Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Lény válasza Mazsika (#100) üzenetére


Lény
csendes tag

Elsősorban a Grammostola és a Brachypelma nemek fajait mind ajánlanám.
Strapabírók, szépek, nem is drágák és viszonylag nyugodtak.

De ha nem zavar hogy harciasabb jellemű, akkor egyértelműen az Aracanthoscurria geniculata fajt ajánlanám.

Gyorsan nő, már kiskorában korán színesedik, nem kényes, öröm etetni.
Hátránya az, hogy kézbe venni nem ajánlott.

Ha fajokról szeretnél tájékozódni, itt sok infót, képet találsz

(#102) Lauda válasza Lény (#97) üzenetére


Lauda
félisten

:Y Az eleg szivas ha szuletik mondjuk 1800 egyed.

Igy szamolgatva eleg nagy penz van benne, ahhoz kepest amennyi torodes van mogotte. Gondolok itt mondjuk a kutyatenyesztesre vagy barmi masra, ezerszer tobb a munka es a kockazat.

Amugy ha kiszokik, akkor hol keresitek a lakasban? :)

Ezeke a ducibbak is szepek:

[ Szerkesztve ]

(#103) csimav válasza Lauda (#102) üzenetére


csimav
senior tag

Amikor elalszol, akkor bemegy a szobádba s rámászik a fejedre:) :K

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#104) Lauda válasza csimav (#103) üzenetére


Lauda
félisten

Az szuper. :DD

Lény: Hehe, en is pont azt szurtam ki. :R

Ahogy olvasom eleg pitbull mentalitasa van.

[ Szerkesztve ]

(#105) Lauda


Lauda
félisten

(#106) csimav válasza Lauda (#105) üzenetére


csimav
senior tag

Az, bizony.
Én is szeretnék venni egy pókot, de a szüleim nem engedik meg. :W

Ez is egy szép darab.

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#107) buherton válasza Lauda (#105) üzenetére


buherton
őstag

Nekem ez tetszik, de kezdőnek nem igazán ajánlják sajna. Pedig lehet beújítanék vele. Hálószövősökért nagyon oda vagyok.

Lény:Tenyésztesz is? Cromid van?

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#108) Lauda


Lauda
félisten

Nagyon szep mindketto! :Y

Igazibol siman tarthatnek, sajat dontes, gyonyoru allatok, de szerintem ejjel is felkelnek megnezni, h a helyen van-e. :(

(#109) csimav válasza Lauda (#108) üzenetére


csimav
senior tag

Ha rendesen lezárod a terráriumot, akkor nem tud kimenni:)
Én is simán tartanék 1-2-t de a szüleim nem engedik.... :W

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#110) buherton válasza csimav (#109) üzenetére


buherton
őstag

Nekem se lesz valószínűleg, mert a koliban nem hiszem hogy beengednék. :U Ha viszont beengedik akkor mát csak muttert kell meggyőzni, hogy nyárra itthon lehessen :D

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#111) Mazsika


Mazsika
őstag

debrecenbe nem tudtok valaki aki foglalkozik ilyesmivel és ad is el pókot!?

Dáccsika

(#112) Lauda válasza csimav (#109) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, akkor nem, de el is felejtheted, mint minden mast, vagy netan bulibol hazaterve elkezdem babusgatni. :Y :C

Ez is brutko: [link] :)

(#113) csimav válasza Lauda (#112) üzenetére


csimav
senior tag

Jah, az kemény lenne:D

Lény: Nem írnál egy cikket arról, hogy hogy szaporodnak ezek a pókok, s hogy honnan lehet, tudni a nemüket. :R

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#114) csimav válasza csimav (#113) üzenetére


csimav
senior tag

Jah és még leirhatnád azt is, hogy mik jelentenek ezek: adult, sub-adult... stb. és hogy lehet megállapítani, hogy hány vedléses egy pók kb.
:R

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#115) Mazsika válasza csimav (#114) üzenetére


Mazsika
őstag

jaja ilyesmikre én is kivi lennék! nagyon rááltam erre a témára! :D jah nálam ő a best...

