Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rhino666


Rhino666
őstag

Android without Sense makes no sense. :))

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#2) #19617792 válasza Rhino666 (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

ja, és kell hozzá egy erőmű, mert akad, mint a disznó. :DDD ;] de Androidon még mindig leginkább ez a felület, mint bármi más... bár a puszta AOSP Android felület is jó, a maga egyszerűségében.

[ Szerkesztve ]

(#3) Zirowe válasza #19617792 (#2) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az akadás biztos hegesztett romon, vagy alsókategóriás készüléken tapasztalhattad, mert én sika desiren ezt nem láttam, se a régi, se a 2.1 sensen, legfeljebb a 3.0án, mert még nincs jól portolva.

Én is szeretem a senset, és sajnos már csak ez tart a htc mellett.
Viszont megemlítendő, hogy nem csak a felületbe nyúl bele, hanem azért a rendszerbe is rendesen változtat.
Pl: egyéni bluetooth drivere van, ami sok mindennel nem kompatibilis.
A legfájóbb, hogy egyetlen senses mobil sem támogatja a wiimote-ot, míg a sense nélkülieken megy..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) #19617792 válasza Zirowe (#3) üzenetére


#19617792
törölt tag

a heggesztett romok pont az akadást próbálják kikerülni. az igaz, hogy alsókategóriáson soha nem fog jól futni, de azért a komolyabb vasokon is meg tud röccenni... ugyanazon az 1GHz-es Snapdragon vason a WP7 jobban fut, mint egy Android.

én is Androidot használok, iOS-nál, meg WP7-nél vannak dolgok, amik visszatartanak tőlük. ilyen a "kötelező" PC-s sync software (így a mass storage mód hiánya), illetve WP7-en tudtommal nem megoldható az adatforgalom mérés real-time egy appal, mint pl. Androidon a 3G Watchdog.

[ Szerkesztve ]

(#5) rep3at


rep3at
őstag

Az egyik nagy kedvencem a felület, még mindig kacsintgatok néha feléje, bár már rég elfordultam az Androidtól. Ha ilyen mobilt vennék, tuti HTC lenne.

Forward thinking. كرر

(#6) randras


randras
veterán

Király-király, jó is a Sense, pláne a 3.5-ös. Elsőre kicsit furcsa volt, hogy eltűnt az "eredeti, hamisítatlan HTC-s óra", de jött helyébe jópár egyéb, ami nagyon sokat javít a felhasználói élményen.

Be-be laggol néha még 1.7 GHz-re húzott proci mellett is sajnos, de ha kijön a hivatalos OTA, nem lesz ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#7) Zirowe válasza #19617792 (#4) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na jó, de wp7 azért nem laggol, mert nincs látványelem, és egységes az egész. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8) #19617792 válasza Zirowe (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

azért vannak látványelemek, animációk. :P a fő ok, amiért nem laggol, mert nem egy ótvaros JavaVM-en futnak az appok, na meg konzol-szerűen nem változatos a hardver, illetve szigorúan ellenőrzöttek a driverek, Androidnál nem. az Android is főként azért akad, mert egy JavaVM-ben (Dalvik) futnak az appok és a Java minden, csak nem gyors... a Linux kernel alatta (ami ráadásul szó nélkül támogatja a többszálas működést) veszett gyors lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9) Rhino666 válasza #19617792 (#4) üzenetére


Rhino666
őstag

A Nokia S40 se szaggat és az is ugyanúgy szar de még olcsóbb is. :Y :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10) #19617792 válasza Rhino666 (#9) üzenetére


#19617792
törölt tag

hülye :DDD

(#11) haddent: aztán húzással, feszültségnöveléssel nagy mértékben nő a fogyasztás, az üzemidő meg béka segge alá mehet.

[ Szerkesztve ]

(#11) haddent válasza randras (#6) üzenetére


haddent
addikt

Nem szabad ám túlhúzni se a procit... nem csak a melegedés és a nagyfeszültség miatt, de instabilitást is okozhat egy idő után pont úgy mint az UC ..

