Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#260) csabyka666


csabyka666
addikt

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Quadro NVS erősen kerülendő videovezérlő. Nem tudom, hogy van-e egyáltalán olyan típus, amiben nem melegedett még el a BGA alatti forrasztás...
A T61, ami a tesztben van, kb sose megy tönkre, de ennek a Quadro kártyás verziója garantáltan igen...

A többivel maximálisan egyetértek! Gyakran előfordul, hogy megkeresnek, adjak tanácsot, milyen notit vegyenek. A beszélgetés így szokott zajlani:

vevő: Laptopot szeretnék venni, milyet ajánlanál?
én: Mennyit szánnak rá?
vevő: Hát max egy 100-ast. TESCO-ban láttam múltkor 90-ért, aztán volt hozzá nyomtató is!
én: El kell felejteni. Ha újban gondolkodik, akkor 140 alatt nem érdemes vásárolni.
vevő: Áhh annyit nem szánok rá!
én: Esetleg használt? Vannak nagyon jó, üzleti szériás laptopok, akár fél év garanciával.
vevő: Használtat aztán nem veszek! Az új gép az mégiscsak új gép!

Részemről én itt le is zárom a beszélgetést, aztán ezek a 80-100.000 forintos gépek megjelennek nálam pár év múlva, hogy tegyem rendbe. Széthullva az egész, zsanérok lazák, ha még épp le nem törtek, touchpad és környéke mintha savval leöntötték volna. Na ez az olcsó gép!

Szvsz a belsejével nem lenne gond, ha az ember dob bele akár egy alsó kategóriás Kingston A400-as SSD-t is, mert tényleg a legtöbbeknek csak Facebookra meg YouTube-ra kell, viszont az anyaghasználat ezeknél vállalhatatlan.
A másik, hogy mindenki azt hiszi, ezek a gépek 20 év múlva is menni fognak. Hát ez nem Zsiguli, hogy azért valahogy csak elmegy, könnyen gazdasági totálkár tud lenni egy javítás!

Hogy miért nem tesznek SSD-t egy mai notiba, őszintén, én sem értem, de ha jön hozzám egy akár 2 magos, 4 gigás készülék, és szán rá az ügyfél egy 10-est pluszban, megy is bele az SSD. Tudom, nem egy csúcs minőség, de nagyságrendekkel gyorsabb, mint a HDD!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.