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#116) Lény


Lény
csendes tag

Huh akkor így egyben összeszedem...

A tenyésztés már komolyabb dolog, az már igényel több törődést...
Volt régebben szaporulatom, mostanában komolyabb fajokkal próbálkoztam, és volt, hogy utolsó pillanatban a kokon (peteháló) bepenészesedett.

Az adult a felnőtt ivarérett állatot jelenti...
A subadult az ivari vedlés előtt álló állatot.
A semisub, kettő vedléssel az ivarérés előtt állót.

Sokan tartják kollégiumban... nem sok vizet zavar...
Ha kicsit veszel először, akkor megengedik otthon... sőt tetszeni is fog nekik, ha naggyal mész kapásból, kidobhatnak vele :D

A cromit szerintem nyugodt szívvel megveheted első póknak, arra kell neki vigyázni, hogy ne vizezzük túl a talaját... nem kényes, nem túl harcias, és egészen kiskorától, iszonyat sok színváltozáson megy keresztül, pedig nem is egyszerűen kezdi. :)
És nagyon sokat sző, amit sokan szeretnek, emellett mutatja is magát.

Az ivarhatározás külön téma...
Legegyszerűbb ha ezt a cikket belinkelem.
De ha ez nem elég, próbálok itt válaszolni még.

Vannak debreceni és környékéről kereskedők...például itt : mcb2man, KoKoN, Pupu, toxin
Vásárlásra meg azt ajánlom, ha sokat szeretnétek olcsón válogatni, akkor lesz börze Bp-n szeptember 13-án.

Azt megállapítani, hogy hány vedléses, saccolni szoktuk tapasztalatból, ha kikelése óta nem volt nyomonkövetve. Nagyság, színezet, stb alapján.

Szívesen segítek és válaszolok, amiben tudok! :)

(#117) Mazsika válasza Lény (#116) üzenetére


Mazsika
őstag

az melyik az a cromit?? hát én tuti veszek egyet nagyon ráfagytam.. :D terráriumon kívül mit kell még venni? pl párát mivel mértek? egy átlag szobába hány fok szokott lenni? az nem elég egy póknak? :D köszönöm a válaszokat előre is!

Dáccsika

(#118) Lauda


Lauda
félisten

A torodesre visszaterve, a madarpokoknak nem hianyzik a gazdi, mint a kutyaknak pl.? Tehat nem kell neha babusgatni meg simogatni? Akkor mi vezerli vagy mi orome az eletben? :)

Mazsika: Majdnem azt irtam, h ha lesz pokod elmegyek megnezni, de rohadt messze laksz. :D

[ Szerkesztve ]

(#119) Lény


Lény
csendes tag

A cromira a Chromatopelma cyaneopubescens (Strand, 1907) fajt értettem.

Egyébként ebből is volt idén hazai szaporulat pl. terraplaza-n wOlkOw-nál megtaláljátok... ;)

Nem kell őket babusgatni, sok más örömük is van az életben...
Pl. Maga az, hogy élni, vadászni, enni, építkezni, párzani, szövögetni, stb.

De ha már megszoktak, gyakran odajönnek az üveghez, ha meglátnak.... ;)
(mert kaját kapnak)

[ Szerkesztve ]

(#120) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

üdv.
először is grat a cikkhez, nagyon jó ilyet is látni és olvasni.
én is szeretem a madárpókokat, egy Acanthoscurria geniculata-m van.
először nem tetszett, mert annyira pici volt és idétlenül nézett ki, de a 2. vedlése után már egész pókszerű volt :D

az a legjobb benne, hogy látványos, pláne amikor eszik. :K
tegnap találtam kint valami csernobili gilisztát :DDD , volt vagy 15cm. na mondom ezzel ellessz egy darabig......hát majdnem...kb 20s alatt betolta a pofájába úgy, hogy vagy 2cm látszott a gilisztából :Y na erről ennyit.

