron is ha ezzel hosszú évekre még tetemesebb profithoz juttatja legnagyobb riválisát.

(#3) Paul119 válasza =Mentor= (#2) üzenetére


Paul119
addikt

Kecske is jol lakik es a kaposzta is meg marad :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Vicces dolog ez.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Zolik


Zolik
senior tag

megy a hype a külvilág fel hogy hogy rühellik egymást, de ha nagy pénzekről van szó a legnagyobb ellenségekből hirtelen nagy haverok lesznek! nyilván ha már nem lesz pénzügyi érdek a barátság is úgy hull majd darabokra

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#6) BoC1ka válasza =Mentor= (#2) üzenetére


BoC1ka
senior tag

A Samsung nem beszállító, hanem bérgyártó. Apple tervezés, Samsung kivitelezés.

(#5) Zolik - Kétlem, hogy most vagy bármikor voltak öribarik. Tudod, üzletben nincs barátság..:)

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#7) Márko88


Márko88
aktív tag

:)

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#8) Krugszvele válasza =Mentor= (#2) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

semmiféle rivális helyzetet nem látok a két cég között. Az egyik csak android, a másik csak osx/ios eszközöket készít, a kettő meg egészen másra jó, egyik sem tudja jól ellátni a másik funkcióját.
Én ezt csak egy mesterséges hype-nak tartom, hogy konkurensek.
Engem igazol, hogy - az eseményeket látva - ők is így gondolják.

(#9) csordas11


csordas11
aktív tag

Öröm, hogy van azért fejlődés.

(#10) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Legalabb a Samsungnak mar nem lesz jovore -60%-os visszaesese.. Kellett nekik mint a falat kenyer..

Az Apple meg ne csodalkozzon ha megint iPhone, iPad klonokat kezdenek el gyartani..

(#11) azopi74 válasza Krugszvele (#8) üzenetére


azopi74
addikt

"Az egyik csak android, a másik csak osx/ios eszközöket készít, a kettő meg egészen másra jó, egyik sem tudja jól ellátni a másik funkcióját."

Tiszta sor, logikus érvelés :W
Sőt, valójában kiegészítő termékekről van szó, és egymás eladásait erősítik, minden iPhone mellé kell egy Galaxy S-et vásárolni, és minden Galaxy Tab vagy Note mellé dukál egy iPad is a teljes élmény érdekében :D

(#12) w333


w333
félisten

Milliárdos Apple-Samsung üzlet köttetett

Majd úgy is visszaperelik ezt a pénzt így ingyen lesz ... :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#13) lacy86


lacy86
addikt

" az ujra melegitett toltottkaposzta "

(#14) bmwsan válasza Touch-ko (#10) üzenetére


bmwsan
senior tag

Nem értem miért leszenek iPad klónok, illetve honnan jött ez a visszaeséses dolog és miért is kellett nekik mint egy falat kenyér? :D

Várható volt, régebben is sok alkatrészt a Samsung gyártott (RAM, processzor stb.), bár mostanában próbáltak lazítani ezen a kapcsolaton az Apple-nél, de úgy néz ki hogy erre még legalább egy 2-3 évet várni kell.

(#15) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Ha a chippek 80%-a 14 nm-es Samsung lesz, akkor mi lesz a maradék 20%? Csak a Samsung tud 14nm-t.

(#16) Dinsdale


Dinsdale
tag

Attól mert bizonyos területeteken konkurensek, más területen még lehetnek üzletfelek. Ez színtiszta céltudatosság, profizmus, kölcsönösen előnyös üzlet, nem pedig magyar belpolitika.

(#17) tjb007 válasza Dr. X (#15) üzenetére


tjb007
nagyúr

A maradék 20% megy a GlobalFoundrieshoz. Tippre.

[ Szerkesztve ]

(#18) Krugszvele válasza azopi74 (#11) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Annyi átjárhatóságot látok a két rendszer között, mint amennyi hinduból keresztény lesz és fordítva :)
És valahol az érvek is a vallás szintjén mozognak leginkább, mikor a "melyik jobb" kerül szóba.

(#19) Peterson_ válasza Zolik (#5) üzenetére


Peterson_
addikt

Így igaz, műsor az egész.

Touch-ko:
-Mármint a mobil üzletágnak, ami még így is bőven nyereséges, és a Samsung ténykedésének csak egy kis szelete.
A többit nem is kommentálnám, rajtad kívül már mindenkinek unalmasak ezek a balgaságok.:N

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#20) Paul119 válasza Touch-ko (#10) üzenetére


Paul119
addikt

Kar almodozni :) meg mindig az alma elott jarnak, samsung sosem gyartott semmifele ipad klont hala az istennek :)
Peterson: ra kell hagyni alma fan , most keseru a narancs :D

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#21) azopi74 válasza Krugszvele (#18) üzenetére


azopi74
addikt

Én azért ismerek nem egy embert, aki simán váltogat a különböző platformok között, van például olyan, aki most éppen androidos tabletet, WP-s telefont, és MacBook Air-t használ, de két éve androidos telefonja, Apple tabletje, és windows-os notebookja volt :)
És ő a geek-ebb fajtából való, a többség viszont azt sem tudja, és nem is érdekli milyen OS van a telefonján/tabletjén/PC-jén.
Esetleg csak azt veszi észre, hogy nem fut rajta valami korábbi alkalmazás, meg nem talál meg valami funkciót a megszokott helyen...

