Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AtHoS


AtHoS
nagyúr

"Rendkívül fontos az is, hogy a szerződéskötést követően ne legyenek meglepetések, azt kapják az ügyfelek, amire számítottak."

Ez lenne a legfontosabb szempont!

read-only mode on the forum

(#2) Cs1csó válasza AtHoS (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na ja én mindenütt csak átbaxásról hallok.

(#3) Dragon3000 válasza Cs1csó (#2) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezért jó, hogy szinte minden szolgáltatónál van hűség nélküli lehetőség is, így ha hazudott, akkor van lehetőség felmondani és max 30 napig él utána még a szolgáltatás. Vagy az olyan lehetőségek, mint ami a diginél van, ha megkötöd a hűséget és közben felmondod, akkor csak a felhasznált idő alatt felhasznált kedvezményt kell kifizetni és mehetsz is tovább. pl 2 év hűséggel havi 1500Ft a kedvezmény és 3 hónap után felmondod, akkor a három hónap alatt felhasznált 4500Ft kedvezményt ki kell fizetni és nem úgy, mint más szolgáltatónál, hogy fizetheted a szerződés lejártáig.

[ Szerkesztve ]

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a szolgáltatásváltás úgy szokott történni, hogy jön egy erőszakos üzletkötő, hazudik hetet-havat, ezzel szinte rákényszerítve a váltásra az ügyfelet, majd megkezdik a szolgáltatást, amiről kiderül, hogy köze nincs az ígérethez, de a hűségidő miatt maradni kell.

engem pl. folyton hívogattak a telekomtól, pedig titkosítva van a számom, és mondtam is nekik, hogy ne tegyék. szemét banda.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) dajkopali válasza bambano (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

kb. két hete felhívott a szolgáltató (aki ezen a környéken monopolhelyzetben van, csak nekik van hálózatuk és szolgáltatásuk): lejárt a hűségem, de megemelik a sávszélességet negyven százalékkal, ezért csak nyolcszáz forinttal kell többet fizetnem
mondtam neki, hogy köszönöm, nem, bőven elég, ami van, maradjon így
erre megsértődött és lecsapta a telefont :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) nincskanál


nincskanál
tag

Nem lett megemlítve a cikkben az ügyfélszolgálat és a technikai segítségnyújtás minősége, pedig nagyon fontosak. Két példán bemutatnám.
Nálam digi van itthon, és mikor nyűgöm volt, 3 esetben is, még aznap, konkrétan 3-4 órán belül kiért hozzám a szerelőjük. Szüleimnél telekom van, konkurencia nélkül. Na, ők várhattak napokig, több esetben is.
Vodafone mobilnetes ügyfélként a szimpatikus számot szerettem volna telefonos szolgáltatásra bővíteni több nettel, de csak új előfizetéssel voltak hajlandóak kötni, új számmal. Abból nem kértem, átsétáltam a telekomhoz, mert a szolgáltatásuk kedvezőbb volt, kötöttem velük egy havidíjas szerződést, majd vissza a vodához, hogy felmodjam a náluk lévőt. Erre a kezembe adtak egy telefont, abból a központi agitátoruk beszélt, és hirtelen már lehetett volna mindent, amit kértem. Undorító volt.

Ps: azóta is külön mobilnetem van külön telefonos sim-mel, szerencsére ez a jó duál-sim-es telefonos időkben már nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#7) Syl válasza nincskanál (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

> Nálam digi van itthon, és mikor nyűgöm volt, 3 esetben is, még aznap, konkrétan 3-4 órán belül kiért hozzám a szerelőjük. Szüleimnél telekom van, konkurencia nélkül. Na, ők várhattak napokig, több esetben is.

Nekem meg pont fordított tapasztalatom volt. A Digis szerelő napokig nem jelentkezett (nem volt se net, se tévé), a Telekomos meg a vasárnap reggeli hibabejelentésre még akkor délelőtt kijött.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) #73495296 válasza bambano (#4) üzenetére


#73495296
törölt tag

Nálam ezzel az ellenkezőjét érik el elvileg. Tehát ha zaklatnak, azt megjegyzem, és utána távolról kerülöm őket. Azért mondom, hogy elvileg, mert mindegyik szolgáltató csinálja, tehát mégsem dönthetek ez alapján. De ha zaklatnak, akkor biztosan nem váltok annak hatására, már csak azért sem mert akkor azzal ezt a fajta marketinget támogatom.

