Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) Dominó85 válasza Simon02 (#21) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen sajnos a tesztkészüléknél jóval jobb alternatívák is lettek volna. Az android Dual SIM topikban kellett volna nézelődnie/kérdezősködnie a két kollégának. Ahogy te is mondod (mint haverom), én is rendeltem már pár telefont, de a kb 2 hónapos utána kérdezgetésnek/olvasgatásnak eddig 1 telefont kivéve nagyon pozitív lett a megítélés és a benyomás. Zte Blade-em volt először, amit a szomszédomtól vettem meg 38k-ért a megjelenésének évében. Akkor korrekt kis masina volt, de rá egy pár évre már Apeelme kolléga Cyanogen Mod Rom-ja sem volt elég ahhoz, hogy ne váltsam le. Akkor kezdtem el nézelődni a kínai telefonok felé, teljesen kezdő rendelőként. Jiayu G3 lett a vége (2mag, 1GB ram, 2750mAh aksi és bazi jó IPS kijelző 1280*720 felbontással). Aztán gondoltam egyet és 1,5 év használat után egy Xiaomi Hongmi-ra váltottam. 4 mag, 1GB ram, 2000mAh aksi és 4,7"-es Sharp IPS kijelző egy igen jóféle Samsung 8MP optikával. 200USD lett a vége áfával és mindennel együtt! De azt kell mondjam, hogy jelen cikk tárgyánál vagy 2,5-3x jobb. Nem benchmarkban, hanem hazai és nemzetközi supportban, már idehaza is kapható, optimalizált OS-e van és talán még a KitKat-ra is esélyes. Ezzel szemben aki 100 dolcsiért (nálam a xarért-hugyért 4 magost kategória) telefont vesz, készüljön fel a rengeteg kompromisszumra, mely csak az egyén igényeit csökkentve lesz a mindennapokban elfogadható társ.

Ilyen kompromisszumok a teljesség igénye nélkül:
- gyatra kijelző vagy fényerő
- még éppen elfogadható kameraképek
- még optimalizálatlanabb android OS
- nulla vagy gyér hazai, külföldi support
- Custom romok hiánya
- anyaghasználati hibák, nyekergés
- hardveresen xar komponensek, rövid valós életű telefon
- csöppet sem valós aksi méret
- gyenge GPS (bocsi de még MTK-nál sem átlagos az 1-3 perc...)
- SIM és egyéb foglalat hibák
- beállítási gondok az OS-ben
- hiányzó notifikációs led és gomb háttérvilágítás (utóbbi kevésbé fájdalmas)

A cikkírónak és tulajnak címezve: És sajnos sorolhatnám még tovább. Olcsó húsnak hig a leve. Ezekkel vagy együtt lehet élni vagy nem. Amennyiben nem, úgy érdemes elpasszolni a készüléket és pár ezrest kispórolni (kevesebb felesleges dolog megvételével a közeljövőben), majd venni egy hosszabb távon kevésbé bosszantó készüléket, jóval kevesebb kompromisszummal. Félreértés ne essék, a Hongmi sem tökéletes, de jelenleg max 70USD-vel drágább és a fentebb felsorolt dolgok miatt ez a felár több mint megfizethető kellene hogy legyen. Én sem vagyok gazdag, rengeteget kellett spórolnom és napról napra élek, de azért egy fajta minőséget elvárok még a kicsi kínaiaktól is. ;) Persze minden ember más, így tiszteletben tartom a döntéseteket, még ha nem is helyeslem azt. :R

Ahogy Simon02 kolléga én is csak bátorítás és ösztönzés céljából jó szívvel illettem a cikk íróját és a készülék tulaját negatív, de épitő jellegű kritikámmal. :R

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.