Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Amit a Google, a Qualcomm és a gyártók nem tudnak megoldani, azt megoldják az XDA-s srácok :DDD

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#2) rootkiller


rootkiller
őstag

A Nexus 5 és a kortársai lassan 3 éves telefonok lesznek tehát legalább 2 éve használja őket a gazdájuk. Ez szerintem teljesen jó életciklus, nem biztos hogy a felhasználóknak jobb lenne egy új rendszer, max lehetne sírni hogy belassult a telefonom meg összeesküvés hogy vegyek újat. Amúgy teljesen jó a 6.0.1-es Android, aki újdonságra vágyik az meg vegyen új telefont.

Artengo TR 990 Pro

(#3) Scrydhan válasza holozis_HUN (#1) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Inkább nem akarnak szerintem

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#4) holozis_HUN válasza Scrydhan (#3) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Igaz.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#5) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Értem én hogy " vedd meg az új" rendszert profit felfogás van.
Hát tehettek egy szívességet :DDD

(#6) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

"A CDD szerint ugyanakkor a hardvernek támogatnia kell a rendszertitkosítást, és annak aktívnak kell lennie alapvetően". Akkor ha most nincs titkosítva egy eszköz, akkor nem fog feltelepülni a nougat, vagy feltelepül, de rögtön be is titkosít majd mindent? Indításnál titkosítás eddig is volt, de egy superSU megoldotta, hogy ne enkriptálja magát vissza az OS, most ez máshogy lesz?

(#7) fuze


fuze
őstag

Na ezért jó nekem a xiaomi. Eleinte zavart, hogy nem frissítik az android verziót, viszont az aktuális MIUI megjelenik szinte mindegyik telefonjukra, nagy százalékban az új feature-ökkel. Nekem elég :)

adms.hu | UI Designer

(#8) h-yle


h-yle
addikt

Azért ilyenkor tudom értékelni, hogy desktop vonalon vidáman lehet 10 éves HW-t is a legmodernebb OS-el használni, nem a legjobb felhasználói élmény, de ha a user akarja akkor lehet. Ez miért olyan nehéz mobilon?

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#9) bandras0226 válasza WhiteWalker (#5) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Ez a helyes felfogás! Ha nem így lenne akkor bezárhatnának az üzemek, a nép meg mehetne kekszet kapálni.
Be kell látni hogy ez a társadalmi béke és jólét ára. Fogyasztani márpedig KELL!

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#10) Kékes525 válasza holozis_HUN (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nagy valószínűséggel így lesz. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) Bici válasza bandras0226 (#9) üzenetére


Bici
félisten

Én inkább úgy mondanám, hogy a túlnépesedett bolygónkon csak mesterséges, kitalált igények keltésével lehet elég embernek munkát adni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Akkor nugát helyett valami más, barna anyag érkezik a júzereknek :D

(#13) margithid


margithid
veterán

Szerintem nem akkora veszteség, ezekre a telefonokra úgyis lesz CM, az is tökéletesen használható lesz.

(#14) pit stop


pit stop
addikt

Amikor Z3-ra kijött hír, akkor úgy kapta Sony osztást, mint ha kötelező volna. Akkor hiába lett ugyanez leírva...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15) Halkow.


Halkow.
senior tag

Hát ez van! örüljenek a tulajok, hogy eddig kapták. Sony pedig kiadná ha tehetné, de nem...

[ Szerkesztve ]

(#16) #85552128


#85552128
törölt tag

Elvileg ahhoz, hogy hivatalos 7.0 támogatást kapjanak kéne Vulkan driver is, de ha Qualcomm nem ad ki ilyet az Adreno 320-hoz ez ugye nem lehetséges. Magához a rendszerhez viszont egyelőre nem kötelező tehát az OpenGL driverekkel az unofficial portok simán megkaphatják a nougatot, gondolom a Nexus 5 közösségnek nem is kell majd sokat várnia csak kérdés mennyire lesz így működőképes...

