Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bocha válasza k810 (#50) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Köszönöm, hogy hozzászóltál az íráshoz!
Ebbe a hozzászólásba írom, de Tőled függetlenül merült fel bennem a kérdés még annak idején: egy olyan nő, aki kvázi "lusta" mondjuk főzni, takarítani, vagy olyan mondvacsinált dolgok mögött él, mint mondjuk hogy "este 6 után én már nem takarítok"... szóval milyen anya lesz egy ilyen nőből? Mert én azt látom, hogy a mai nők egy jelentős része lusta... dolgozni (Veled ellentétben) és háztartást vezetni egyaránt, de persze tisztelet a kivételnek! Ezek a dolgok pedig kérdéseket vetnek fel az anyaságukkal kapcsolatban. Egy ilyen gondolkodású embertől azt kaptam válaszul, hogy ez majd ösztönös dolog lesz, ha eljön az ideje, én ebben nem vagyok biztos, szerintem tudatosan is fel kell készülni dolgokra, nem lehet ösztönökben vakon bízni.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#52) k810


k810
aktív tag

Egyetértek. Ha most "nincs kedvem" megcsinálni valamit, ami pl tényleg fontos - buta példa: a könnyen romló kaját kidobni -, akkor nem lehet biztosíték arra, hogy nem fogja érdekelni az anyukát az, hogy a gyerek a magas mászókára mászott és leesik-e épp vagy pláne korábban hogy sír ("hadd sírjon, kell az is" alapon), illetve hogy éhes ("legalább nem lesz kövér gyerek"). :F

Én aláírom, hogy most tényleg nem vagyok egy házitündér semmi esetre sem (otthon szülőkkel nem is kezelik az embert felnőttként), amikor azonban albérletben laktunk exemmel, hamar kialakult az a rend és rendszer, ami mindkettőnknek jó volt. Ki mikor milyen házimunkát csinál meg (amúgy általános és elfogadott nézet volt köztünk, hogy aki hamarabb hazaért, az nyerte meg a főzést, a másik akkor mosogatott "cserébe". A 7végi takarítás nagyjából együtt ment. De ha valaki többet dolgozott azon a napon vagy héten - ő is vállalt néha plusz munkát, ahogy nekem is az estéim és a 7vége egy része gép előtt ülve halad el felettem -, úgy a másik zokszó nélkül megcsinálta amit kellett.
Számomra ez ettől volt jó. Hogy nem volt az, hogy te vagy a nő, ez a te feladatod, ő meg leül meccset nézni pl.
Az ő ujjáról sem esett le a képzeletbeli gyűrű, ha meg kellett vmit csinálni, ahogy nekem se. Max morgás volt, hogy pihenés helyett ez meg az van, de együtt röhögve, ökörködve még a takarítás is külön programnak minősülhet. :)

Na és akkor most jöhet a nehézség, megtalálni 8.5 év kapcsolat után azt, akivel szintén ez összehozható, ami a kölcsönösségen és egymás segítésén alapul. A buta kispolgári vágyakról nem is beszélve (kis ház, kis kert, két gyerek, blabla). Nehéz lesz...

(A "modern" nő klasszikus értékekre vágyna? Könnyen lehet. ;) )

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#53) Bocha válasza k810 (#52) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ez így igen korrekt, én is hasonlóan képzelem el a dolgokat! :)
Annyit azért hozzátennék, hogy a "klasszikus" felosztás sem azt jelenti, hogy a nő főz a férfi meg meccset néz, mivel vannak tipikus "ház körüli" munkák, melyek a régi felosztás szerint a férfi feladatai: szerelés, szög beverése, izzócsere, stb. Ezek persze ráfordított idő szempontjából meg sem közelítik mondjuk a főzést, szóval én sem vagyok a hívük, a mai világban ez nehezen életképes, mivel ugye a nők dolgoznak munkahelyen is.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#54) spirit007 válasza k810 (#52) üzenetére


spirit007
senior tag

(A "modern" nő klasszikus értékekre vágyna? Könnyen lehet. ;) )

Biztos . Nem véletlenül alakult ki és működött több tízezeréven keresztül , földrajzilag is függetlenül , szinte ugyan úgy a "klasszikus" modell ;)

(#55) QuippeR válasza Bocha (#51) üzenetére


QuippeR
tag

Elnézve a mostani helyzetet, nagyon örülnék, ha azok szülnének gyerekeket, akikkel mindössze annyi a probléma, hogy lusták házimunkát végezni. A valóság úgy néz ki, hogy a kicsit értelmesebb emberek jelentős százaléka olyan zsigeri görccsel gondol a gyerekvállalás problémáira, hogy kifut az időből, miközben a társadalom primitívebb felét nem érdekli se Isten se ember, és teliszüli az országot a szombati vodkanarancsos buli után ismeretlen apától fogant babákkal. (Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ezekből a babákból nem lehet rendes ember, de sajnos elég nagy hátrányból indulnak.)