eddig 4x vedlett, utoljára április végén, úgyhogy már illene neki ismét (ha jól tom 2-3 havonta szokott). már nagyon várom, hogy jó nagy legyen, igaz a rokonok így is majd kiugrálnak az ablakon mikor meglátják az íróasztalon :DDD

(#121) buherton válasza Lény (#119) üzenetére


buherton
őstag

Én is ő rá gondoltam. Na majd beköltözésnél rákérdezek. Csak akkor majd két terrárium kell, egy nagyobb ami ott van, meg egy amivel hazatudok hozni télire, és benne tudok tartani. Na majd még alszok rá. Kezdésnek én 1-3 vedlésesre gondoltam.

Te ki tudod ejteni a pókok teljes latin nevét ;] , pl a crominak?

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#122) Lauda válasza Lény (#119) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem, koszi, tehat magahoz a gazdajahoz nem kotodik, csak az eletfenntartas erdekli. :) Amig takaritod az akvariumot, addig hova teszed a pokot? Jo persze, Te at egy masikba, de akinek csak egy van, az mit csinaljon vele? :)

(#123) buherton válasza Lauda (#122) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem míg kitakarítod, addig elfér egy bármilyen dobozban.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#124) Lauda válasza buherton (#123) üzenetére


Lauda
félisten

En nem ertek hozza azert kerdeztem. :) De h teszed at? Ahhoz ki kell emelni onnan. Persze amelyik nem agressziv, azt megfogod, de amelyikrol en is linkeltem kepet (a pitbull :DDD ), na azt a tokom se fogdosna. :DD

(#125) Lény


Lény
csendes tag

Chromatopelma cyaneopubescens (ejtsd=Kromatopelma cianeopubeszcensz)

Takarításnál dobozt, vagy poharat rá...aztán alá, valami kemény lapot...
Gyufáskatu módszer :D

De ami nem túl deffenzív, simán kisétáltatod, átterelgeted egy dobozba...

[ Szerkesztve ]

(#126) kai_sehmet


kai_sehmet
csendes tag

igényes írás, de még olvasás közben is borsódzott a hátam ezektől a dögöktől. :DDD Nekem cicáim vannak, és sok szeretetreméltó tulajdonságuk közül az egyik az, hogy a lakásban található kisebb méretű pókokat levadásszák :)

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#127) Lauda válasza Lény (#125) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy korrekt, tenyleg, nem is gondoltam ra. Sajna a kozhiedelem valoban az, h ezek a pokok vadasznak mindenre es mindenkire, pedig szvsz esze agaban sincs bantani minket. Nyilvan ha piszkalod es veszelyt erez, akkor vedekezik. :)

(#128) kzs82


kzs82
csendes tag

Nagyon jó írás!

Koszi szépen és gratulálok :C .

(#129) buherton válasza Lény (#125) üzenetére


buherton
őstag

Ezek után nem fogok kételkedni benned :DDD .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#130) Lauda


Lauda
félisten

Acanthoscurria geniculata kezrevetel

Erdekes, h ezekkel a nyugodt mozdulatokkal milyen szepen lehet terelgetni oket. :) Keressetek ra a nevere youtubon, vannak erdekes videok, egeres elfogasok. :D

(#131) Lauda


Lauda
félisten

Ezt is milyen szepen turi, hogy lehet ? Amugy beleunnak egy ido utan a terelgetesbe?

(#132) Zé_Mester válasza Lauda (#131) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nem értem hogy ezt hogy viseli el, az enyém már rég letépte volna a kezem :DDD

am lehet hogy ha ilyen lágyan és óvatosan megy felé az ember akkor nyugodt marad a pók is, de én jobb szeretem ha az üvegfal ott van kettőnk között :D

(#133) Lauda válasza Zé_Mester (#132) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem is fura, persze abszolute nem ertek hozzajuk. :) Talan az egy nyugodtabb fajta, aki ezt is elviseli.