Érdekesség, hogy legutóbb költözéskor az új lakasban lehetett UPC vagy T (mindkettőt kiemelten rühellem egyébként), az döntött a T mellett, hogy a UPC-nél végigkattintottam az online felületen, majd az utolsó lépésnél közölte, hogy itt online nem köthető, míg a T-nép simán megkötöttem online. Ilyen apróságon múlott.

(#9) Cs1csó válasza Syl (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem mindkettővel volt ugyanott tapasztalatom - a szomszédnál Telekom van nálunk Digi és az ő problémáját is én intéztem - 1 napon belül jöttek, a legdurvább a Digi-s volt - igaz ott műhold probléma volt - délelőtt telefonáltam és kora délután már jött is a szerelő.

(#10) #73495296 válasza Syl (#7) üzenetére


#73495296
törölt tag

Nekem UPC és Telekom összevetésem van ezen a téren, de tök más körzet, előbbi volt rosszabb probléma esetén. Szerintem nagyon függ attól, hol laksz.

Viszont ma már úgy vagyok vele, hogy akkor váltanék, ha elégedetlen vagyok, egy kicsivel olcsóbb szolgáltatás vagy gyorsabb net számít. Főleg, hogy tapasztalataim szerint a szolgáltatás megbízhatósága is hely függő ezért nem érdemes kockáztatni, ha az egyikkel kevés a gond mert a másikkal ugyanott lehet. Na jó, ha Digi idejönne, akkor azért elgondolkodnék...

(#11) Gargouille


Gargouille
őstag

Ebben a reklámcikkben lévő flip nyomul nálunk is erőszakosan, hetente teleragaszgatva a lépcsőházat a plakátjaival (noha ki van írva, hogy tilos, így a plakátok mennek a kukába egyből), sajnálom, hogy már itt is próbálkoznak. A házban van Digi, náluk például nem tudnak jobb árat vagy szolgáltatást kínálni, így váltani se fogok.

A szolgáltatóváltás tapasztalatom szerint legfőképp elégedetlenségre vezethető vissza, mivel a sok szolgáltató az ügyfélszerzésig jut csak el, de a tartós elégedettségért keveset tesz.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#12) Tigerclaw válasza Gargouille (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálunk épp ellenkezőleg. Se az Telekom (Flip néven se), se Digi, se UPC nem lát fantáziát ebben a régióban, ergo nincs hálózatuk, vagy csak rezes hulladék. Egyedül a PR Telekomnak van erre értelmes netcsomagja, de konkurencia nélkül persze méregdrágán. Gondolom az 5G -re is várni kell még vagy 5-10 évet mire eltévednek erre, mert ott is a Főváros, nagyvárosok sűrűn lakott területei lesznek fejlesztve. Itt az egész megyében egy faluban meg talán pár tanyán van optikai hálózata a T-nek.

Szóval visszatérve az eredeti kérdésre, sok helyen nincsenek valódi alternatívák ha nem elégszik meg az ember az 5-10Mbites ADSL-el.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Az, hogy van 1-1 rossz tapasztalat itt vagy ott nem hinném, hogy reprezentatív az egész országra nézve bármelyik szolgáltatót illetően. Nekem is van Digi-vel rossz élményem, de ettől még biztos vagyok benne, hogy másnak meg ők váltak be a leginkább. Ezért jó, ha lehet az adott címen választani kihez akar szerződni az ember.
Ahol nem lehet választani, ott vannak a gondok. :/

(#14) szkaroly válasza Gargouille (#11) üzenetére


szkaroly
senior tag

Bárcsak nálunk nyomulnának ennyire, csak hát tudják nincs kábel. :D :(( Mobilvonalon pedig, amíg a HD megy a telenornál addig én nem váltok. Ennél jobb úgysem lesz csak rosszabb.

