Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#300) Bogyó bá' válasza Khaal (#294) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

… és Baltazár123

Én abból indultam ki, hogy ha szűkös a büdzsé (100k - állapodjunk meg ennyiben, ha az alsó polcos új cuccok ennyibe fájnak jogtiszta Windowssal), akkor nem 2 db 50 ezres, 10 éves gépet szeretnék venni belőle egymás után, hanem egy darab 100 ezreset, lehetőleg még élő (és érvényesíthető) garival (pl. használt notis kereskedők 6 hónapja, vagy pár hónap gyári gari...), lehetőleg jó akkuval. Így 3-4 éves gépet kapok, ami még jelenleg is korszerűnek számít. 8 GB RAM, alapból SSD, ha nem is fullHD, de mindenképpen IPS kijelző.

Egy hónapig kerestem gépet az én igényeimre szabva (i5, 8GB DDR4, 12,5", IPS -panel, masszív fémváz), és csak itt a Hardveraprón vagy tíz darabbal találkoztam ami a fenti kritériumoknak röhögve megfelelt. Többségükben (mivel mindegyik pár éves üzleti gép volt) a régiekben nem nagyon létező extrákkal is: az SSD NVMe csatolós, ujjlenyomat-olvasó, 4G modem, stb.

Nálam a fullHD is alapvetés volt az IPS mellé (fotózáshoz kell a gép, szigorúan "terepen" - emiatt kell a "zsebméret" is, így végül 120k-t kellett kicsengetnem érte - bónuszban a Windows 10 Pro verziós. Még 3 hónap gyári Pick and Return garanciával április 15-ig

Ezidáig erre a célra egy szintén fullHD kijelzős, billentyűzetes tabletet (Lenovo Miix 320 legdrágább verziója - 4GB RAM, 128GB Emmc tárhely) használtam, amit szűk két éve boltban vettem, szintén 120k körül. Na, az a gép guriga taknyot sem ért, de én marha ragaszkodtam a vadiújhoz.... :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.