Meg sosem volt a kezedben? A Tied mekkora? :)

(#134) Lény


Lény
csendes tag

Ha nagyon finom mozgást érez odacsap, mert azt hiszi valami préda motoszkál.
Ha egy erősebb pálcával terelgeted, arra már reagálhat másképp... ki kell ismerni ennyi a lényege, bár én nem szeretem őket szadizni, jó nekik a kis kuckójukban. :D

Persze, ha valaki nagyon kéri, ki szoktam venni megmutatni... ;]

(#135) Lauda válasza Lény (#134) üzenetére


Lauda
félisten

Tulajdonkeppen ok a kezunket illetve minket, hogy latnak, erzekelnek, tehat a kezet egy fele mozgo targynak tekinti, ami ha gyorsan kozeledik veszely, ha nem akkor nem erdekli? :)

(#136) Lauda


Lauda
félisten

Ja es amit linkeltem kezrevetelt, azt is szepen , nyugodtan turi a pok, pedig a leirasban az van, h nem szabad kezbe venni, erdekes lenyek az tuti.

(#137) Lauda


Lauda
félisten

(#138) Zé_Mester válasza Lauda (#133) üzenetére


Zé_Mester
őstag

még egyszer se mertem kivenni a terráriumból. nem is tervezem, neki jó ott, nekem meg mégjobb :D az enyém 7cm körüli, most kellene vedlenie. (előzőleg picit félreírtam, 2x vedlett eddig, nem 4x :B )

ilyet biztos, hogy nem tudnék vele csinálni, hogy ráterelgetem a tenyeremre, a múltkor csak egy pici pálcával nyúltam be hogy a kukacot arrébb tuszkoljam a sarokból, már ugrott is rá :Y
kb besza-behu volt :DDD arra is pipa ha felemelem a terrárium tetejét, hát még ha piszkálnám

(#139) Lauda válasza Zé_Mester (#138) üzenetére


Lauda
félisten

Meg akkor sokat fog noni, vedlesenkent mennyivel lesz nagyobb? :)

Akkor a tied eleg agressziv, pedig a videon is ua-z a geniculata van, erdekes, h ott milyen nyugodtan turi a noszogatast. :)

en is becsinaltam volna :DDD , amugy ha nyugodtabb lenne, mint a filmen is, neha tuti kivennem. :B

Neked milyen terrariumban van? + keped nincs rola esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

(#140) Zé_Mester válasza Lauda (#139) üzenetére


Zé_Mester
őstag

bizony sokat, zabál is érte annyit hogy nem győzök a boltba járni kajáért :DDD
holnap lefényképezem úgy hogy a képen legyen az eddigi vedlése is, úgy jobban látni mennyit nő. ;)

a terráriumom még elég kezdetleges, itthon lett ragasztva üveglapokból. első darabnak tökéletesen megfelel, ha most levedlik akkor intézek valami esztétikusabb darabot.

itt van róla egy kép
még erre is pipa lett hogy villant a vaku :Y

(#141) Lauda válasza Zé_Mester (#140) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, ha megtenned annak orulnek! ;)

Jo ez a terrarium, amugy milyet erdemes venni nekik, amiben jol fogjak erezni magukat?

Nagyon szep az a dog, azt honnan veszed eszre ha morcos lesz?

Bocsi a sok kerdesert. ;)

(#142) Lauda


Lauda
félisten

[link]

Nezetek 3.20 korul hogy kiveszi azt a rohadt nagy pokot, pedig mintha az is az agresszivebb fajtabol lenne. :Y

(#144) stvnppp


stvnppp
senior tag

Nem tudom, de pókok közül csak EZT szeretem, a többit nem igazán... :U
Az állatokkal megvagyok, van két kutya meg öt macska, mindegyik külön személyiség (haláliak tudnak lenni :D)

Egyik haverom tartott régebben egyet, volt neki egy ugyanolyan méretű makettje is abból a fajból, és azzal szívatta a népet, hogy melyik az igazi... :F

(#145) Lény


Lény
csendes tag

Jó a vedlés videó nagyon.

