Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#276) Baltazár123 válasza Tikakukac (#271) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Ha laikus ismerős vagy rokon kér tanácsot tőlem, akkor én mindig garanciális gépek felé terelem őket. A saját érdekemben is, hogy utána ne engem szidjon. Illetve aki low end gépben gondolkodik, azt megpróbálom a kicsit drágább gépek irányába terelni. Ha nincs rá pénze, akkor meg ennyi a történet, el kell neki mondani, hogy a kompromisszumokhoz hozzá kell szokni.
Eddig kb 10 géphez kérték a tanácsomat rokonok és ismerősök és én úgy tapasztalom, hogy azt megértik az emberek, hogy ahhoz drágább gépet kell venniük ha játszani vagy bármi böngészésnél komolyabb dolgot akarnak, főleg ha elmondom nekik előre, hogy nagyjából mire képes a gép. Azt viszont nem bírják vagy bírnák megemészteni, ha besz.rik a gép és nincs rá garancia, hanem nekik kell szervízt keresni, ahol várhatóan csillagászati összeget hagynak ott.
Most csak abból kiindulva, hogy szoftveres problémák esetében is úgy kezdik, hogy gond van a géppel, amit ajánlottam nekik és utána az én időm megy el a telepítgetéssel meg a windows rendbe szedésével. Mondjuk emiatt mostanában már hárítani szoktam a rokonok és ismerősök felkérését úgy, hogy azt mondom, nem vagyok napra kész, ha gép vásárláshoz kérnek tanácsot, de elképzelni se tudnám, hogy mit művelnének, ha besz.rna valami a gépben, amit én ajánlottam nekik. Vegyenek szépen garanciálisat. Nem értenek hozzá, ha mégis valami tönkre megy, akkor van rá garancia, ha utána megy tönkre, akkor meg elhasználódás. Ezt el tudja mindenki fogadni, úgy vettem észre.

(#274) bacsis: ha már felhoztad az autózás, szerintem a legtöbb ember itt autóversenyző szinten van és persze, hogy azt gondolja, hogy amikor napi szinten versenyzik, akkor hogyan lehet egy trabanttal közlekedni? Sokan vannak, bár talán egyre kevesebben, akik nagyon laikusok a számítógépekhez és/vagy nagyon minimális igényeik vannak és nem is lesz több igénye. Lassú? Igen, de akkor vár egy kicsit. A lényeg, hogy meg tudja nézni a neten amit akar, tudjon képet nézni, esetleg filmet, skype, facebook, youtube, excelbe beírni a napi kiadásokat és nagyjából zárult is a feladatok köre, amit a gépnek ki kell szolgálnia. Mi az amit egy low end laptop nem tud ezek közül kiszolgálni? Ja és a hordozhatóság sem szempont, mert az asztalról nem mozdul el a gép csak maximum sátoros ünnepek alkalmával.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.