Poco X3 Pro

(#15) MageRG válasza dajkopali (#5) üzenetére


MageRG
addikt

Nálam is eljátszották, amikor lejárt a hűség: megemelik a sávszélt, de fizessek többet.
Mondom: én semmi mást nem szeretnék, csak ugyanannyit fizetni, amint egy új ügyfél. - Sajnos azt nem lehet.
Erre beadtam a lemondást.
Utána valahogy mégis lehetett olcsóbb is. De akkor már mindegy volt, mentem másik szolgáltatóhoz.
Persze azzal is megszívtam, mert az alvállalkozó, aki bekötötte, Mekk Eleknél tanulta a szakmát. :N

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#16) Gargouille válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


Gargouille
őstag

És Karolynak is: igen, ez sokfelé probléma és frusztráló, hogy nincs elérhető szolgáltatás, megértelek titeket.

Nálunk is sokáig nem volt semmi, aztán a környéken láttuk, hogy terjeszkedik a Digi. Megkérdeztük őket nem hoznák e tovább a kábelüket a házunkig. Azt mondták ha van elég előfizető akkor megcsinálják szívesen. Körbekérdeztük a közös képviselővel a lakókat, hogy kit érdekelne ha lenne, volt kb 15 lakás ahol mondták (75 lakásos társasház), hogy előfizetnének. Szóltunk a Diginek, hogy ez lenne, mire ők mondták, hogy akkor oké, ez elég nekik. Pár hét múlva ástak is egy gödröt, lefektették a kábelt és behozták a házba, azóta van. Remélem egyszer felétek is eljutnak.

Más: ügyfeleknél (cégek) sok UPC előfizut kezelünk országszerte, egyre több a műszaki probléma (a héten minden napra jutott például olyan modem amit a UPC távolról frissített de elk**ták és elment a net fél napra), főleg idén látványos. Ez sok ügyfélnél kezdi kiverni a biztosítékot, sokan váltani akarnak.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#17) Syl válasza #73495296 (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

UPC-t hagyjuk! Legszívesebben Gyuri27-tel belevágatnám az egész céget a napba! :(((

Sztori 1: Sorozatos, napi netszakadás korában jeleztem a hibát. Küldtem képernyőmentést a modem admin felületéről, amin látszik, hogy nincs net, nincs vez.telefon. A belső háló oké, wifi hibátlan, egyébként is LAN-kábelen lógtam - Mit írtak vissza? Hogy náluk nincs semmi gond, szakemberrel ellenőriztessem a wifimet... :W
Sztori 2: Költözöm. Időben végigkattintgatom a myupc felületén a formot, hová megyek, kell-e szerelő, mikorra kell stb. (úgy időzítem, hogy cuccolás előtti nap szereljék, mégiscsak könnyebb az üres lakásban kábelezni). A rendszer abszolválja a kérésemet, kiírja, hogy két napon belül felhívnak. Egy hét után telefonon érdeklődöm, hogy mivanjóska? Erre kiderült, hogy semmi nyoma a rendszerben a kérésemnek, vegyük fel újra a költözési igényemet... :W

Sebaj, júliusban lejár a hűség :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) bambano válasza Gargouille (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

merugye a digi a hűha etikus übercég a friss 40%-os áremelésével...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Cs1csó válasza Syl (#17) üzenetére


Cs1csó
félisten

Messzebbre, a nap közel van azoknak a suttyóknak még visszajönnek.

(#20) Tigerclaw válasza Gargouille (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ide elég hosszú árkot kellene ásniuk, olyan 80km-eset, mert ott van legközelebb Digi meg UPC. :(((
A Telekomnak meg nem sürgős az optikára való váltás, hiába van saját oszlopa mindenfelé, meg optika a helyi telefonközpontokig. Korábban 1 kisebb településen volt optikai hálózat, meg talán a SZIP során pár tanya, meg kisebb falu kapott GPON-t. Kicsit fura a helyzet erre mert sok kisebb alig lakott faluban faluban gyorsabbTelekomos net érhető el, mint a városokban. Ahol nem nyert a T a SZIP-en, ott nem fejleszt szinte semmit.