Vannak persze vallási fanatikusak is, azt elismerem, de nem a többség. Persze az "app lock-in" hatás nem becsülendő le, de "átjárhatatlannak" azért nem nevezném a plaftformokat.

(#22) Peterson_ válasza Paul119 (#20) üzenetére


Peterson_
addikt

Nagyobb apple fan mint az Apple:D
Viccet félretéve.
Ezért nem értem az elfogult márkafanatizmust, amikor még a konkurens gyártók is kooperálnak egymással, ha abban van a lóvé.
Engem pl "Samu tulajként" hótra' nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#23) macskea válasza Krugszvele (#8) üzenetére


macskea
őstag

LOL :D Made my day.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#24) Paul119 válasza Peterson_ (#22) üzenetére


Paul119
addikt

Engem sem el hiheted :D mukodjon igenyeimnek tegyen eleget kesz pont az hogy a samsung s5omben is sony kamera van hat istenem :D de van meg itt z1,g2 mind jo telefon :) sot egy g2 mini is ami meg megy asszonynak :))

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#25) bLaCkDoGoNe válasza Paul119 (#24) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

De azért nagy egyetértésben veregetitek egymás vállát, ha valakinek be lehet szólni. :K

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#26) Paul119 válasza bLaCkDoGoNe (#25) üzenetére


Paul119
addikt

neki is azt kene csak butor lappal hatha nem beszelne felre :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#27) bLaCkDoGoNe válasza Paul119 (#26) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mármint a ti vállatokat kezelni bútorlappal? Nem pontosan értem. ;]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#28) Paul119 válasza bLaCkDoGoNe (#27) üzenetére


Paul119
addikt

olvasd vissza ;] :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#29) bLaCkDoGoNe válasza Paul119 (#28) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Olvastam, csak trollkodok. ;)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#30) Paul119 válasza bLaCkDoGoNe (#29) üzenetére


Paul119
addikt

tudom :)) de jar a pont :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#31) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Már lenyomják a gépemet csíkszélességben simán. Applenek meg muszáj a Samsunggal megkötnie a szerződést, ha csak ők tudnak a kellő mennyiségben és fejletségben gyártani.

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

Varhato volt. Egyaltalan a Samsungon kivul tud barki mas 14nm-en gyartani?

(#33) tjb007 válasza hemaka (#32) üzenetére


tjb007
nagyúr

Intel és GloFo.

(#34) Touch-ko válasza bmwsan (#14) üzenetére


Touch-ko
őstag

A legutobbi negyedeves eredmenyeik tekinteteben jelentettem ki. Ott ha jol emlekszem 60% volt a visszaeses az egy evvel korabbi beveteleihez kepest. Ha az Apple fizet a bergyartasert, akkor nem lez akkora minuszban a koreai ceg. Pont annyira fognak (ha Apple nem vigyaz) belelatni a fejleszteseikbe, mint korabban. Gondolom emlekszel mik tortentek par evvel ezelott..

@Peterson_:

Igen a mobile uzletaga.. Ami nem kis reszet kepzi a ceg teljes bevetelenek..
Nem mellesleg szeptemberben 74%-os visszaesest produkaltak (ez nem tartozik a temahoz, viszont erdemes megjegyezni)

[ Szerkesztve ]

(#35) Touch-ko válasza Paul119 (#20) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Kar almodozni :) meg mindig az alma elott jarnak, samsung sosem gyartott semmifele ipad klont hala az istennek`

-Mar azt hittem komolyan gondolod :) Aztan lattam a smiley-t a mondat vegen...
Nem keseru a narancs, a Samsung vegett tobbet fognak gyartani, igy tobb kerul eladasra, ami a reszvenyek novekedesevel jar. Igy nekem sokkal jobb lesz, mint TE gondolnad. Szoval egyaltalan nem keseru a narancs. Edesebb nem is lehetne. :)

De nem azert jottem, hogy veszekedjunk..

A vallamat butorlappal megveregetni dumara pedig inkabb pont az elozo mondatom vegett nem reagalnek...

(#36) dezs520 válasza Paul119 (#20) üzenetére


dezs520
senior tag

...miben is?copy paste -ben?..ja,abban igen. :DDD

(#37) erahurka


erahurka
félisten

Mennek a nagy pereskedések meg köpködések a nyilvánosság felé, közben a háttérben ilyen megegyezéseket kötnek. Vicces. :DDD

(#38) Paul119 válasza Touch-ko (#35) üzenetére


Paul119
addikt

Facepalm :) maradjunk ennyiben :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#39) Touch-ko válasza Paul119 (#38) üzenetére


Touch-ko
őstag

Igen facepalm.. Azota ezt csinalom miota olvastam a kommented :)

(#40) Robertoq válasza BoC1ka (#6) üzenetére


Robertoq
őstag

14 nanométeres csíkszélességű FinFET gyártástechnológia kifejlesztésével happolta el
Azt kellene végre meglátni, hogy mindig kettőn áll a vásár, mert az Apple tervezhet bármit ha nincs aki legyártsa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.