Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koxx


koxx
MODERÁTOR

Vajon a 3060Ti esetén is ez várható? Nem kell aggódni, márciusra mindenkinek jut a kártyákból.

(#2) NomadND1


NomadND1
senior tag

Azért jó látni a sorrendet :)
De legalább nem titkolják, hogy a bányászok az elsők.

(#3) Cifu válasza koxx (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) mepet


mepet
addikt

Na ne, ezek a szemét kínai bányászok feltalálták a bulk csomagolást! :W :))

(#5) Semplar


Semplar
őstag

Kedves vásárló, le vagy ejtve! Ha nagyon ugrálsz, majd kapsz a bányából visszaküldött OEM terméket, azzal el leszel egy darabig, mire visszagaranciáztatod hozzánk... ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#6) Cifu


Cifu
nagyúr

BTW egyre több jel mutat arra, hogy az nVidia nem adott el direktbe a bányászoknak Ampere kártyákat, az csak egy élénk fantáziával bíró pénzügyi elemző hibás következtetése lesz ( [cikk erről] ).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) nihill


nihill
őstag

Aranyos ahogy ki van fejtve a nemzetközi szállítás. Mert az elmúlt 10 évben milyen volt eddig ehhez képest? Hogy eddig meg lehetett oldani most meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#8) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Én gyártói szándékosságot is belegondolok, hiszen az új AMD procik és kártyák elérhetősége is trágya, pedig azokat nem a bányászok vitték el ... lehet bizonyos szintű gyártói megfontolás is a késleltetés mögött, hogy a régi készletek kipörgjenek. Aztán a készletkisöprés meg a bányászok kiszolgálása együtt már jelentős gamer piaci hiányt okoz.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#9) Televan74 válasza Cifu (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem az Nvidia adja el! :DDD

Amúgy meg ha nem a bányába köt ki, akkor hol vannak a kártyák? :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) flexxx2


flexxx2
őstag

A drágább szállítást a kereskedő nem fizeti ki, de drágábban adja a boltban, hogy lehet ez? :F

(#11) lemusz


lemusz
addikt

Nekem is jöhet teszteletlenül egy sima zacskóba ha úgy olcsóbb. :DDD

(#12) #52931072 válasza IgnisFatuus (#8) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azt a kisöprendő készletet sem nagyon látni mert gtx 1660 és rtx 3070 között alig találni már nv kártyát, szimpla gyártási nehézségre tippelek. Max a kereskedők szóltak nekik, nyughassanak amíg a sok szemetet el nem adják?

(#13) jerry311


jerry311
nagyúr

Lehetne ezt nagy haszonnal, a vásárlóra verve a szállítást, vennék úgy is mint a cukrot.
Simán kijöhetne bármelyik gyártó egy direct-to-customer webshoppal.
Amint látjuk így is szarik a kiskereskedőkre (de még a nagykerekre is), akár ki is hagyhatnák a láncból teljesen. Sőt, a legtöbb vásárlónak elég lenne egy barna kartondoboz, nem kell csicsás csomagolás a boltok polcaira.

(#14) schawo válasza flexxx2 (#10) üzenetére


schawo
titán

Marhaság a cikk, tele van önellentmondásokkal. Gondolom átvéve, és már a forrás is logikai bukfences.

Röviden és tömören: ugyanaz a kártya többet ér munkaeszközként, amikor pénzt termel. Tegyük fel: Ha egy kártya termel 1m forintot, akkor megéri megvenni 300ezerért, 400-ért, 600-ért, de 900ezerért is. A többit oszd be. Csak azt érdemes a csóró, fillérb..zó, csak 400ezret fizetni hajlandó játékosoknak eladni, amit máshol nem tudunk. Ha kell kártya, lehet virítani a zsetont.

A többi logisztikai bullshit Bullshit.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) Tanisz


Tanisz
senior tag

Kutatom én is már pár hete, hónapja, hogy miért vannak ekkora ellátási problémák.
Bár valahol a válasz nyilvánvaló a korábbi lockdown miatt még nincsennek teljes kapacitáson a gyártósorok (de ez csak tipp az én részemről), hivatalos kimutatást még erre nem találtam.

Itt a VGA-k (főleg az újak), csak a jéghegy csúcsa.Meg lássuk be valahol elhanyagolható is, értem én hogy a végfelhasználók szemszögéből nem, mert ők új VGA-t akarnak venni, de most lássuk be RTX 30xx nélkül is van élet, meg Radeon 6xxx nélkül is van élet.

Kisebb - nagyobb mennyiségű laptop igényeket sem lehet kielégíteni, ami nekem a nagyobb "talány".