Igen, a gyermekvállalás nehéz és felelősségteljes döntés. Mindazonáltal eddig sem mellékeltek három diplomát és nyolc hónap dolgozója kitüntetést egy újszülötthöz.

(#56) student


student
őstag

1. a nő alapvetően azér van, hogy jol meg legyen b*****, és lekölykedzen pár utódot
2.a modern nőnek pedig azér jo, mer odatartja a pics**** és el van tartva.
ezek axiómák nincs mit vitatni rajta ;]

(#57) k810


k810
aktív tag

Válasz Bochanak:
Igen, teljesen jogos, van ami "tipikusan" férfimunka és van, ami női, ezt aláírom. Ettől függetlenül én se sikítok a sötétben órákig, ha kiég egy izzó. :D (Max azért, hogy nemtom, milyen való bele. :) )

Én is hozzátennék még annyit, hogy így, amit fentebb leírtam, nagyon rózsaszínnek, romantikusnak és csöpögősnek tűnhet, azért valójában nem ennyire vidám néha, főleg a szürke 7köznapoknál, aminél jobban semmit sem gyűlölök - másfél év együttélés alatt rájöttem. Persze az élet hoz néha baromi rossz napokat, hát ilyenkor kell elővenni az embernek a konflikuskezelő képességét és kompromisszumra jutni. Vagy ahogy szoktam volt mondani, tudni kell kezelni a másikat a hülyeségeivel együtt.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#58) k810 válasza QuippeR (#55) üzenetére


k810
aktív tag

Én is lehet, hogy kifutok az időből, mihez képest persze. Nem hinném, hogy záros határidőn belül szülök (nincs úgymond kinek, ahol is a "kinek" alatt azt kell érteni, akinek érdemes is - és örökké együtt, stb romantikus lányregények -, ráadásul nem egy év után fogok valakivel családot alapítani).
Tehát megint marad - félreértés ne essék, nem általánosítok: rám - az anyagiasnak tűnő hüjepicsa kifejezés, aki dolgozik és gyűjtöget valami fennköltre, amit elképzelt magának. :U

Nem vagyok hajlandó addig gyereket vállalni, amíg nem látom reális esélyét, hogy el lehessen tartani és normálisan felnevelni. Mert sokan mondják, hogy mindenki megoldotta eddig is, blabla. Oké. És kérdem én, hány házasság, kapcsolat és gyerek ment ennek a felfogásnak a rovására??? Mert a mindennapi betevő falatnak a kérdése igenis megmérgezi a kapcsolatot.

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#59) tildy válasza Bocha (#53) üzenetére


tildy
nagyúr

Rossz példákat hoztál, szerintem. Ezeket a dolgokat egy nő is meg tudja csinálni "lazán" , sőt még csak tipikus férfimunkának sem mondanám pl. az izzócserét.

Ellenben malteros taligát tolni, vagy urambocsá szenet lapátolni (bár ez ma már ritka) kevésbé könnyedén tud, na az inkább férfimunka, mitnegy szög beverése.
k810 hozzáállása amúgy igen korrekt. Sőt.
És jól teszi, hogy gondol arra a helyzetre is, hogy mi van akkor, ha valakivel mégsem jönnének össze a dolgok.