Örülök, hogy ennyien kedvet kaptatok a dologhoz... :C

(#146) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

érdekes cikk, de én nem tudnék tartani mert nem vagyok álladóan 1 helyen, viszont a lépcsőházban van pár keresztespók (??) és azok szemmel láthatóan kezdenek elviselni engem mivel midníg piszkálom őket :) nekem a kedvencem az a szép kifeszített szabályos háló. :) Egyik pók már megtanulta hogy amikor meglátom akkor ráfujok párat. eleinte 4-5. után ugrott le aztán rájöhetett hogy nem lépek le csak úgy ha ücsörög így már az 1. ráfujásnál ugrani szokott :) kb 20-30 perc mulva midníg visszakerül a háló közepébe :).

1 kérdés: üvegtábla síkjával párhuzamosan csináltak hálót a pókok az üvegtábla mind2 oldalára és ott ücsörög 2 kb egymással szemben, ennek mi értelme van? ráadásul azon a több üvegtáblából álló üvegfelületen van kb 5 db összesen naggyából 1,5-2 cm-eseket szétszórva. A nyitott ablaknál lévőt szoktam piszkálni :)

a pókoktól persze én is félek mint állat de próbálom mindíg kicsit közelebbről szemlélni őket hogy kiismerjem a természetüket.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#147) Lény válasza Borgi (#146) üzenetére


Lény
csendes tag

Az üveg nem természetes nekik, csak annyit látnak, hogy nagy tér van, azt nem, hogy az üvegtábla miatt nincs átmenő forgalom... :(
Szóval nem jó nekik, s hasonló okokból nem észlelik egymást sem...

Mindenesetre érdekes lehet... :D

(#148) Mariann294 válasza Lény (#46) üzenetére


Mariann294
őstag

3. Az pedig, hogy honnan jön a félelem, és az undor, mint már említettem a neveltetésből.

Ez egy hatalmas baromság.Persze vannak ilyen szülők,de azért nem kellene általánositani.

Érdekes,kiskoromban szerettem a pókokat.Talán azért,mert mindig ment ilyen pókos rajzfilm a mesében,még hozzájuk is mertem érni. :) Aztán valahogy fokozatosan kialakult bennem fóbia.(talán ez kissé erős szó de rettegek tőlük).Kissebbektől nem,de hamár olyan félcentis,akkor meglátom és ráz az ideg (szószerint kiráz,reszketek).
Apám nem,és igazából anyám sem fél tulságosan tőlük.Meglátok egyet,elkiáltom magam,és anyám már intézkedik is. :) Utálja őket ő is,de azért oda mer nyulni feléjük a halálos erejű zsebkendővel! ;]
Mielőtt még megköveztek hogy állatkinzó.Nem engedem el őket,mert akkor tuti hogy visszajönnek.És van belőlük elég kint az udvaron is,szóval biztos nem én fogom kiirtani a pók populációt. :D

A cikk nagyon jó,részletes,jól bemutatja ezeket a lényeket.
Régebben akartam egyet,hogy hátha igy majd elmulik a fóbiám,de anyám lebeszélt róla...talán jobb is. :)

(#149) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Most figyeltem fel erre az írásra, nagyon jó lett, gratulálok!

Egyszerűen imádom a madárpókokat.

Nekem egy Grammostola Pulchra-m van, amit még 2007 nyár elején vettem, akkor volt akkora, mint egy 5 Ft-os :)

(#150) Mazsika


Mazsika
őstag

a napokban vettem én is egy gyönyörű szép kis B. smithi-t! szépen eszik és már a bújót is elfoglalta!

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.