EGyébként sajnos igazat adok az előttem szólóknak, az Android jó ötlet, meg fasza, szeretem is az egészet, de ez a Java virtual machine -es gáynos megoldás nagyon szar ötlet volt... Sajnos emiatt 2x olyan jó vasak is csak azt hozzák ,mint a fele olyan jó vasak iOS -sel vagy WP -vel. Azoknak is meg van a hátránya persze, de legalább nem a legfontosabb elemben:D

[ Szerkesztve ]

(#12) petipetya válasza #19617792 (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam se Desire-en, se Desire S-en nem akadt a Sense (gyári rom). A cikk amúgy a gyári rom-ról szól.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#13) #19617792 válasza petipetya (#12) üzenetére


#19617792
törölt tag

de melyik? Android 2.1, 2.2.x, 2.3.x?

(#14) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Hát, ezzel a HTC felülettel már majdnem annyira jól használható a telefon mint egy Mangós wp7. Amúgy a bevezető tévedés, a sense felület windows mobile-hoz készült akkor amikor még kanyarban sem volt az android, csak később került arra is rá.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) #19617792 válasza Blindmouse (#14) üzenetére


#19617792
törölt tag

illetve akkor még nem Sense-nek hívták, hanem TouchFLO-nak, és akkor még csak sima 2D-s felület volt, majd a későbbi HTC WinMo telefonokon lett 3D elemek is tartalmazó, majd HD2-nél keresztelték át Sense-re.

(#16) petipetya


petipetya
nagyúr

Blindmouse és Blindmouse, köszi az infót. :R Javítottam.

"nincs rá lezsóidő"

(#17) randras válasza haddent (#11) üzenetére


randras
veterán

De, szabad azt.. :DDD Nem melegszik jobban, és instabilitás sincs, ha jó a kernel, ami a főzött ROM alatt van.

Márpedig a főzött ROM-okat fejlesztők sok esetben jobb munkát végeznek, mint a sárgák a HTC szoftverfejlesztő részlegében. :P Akkuidő szempontjából legalábbis mindenkép, ezt tapasztaljuk/ják elég sokan.

(#18) RepeatSector válasza #19617792 (#15) üzenetére


RepeatSector
senior tag

és akkor még jó is volt(touch flo 4ever)

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#19) Weißturul


Weißturul
senior tag

Nekem is tetszik a Sense, de ha csak a felületre van szükségem akkor azt megoldom X8-on is ;]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#20) horush


horush
addikt

Én sose használtam ezeket a widgetes képernyőket.. Sokkal egyszerűbb belépni a menübe, ahol minden megvan.. Az legyen gyors, a görgetés ne akadjon, más nem is kéne. :)

(#21) Blindmouse válasza petipetya (#16) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Mi mindig segítünk, ahol csak tudunk. :D

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#22) petipetya válasza Blindmouse (#21) üzenetére


petipetya
nagyúr

és EarL 007... Ezen jót nevettem. :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23) haddent válasza randras (#17) üzenetére


haddent
addikt

hát pedig melegszik :D hát nehogymár... épp direktbe ezt csinálják, hogy van 1 proci ami alap órajel 1ghz, akkor azt 800mhz en adják ki, hogy jobb fogyasztás, kevesebb hőtermelés legyen. Ha húzod, és ki is használod (pl. játék, főleg 3d), akkor melegszik az :D Fizika törvényei alól nem kivétel akármilyen kernel is legyen. Akuidő szempontból természetesen jobb, de csak ha nincs húzva

(#24) #19617792 válasza haddent (#23) üzenetére


#19617792
törölt tag

"hogy van 1 proci ami alap órajel 1ghz, akkor azt 800mhz en adják ki, hogy jobb fogyasztás, kevesebb hőtermelés legyen."

nem teljesen. ha az adott proci a hosszas tesztelés során 1 GHz-en stabil, akkor kiadják 1 GHz-en, ha nem, akkor skálázzák lefele, így spórolnak a "selejttel", mert különben megsemmisítenék...

