Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#589) Frawly válasza janeszgol (#573) üzenetére


Frawly
veterán

Ezeknek az U-s procik egyébként nem lennének rosszak, a rákfenéjük, hogy a nagyon alacsony 4-8W-os energiakeret miatt nagyon vissza vannak fogja, beáldozták a teljesítményt a fogyasztás oltárán. De ez nem csak a te U-s procidra igaz, hanem az összes Intel és AMD Ryzen U-s CPU-ra. Még valamennyire olyan drágább procik is szenvednek ettől, mint az i7-8650U, az is hiába 4 mag, 8 szál, 4 GHz feletti Turbo, de a 15 W-os energiakeret miatt power limit throttlingba kezd nagyon hamar, anélkül, hogy a melegedés gond lenne. Emiatt meg sokszor még kisebb teljesítményűek, mint a korábbi 35-45 W-os M/QM/HM-es mobilprocik. De nem is azért fejlesztették ezeket, hogy sebességbajnokok legyenek, hanem legyen mit beletenni a papírvékony ultabookokba, ahol nincs hely rendes hűtésnek, meg az akkuidő is kitolható velük 10 órára. Cserébe a teljesítmény durván csorbát szenved, de ez természetes, így működik a fizika.

Az MT6572-vel szerelt telón az Android szénné van optimalizálva, meg a böngésző is kevesebbet tud, meg mobiloldalakat kér le rendes oldalak helyett. Így persze, hogy gyorsabb.

(#568) Khaal: tudom, még 2-3. genes Core i-nél is megegyezik az i5-i7, mindkettő 35W TDP, azonos IGP, 2 mag 4 szál, az i7-esben csak a cache nagyobb +1 megával, meg az órajel magasabb, de csak jelképesebb párszáz MHz-cel, a különbség a gyakorlatban ki sem jön a sebességérzetben. Épp ezért csodálkoztam, hogy a tesztben a 3. genes i5 néhol ilyen durván rávert az 1. genes i7-re, nem vártam ilyen különbséget még generációk között sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.