Példa:
Közvetlen környezetemben az egyik ismerős egy nagy multi beszerzési osztályán dolgozik és nem tudnak kellő mennyiségben laposokat venni (50-100-1000 db-okról van szó), még közvetlenül a partnereiktől sem Dell, Lenovo,HP nemhogy a nagykertől. Pontosabban felveszik az igényt, de kb 4-6 hónapos szállítási időt adnak rájuk, viszont jelzik rögtön, hogy biztos hogy nem fogják tudni tartani a határidőt, max részben, egy kisebb mennyiséget...talán.
Nem tudnak garanciát adni a megrendelt termékek leszállítására.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#16) shteer válasza Cifu (#6) üzenetére


shteer
titán

Nem probléma, nem első eset, hogy álhír jelenik meg a ph!-n :D

meg fenn is kell tartani a hangulatot :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#17) schawo válasza IgnisFatuus (#8) üzenetére


schawo
titán

Azokat is a bányászok vitték el. A Big Navi nem fergeteges egy konkrét algoritmussal, de egyáltalán nem rossz vele. Fals volt az infó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) LGG555


LGG555
aktív tag

Évek óta nem veszek Nvidiás hardvert a gyalázatos üzletpolitikájuk miatt, most csak meggyőződtem hogy jól döntöttem!

shteer Kb. úgy 20 számtek oldal hozta le a hírt, biztos mind hazudik.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#19) NomadND1 válasza schawo (#14) üzenetére


NomadND1
senior tag

A cikk arról is szól, hogy a bányászok olcsóbban kapják a kártyát.

(#20) Steven


Steven
addikt

Amdnél azt gondolnám , hogy nem egyszerre kell elstartoltatni népszerű termékeket :
xbox, ps5, új AMD cpuk, új Amd vga-k és a 6900xt még csak dec X én jön.

De NV nek mi a kifogása ? Samuval gyártat. Gyanús ,hogy szar a kihozatal . Vissza térve a bányászatra azt hittem ez az őrület már rég le csengett .

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#21) schawo válasza NomadND1 (#19) üzenetére


schawo
titán

Az EXW ár a bányászoknak magasabb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) jerry311 válasza Tanisz (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Új laptop nélkül is lehet élni, céges szinten is. Ahol most dolgozom ott pl. nincs tervszerű laptop csere mondjuk 3 évente. Ha megdöglik, akkor kap helyette a júzer egy másikat, ami nem feltétlen jelent gyári újat.

(#23) Tanisz válasza jerry311 (#22) üzenetére


Tanisz
senior tag

Hát azért egy multinál ez nem így működik, legalábbis ahol én is dolgoztam anno.

Közbeszól a biztonság is, meg a teljesítmény.

Példám alapján:
Amúgy adott helyzetben nem tudják cserélni ugyanolyan teljesítményű laposokkal a tönkrementeket, hanem kap átmenteti megoldást, hogy majd talán fél év múlva lesz megfelelő alapon. Pl egy H-s procis gép helyett kap a fejlesztő egy U-s, vagy G-s procisat, mert mást nem tudtak beszerezni.
Az azért egészen más, hogy az RT megy-e Pistikének 80 fps-el is, vagy a 2080Ti-al be kell érnie a 60 fps-t 4k-ban :D

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#24) Reggie0 válasza LGG555 (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Es? A supermicros alaplapok kinai chippelese is alhir volt, azt hanyan hoztak le?

(#25) nyunyu válasza lemusz (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem is jöhet teszteletlenül egy sima zacskóba ha úgy olcsóbb. :DDD

Mint 20 éve a hatvanezres Elsa Gladiac?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) LGG555 válasza lemusz (#11) üzenetére


LGG555
aktív tag

1500$ -os VGA-t had ne küldjenek már zacskóba mint valami Magi levest. :DDD

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#27) flexxx2 válasza Tanisz (#15) üzenetére


flexxx2
őstag

A szállításról eszembe jutott a baltic dry index, elég magasan van.

(#28) Tanisz válasza flexxx2 (#27) üzenetére


Tanisz
senior tag

Ohh..valóban, eszembe sem jutott hogy megnézzem :)
Köszi :)

Azért nem olyan vészesen magas, ha itt megnézed, a 25 éves grafikont, látható hogy 2008-ban milyen magason volt és milyen nagyot zuhant ugye a recesszió miatt,utána még közelébe sem került annak a feléhez sem. A mostani index az normálisnak mondható.
Bár lehet én értelmezem félre a dolgot, ha jól tudom, ha BDI ha "alacsonyan" van akkor nincs leterheltség.
Ha jól tudom a BDI az a tengeri szállítmányozás, az áruszállító hajók kihasználtsági fokát, és költségét mutatja.