A 4G-s otthoni net árak meg úgy vannak belőve, hogy csak oda éri meg, ahol tényleg nincs semmi, de véletlenűl a 4G pont jó. Olyan mintha se a Voda, se a Telenor nem látna fantáziát az egészben...vagy nincs rá szabad sávszélességük.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) bambano válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, ki az a bolond, aki azt hiszi, hogy egy 20-30MHz-es sávszélességű zajos adatátviteli csatorna (4g) felveszi a versenyt egy 700 MHz-es sávszélességű zajmentes koaxszal...

aki egy pillanatig is elhitte vagy elhiszi, hogy a mobilnet bármikor is alternatívája lehet a drótosnak, az bolond.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Cs1csó válasza bambano (#21) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#23) csiby222 válasza Syl (#17) üzenetére


csiby222
aktív tag

Én egy borsodi kis községben lakom igaz nem messze a megye székhelytől de az itt nem számít.
Régebben kb 15 éve még petíciót kellett kiírni az ISDN ért, hogy legyen. Aztán lett csak az gyenge volt. Aztán történt fejlesztés lett ADSL de csak telefonnal együtt az akkor még Matáv ként üzemelő cégnél. Kinek kell vonalas telefon mikor már akkor voltak mobilok nálunk a családban mindenkinek volt. Lett egy mikrohullámon szolgáltató cég aki annyira drágán adta a szolgáltatást plusz lassú volt plusz instabil de még mindig olcsóbb volt mint a telefonnal egybe kötött net. Nos a gyakorlatuk vicces volt egy év után duplázták a netet de úgy hogy nekem kellett bemenni és újra indult a nem kevés 3 éves hűség nyilatkozat. Aztán rá két évre jövök haza akkor még iskolás fejjel látom hogy valaki csimpaszkodik a villanypóznán. Mondom jó napot hát maga mit csinál? Netet kötünk. Mondom király melyik szolgáltató? Elmondta szépen megvártam a két évet. Az alatt átkerültem 2.4Ghz-ről 5Ghz-re mert a villám kinyírta a kéményen lévő vevőt. Na onnantól királyabb volt sokkal de akkor is 1Mbit/1Mbit kevés volt az akkor még 5Mbit/1Mbit-s ajánlat mellett plusz az coax szóval ha esik az eső nem megy el a net, plusz ezeknek két faluval volt arrébb a főhadiszállásuk szóval nem kellett heteket várnom hogy kicseréljék a kinyiffant modemet hanem itt voltak 20 perc alatt. Viszont fejlesztettek ők is lecserélték a coaxot üvegszálra behúzták a házba is de az addigra 10/2-re növekedett sebességet csak 30Mbit-re emelték és az ár is csak az áfa csökkentéssel együtt csökkent. Kb. két éve lassan valamilyen oknál fogva kiépítkezett ide és még másik két faluba a UPC. Jött egy üzlet kötő aki sokkal jobb ajánlatot hozott mint ami a weblapjukon volt elérhető. A neten 30Mbit volt 3000 ezerért amit Ő ajánlott 120Mbit plusz Connect Box ugyan úgy 3000 ért. Mondom oké. A bekötés nem ment simán mert aznap ítélet idő volt Én se mertem volna abban az időjárási körülmények között a póznára mászni ami az nap volt. De felhívtak, hogy nem jönnek és hogy emiatt meg a kellemetlenség miatt 2000Ft-tot felajánlanak mondom ok majdnem egy havi számlát fedezte. Bekötötték jó arcok voltak a lakásban nem fúrtak az előző net szolgáltató nem vitte el a benti kábelt így arra kötöttük rá az övéket ezt Én direkt kértem. A Connect Box-xal sincs bajom meg a hálózat is stabil igaz alig két éves szóval meglepődnék ha baja lenne. Azóta az áfa csökkentés miatt 2661Ft-t fizetek kártyával csak netért. Úgy érzem jó deal. De ez csak az Én tapasztalatom nyilván rengeteg dologtól függ a net milyensége de pl velem a szervizesek és az ügyfélszolgálatosok is normálisak igaz Én nem is ordítozok velük mivel nem a szegény call-centeres tehet arról, hogy nekem nem jó a net. Pl miután át kerültem a coax-s kábel tv-s netesektől a UPC-hez utána ellopták a coax-s netesek frissen kiépített optikai kábelét a nemidén barnultak még a híradóban is benne voltak, hogy megállt az élet az önkormányzatnál meg a fél térségben.

