Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) T0rnad0 válasza Jhonny06 (#50) üzenetére


T0rnad0
addikt

Az biztos, hogy halálra már rémisztettek valakit :DDD

Z Fold 4

(#52) Solten


Solten
addikt

Nagyon erdekes iras, koszi. Nem gondoltam volna hogy ennyi faj es szinvariacio letezik, nemelyik kifejezetten szep... :)

Saor Alba

(#53) Prof01


Prof01
veterán

A cikk remek, de nem győzött meg, hogy ilyen állatot tartsak. :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#54) Lény válasza Lauda (#28) üzenetére


Lény
csendes tag

Az utódlás külön regény lenne... :U
A tenyésztés nagy kihívás a hobbistáknak... az már egy felsőbb szint... :D

Ha több is érdekel, itt egy kiadós írás az egyik legszebb faj, sikeres hazai tenyésztéséről:

Avicularia versicolor szaporítása

[ Szerkesztve ]

(#55) Lauda válasza Lény (#54) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, koszi! :)

(#56) tobal


tobal
tag

Én majd kaméleont szeretnék tartani, de egyelőre se pénzem, se időm nincs rá. Először madárpókot akartam, de a barátnőm határozottan ellenezte :D

(#57) Kasza08


Kasza08
őstag

Nagyon tetszik az írásod, jól sikerült!
Tesóm akar belefogni most a pókbizniszbe, hogy megveszi olcsón, 1-2 vedléses korában és el adja majd 8-10 vedlésesen. Hát, én addig tűrem meg a kis pókokat amíg nincsenek bent. Ha bejönnek, kickbankill ;] Ezek még képen is borzongást vált ki belőlem, pedig nem emlékszem, hogy erre neveltek/nem neveltek volna. Faterom hasznosnak tartja őket, én már az ilyen gumi pókok/békák/kígyóktól is sikítófrászt kaptam.

(#58) Prof01 válasza Kasza08 (#57) üzenetére


Prof01
veterán

Csajoktól ez tök természetes, nyugi. :P

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#59) kételkedem


kételkedem
addikt

Tényleg jó írás, jó volt olvasni így estefelé! :)

A papagáj, kutya, macska mellé egy szép terrárium lehet, hogy elfér még.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#60) Tripower


Tripower
tag

döglök a madár pokért! :Y
imádom ezt a szörös kis rohadékot de hogy még ilyen neon kivitel is van hihetetlen!
egyébként félelmetes nyolclábú, lenyügözö egy pók! :R

(#61) Samus


Samus
addikt

Nagyon szép írás, köszönöm. Én is szeretnék Madárpókot, talán egyszer sikerül is beszereznem egy szép példányt :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#62) Lény


Lény
csendes tag

Akkor hajrá!
Itt a legolcsóbb és legnagyobb a választék: TerraPlaza.hu

:C

[ Szerkesztve ]

(#63) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, kedvet azért nem kaptam hozzá, de a negatív hozzáállásom nagy mértékben enyhült. :K

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#64) Csapi007 válasza tobal (#56) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Kaméleont tartani sokkal nehezebb mint pókot. Nagyon kényesek, sok törődés kell. Talán a legnehezebb tartani őket a hüllők közül.

"Csak úgy mondom"

(#65) mephi666


mephi666
nagyúr

látom megoszlanak azért a vélemények... rühellem én is a pókokat :( viszont ha most nyerek a lottón, esküszöm veszek pár madárpókot és leküzdöm a fóbiámat :DD
a kaméleon tartása tényleg nagyon nehéz... (átfutva a kommenteket, látom ez is szóba jött) úgy hallottam, hogy vagy 30fok az ideális nekik meg hozzá jó magas páratartalom... átlag lakásban sehol nem adottak neki az ideális életkörülmények... mellesleg nekem is tetszik az az állat, de hozzá képest a lajhár kapkodó idegbeteg :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#66) Lény válasza mephi666 (#65) üzenetére


Lény
csendes tag

Igen, a kaméleonok kényesek, de nem is ez a legnagyobb baj velük, hanem hogy elég rövid ideig élnek...
A leghosszabb életű fajt, ha nagyon jól tartod, maximum 7 év.