Sokan hülyeségnek tartják a házassági szerződést pl. De mióta körülöttem láttam jópár válást, igen azt mondom, igenis lehet értelme annak, hogy ki mit vitt bele egy kapcsolatba,és azt a másik ne szedhesse el, ha véletlen olyanra kerülne sor. Így legalább abban a helyzetben az anyagiak megoldottak . (az ember azt viszi ki a kapcsolatból amit ő hozott, vagy ő kapott)

A közös programok meg -ha szereti a két fél egymást - nagyon is jók tudnak lenni, még az amolyan "utálom megcsinálni " dolgok is, mint pl.a házimunka jórésze:) Igen jókat lehet akkor beszélgetni:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#60) k810 válasza student (#56) üzenetére


k810
aktív tag

Te meg ezek szerint azért vagy, hogy megd.gj rendesen, eltarts engem, a seggemet és a kölyköket. Csak legyen miből! ;] :D

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#61) Bocha válasza tildy (#59) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Hidd el, sok nő képtelen egy izzócserére is, de ezzel szerintem nincs gond. Igen, a szénlapátolásról határozottabban kijelenthető, hogy férfimunka, csak a mai világban ugye általában nem szükséges szenet lapátolni - én itt a városban élő párokról beszélek, mert erre van rálátásom. De egy normális férfi azért úgy gondolom, hogy megcsinálja azt, amit neki kell, csak ha az ember a belvárosban él, akkor elég kevés ilyen jellegű dolog hárul rá. Azt hittem az előző hozzászólásomból is lejön, hogy mire gondolok. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#62) student válasza k810 (#60) üzenetére


student
őstag

egyetértünk

(#63) ladybug válasza k810 (#58) üzenetére


ladybug
őstag

Teljesen igazad van abban a tekintetben, hogy megfelelő anyagi hátteret szeretnél magadnak, családodnak és gyerekednek. Nagyon sok pénz egy gyereket felnevelni. Az első évek még nem is annyira, inkább, mikor iskolás lesz. És igenis az anya és apa is igényli a maga "szórakozását", pl utazás, vagy egy új telefon, vagy egy új ruha. Erre pedig hadd fusson már, mert mindent a gyerekért mentalitás sem jó. A kapcsolat rovására megy egy idő után.

A másik, hogy lelkileg is meg kell érni rá. Sokan csak addig jutnak el, hogy milyen kis aranyos, meg cuki és stb. De bizony nem mindig aranyos. Amikor viszed az első hónapokban magaddal, mert a szopizás miatt az a jó, ha együtt vagytok. Tud rendkívül idegesítő is lenni. Amikor ordít, csapkod és hisztizik.
Viszont tud kedves és angyali is lenni, akiért érdemes élni, és érdemes felnevelni.

Arra figyelj azonban, hogy ne ess túlzásba. Mert lehet, hogy már megvan mindened, amire szükséged van lsd. lakás, jó fizetés, társ, de te még mindig azért gürcölsz, mert azt hiszed, hogy ez nem elég.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#64) Bocha válasza k810 (#60) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Tévedés. Azok a "modern férfiak", akik megfelelő egzisztenciával rendelkeznek, nem valószínűleg, hogy egész életükben egy nővel akarnak lenni, mivel minden este tudnak másikkal aludni. Persze ez sem minden esetben igaz, de szerintem a kapitalizmusban a rengeteg pénz általában együtt jár bizonyos - általam elítélt - tulajdonságokkal. Arany középút!

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#65) dabadab válasza Bocha (#64) üzenetére


dabadab
titán

"szerintem a kapitalizmusban a rengeteg pénz általában együtt jár bizonyos - általam elítélt - tulajdonságokkal"

Es mikor nem jart egyutt?...

DRM is theft

(#66) Bocha válasza dabadab (#65) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Igaz, nem volt teljes az állításom. Viszont a tőkealapú világban úgy gondolom, hogy sokkal de sokkal nehezebb szilárd erkölcsi értékrend mellett milliomossá válni, mint régebben. :) Tehetséggel csak akkor lehet, ha nagyon nagy szerencséd van, egy "átlagos" munkahelyen pedig jellemzően úgy tudsz előbbre lépni, ha letaposol pár embert magad körül. A tisztességet nem feltétlenül honorálják, de ez nem mindig volt így.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#67) tildy válasza Bocha (#61) üzenetére


tildy
nagyúr

Oké, mondhattam volna a szekrény/bútorcipelést is ;) Az a belvárosban is szokott időnként lenni.

Amúgy nem hiszem el. Ha egy kóláskupakot le tud csavarni, akkor egy izzót is be tud csavarni, bárki :) A szénlapátolás... nos az gyerekkoromból rémlett fel, mikor hordtuk apámmal , anyámmal vödörszámra be a szenet a tárolóba ősszel.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#68) dabadab válasza Bocha (#66) üzenetére


dabadab
titán

Hany eves vagy kiralyfi?...
Ha komolyan gondolod ezeket, akkor valoszinuleg tul sok lovagregenyt olvastal - valojaban a kozepkorban meg elotte is pontosan ugyanazok a mechanizmusok mukodtek az emberek kapcsolataiban, mint most, eppen ugy a tortetok es az opportunistak tudtak eloretorni. Machiavelli sem tegnap irta a Fejedelmet.