"Ha húzod, és ki is használod (pl. játék, főleg 3d), akkor melegszik az "

az egyszerű órajel emelés még nem növeli drasztikusan a fogyasztást (pláne, hogy ahhoz, hogy többet fogyasszon azon az órajelen is kell futnia), a fesz növelés a károsabb.

(#25) r4z válasza Rhino666 (#1) üzenetére


r4z
nagyúr

Ezt lopnám :))

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#26) Rhino666 válasza r4z (#25) üzenetére


Rhino666
őstag

Csak nyugodtan ;) - de azért illik megjelölni az érdemi szerzőt... ;]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#27) r4z válasza Rhino666 (#26) üzenetére


r4z
nagyúr

Mögfelel? :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#28) Weißturul válasza Rhino666 (#26) üzenetére


Weißturul
senior tag

amúgy nem ...makes nonsense? :D

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#29) Rhino666 válasza Weißturul (#28) üzenetére


Rhino666
őstag

Akár az is lehetne, de úgy kicsit mást jelent.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#30) rewo


rewo
tag

Még ha kicsit lassítja is a telefont a Sense, de senki sem csinált még ilyen komplett és jól használható, valamint látványos ui-t. Én szeretem!

(#31) Weeman1


Weeman1
veterán

De jó lenne ha nem csak HTC készülékeken lehetne használni. :((

Xiaomi 11T Pro

(#32) haddent válasza rewo (#30) üzenetére


haddent
addikt

dehogynem:D Úgy hívják hogy iOS ui. És valahogy nem sikerül azt a fránya romlott almát se belassítania :)

[ Szerkesztve ]

(#33) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Akadásról annyit, hogy azt hittem smooth a 7 kezdőlap közötti váltás, aztán lehúztem a GOLauncher EX-et, és majd kiesett a szemem. Imádtam a Sense-t de jelenleg annyit b*szakszik a Desiresem, hogy kezdem megunni. Az egészet.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34) ffodi válasza hoffman_ (#33) üzenetére


ffodi
veterán

Igen, de a gyári sense romon ha bekapcsolod a GPU-s UI gyorsítást, akkor máris nagyon sima lesz, ha kicsit tuningolod hozzá a procit, akkor pedig közel tökéletes. :)

randras:

A "rendes" sense 3.5 nem olyan, mint a Bliss-es verzió, mert az nőknek van, azért olyan, amilyen. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#35) rewo válasza haddent (#32) üzenetére


rewo
tag

No igen. Csak ott ugye az a helyzet, hogy 1 hardverra egy szoftver. Az Androidnál végtelen számú eszközre van ugyanaz a szoftver...

(#36) haddent válasza rewo (#35) üzenetére


haddent
addikt

Na igen :) Végre valaki aki átlátja a dolgot (vagy legalább is úgy látja mint én). Egyébként azért nem 1 hardver, de azt a mindig támogatott 2-3 at simán nézhetjük 1 nek is a több ezerhez képest. Ettől függetlenül nem csak ezért van ez így, hanem nem mindegy, hogy egy rendszer a leghatékonyabb C -ben íródott, vagy pedig Java -ban (jó része), ami ugye még PC -ken is köztudottan egy borzalom.

(#37) hoffman_ válasza ffodi (#34) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A bugok nem amiatt vannak... :D Viszont, tiszta szégyen, hogy ennyi idő után nem tudom. De hol van ez a menüpont?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38) ffodi válasza hoffman_ (#37) üzenetére


ffodi
veterán

Milyen menüpont?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#39) hoffman_ válasza ffodi (#38) üzenetére


hoffman_
nagyúr

bekapcsolod a GPU-s UI gyorsítás

:)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40) haddent válasza hoffman_ (#37) üzenetére


haddent
addikt

Most mit akarunk a bugokra fogni 3.x.x után? Persze, vannak, mint mindenhol, de nem amiatt van. Egyszerűen ez a Java -s szégyen egy melléfogás, csak nagyon kevés és korlátozott esetben tud jobb lenni esetleg mint a C -ben íródott társai (Windows Mobile, iOS, illetve nem tudom a Symbian mi, de az is hatékonyabb...). Mindezt úgy írom, hogy igazából Android fannak is lehetne nevezni, Galaxy S -em volt jó ideig, és minden szabad percemet a tuningolására szenteltem.