A pókhoz, meg nem igen kell lottó és pénz, kiskorában elvan egy műanyagdobozban is...
Ha meg sokat szeretnél együtt látni, akkor lesz szeptember 13-án bözre... ;)

[ Szerkesztve ]

(#67) mephi666 válasza Lény (#66) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem a pénzen múlik, hanem a fóbián... :) kb akkor veszek pókot, ha ötösöm lesz a lottón :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#68) edward2


edward2
addikt

Ez a pokfobia szerintem benne van az emberben valahogy. Én gyerekkoromban sohasem hallottam hogy ronda/csunya pok meg filmet se nézhettem/láttam róla, mégis amikor láttam pokot majd befostam.

(#69) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Irtozom a kis dogoktol,tegnap is agyamba maszott egy nagyobb zugpok(talan?),leutottem mint a huzat :C Pedig regebben en a Cseszneki var aljarol szereztem egy zoldet,Titusznak neveztem,aztan vegul levedlett,mi meg azt hittuk meghalt...Aztan en vettem eszre,hogy kezd halanyodni a levetett bore,o meg vigan maszkalt mar feketen :DDD Vegul inkabb elengedtem,de a pokfobiamon segitett,most megint lehet begyujtok egyet,vagy veszek egy madarpokot,leakarom kuzdeni ezt a fobiat :K

(#70) Fecogame


Fecogame
veterán

Tiszta jó :DD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#71) HyP3b0y válasza mephi666 (#67) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Ha ötösöm lesz akkor egy egész állatkertet veszek :DDD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#72) Tim82 válasza Lény (#46) üzenetére


Tim82
nagyúr

ha azt látjuk nem érzi jól magát

Izé, és ezt miből lehet látni? A pók látványosan lógatja az orrát, hogy "de sz@rul érzem magam"? :DDD

Én kérek elnézést. :)

Különben meg remek cikk. Semmi bajom nincsen a pókokkal, hasznos állatok, én nem tartom őket esztétikailag megragadónak, de csúnyának sem. Tartani nem tartanék, de csak azért, mert eddigi összes barátnőm sikítófrászt kapott bármilyen ízeltlábútól (és gondolom, az ezután jövőek is). Viszont valamilyen színpompásabb kígyó vagy gekkó tartása a távlati tervek közé tartozik. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73) Lény válasza Tim82 (#72) üzenetére


Lény
csendes tag

Az egyik jele, hogy pl. folyamatosan mászkál ergo jobb helyet keres.
A másik, aminél Te úgy fogalmaztál, lógatja az orrát, náluk úgy jelentkezik, hogy összehúzódzkodnak.

Ha még sz@arabbul vannak, maguk alá húzzák a lábaikat és rövid időn belül elpusztulnak.

Szvsz minden élőlény hasznos, legfeljebb az ember nem tartja annak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Az írás tetsztett. Nem tartom nagy pókbarátnak magam, de ezekkel a nagyokkal jobban ki tudnék jönni. Valahogy ezek már nem olyanok, mint a kicsik, olyan "emlősösebbek"... :D

Fóbiához: egyszer néztem egy műsort erről valamelyik természetfilmes csatornán, és biza neveltetési dolog, úgy mint minden félelem. Nem kell, hogy a szülő mondja, elég, ha anyu felsikít, a szomszéd agyontapossa, és szépen kilalakul a "társadalmilag elfogadott" viselkedés. Abban a műsorban egy kb. 2 éves gyereket tettek egy böszme kígyó mellé. Úgy elindúlt az állat félé, mintha egy kölyök kutya lenne. Ugyan ez a gyerek nagy valószínűséggel 10 év múlva hidegrázást kap ugyan ettől a kigyótól. Az alap elmélet, hogy gyárilag nem félünk semmitől, az élettapasztalat hozza ki ezeket az emberből.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#75) Lény válasza TazLeacher (#74) üzenetére


Lény
csendes tag

Ottapont!