(Azt mar meg sem emlitem, hogy a "milliomos", mint kategoria, igazan csak a kapitalizmus ota letezik, raadasul a kozepkorban a tarsadalmi mobilitas joval alacsonyabb volt, mint mostanaban. (A fenebe, megis megemlitettem ;) ))

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#69) Calibos válasza tildy (#47) üzenetére


Calibos
addikt

Az szúrja szemem hogy szélsőséges lettél, közép útról letértél. Sokszor úgy értelmezhető a commented hogy „Mi nők, szarjunk bele a házi munkába, ha a párunknak ez nem tetszik akkor csinálja meg maga. Terhességről is valami vicceset írtál ami valójában nem vicces.

(#70) dabadab válasza Calibos (#69) üzenetére


dabadab
titán

A te kommentjeid meg ugy jonnek at, hogy "mi, ferfiak, szarunk bele a hazimunkaba, az az asszony dolga". :)

DRM is theft

(#71) tildy válasza Calibos (#69) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor félreérted. Nem azt mondom, hogy bele kell sz.rni, node azért csak azért elvárás , mert nő valaki, na csak azért az ne legyen már!

Másképp fogalmazok, talán a példámból megérted:

Volt régen egy férfi az életemben, aki el akart venni feleségül is, meg majd én abbahagyoma fősulit, meg azt csinálom amit mond, megyek szépen kocsmárosnénak az általa nyitandó kocsmába meg nevelem az állatokat, meg gondozom a kertet satöbbi. Namármost, lehet szívesen gondoznám a kertet, vagy nevelnék állatokat , ha úgy lenne kedvem, de egy dolgot nem tűrök: ha más akarja megmondani (kivéve a munkahelyemen, de az totál más , ) hogy nekem mit kéne, vagy kell csinálnom!
Érted már mire gondolok?

És igen, ha elvárják az ilyesmit otthon , akkor teszek rá.

Egyetlen egy dologban fogadom el az irányítást párkapcsolatban - csak akkor, ha nagyjából közös a nevező, vagy nem jár túlságos önfeladással a dolog. Persze kompromisszumkésznek sem árt lenni, de te nagyon nem erről beszélsz, sokkal inkább arról, amti dabadab is írt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72) Calibos válasza dabadab (#70) üzenetére


Calibos
addikt

Te akkor nagyon félreértetted amit írtam, közép út a lényeg, egy ideális kapcsolatban férfi is bevállalja a takarítást. Főzni nem tudok de szépen vasalok és takarítani is szeretek nem csak "muszájból" csinálom meg.

(#73) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Én nagyon furcsállom ezt a világot. A tipikus romantikus világnézet a legerősebb bennem, de egyre jobban kezd letörni. A nőért élunk, mi férfiak. A nő határozza meg mindennpjaink, mit meg nem ér a nő közelében lenni, tudni, hogy a kegyeibe fogadott. Küzdeni érte.

Én a nőt előreengedem, a bal oldalán megyek az utcán, le / felsegítem a kabátját, veszéles helyen leszállok előtte (pl. vonatról) és a kezem nyújtom, hogy segítsek neki. Igyekszem a nőt nem megbántani, a kedvében járni.

Manapság az ilyen emberre úgy néznek, mint valami csodabogárra. Pedig a nő az testfelépítéséből eredően törékeny, és igenis azzal, hogy nő, megérdemli az óvást, védést.

Viszont én elfogadom, hogy a nő karriert épít, dolgozik, és a családalapítási időszak későbbre tolódott. Persze a nő ne végezzen fizikai munkát, meg ilyenek, de ami kedvére való, és szereti, azt tegye igenis, én hittel vallom. A férfi is. Együtt, boldogan éldegélnek, eljön a családalapítás, ekkor viszont a lehető legtöbbet az új jövevénnyel kell tölteni. Ez a nőnél sajnos szintén, testfelépítésileg és hormonálisan is több, mint férfinál. De a mai férfi is, ha gyereke van, igenis a lehető legtöbbet legyen velük, esetleg hagyjon párjának szabad teret. A nő mindig is szerette magát csinosítani, és nem csak a modern. A nő mindig is szeretett a barátnőivel "trécselni", pletykálkodni. A férfi mindig is szeretett dicsekedni és első lenni. És nem csak a modern férfi, és modern nő.