[ Szerkesztve ]

(#17) xmaas válasza Bici (#11) üzenetére


xmaas
őstag

Szerinted azt a csomo ehezo embert etetni nem adna eleg munkat rengeteg embernek? Es az csak az egyike a problemaknak amikkel kuzd az emberiseg nagy resze amit meg lehetne oldani es hajtani elore a profitot meg haladast .
De persze az nem erdeke senkinek ,mert lehetne terjeszkedni akar az urben is uralomasokat epiteni stb siman csak penz meg akarat kerdese vagy hatalmas uszovarosokat epiteni tengerekre oceanokra elvegre rengeteg hely van csak akarni kell kihasznalni ,de jobb igy hogy egy par szazalekanak az embereknek annyi van amivel nem is tud mit kezdeni tobbiek meg egyik naprol a masikra elnek kb . .Szoval olyat ne mondj hogy csak ez az egyetlen utja a "kapitalizmusnak" hogy eroltetik az uj termekeket mert ez igy ebben a formaban nem igaz

Amugy meg bekapjatja a Sony es a Google is ,ha mar 4 teszt verziot N rendszerbol sikerult mukodesre birni azon a rohadt Z3 ason akkor minek kell most kavarni a szart ? Nem azert mert nagy szuksegunk lett volna ra de ha mar beta formaban hasznalhato volt a rendszer ezen a keszuleken akkor ne magyarazza mar senki hogy vegleges verziot nemtudtak volna megoldani szoval egy mocskos huzas minden esetre. Remelem majd csinalnak valami costum verziot xda s sracok mert nagyon megszoktam nougatot es nem szeretnek visszamenni regebbire ha nem muszaj

(#18) Bici válasza margithid (#13) üzenetére


Bici
félisten

Azt olvastam valahol, hogy a Nugát jelentősen eltérő grafikus driver felépítést használ, mint az eddigiek.
Azt is írják, hogy a Qualcomm a gyártók kérésére ír drivereket egy adott soc-hoz.
Ha nem lesz hivatalos Nugát 800/801-re, akkor nem lesz ki kérjen drivert a qualcom-tól.

Így a meglévő kernelek és gpu driverekből kell átalakítani a nugát kernelt, gpu drivert.
Arról nem találtam infót, hogy ez mekkora feladat.

xmaas: Úgy értettem, hogy így lehet egyszerűen, odafigyelés nélkül, csinálni a dolgokat. Tudom, hogy nem ez az egyetlen út, de ez az egyetlen, ami politikai vagy nagyvállalati irányítás nélkül magától kialakul. Szerintem a legtöbb emberben meg lenne az akarat és pénz is lenne, de egyedül mindenki kevés, összefogni meg nem tud a sok ember valamilyen irányítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) retroid


retroid
senior tag

Snapdragon 410 esélyes? Van rá esély hogy kaphat? Samsung J5 2016

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#20) Riuko


Riuko
senior tag

Ha lehetne frissíteni, hogy adnák el a naponta megjelenő új sz@rokat? Sehogy.....szerintem

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#21) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

G3 sem kap elvileg. Itt sd801 van, de nem adreno 320, hanem 330. De én nem vágok eret, ha nem kapjuk meg, hisz még a MM-t sem tettem fel.:D Vagyis kipróbáltam és visszatértem lp-ra...

(#22) janeszgol válasza xmaas (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is ez bántja a szemem, hogy Z3-ra volt béta. Ha nem lett volna és jönnének ezzel a "túl régi a 800/801, ráadásul elég stabil, jól összeszerelt telefonok épülnek rá, szóval egy ok, hogy cseréljetek bolondok" szöveggel, be is kajálnám.
Amúgy az Adreno 306-ra is jön a Nougat? Akkor jövőre a Vodafone Smart Prime 8 újra S410-et kaphat. :D

Bici, akkor összefoglalva az írásod, elfelejthetjük a CM-et ezekre az SoC-kra?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) Scrydhan válasza retroid (#19) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Gyártótól? Szépen lassan kimarrom savval a mellkasom ha kap.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#24) BOBAKILL válasza Bici (#11) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Igaz; annyi fizikai pénz sem létezik már mint amennyi lenne az embereknek illetve amennyi forog a pénzvilágban. Csak egy digitális szám amit el tudsz vásárolni arra, amire igazából nincs is szükséged. ;]

(#25) stellaz válasza Bici (#11) üzenetére


stellaz
addikt

de miért kell mindenkinek felesleges munkát adni?

vagy értelmes munkát kéne adni, vagy ha mindent gépek csinálnak, akkor el kell osztani a javakat és pihenni egy fa alatt

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#26) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Vajon hogy áll a Mediatek és a Kirin ezekkel a dolgokkal?