Egyébként az a tapasztalat, hogy aki fél a kis pókoktól, meglát egy madárpókot, arra csak kamilázik... nem ijed meg :)
Sztem az már olyan nagy, annyira más állat, hogy általában nem is tudják póknak kezelni...

[ Szerkesztve ]

(#76) WD40


WD40
aktív tag

-levedlett bőrük, majdnem pontos mása pókunknak, amit többek között el lehet ajándékozni, vagy ijesztgetni velük a tudatlanokat

Ijesztgetni tényleg marha jó, főleg ha az illető fóbiás is, nem kicsit fog elájulni :(((

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#77) ez_meg_emaz válasza Lény (#75) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hidd el én utálom a kis pokokat is. Bár fejlődöm mert már a kisebbeket agyon merem nyomni, az ilyen közepest 3-4cm< még mindig nem. :D
És láttam madárpokot egyik srácnál akitől anno az xboxot vettem.... Hát hallod fél méternél nem mertem közelebb menni a terráriumhoz.... Szal cáfolom az elméleted. :)

(#78) sanzi89


sanzi89
addikt

Szép írás, de a hideg kiráz a képek láttán. Én maradok a kutyánál, a madárpókokat meg hagyom az eredeti élőhelyükön.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#79) Tripower válasza sanzi89 (#78) üzenetére


Tripower
tag

az a legjobb kép amikor a nagyöreg van a pulyáival az tényleg hátborzongató!

(#80) buherton


buherton
őstag

Nekem nem kell venni, van amúgy is a szobám 3 sarkában. Amíg le nem másznak addig fognak élni :D (már két hónapja meg van). Fogják a szúnyogot ;) .

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#81) Tripower válasza buherton (#80) üzenetére


Tripower
tag

madárpókal fogatod a szunyogot az igen! :DDD

(#82) Napfénysüti

Jó kis írás. Egyszer én is szívesen tartanék madárpókot. De azt hiszem barátnőm szívinfarktust kapna tőlük. Ő már attól parázik mikor a szobában vagy kint megfogom a pókokat. ;] Pedig olyan jópofák ahogy mászkálnak. :)

Més que un club!

(#83) csimav


csimav
senior tag

Jó írás lett, grat.!
Pár éven belül lehet, hogy beszerzek néhány példányt.

Én azt nem értem meg, hogy egy felnőtt férfi hogy félhet egy 10 cm-es póktól?
Mert hogy egy nő fél, azt megértem...

Amikor én ovis voltam(jó régen), akkor egyik csávóval pókokat kerestünk, játszottunk velük...stb...

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#84) Typhoon47 válasza Pug (#34) üzenetére


Typhoon47
őstag

a-a. semmi köze genetikához. szigorúan a neveltetés a probléma, illetve gyerekkori traumák, élmények.

a cikk meg nagyon jó lett. grat. végre egy érdekes cikk(a sok szemét retro-laptop teszt féle szarság mellett, elnézést.). jaj, de jól esett :R
és am neked milyen "típusaid" vannak? esetleg képek? kíváncsi vagyok :B

"Education is important but big biceps are importanter"

(#85) Lény


Lény
csendes tag

Köszönöm szépen! :)

Frissítettem a cikket, mert most láttam, hogy az érdeklődés ellenére, bébikről nem tettem be fotókat.

(#86) Duree


Duree
veterán

Remek kis bemutató sokat tudtam meg a pokoról.De akkor sem szeretm öket

duree54

(#87) zozo1414


zozo1414
csendes tag

Az utolsó képem a kis pókokkal mi történik?
Engem érdekel. Kiszedik és eladják, vagy megeszi a "mama"?

(#88) vPhis


vPhis
aktív tag

Nem kicsit pókfóbiás vagyok, és ez nem nevelés kérdése...
Kis testű pókokat összenyomok, nagyobb testűeket (amik dobozos változatban(lábakkal)) még kisebbek is mint a kaszáspókok pl, már nem merem összenyomni. Olyankor a porszívó jön.