Én úgy érzem, hogy valaki akkor lesz boldog család részese, ha ezeknek az eredendő tulajdonságoknak, mindkét fél részéről, ésszerű keretek közt, a mai világ követelményeinek megfelelően utat enged...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#74) Bocha válasza dabadab (#68) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem igazán értem, hogy ebben a hozzászólásban miért kellett személyeskedned, korrekt megfogalmazással is el lehet érni ugyanazt a hatást.
Továbbra is fenntartom az állításom, hogy a mai világban az egyetlen értékadó dolog a tőke, vagy ha úgy tetszik a pénz, és bár mindig nagy úr volt, a kapitalizmusban minden eddiginél nagyobb jelentőséget kapott. Valóban nem fejeztem ki magam a legjobban, igazad van, mindig a törtetők tudtak a legtovább eljutni, a mai rendszerrel viszont az a gond, hogy törtetés nélkül már-már lehetetlen normális egzisztenciát teremteni, egy-egy (régebben elismert) szakma pedig kizárja a lehetőségét annak, hogy jómódú legyél. Egy szót mondok: tanár.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#75) dabadab válasza Bocha (#74) üzenetére


dabadab
titán

Nem igazan ertem, hogy mitol lenne ez szemelyeskedes: az, hogy az allaspontodat naivnak nevezem, meg nem az, egy rendes ad hominemhez vmi olyasmi kellett volna, hogy "te ehhez nem ertesz, mert budos a labad". Ettol persze meg gondolhatod ugy, hogy a stilusom tul durva, vagy vmi, de az mar mas kategoria.

"a mai világban az egyetlen értékadó dolog a tőke, vagy ha úgy tetszik a pénz"

Miert, te az alapjan valasztasz baratnot, hogy melyiknek van tobb penze?... Na latod. En se, meg egy rakat mas ember se. Teljesen nyilvanvaloan mas ertekeket is elismer a mai vilag is. Rengeteg mas kulturaban joval meghatarozobb volt az anyagi (es kapcsolati) hatter a parvalasztasnal, mint a mai vilagban.

"a mai rendszerrel viszont az a gond, hogy törtetés nélkül már-már lehetetlen normális egzisztenciát teremteni"

Ebben a kerdesben konkret, megbizhato adatokat nagyon nehez hozni (vagy akar lehetetlennek is mondhatnank), de az altalam ismert esetek ellentmondanak ennek.

"egy-egy (régebben elismert) szakma pedig kizárja a lehetőségét annak, hogy jómódú legyél"

Az egyes szakmak elismertsege valtozhat az ido mulasaval, de ezt semmikeppen sem valami erkolcsi romlasnak tudnam be: regebben is voltak olyan szakmak, amikben barmennyire is jo volt valaki, gyakorlatilag orokos szegenysegre volt karhoztatva.

Osszefoglalva: nekem ugy tunik, hogy egy sohasem volt mult alapjan iteled meg a jelent oly' soteten.

DRM is theft

(#76) Calibos válasza tildy (#71) üzenetére


Calibos
addikt

Pedig vannak dolgok, amit, ha szeretünk - ha nem, el kell végeznünk.
Ezt a kocsmáros dolgot írtad már, helyesen cselekedtél hogy nem mentél bele (kocsma tulajdonosok igen csak sokat isznak)
Egy párkapcsolatban, olyan területen ahol a férfi a gyenge láncszem, ott a nőnek kell irányítania különben a férfi nagy marhaságot csinál persze ez kölcsönösen igaz a nőre is.

egy példa:
Te szülsz egy gyereket, ugyebár a gyerekeket általában pelenkázni kell mert utálod a kaka látványát vagy mert a a lakozott körmöd kakás lesz. Párod ha otthon van, rád való tekintettel elvégzi helyetted esténként és hétvégén, mikor otthon van. Na de bár, mi van akkor ha nincs otthon, hagyod hogy egész nap a kakában fetrengjen a kölyköd, mert te utálsz pelenkát cserélni??!! Téged senki sem kényszerítsen olyasmire amit utálsz? Gondold át amit írtam mert össze függésben van a "anti nővel"
Mostani Hollywood-i picsáktól tudok kiborulni

(#77) tildy válasza Calibos (#76) üzenetére


tildy
nagyúr

"Pedig vannak dolgok, amit, ha szeretünk - ha nem, el kell végeznünk."
El szoktam . Csak nem biztos hogy akkor, és úgy , ahogy más tenné. Valaki szerint ha nincs naponta felmosva a konyhában az mennyire ciki már, szerintem bőven elég hetente felmosni .