(#41) ffodi válasza hoffman_ (#39) üzenetére


ffodi
veterán

Nincs ilyen menüpont. :)

A build.prop fájlt kell szerkeszteni hozzá. Van sok ilyen tweak egyébként. A hardveres gyorsításhoz ezt kell hozzáadnod az említett fájl végéhez: "debug.sf.hw=1" (természetesen idézőjelek nélkül.)

Root jog természetesen kell, illetve miután beírtad és elmentetted restart. :) (Es explorer-rel a legegyszerűbb a művelet)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#42) hoffman_ válasza ffodi (#41) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hm, akkor ezért nem találtam :D

Root jog természetesen kell, illetve ezután restart

De itt sajnos elvérzik a dolog. Én nem fogok rootolni, soha. Erről nemrég született is egy blogbejegyzésem, miszerint is unom, hogy egy méregdrága telefont csiszolni kell ilyen eszközökkel. Inkább hőbörgök kicsit, és igazam is van. A roothoz nincs affinitásom, egyszerűen elvből utasítom el.

Mindenesetre köszönöm a választ :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

nekem tetszik a felulete, csak az a baj, hogy sok aksit zabal :(
Azert inkabb nem hasznalom. az Spb home felulete (spb plus, spb mobile shell) jobban kimeli az aksikat, foleg a nagy kijelzo keszuleken.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#44) ffodi válasza hoffman_ (#42) üzenetére


ffodi
veterán

Értelek. Sajna rendszerfájl módosításhoz kell a root.

Erről nemrég született is egy blogbejegyzésem, miszerint is unom, hogy egy méregdrága telefont csiszolni kell ilyen eszközökkel.

Én ezt direkt élvezem. :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#45) #19617792 válasza ffodi (#41) üzenetére


#19617792
törölt tag

és pont ez a baj az Androidos telefonok zömével, mókolni kell vele, hogy olyan legyen, amilyennek lennie kéne.

(#46) hoffman_ válasza ffodi (#44) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én ezt direkt élvezem.

Nincs is ezzel semmi baj. Én desktop csinosítással szenvedgetek, ami mást teljesen hidegen hagy, felesleges csicsa, és meló, de pl. ezzel hajlandó vagyok bíbelődni. Ez így teljesen korrekt :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47) haddent válasza #19617792 (#45) üzenetére


haddent
addikt

ott a pont! viszont sajnos van amit nem lehet kiküszöbölni, bár amilyen léptékben fejlődik a mobil hardver nem is kell... Valahogy van egy olyan gyanúm is, hogy ez üzletpolitika. Visszafogott OS, hogy brutál vas kelljen alá, cserélni kelljen fél évente ha tartani akarod az iramot. És ha ezt így nézzük, akkor máris nem az Apple -t kezdjük el szídni, mert ugyanolyan drágán adja a többi gyártó is, és még gyakrabban sarkall cserére!

(#48) Zirowe válasza Weeman1 (#31) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Xda-n elvileg portolták sgs-re, és se készülékekre is próbálják felrakni..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49) haddent válasza Zirowe (#48) üzenetére


haddent
addikt

SGS -en nálam futott, bár nálam nem keltett olyan HTC érzést akkor sem :)

(#50) r4z válasza Zirowe (#48) üzenetére


r4z
nagyúr

Az SE-os portokra kíváncsi leszek, mert ott WVGA helyett FWVGA a kijelzők felbontása (a HVGA-tól most tekintsünk el).

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.