U.i: Csak 4 szolgáltató van jelen a Mikróhullámos a T-com(csavat érpár) a helyi kábel tévések (coax most optika) meg a UPC. Flip és Digi nincs.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#24) #73495296


#73495296
törölt tag

Az a poén, mikor anno szerződést kötöttem a T-nél, kaptam valami kedvezményt, hogy a tavszamla vagy hogy hívták oldalon fizetem a számlákat, ami amúgy az övék volt, de akkoriban ott fizettem a gázt is. A távszámla azóta megszűnt, én díjneten fizetem, de a kedvezményt nem vették el, a hűségidő meg lejárt, az a kedvezmény már nincs, így most ha újat kötnék, csak valamivel drágábban tudnék hűségszerződéssel is. Ha TV-vel és telefonnal(wtf???) kombinálnám, akkor az internet része olcsóbb lenne, de TV előfizetés nem kell.

(#25) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Amint lejár a fíreg patkány Magyar rabszolgaszerződés... :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#26) bambano válasza csiby222 (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Bekötötték jó arcok voltak a lakásban nem fúrtak az előző net szolgáltató nem vitte el a benti kábelt így arra kötöttük rá az övéket ezt Én direkt kértem.": rendes helyen ebből kártérítési per lesz. veled meg kitoltak, mert ismeretlen, esetleg ócska, kábelen kapod a netet.

ha javasolhatok valamit: ilyet többet ne csinálj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Cs1csó válasza bambano (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekik sem érdekük, hogy a rossz net miatt panasz legyen a lakásban futó pár méter miatt ne legyen meg a teljes sávszél, lehet megnézték látták a típusát tudták hogy elég és kész. Akár még műszerrel is rá lehet mérni, hogy jó e a kábel. Persze értelek.

(#28) csiby222 válasza bambano (#26) üzenetére


csiby222
aktív tag

Azt mondták házon belül lehet, kint nyilván a sajátjukat kell behúzni. Be van csatornázva és le volt festve fene se akarta megbontani. Ugyan olyan vastagságú és típusú kábel volt és ráment a spec dugójuk is szóval gond ezzel nem volt. Plusz úgy mentek el innen, hogy mértek párszor sebességet is és még több is volt picivel mint amennyiért fizetek. 120 helyett 126.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#29) Cs1csó válasza csiby222 (#28) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor jól gondoltam.

(#30) #73495296


#73495296
törölt tag

Jó volt hogy ezt megnéztem mégis rendesebben mert most jöttem rá, hogy olcsóbbra és nagyobb sávszélességre tudok váltani, ha telefont is rendelek, a letöltés nem érdekelne, de a feltöltés szűkös volt. Mi a francért csinálja ezt a T, van aki használja is a vezetékrs telefont manapság? Abban bíznak, hogy majd eltelefonálom? Vagy hűség után is nehéz lesz lemondani?

Ha a TV-vel még olcsóbb lett volna az egész, azt is megrendelem, aztán persze azt sem használnám.

(#31) csiby222 válasza bambano (#26) üzenetére


csiby222
aktív tag

U.i: Miért akasztanának kártérítést a nyakamba. Majd két éve így van az előző szolgáltató is minőségi kábelt használt nyilván nem kötötték volna rá a UPC-sek ha nem így lenne. Plusz az előző szolgáltatót többször megkérdeztem ők csak a modemet viszik el más nem kell nekik. A lecserélt kültéri coax is még kint fityeg az elő kertben mert lebontották az optika miatt és már nem kell, betelefonáltam, hogy mi lesz vele azt mondják nekik nem kell ha akarom elviszik de meg is tarthatom na ná, hogy megtartom jóféle kültéri coax bármire jó csak ebben a hidegben nem akaródzott még lerendezni a dolgot.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#32) Cs1csó válasza #73495296 (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

Remélem ezen a letöltés:feltöltés 10:1-hez dolgon csinálnak valamit a szolgáltatók mert 15-20 éve tökéletes volt de ma amikor:
- felhőbe szinkronizál az ember
- az otthonát védő biztonsági kamerákra ráles néha az ember
- feltölt zenét, videót a közösségi oldalakra

Ideje lenne már a MINIMIM 1:4-hez arányt tolni de inkább az 1:2-höz arányt. (felőlem lehetne 1:1-hez is de nem akarok telhetetlennek látszani.)