Gyerek más téma, a gyerek felelősség, és ha valaki bevállalja, az vállalja be azt is ami egy gyerekkel jár.

Ergo a (nem ) lakozott körmömmel ki fogom cserélni, hiszen én vállaltam be, még akkor is ha vannak benne olyan dolgok ,amiket esetleg nem szeretek.
Tehát nem fetrengene egész nap büdös pelusban.

Szóval félreértés ne essék, megcisnálom n azoakt a dolgokat amiket nem szeretek, de a saját magam ütemezésében...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#78) Bocha válasza dabadab (#75) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Igen, a stílus nem tetszett, ez a mostani hozzászólásod viszont szerintem is korrekt, köszönöm!

Persze, nem a pénz az _egyetlen_ mértékadó dolog, de úgy gondolom, hogy a "fejlett" kultúrákban a többség számára ez a leglényegesebb dolog. Onnantól pedig, hogy más értékekre csak a "kisebbség" ad, ki merem jelenteni, hogy a világot a pénz irányítja - az egy másik dolog, hogy ez régen is így volt-e vagy nem, szerintem ne is vitázzunk róla, alapvetően valóban neked van igazad.

A törtetésről pedig annyit, hogy persze, valóban lehet "tisztességesen" is felépíteni dolgokat, de szerintem akkor sem ez a jellemző.

A szakmák megítélésének változása a kultúra/közösség/fejlettség függvénye, nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy manapság olyan szakmák nem kapnak elismerést, amik a társadalom szempontjából nélkülözhetetlenek. Ilyen például a tanári szakma. Ez viszont úgy gondolom, hogy soha nem volt így a történelem során, csak most (és persze lehet, hogy csak nálunk). Nem arra gondolok, hogy a tanárokat mindig jól fizették, de hogy nem nézték le őket, abban biztos vagyok. Most lenézik.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#79) hcl válasza oerlikon (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ehh, a hűséges, odaadó férfit szokták lebalekozni. (Pl. engem.) Azok az egyedek akik nem tekinthetők férfinak a gerinctelenségük miatt :D

A nnők meg általában később jönnek rá arra hogy mi lett volna a jó, amikor a nagyonnag nőcsábász jól lapátra teszi őket pár kefe után.
Ám ha a nőnek ez kel...

Kár hogy nincs időm végigolvasni a hsz.-eket. :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#80) ipavlidu! válasza k810 (#50) üzenetére


ipavlidu!
tag

Egyebkent szerintem sem a hazimunkaban kell keresni a "klasszikus not" (mar ha van ilyen).

(#81) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

tök jól el van mindenki a fórumban, mennek az üzenetek, pedig nincs is itt semmi probléma

********
akik pedig inkább a hagyományos családmodellt képviselik, és a hagyományos női szerepeket
tehát lehet vitatkozni érvelni
de ez a vita el van döntve,
az a társadalom ami ilyen helyzetbe taszítja a nőket, hogy nincs megbecsülésük ha gyereket vállalnak, kidobják őket a munkahelyükről, a férjük is inkább fiatalabb csitrik után futkos... nos az a társadalom kivégzi saját magát...
persze sok nő önként vállalja ezt az utat, de ők is főleg az olyan kalap szar újságok hatására mint pl. a cosmopolitan és társai, ahol gyerekről egy árva szó sincs, csak önmegvalósításról, orgazmusról, flört tippekről stb...
nekem is van olyan nő ismerősöm a családban aki azt mondta büszkén pár éve, hogy nem adja föl a munkáját "pelenka cserélgetés" miatt....
nem adta föl, de most ott ül a rakás pénz hátán tök egyedül, körülötte a munkatársnői fele akkora karriert futottak be, de nem magányosak, gyerekeket nevelnek, és ez most már neki is kezd hiányozni az életéből...

