Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) ipavlidu! válasza edipqe (#4) üzenetére


ipavlidu!
tag

Erdekes. Tenyleg sok ilyen ember van, de legalabb az fontos, hogy a kis kornyezetunkre (pl. a csaladunkra) figyeljunk, ha mar a tarsadalomra nem is tudunk. Most itt nem rad gondolok, de mar ide irom le, hogy en pl. undorodok az olyan emberektol akik azt mondjak, hogy "en csak elvezni akarok minden masodpercet, a tobbi nem szamit, le vagytko sz*rva, hagyjatok beken". Vannak olyan esetek, amikor tenyleg el lehet (sot kell) engedni magunkat, de mi lenne a tarsadalombol ha minden ember ilyen lenne? Ezek az emberek azt gondoljak, hogy mindenkiken mindene megvan, mint nekik is? Lehet hogy ok sem gondoljak teljesen komolyan, de "trendi" ezt sugarozni. Innen jon a csordaszellem.

Erdemes utananezni a "szuksegletpiramisnak" (pontosan nem tudom hogy hivjak), de ott le van irva, hogy elso szinten egy embernek kell kaja, biztonsag, utana stb. stb. es egyre bonyolultabb dolgok. A tetejen ha jol tudom az onmegvalositas all. Lehet, hogy az altalanos jolet miatt alakult ki ez a helyzet? Az viszont baj, ha a jolet (nem ehezunk) miatt van, mert akkor nincs optimalis helyzet.

Az egyennek is fontos szerepe van. Attol meg lehet valaki tok normalis (sot), hogyha onmegvalositasra torekszik, lenezi a vallasosakat, lenez mindenkit, aki mashogy gondolja, de ha ez tomeges mereteket olt, akkor baj van. Itt jon elo az a jelenseg, hogy egy ember ritkan hulye, viszont tomegek hajlamosak nagyon hulyen viselkedni.

Ezt az egeszet most gyorsan, atolvasas nelkul irtam le, lehet nehany helyen
sarkosan fogalmaztam, vagy rosszul, akkor viszont sorry, ha valamivel nem is ertesz egyet, ne olts le annyira. :)

Viszlát (10#) kommentjere mar nem akarok ujat irni, de neki is nagyon igaza van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.