(#33) Gargouille válasza csiby222 (#31) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha azt hiszed jobban tudod nála, hogy mi van a saját házadban, akkor ki kell ábrándítsalak. :D

Amúgy - megerősítve amit mondasz - a napokban volt pont egy vitám UPC-s szerelővel, aki nem akarta elhozni a kábelt a rack szekrényig (5 méter lett volna), mondván ők csak az ajtóig hozzák, onnantól nem az ő gondjuk, úgy vezetjük tovább ahogy akarjuk. (Végül persze megcsinálta, de elvileg ez már nem lett volna dolga.)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34) csiby222 válasza Cs1csó (#32) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ezzel a feltöltési aránnyal azért van némi gond. Mert pl a UPC-nél még él az a dolog, hogy van 300Gb a korlát és lekorlátoznak a net sebességed tizedére ami még akkor is használható lenne szerintem. Ennek kicsit utána jártam egyik ismerősöm a UPC call-centerénél dolgozott Ő mondta, hogy nem foglalkoznak vele emiatt még senkit nem korlátoztak le. Aztán egy másik szerelőtől megtudtam, hogy nem is a letöltés és vagy az össz adatott nézik hanem a feltöltést nézik az ne haladja meg egymás követő 3 hónapban a 300Gb-t mert akkor esetleg élhetnek ezzel a jogukkal. Ez egyébként valószínű fedi a valóságot mert rendre 400gb körül vagyok le és feltöltéssel együtt de a feltöltésem még egyszer nem haladta meg a 300Gb-t pedig streamelek is.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#35) csiby222 válasza Gargouille (#33) üzenetére


csiby222
aktív tag

Az iskolában ahol rendszergazda voltam a telephelyünkre (nem az iskola fő épületébe) kaptunk az államtól netet amit a UPC-sek szolgáltattak kb egy templomról volt szó. Ott a srácok nem kötekedtek mi mondtuk meg hol és hogyan menjen a kábel ők meg megcsinálták semmi rossz szót nem szóltak a plusz meló miatt.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#36) #73495296 válasza Cs1csó (#32) üzenetére


#73495296
törölt tag

Korábban nem zavart, de mostanában elkezdtünk képeket tenni felhőbe és kevés az 5 mbit felfelé, a 20 már elég lesz. Egyébként 30/30 mbit bőven elég lenne, most lesz majd 300/20, közben meg 150-et nem lehet kihasználni társashazban n-es wifivel, a feleségem vadiúj Dell laptopjaban meg az ethernet is csak 100-at tud, de amúgy sem használnánk ki.

(#37) bambano válasza Cs1csó (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Nekik sem érdekük, hogy a rossz net miatt panasz legyen a lakásban futó pár méter miatt ne legyen meg a teljes sávszél": egész pontosan kinek nem érdeke? a sávszél mindig megvan, a sáv közepe, na az néha kérdéses.

az upc-nek például nincs kábelhálózati üzemeltetési csoportja. ebből következik, hogy az érdekek messze nem azonosak.

persze, megnézték a kábel típusát. láttak egy számot a dróton, ebből rögtön tudták, hogy a kábel jó, sosem sérült, nem rágta meg a kutya, nem tettek rá szekrényt, stb. stb. a teljes nyomvonalon a kábel sértetlen. persze... akkor tudnák megnézni, hogy a kábel tényleg jó-e, ha tdr-rel rámérnének. de mivel a rendes tdr nem filléres eszköz, pláne az országos mérésügyi szolgálat által hivatalosan hitelesített tdr még kevésbé filléres eszköz, így a telepítő csapatok általában nincsenek ilyennel felszerelve. rohannak, hogy meglegyen a darabszám, megcsinálják úgy-ahogy, majd bejelented, ha nem jó. nem tudom, hogy az upc-nál van-e már docsis szabvány szerinti megelőz karbantartás, de komolyabb összeggel is arra mernék fogadni, hogy nincs. a hiba az ügyfélpanaszból fog csak kiderülni.