[ Módosította: Racecam ]

(#82) Gábor vitéz válasza shev7 (#6) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Ezzel egy gond van. Az adott férfi idővel elveszíti férfi mivoltát. Még ha ő maga túl is teszi magát a (szinte mindenkibe) beleivódott sztereotip nézeteken - úgymint: hogy a férfi a családfentartó, az erős, a példakép, a család feje stb. - a feleség nem biztos, hogy ugyanígy tud gondolkodni. Legalábbis hosszú távon. Egy idő után meg fogja elégelni, hogy a férfi nem dolgozik, és ez minden pozitívum fölé fogja helyezni. És egy ingyenélőnek bélyegzett apára már a gyerekek sem tudnak felnézni. Bár ez relatív mert általában a gyerekek ahhoz a szülőhöz kötődnek jobban akivel a legtöbb időt töltötték kisgyerek-korukban. (az első 2 év számít a legtöbbet)

Na mind1 nem akarok ebbe itt túlságosan belemélyedni, csak sajnos az ismeretségi körömben pont nemrégiben láttam felbomlani egy ilyen házasságot. 15 év után!

Mindenesetre én azt tartom legideálisabb esetnek, ha egy kapcsolatban mindkét félnek stabil az egszisztenciája (amit lehetőleg önerőből ért el), így senki nem függ a másiktól. Anyagi szinten legalábbis.

Persze, tudom: Magyarországon élünk...
erre csak annyit tudok mondani: "És akkor mi van?"
de ebbe már végképp nem akarok most és itt belemenni...

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#83) ipavlidu! válasza Dr.Anonymus (#81) üzenetére


ipavlidu!
tag

Na igen, ebben nagyon igazad van, habar megint mas tema. Egy ido utan az tenyleg ez fog tortenni, ha ez igy megy tovabb....

(#84) Napfénysüti válasza Dr.Anonymus (#81) üzenetére

Sajnos előbb utóbb valóban ez lesz.
Rossz ránézni a mai fiatalokra :(
A legtöbb mai lány 16 évesen több faszt fogott mint kilincset,már bocsánat a kifejezésért.Tőlük nehéz lenne elvárni hogy felelősségteljesen gyereket neveljenek később.
Mondjuk a családban van olyan aki kellemes meglepetést okozott ilyen téren.Unokatesóm 16 évesen szült és a barátjával azóta is szeretik egymást és együtt élnek nevelve a most már 5 éves gyereket.Persze nem ennyi idősen kell szülni de legalább nem lett rossz vége.

Egy komoly kapcsolat sok lemondással jár mindkét fél részéről,de ez benne a kihívás valamilyen szinten.Ha sikerül megoldani lehet élni boldogan.Öjömééébódottááááá :DD És nem kell gazdagnak lenni hogy valaki boldog lehessen bár elismerem azért az anyagi háttér sose baj ha megvan.Gyerekvállalláshoz feltétlenül kell.Én is szeretnék majd de csak ha lesz megfelelő hátterem.Szerencsémre párom is így gondolkodik.Amíg meg nincs saját,addig mivel ő babysitterkedik besegítek :D
A gyerek a legnagyszerűbb ajándék az életben.Szerintem ez az egész értelme is :K

Més que un club!

(#85) Napfénysüti

Amúgy az írás remek és a téma is érdekes,grat! :C

Més que un club!

(#86) ladybug


ladybug
őstag

04ahgy: Maradj ilyen. ;) Én is az ilyen típusú férfiakat szeretem.

tildy: Valaki szerint. Sokak szerint. Mások szerint..... Sose ezt nézd. Az a baj, hogy túl sokat foglalkozol azzal, hogy ki mit hisz rólad. Higgyenek, amit akarnak. Magadnak akarj megfelelni, ne másoknak.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#87) KMT válasza Dr.Anonymus (#81) üzenetére


KMT
addikt

*************

Ennek az égvilágon semmi köze nem volt az íráshoz, akadj is le erről a vonalról, ha kérhetem!!

