Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) wolfpapa72


wolfpapa72
csendes tag

Viszont az is érdekes, hogy a kaliforniai San Jose-ban az NVIDIA raktára állítólag csurig van FE kártyákkal..
A berlini NV központban sem értik a helyzetet ami kialakult. Nekem egy ott dolgozó nagyon kedves ember segített úgy, hogy rendelt magának egyet amit megkaptam tőle.(kettő héttel ezelőtt) Innen az infó arról, hogy meg ők sem értik miért lőtték le az értékesítést.
Ezért páran az ott dolgozok közül olyanokat segítettek, akik nem tovább értékesítésre szánjak a kártyát hanem saját használatra/játékra. Undorítónak találták a kereskedőket akik pult alatt értékesítették neppereknek a kártyákat..
Ilyen csomagolásban adta át.

(#52) tasiadam


tasiadam
veterán

Lassan ott tartunk h jobb lenne ha ugy mukodne a VGA vasarlas mint az aliekszpressz. Megrendelem, europai raktarbol kikuldik. Baja van? Refund, kuldjem vissza. Csak mondjuk ez tortenhetne egy adott uzletben. Csak hat igame es hasonlo kartyak vannak ott is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#53) Bishop1 válasza schawo (#14) üzenetére


Bishop1
tag

Legalább valaki érti... :R

(#54) Bishop1 válasza Semplar (#5) üzenetére


Bishop1
tag

Kedves 6-8 évente vásároló! Vásárolj gyakrabban, drágábban és nagyobb mennyiséget, mellőzve a fórumokon sírást és a márka mocskolását és idővel tiéd lesz az elsőbbség.

Magadra ne vedd, nem személyes, csak nagy álltalánosságban...

(#55) Cifu válasza wolfpapa72 (#51) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hmmm...

Először is köszi, hogy megosztottad, mert nagyon érdekes információ! :R
Másodszor gratula a kártyához! ;)
Harmadszor, elvben az USA-ban a BestBuy árulja az FE kártyákat (Sold Out náluk is), az EU-ban pedig úgy tudom továbbra sincs eladói partnert. Így tényleg rejtély.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#56) Reggie0 válasza apatyas (#50) üzenetére


Reggie0
félisten

Mint ahogy barmi masnal, ezt hivjak kereslet-kinalatnak.

(#57) flexxx2 válasza nyunyu (#45) üzenetére


flexxx2
őstag

Én vettem is, Tatabányán gyártották, 40k volt (talán 80k volt boltban), nem felejtem el, szuper gyors volt. Viszont akkoriban 1.5 év után le is csúszott a középkategóriába a csúcs.

[ Szerkesztve ]

(#58) genlog válasza nyunyu (#45) üzenetére


genlog
junior tag

Szerintem te félreérted. Nem egy zacskó alkatrészről, hanem kész termékről volt szó, csak spúr csomagolásban.

(#59) nyunyu válasza flexxx2 (#57) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet, csak már nem emlékeztem, hogy hozzám még 45k-ért jutott el a bontatlan antisztatikus zacsiban gyárkapun kívülre került kártya, vagy a nagy keresletre hivatkozva 60-ért a következő 'szállítmány".

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#60) Televan74 válasza Reggie0 (#56) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is keresnék,de nincs kínálat! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#61) janeszgol


janeszgol
félisten

Oké, érthető. Csak akkor minek kommunikálja azt az NV, meg a partnerei, hogy hát nem rajtuk múlik, meg aztán ők nagyon dolgoznak az ügyön. Tudom részvények, befektetők stb, de na. Ha már hazudnak, akkor legyen kissé hihetőbb.
Például: "Úr isten, ellopták a készletet, és az árát a küszöbön hagyták!"

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#62) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Én kis naiv meg azt hittem, hogy a videókártyákat a játékosoknak készítik... :U

(#63) Tanisz válasza jerry311 (#39) üzenetére


Tanisz
senior tag

Na akkor számszerűsítem, mert nem érted. Jucika nem érdekel.