a telepítőnek meg két érdeke van:
- minél előbb elhúzzon tőled
- minél több anyaga maradjon, mert attól lesz olcsóbb.

egy kitalált, fiktív példa:
- bemegy a telepítő a palotába telepíteni. szerződés szerint egy modemes meg egy tv-s végpont kiépítését fizette be az ügyfél, erre szerződött a szolgáltató és a telepítő is. de az ügyfélnél van 3 tv. megkérdezi, hogy be lehet-e kötni, megkapja a hivatalos választ, hogy meg kell rendelni, x ezer forint/darab és majd kijön egy másik csapat, aki kiépíti, amikor rákerül a sor. kezdődik a vakarózás meg a gesztikulálás mindkét oldalon. a végén a telepítő kiböki, hogy x/2 ezerért zsebbe megcsinálja most. Szerinted mi lesz a választás eredménye? na ugye. ezt akkor tudja mondani, ha tartalékot képzett az anyagból olyan helyeken, ahol nem kérték a rendes újrakábelezést.

(#28) csiby222 "Azt mondták házon belül lehet": és ha ezt egy anyagilag közvetlenül ellenérdekelt állítja, el is hiszed? nem lehet, a kábelezés azé a szolgáltatóé, aki kiépítette.

(#31) csiby222 "Miért akasztanának kártérítést a nyakamba": nem feltétlenül a te nyakadba. de a szolgáltatók be szokták perelni egymást ilyenekért. piactorzító hatású, ha a költség nem ott képződik, ahol a nyereség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) bambano válasza Cs1csó (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A jelenlegi kábeltv-s hálózatokon ki lehet alakítani nagyságrendileg 6-7 feltöltési csatornát, nagyjából 30 Mbps/darab kapacitással, meg nagyságrendileg 80-90 letöltési csatornát 50 Mbps kapacitással.

ez alapján szerinted miért annyi az arány, amennyi?

(#34) csiby222 "Ennek kicsit utána jártam egyik ismerősöm a UPC call-centerénél dolgozott Ő mondta, hogy nem foglalkoznak vele emiatt még senkit nem korlátoztak le": családban van, akit folyton korlátoznak. szóval a callcenteresek se tudják sok esetben, hogy mi a valóság.

(#35) csiby222 "Az iskolában ahol rendszergazda voltam a telephelyünkre (nem az iskola fő épületébe) kaptunk az államtól netet amit a UPC-sek szolgáltattak": ja, csak azért sokkal többet fizetnek, mint az otthoni netért. jóhogy nem állnak le vitatkozni 5 méter kábelen, mikor teljesen mások a feltételek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) csiby222 válasza bambano (#37) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ember szerintem kicsit téged elkapott a gépszíj. Mint mondtam Én kértem, hogy így tegyenek mert nem akartam megbontani a festett csatornát plusz takarítani se akartam. Ők megnézték, hogy mehet a dolog és mehetett ennyi. Ha a nem létező kutyám felmegy a padlásra megrágni azt a pár méter kábelt ami ott fut na akkor lehet hívnám Mulderéket, plusz bútor sincs fent lent meg csatornában fut a kábel mint fentebb leírtam. Feltételezem ha lett volna hiba az alatt a két év alatt csak kibukott volna :D Szóval nem kell ezen stresszelni szerintem :)

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#40) Cs1csó válasza #73495296 (#36) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyetértek, annyi elég, igazság szeirt le-föl 30Mbit elegendő, egy dolog van amire AZ ISTEN SZÁVSZÉLESSÉGE sem elég az pedig a TORRENT.

+ ha online játszana az ember akkor legyen jó PING, és persze a router jól tudja a QOS-t.

(#41) Tigerclaw válasza bambano (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ott ma is alternatívája, ahol csak jóval lassabb net érhető el.

Sok település van 4-5 km-re a telefonközponttól össze-vissza drótozott 2-3 féle keresztmetszetű hálózaton, ahol még az 1Mbit se stabil, vagy épp városban ahol 1,5-2 km-re már csak 8Mbit jön el. Ezekkel kb. egy árban vannak a korlátlan, kvázi korlátlan mobilnetek. Anno a T nem engedte azt sem hogy hibrid mobilnettel gyorsítsák a nagyon lassú rezes előfizetéseket, szóval pont azokat hagyta szarban, akiknek a legnagyobb szüksége lett volna egy 4G-s rásegítésre. Azoknak járt az extra 4G-s sávszél, akiknek egész jó volt a netkapcsolata.