(#27) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Szerintem ez egy egyszerű tervezett avulásos döntés. Új oprendszert akarsz? Cseréld le a régi telefonod. Ha meg nem kell használd amíg működik... Nem kell emögé semmi mást belátni szerintem...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#28) szkorhetz válasza SkyLine3000 (#21) üzenetére


szkorhetz
őstag

Minndenhol 330 az a 800/801-ben, rossz a cikk. 320 a Nexus 4 ben volt.

(#29) konczy3 válasza szkorhetz (#28) üzenetére


konczy3
senior tag

OPX is S801 és 330 van benne ezek szerint itt se lesz Nugát, igaz MM se jött még csak bétát lehet honlapról feltenni :)
Még nincs 1 éves és le lehet mondani a frissítésről...:(

[ Szerkesztve ]

Never Settle

(#30) Ricardo válasza aprokaroka87 (#26) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez jó kérdés.

(#31) WhiteWalker válasza bandras0226 (#9) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az hogy fogyasztói társadalom vagyunk? A profit mindenekelőtt?
Akkor megyek inkább kapálni egy tanyára...Azért nem fizetek hogy az néhány csilliardos Dagobert bacsinak még több legyen a számláján és jó letukbe elherdaljak holmi pl focicsapatokra...
Csak mert nem hajlandóak fejleszteni ...

[ Szerkesztve ]

(#32) Bici válasza janeszgol (#22) üzenetére


Bici
félisten

Nem feltétlenül, csak akkor, ha a Qualcomm tényleg nem ad ki drivert és nagy meló a régi drivert Nugátra átírni.
Viszont így is csak késésre és legrosszabb esetben instabilitásra számítanék. Vagy lassan kijavuló bugokra.

Valószínűleg a 2011-es Xperiákra hamarabb lesz nugát, mint a 800-as chipre. [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) hemaka válasza WinstonWolf (#27) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyebkent igy van, nekik az nem buli ha mindig tudod frissiteni az ujabbra. Csereld a telodat, aztan frissitheted, egy ideig.

(#34) doooo


doooo
veterán

Bone, Adreno 320 a Snapdragon 600-ban van, a 800/801 Adreno 330-at "tartalmaz". Ezt két helyen is kellene javítani! :)

(#35) p2pp


p2pp
őstag

Mindenki vegyen új mobilt. Tök egyszerű. Piacgazdaság van. Ami már eléri az 1 évet csereszavatos.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#36) enginev3.0 válasza fuze (#7) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak leszokhatnának a keresztrendszerről, és használhatnának apk frissítést mint a HTC

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37) Shyciii válasza holozis_HUN (#1) üzenetére


Shyciii
veterán

Tévedés. Az XDA_s srácok sem tudták megoldani azt, hogy hardveres titkosítás legyen. Csak megkerülték más módon, de ahogy írták is, felettébb instabil.

(#38) Bici válasza Shyciii (#37) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem simán kikapcsolták a titkosítást.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39) holozis_HUN válasza xmaas (#17) üzenetére


holozis_HUN
veterán

A sok plusz elektronikai hulladékról, ami az óceánokba/földekre kerül, ezzel szennyezve halainkat, és édesvizeinket. És végül, mi járunk rosszabbul, felszaporodik bennünk a méreg, aztán jönnek a problémák.

Megoldás lenne egy rakat szemetet az űrbe kivinni, de hát az meg drága.

Hatalmas űrhajók, rengeteg szemét szállítmánnyal, aztán megtisztulna a bolygó. Csak MÉG senkinek sem érdeke.

Engem inkább zavar a szemét mennyisége. Nem szeretném azt, hogy a dédunokáim majd a jövőben ne tudjanak lelátni a tenger aljára 1 méter mély vízben, mert olyan piszkos. Tisztítani kellene a bolygónkat, és ennek a legjobb helye messze a föld alatt van (akár hegy gyomrában, ilyenek) nem a vízben. Vájják ki a hegyeket, építőanyagból lesznek házak, megtérül a munka.

Shyciii: Majd megoldják stabilabbra is 100%, most jött ki csak a Nougat...