Konkrétan 180-200 db fejlesztői gép kellene csak hozzájuk(nem egy hatalmas mennyiség) már ott tartanak hogy jó lenne a gamer is a H procik miatt, csak legyen.
Nincs ennyi. 20 db sincs. Kb 5 dbosával vadásszák a kiskerektől/nagykerektől havonta, ha van akiknek kifingott május óta a gépe.
A közvetlen gyártó Dell/Lenovo/HP nem tud szállítani megrendelés esetén, 5-6 hónap talán 20-40 db-ra. Júliusban rendeltek egy adagot, nem jött meg azóta sem.

Ebből a 200-ból 70 kb új munkavállaló(ez évben jött), a többi régi, de vagy kifingott a gépe, vagy hamarosan fog.

Amúgy Jucika lapos sincs túl sok.
Jucika laposból 17 db-ot tudott nekik szállítani a nagyker októberben, mikor 40 dbra lett volna szükségük.

Nekem ebből az jön le, hogy nincs elég termék a piacon,rossz az ellátás, nem tudják kielégíteni az igényeket

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#64) L4mie válasza #98320896 (#48) üzenetére


L4mie
veterán

:D ok boomer jólmegmondtad :C

visszatérve, elég rövid a memória.
2017-es bányászláz hatására mindenféle kártya kifogyott a polcokról amd, nvidia.
Gyártók meg olyan készleteket halmoztak fel a hiány fenntartására, hogy amikor 2018 tavaszán leeresztett a lufi, akkor meg arról ment a sirám, hogy nem tudják eladni a feltorlódott készleteket. Persze árat nem csökkentettek mert nagyon finom volt az az extra profit, inkább tobzódtak még a kártyákon, tolták az RTX-ek piacra dobását. Azokat is olyan áron, hogy az ember haja égnek állt. Rendes indok nem volt miért kell az addigi csúcskártya és felsőkat. kártya árát 30% körül megemelni, volt indok....indok mindig van, meg kapzsiság.

ph!-n is azok sírtak a legjobban akik nem tudtak 280k-ért 3080-t rendelni majd továbbadni 400-450k-ért...utána lehet olvasni a szaktopicban....mi ment :Y persze tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#65) L4mie


L4mie
veterán

Azon meg ne is gondolkozzunk el, hogy mondjuk kínában mennyi a tehetős ember, hány %-a akar új VGA-t venni.
Meg USA-ban mennyi ami itthon 360k, mennyi a reális értéke ott annak a pénznek és mennyi egy osztrák gamernek az a pénz.
Minket meg vár a cofidis :C

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#66) Duree válasza L4mie (#64) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon igazad van, maximálisan egyet értek veled.

duree54

(#67) Sanya válasza Cifu (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

sőt, nem is gyárt videókártyát.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#68) jerry311 válasza Tanisz (#63) üzenetére


jerry311
nagyúr

Más cégek más igények.

Amit nem értek, hogy hogyan lehet pl. a Dell-nél hiány, amikor a webshop tele van next-day-delivery gépekkel, akár H procival.

[ Szerkesztve ]

(#69) b2fodist


b2fodist
tag

lehet volt már:

"áron vállnak válnak meg"

(#70) Tanisz válasza jerry311 (#68) üzenetére


Tanisz
senior tag

Ezt a beszerzés sem érti.

Leadták az igényt, júliusban, agusztusban, szeptemberen, októberben. Adott számú, típusú gépekre.

A júliusi még nem érkezett meg, 6 hónapot mondtak rá júliusban, de már az ajánlatban közölték, mikor még a megrendelés sem történt meg, hogy nem fogják tudni tartania a 6 hónapot.

Más példa: magamnak akartam augusztusban rendelni egy melós laptopot, konkrétan egy munka lapost, nem játékra, bruttó 1,35 M HUF-ért. Ajánlatot kértem nagykertől, kiskertől, a dell shopban is.
Legkorábbi szállítási időpont amit kaptam, 4 hónap volt, de ehhez is odaírták, hogy több mint valószínű várható a csúszás. 1 db gépre. Ok tudom, hogy nem sűrűn vesz ilyet az ember, de azért 1 db esetén is ez elég durva, pedig csak annyi volt a plussz igényem, hogy ne 16 GB ram legyen benne, hanem 32 GB és 2 db 512 GB-os ssd legyen benne, ne pedig egy :) Szóval nem ritka konfigurációt kértem hanem ami elérhető a webshopok alapján, csak plussz RAM + SSD.