Az 5G-re megint azt vizionálják, hogy versenyezhetnek majd a vezetékes ISP-kkel, de gondolom jó magyar módra a hatóságok tesznek majd arról, hogy ne legyen gyors az 5G sem. (meg ugye akkor sok régi és új toronyhoz tényleg optikát kellene vinni, ami nem kevés pénz, szóval nem lesz prioritásban vidéken az 5G még sokáig)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) bambano válasza Tigerclaw (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az 5G-re megint azt vizionálják": így van, szó szerint. Vízió. nem tudományos tény.
nyilván van olyan hely, ahol jobb a mobilnet, mint a drótos, de nem azért, mert a mobilnet technológiailag jó, hanem azért, mert ott a drótos gagyi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) carr


carr
őstag

endersz "úr" tehet egy szívességet.
igazi úriemberként viselkedik az alkalmazottaival.
Ja, nem!
Egy ex-flipes. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#44) hemaka válasza Dragon3000 (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyebkent igen, manapsag mar nincs akkora kulonbseg a husegidos ar es a huseg nelkuli ar kozott. Jobban megeri az utobbi, foleg ugy, hogy barmikor kiszallhatsz belole plusz koltseg nelkul.

(#45) janeszgol


janeszgol
félisten

En akkor valtok mar, ha elegedetlen vagyok a szolgaltatoval. Mobilban most Telekom es Voda van, kabelesben otthon Digi, albiban UPC. Minddel elegedett vagyok.

(#46) stellaz


stellaz
addikt

Még matávos időben volt, hogy totál feleslegesen fizettem az ADSL net mellé a telefont összesen vagy 8 ezerért, hűség idővel. Mikor lassan 10 éve jött a digi 2700-ért, 20 vagy 50 megabites csomaggal, hűség idő nélkül, azonnal felmondtam a matávot, aztán meg hivogattak, hogy de hát miért, meg hogy tehetem ezt. Nevetséges volt.

[ Szerkesztve ]

(#47) #73495296 válasza hemaka (#44) üzenetére


#73495296
törölt tag

Trénél néztem, hogy az 1 éves hűség kedvezőbb, mint a 2 éves. Ugyanis az 1 évesnél az első 3 hónap olcsóbb, utána mint a 2 éves, míg a 2 évesnél 10 ezer Ft kedvezményt adnak egy termékre (TV, telefon, tablet, laptop), amelyek máshol kb. ugyanannyiba kerülnek, mint a T-nél kedvezménnyel.

(#48) Mirman


Mirman
őstag

Nekem UPC-vel volt sorozatos problémám , folyamatosan megszakadt a net ami a központból természetesen nem látszott . Amikor a UPC szerelő harmadszorra jött ki akkor javasolta hogy váltsak DIGI-re , nála is az van otthon. Ez meg is történt , azóta boldog ember vagyok . :D

(#49) kano válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


kano
nagyúr

Aha... XII. kerület alja (délihez közel) és csak T van horror árakkal és hülyének nézéssel. :((( Vicc az egész.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#50) Cs1csó válasza stellaz (#46) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen mindig röhögök! Tényleg ilyen mondtak: "hogy teheted" ?? Tudod mit kellett volna válaszolni: piacgazdaság van jött egy jobb ajánlat: 2500Ft 100Mbit-es nettel, ha 2000-ért tudnak 150Mbit-et adni maradok.

Ha meglépik maradsz, hiszen jobb mint a Digi.

Ismerősöm kb. 10-15 év után lemondta Napló előfizetést: egy fickó kocsival személyesen jött ki meggyőzni őket. :DD

Szerintem egy törvényt kellene hozni, hogy országosan egységesen x netsebességért y forintot lehet elkérni:

mondjuk 5000Ft = 1Gbit 100Mbit = 500Ft Aki ez alatt szolgáltat ingyenes. Ez kellően motiválná a szolgáltatókat hogy még a világ végén is gyors net legyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.