Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#131) Baltazár123 válasza BiP (#109) üzenetére


Baltazár123
senior tag

BIP: értem, tehát azt mondod, ha van 100e forintja valakinek gépvásárlásra, akkor költse el a 100e forintot és hozza ki belőle a maximum teljesítményt, amit lehet. Ez nyilván egy használt gépet kell jelentsen.
Ebben is van sok logika egyébként. Annyit azért érdemes megnézni, hogy kell-e ténylegesen az a teljesítmény, mert ha egy fölöslegesen erős gépet veszel netezni, akkor tulajdonképpen elégetted a pénzed (egy részét).
Az új gép esetében a teljesítmény helyett kapod a feelinget, hogy új gép szaga van egy darabig, garancia van rá egy darabig meg esetleg kamatmentes kölcsönre megkapod, tehát nem kell egy összegben kiperkálnod és hát ennyi. Ja meg kapsz egy új akksit, a maximális üzemidővel, ami azért számíthat, hiszen laptop és a hordozhatóság szempont lehet.
A teszt sem érintette a kérdést, pedig laptop esetében szerintem a legfontosabb szempontok között kell legyen a súly, az akku üzemidő és hogy mennyire hangos a hűtés.
A régi üzleti gépek eléggé súlyos cuccok viszont a hűtésük csendes. Az akksi viszont lehet, hogy ramaty állapotban van. Új gép meg általában könnyű, jó üzemidő, de az ilyen belépő gépek hűtése hangos szokott lenni. Lehet súlyozni, hogy kinek mi a fontosabb, a teljesítmény vagy a hordozhatóságot befolyásoló paraméterek.
Használt gép esetében én mondjuk levonnék valamennyit, mondjuk 20-30%-t és a meghibásodásokra félre tenném és úgy nézném meg, hogy mit kapok a pénzemért. Például ha hordozni szeretném, de az akksija már a halálán van, akkor azt bele kell számolni.

#116 cifu: én amikor egyedül utaztam, akkor vittem telefont meg a raspberryt egy bluetooth egérrel meg kis kompakt BT billentyűzettel. A tablet otthon maradhatott így. A hdmi kábelt itthon felejtettem, pedig van egy utazós verzióm, vettem kint egyet, aztán azt meg a szállodában hagytam :) Szerintem sokan nem is tudják, hogy mennyire korrekt kis gép a raspberry. Egy belépő szintű asztali gépet vagy olyan laptopot, amit nagyon ritkán hordoznak szerintem simán helyettesíteni tud. Egyedül a játék felejtős rajta, már ha van olyan, aki belépő szintű gépen kínozza magát. Igaz, a retro gaming meg elég erős a raspberryn, ha valaki nem bírja ki játék nélkül. Haverokkal a mai napig toljuk spectrumon a chaos: battle of wizardot. Igaz mondjuk, hogy ennek már van böngészős változata is, nem kell az emulátor sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.