Ma se fogok jól aludni...

(#89) csimav válasza zozo1414 (#87) üzenetére


csimav
senior tag

Gondolom bizniszel velük az öreglány:D
Eladja őket a jozsón. :DD

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#90) Lény válasza zozo1414 (#87) üzenetére


Lény
csendes tag

Bedobozolják őket külön külön, és itthoni, vagy külföldi börzéken, vagy a terraplaza.hu-hoz hasonló kereskedelmi oldalakon eladják őket.. :)

A kicsik száma, fajtól függően 50-2000 között lehet ... :U

(#91) csimav válasza Lény (#90) üzenetére


csimav
senior tag

Megnézném, hogy 2000 kis pókot, hogy doboz be valaki külön-külön:D

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#92) csimav válasza csimav (#91) üzenetére


csimav
senior tag

*Dobozol

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#93) csepelball válasza csimav (#91) üzenetére


csepelball
tag

Ha gondolod, eljöhetsz egyszer segíteni egy hasonló akcióban:)

üdv. Dudu

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#94) Lauda válasza Lény (#90) üzenetére


Lauda
félisten

Huh, az jo sok. Azokat el is lehet passzolni mindet? :)

(#95) Mazsika


Mazsika
őstag

azért ahogy után olvastam ennek a témának azért kell rájuk is időt fordítani bőven! vagy ez csak akkor van ha már többen vannak? én is szeretnék már régóta tartani de sosem jutottam odáig h elmenjek egy állatkereskedésbe és megvegyek egyet! hátha most választ kapok kérdésemre és belevágok! :C

Dáccsika

(#96) Lauda válasza Mazsika (#95) üzenetére


Lauda
félisten

En is csak attol tartok, mivan ha felkelek reggel es nincs a helyen? A frasz ramjonne meg jelenteni mindenhova h eltunt a pokica. :D Persze a hozzaertok tudjak hol kell oket keresni. :)

[ Szerkesztve ]

(#97) Lény válasza Lauda (#94) üzenetére


Lény
csendes tag

Jaja és az csak a dobozolás, képzeld, mindegyiket heti minimum egyszer etetni-itatni. :DDD

Elég komoly szubkultúrája alakult ki a tartásuknak, nálunk most kezd el felvirágozni.

Mondok egy szélsőséges példát idén az egyik tenyésztőnek sikerült összehoznia, egy Poecilotheria metallica szaporulatot.

112 db pici kelt ki, ennek a fajnak elég borsos az ára: az egy vedlésesnek nálunk 20 000 Ft, németeknél 85 euró. A felnőtt egyedekért akár több százezret is elkérhetnek.
Mégis ezt a 112 db kispókot egy héten belül elkapkodták.

Akkor képzelheted a pár ezer Ft-osak, hogy elkelnek.

Egy másik kérdésre válaszolva: ~40 faj ~60 egyedét tartom... ;]
Kb annyit foglalnak, mint egy nagyobb könyvespolc, és heti egy óra törődés.

Hát ha netán megszökik egy, úgy nem jó aludni, de nekik ilyenkor nem a támadás a céljuk, hanem, hogy túléljék pl. a kiszáradást. Szinte mindig előkerülnek.

Jól záródó terráriumból, meg nem jönnek ki ;)

[ Szerkesztve ]

(#98) buherton válasza Lény (#97) üzenetére


buherton
őstag

Etetésre mennyit költesz?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#99) Lény válasza buherton (#98) üzenetére


Lény
csendes tag

Tavasztól őszig semmit, vadon befogott sáskákkal/tücskökkel etetek.
Télen pedig 1-2 ezer Ft havonta a táplálékállat. Lehet ezt is minimalizálni nullára megfelelő csótánytenyészettel.

(#100) Mazsika válasza Lény (#99) üzenetére


Mazsika
őstag

és kezdőknek milyen fajtát/kat ajánlanál? amelyeknek nincsenek nagy igényei?

Dáccsika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.