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#40) doooo válasza holozis_HUN (#39) üzenetére


doooo
veterán

Vagy inkább újrahasznosítani... elvégre végtelen mennyiségű szemetet se tudunk kreálni, egyszer minden anyag elfogy (vagy legalábbis a legtöbb). És ha a szemetet elküldjük a földbe/űrbe, akkor végül semmi se marad, tiszta pazarlás lenne.

(#41) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Süket mellébeszélés. Annyira lehetetlen, hogy biztos vagyok benne, pillanatok alatt meglesz a Xiaomi Mi3/Mi4-re.

(#42) LeTulipNoir


LeTulipNoir
csendes tag

Ki nem sz..ja le, a perecem tele van ezekkel a droidos kethetenteujverziosfrissitesesszarsagokkal!!!!! Egyet kene mar rendesen osszeheggeszteni, ozt jonapot... nem pedig 4 5 6 7 8 9 +759 v.mittomen mar mennyinel tart gugli. A billionyi felhasznalonak meg a KitKat is NASA technologia... ejjjh, lenyugodtam 😝

vodka martini, felrazva, nem keverve

(#43) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Egyébként miért, és kinek is fontos ez a frissítés?
Én pár hónapja vettem egy Mi4C-t, ami ugye 5.1-es android, és valszeg még a 6.0-át se fogja megkapni, nemhogy a 7-eset. Akkor most cseréljem le emiatt? De hát most vettem, dehogy is cserélem le! Majd ha elromlik (ha egyáltalán elromlik) 5 év múlva!

(#44) LeTulipNoir válasza RyanGiggs (#43) üzenetére


LeTulipNoir
csendes tag

Te az en emberem vagy. Ha mindenki igy gondolkozna, nem rohanna a vilag 👀

vodka martini, felrazva, nem keverve

(#45) RaveForce válasza WhiteWalker (#31) üzenetére


RaveForce
veterán

maga az, Bartös Möster? :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#46) RyanGiggs válasza LeTulipNoir (#44) üzenetére


RyanGiggs
őstag

K750i-met ha jól emlékszem 5 vagy 6 évig használtam! :K
Amúgy még most is megvan.

Utána volt egy Xperia Mini-m úgy 2 évig, nagyon szerettem, de már annyira be volt lassulva a Viber, hogy egy üzenetet is megírni rajta, egy kész idegbetegség volt. Csak ez miatt váltam meg tőle.

Azután vettem egy Doogee DG800-at, de bő 1 év múlva bedöglött.
Tehát kényszerből kellett váltanom, és úgy voltam vele, akkor már legyen egy komoly, mert az hátha bírja 5 évig. Talán két hónapja van meg az Mi4C, de lekopogom abszolút megvagyok elégedve vele, és szeretnék vele jóóó pár évig barátságot kötni.

[ Szerkesztve ]

(#47) ollie válasza holozis_HUN (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, Marshmallowhoz készült driverekkel, melyek ki tudja, hogy mennyire lesznek stabilak Nougat alatt. Egyébként meg miért ne tudnák megoldani? Meg kéne írni a Qualcommnak a Nougat alá szánt drivereket, csak éppen nem akarnak pénzt költeni egy sok éves architektúrára.

(#42) LeTulipNoir: végül is minek fejlődjünk, menjünk vissza a kapához

[ Szerkesztve ]

***

(#48) #02683648


#02683648
törölt tag

Azért látom már aktivizálódott a filozófia szakkör és a Vörös Brigádok is. Mire nem képes egy nyomorult Android frissítés... :D :D

[ Szerkesztve ]

(#49) tomboy0013 válasza LeTulipNoir (#42) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mondjuk te nem szarod le mert nemhogy elolvasod a cikket de még kommentelsz is hozzá. Úgy gondolod fejlődés nélkül egyből el lehet jutni a tökéletesig? :N Nem értem mi jár egyesek fejében mikor ilyen ökörségeket írnak le, mondjuk nem is akarom tudni.

(#50) Scrydhan válasza LeTulipNoir (#42) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Clap,clap,clap. Nem értem néhány embernek miért fáj ennyire a fejlődés,értem én hogy néhányuknak 2 éves korától abba maradt agyilag...

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.