[ Módosította: Racecam ]

(#88) lúzer válasza TCDD (#1) üzenetére


lúzer
veterán

már látszik hova vezet

a modern társadalom kihal, és átveszi a helyet az ázsiai szaporulat ahol a nők szülnek

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#89) Racecam válasza lúzer (#88) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Igen, mert európában a férfiak szülnek.... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#90) Alukard válasza 04ahgy (#73) üzenetére


Alukard
senior tag

Kihaló félben vagyunk barátom, kihaló félben... :O

https://blackfyre.ninja

(#91) lúzer válasza Racecam (#89) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem érthető a mondatszerkezet :B

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#92) Racecam válasza lúzer (#91) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem, de ez mindegy is, mert nem erről van szó... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#93) 7 válasza lúzer (#88) üzenetére


7
addikt

A mai modern világban már nem tudom eldönteni, hogy melyiken van a hangsúly:

[...] ahol a nők szülnek

vagy pedig

[...] ahol a nők szülnek

Te melyikre gondoltál? :DDD

(#94) Ghostcaty


Ghostcaty
csendes tag

Ismerősöm (csaj) most válik mert a férjét iritálta, hogy kevesebbet keres. Nem igy látom a kérdést a nők bizonyos dolgokban okosabbak a férfiaknál valamint kitartobbak, de könnyebben elcsábúlnak minden értelemben, sajnos, de engem nem zavar :DD .

(#95) DuplaZso válasza 7 (#93) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Egy biztos, az utóbbiból egyre kevesebb van.

(#96) ladybug válasza 7 (#93) üzenetére


ladybug
őstag

A múlt héten a kórházban voltam gyakorlaton. Az újszülött- és a csecsemőosztályra kellett mennünk. Nagyon élveztem a kicsiket, és bizakodó vagyok, mert azt mondták, hogy idén már majdnem annyi szülés volt, mint tavaly egész évben.
Tehát nem fogunk kihalni, és ezek szerint megint fellendült a szülések száma.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#97) Alukard válasza ladybug (#96) üzenetére


Alukard
senior tag

amíg a halálozások száma nagyobb mint a szüléseké addíg biztos ki fogunk halni...

https://blackfyre.ninja

(#98) Calibos válasza ladybug (#96) üzenetére


Calibos
addikt

és ez országos szinten van így?

(#99) agressiv


agressiv
addikt

Én hónap elején kezdtem az új melóhelyemen (nagy gyár hangzavar stb. :D )
éjszakás vagyok, és még így is vagyunk egy részlegen (ami nem nagy) 7-en és abból 6 nő van amiből egy a csoportvezető na most képzelhetitek, hogy milyen stressznek vagyok én kitéve minden éjjel..
Mivel ők sokan vannak ezért érzékeltetni akarják mindenáron, hogy ők a "hatalom" minden munkámat 2x megnézik, hogy jó e ha jó akkor egyszerre jön, hogy "ügyes vagy" :F , de ma elszúrtam a melót és miattam 2 ember volt lemaradva és persze a többiek és kiáltak mellettük....... :Y :W

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#100) agressiv


agressiv
addikt

Komolyra fordítva a szót.
Rám azt mondják, hogy antiszociális vagyok mert:
Nem nézek TV-t, nem veszem meg a legújab mobiltelefont, hanem őskori nokiákkal rohangálok, nem öltözök úgy ahogy mindenki más, és nem megyek el szüleimmel rokonlátogatásokra ahol mondjuk ki nyíltan minden "gyermek" művigyort nyom és nevet a nagybácsi 12 éve elsütött viccein, nem járok el haverokkal plázákba kajálni menőnaciban és kabátban, és még sorolhatnám, hogy a társadalom mennyi értelmetlen üres szokásaira mondom, hogy köszönöm, de ebből én nem kérek.
Megmondom őszintén nincs nőm már kb 3 éve (az sem volt valami komoly :D ).
És bizony az is igaz, hogy bár az említett dolgokat én kihagyom mégis csak eljárok valamerre ennek ellenére nem láttam a 3 év alatt olyan nőt akivel igazán el lehetne "élni" aki tud őszinte lenni és nem azzal foglalkozik, hogy a lábamon milyen árkategóriáju cipő található.
Mert bizony ilyen a mai modern nő (tisztelet a kivételnek) és ez a férfiak nagyrészére is igaz. Ha telefonom nem a mai legmenőbb legdrágább weboldalról letöltött dallamon csörög akkor én egy sz@r ember vagyok. Bár tudom ha továbra is így élem az életem, akkor az is lehet sosem lessz nőm.
Én türelmes vagyok de egyszerűen nemtudom elviselni azt, hogy manapság nem gondolkodnak az emberek csak a TV-ben látják, hogy mit hogy kell, de nem értik csak követik a mai világot és elitélik azokat akik esetleg rájöttek, hogy lehet ezt másképpen is nem kell a sablonokat követni.
Elborult beteg világban élünk ami előbbutóbb elpusztítja saját magát :(

Hát még a borz.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.