Aztán úgy alakult, hogy mégsem kellett vennem, de az más lapra tartozik.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#71) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Erre a megoldás az lenne ha ismét bebukna a bitcoin (és társai) piac, és nem érné meg bányászkodni. Jól csődbe mennének a nyerészkedő bányászok, ami megfelelő kárörömöt biztosítana nekünk, valamint akciós árú VGA-kat. :D

(#72) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"de mivel akkor ünnepek jönnek, ezért inkább január elejétől lehet áttörést várni"

Akkor meg már fű se nő, mindenki letudta a karácsonyi ajeszt, nem vesz senki semmit, talán február végére.

(#73) genlog válasza Dr. Akula (#72) üzenetére


genlog
junior tag

Időbe telik a gyártást újra felfuttatni, a készleteket újra feltölteni és ekkor sem jó a legelsőkből venni. Tehát október után március az a hónap, amikor érdemes vásárolni - szerintem.

(#74) Parano1d válasza apatyas (#50) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Az érték az adja, hogy bárki ellenőrizni tudja Jucika kifizette e Jancsikának a lakbért, mert pontosan nyilván van tartva. A magyar jegybankot ki ellenőrzi mennyi forintot "nyomtat" ?
Egyáltalán miért forintban fizetünk még mindíg, mikor mindenkinek jobb lenne egy nemzetközi valuta? (Az első kérdés a válasz a másikra)
Amíg koncentráltan felügyeli egy csoport egy ország pénzügyeit, addig lesz igény egy bitcoinhoz hasonló megoldásra. Ha lesz egy transzparens világközi deviza, akkor majd nem fog kelleni senkinek a bitcoin.
De amúgy ezt minden állam tudja, csak senki nem fogja kiadni a hatalmat a kezéből.

(#75) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

a kártyákat a Foxconn szereli össze szinte az összes gyártó számára, (gyártó, mondjuk ASUS nem az nvidia) és bányászfarmok meg ott vannak a tövében...

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#76) CWorm


CWorm
aktív tag

"...gyorsabb módon juttatják célba az árút..." A milyen árút? A magas, vagy az alacsony árút? Ja, hogy itt áruról van szó?! Akkor úgy kéne írni. :D
"...legalacsonyabb áron vállnak meg tőlük..." Vállnak? Melyik vállnak, a jobbnak, vagy a balnak? Megválok a prohardvertől, ha továbbra is ilyen igénytelen írásokat közöl.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#77) CWorm válasza Parano1d (#74) üzenetére


CWorm
aktív tag

A mindig rövid i.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#78) ricsi99 válasza CWorm (#76) üzenetére


ricsi99
addikt

Miért nem jelentkezel korrektornak? Nagy szükség lenne rád :B

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#79) genlog válasza ricsi99 (#78) üzenetére


genlog
junior tag

Gondolom fizettség nélkül, különben már lenne.

(#80) apatyas válasza ricsi99 (#78) üzenetére


apatyas
Korrektor

Korrektorok csak a logoutos olvasói irományokhoz nyúlhatnak sajnos. Ami hibás, azt privátban lehet jelezni a házigazdának.
genlog: mi is foglalkoznánk vele szívesen, de egyéb okok miatt nem lehet. Egyébként igen, mi is önkéntesek vagyunk, ahogy az arcképesek, modik, árasok és minden más kaszt ami nem jut eszembe esetleg.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#81) Dr. Akula válasza genlog (#73) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Addigra már lehet az "olcsított", pimpelt 3080 is itt lesz.

(#82) etejedu válasza apatyas (#50) üzenetére


etejedu
őstag

-Basszus venni kéne egy 3090 ti-t!
- Fogd meg a söröm!

(#83) IgnisFatuus válasza #52931072 (#12) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Ha elfogadjuk a bejegyzést, akkor kereskedői ügyeskedésről van szó úgy néz ki....

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.