Update:
De azt milyen szépen mutatja, hogy február - május között megállt az élet kb a tengeri szállítmányozásban is. Rosszabb volt a helyzet, mint 2008-ban

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#29) Reggie0


Reggie0
félisten

Azert nem csak ettol lesz olcsobb. A jatekosok elvarnak mindenfele szemetet a gpu kore, mint dvd, atalakitok, leiras, ingyen jatek, csattogos lepke, hetente uj driver, stb..

[ Szerkesztve ]

(#30) flydomi válasza schawo (#14) üzenetére


flydomi
junior tag

Lenyegre tapintottal.
Mellesleg ez a banya dolog egy szep nagy piramis jatek.Igy inkabb odagyartanak,mint egy atlag usernek.

(#32) #52931072 válasza #98320896 (#31) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ja, majd lesznek tasakos forraszd otthon magad készletek. Meg majd szerveznek zarándoklatot a kínai vga gyárakhoz, füstölőt gyújtasz a kerítésnél, és imádkozol, Buddha vezessen el egy rtx 3090-hez? :O Ne már kedves vásárlók! Mi lesz a következő álhír? Nem lehet bentley-t kapni mert eladták a kuplungokat teherautó gyártáshoz?

(#33) Ribi válasza LGG555 (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mindegyik 1 bemondás után kb azonnal lehozta a dolgot anélkül, hogy utána néztek volna.
És akkor mivan?
Bárki bárhol hozott le bármilyen bizonyítékot?
Ez kb 200k kártya. Se egy fotó, se az hogy hova került, se az hogy ki is gyártotta le a tényleges kártyákat. SEMMI. Persze egyszerűbb héterkedni, mert hát ugye az a trendi. :(

(#34) Z10N válasza jerry311 (#13) üzenetére


Z10N
veterán

"akár ki is hagyhatnák a láncból teljesen. Sőt, a legtöbb vásárlónak elég lenne egy barna kartondoboz, nem kell csicsás csomagolás a boltok polcaira."

+1

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#35) L4mie


L4mie
veterán

:C :C :C
már hiányzott,
mindenki 400 meg 800 ezres VGA-kra ácsingózik, hitel, megélhetés nem számít, lényeg, hogy legújabb csúcshardver legyen minden gépben....ja nem :D

ez is olyan cikk lesz amiről 2 hét múlva megjelenik, hogy ja nem is, de az valahogy majd elsorvad az időben a főcikk meg pörög majd még hónapokig mint amelyik azzal hergelte a jónépet, hogy a bányákban már halmozva vannak az új VGA-k de még meg se jelent?
Közben meg kiderült, hogy csak egy gyári teszt képére verték egyesek?
Azt megnézném, ha kiderültne, hogy a 4ig iroda pincéjében ott pörög 2000VGA azt hogy hozná le a lapcsalád? :D :C

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36) hommeros válasza flydomi (#30) üzenetére


hommeros
őstag

A Szakértő úrnak érdemes ezt elolvasnia [link] . :DDD :DDD

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#37) Z10N válasza nyunyu (#25) üzenetére


Z10N
veterán

Vicces, de regen az arlistakon volt dobozos es oem kartya. Utobbi joval olcsobban. Nekem is a GF2 remlik.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#38) L4mie


L4mie
veterán

megsúgom: EVGA-t lehet venni közvelten gyártótól.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#39) jerry311 válasza Tanisz (#23) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez egy global-multi. Az egyetlen tervszerű HW csere a Win 7 --> Win 10 volt, ahol a régi laptop valamelyik alkatrészéhez nem volt Win 10 driver.

Akinek kell a munkájához az megkapja a speciális gépet, vagy extra teljesítményt. De Jucikának mindegy, hogy egy 3 éves Dell vagy egy 5 éves Lenovo van a 20 oldalas Word alatt, és a felhasználók 90%-a "Jucika".

(#40) Ribi válasza hommeros (#36) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja:
"...végül is – bizonyos értelemben – piramis játéknak/ponzinak tekinthető..."
Igen nyilván csak ezt a részet vágtam ki. :U

(#41) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

A legzavaróbb az egészben, hogy mai napig nincsenek hivatalos infóink arról hogy miért tudnak ilyen kis mennyiségű kártyát gyártani. Mindenki csak kiindul ebből az alapfelállásból, aztán hogy végül hol köt ki a kevés kártya meg miért, az már csak az utózöngéje az alapproblémának, hogy nem gyártanka elég kártyát.

Találganti persze találgatunk, covid, Samsung 8nm node, Micron kapacitás gondok Nvidiánál stb. , de még egyik gyártó sem vette a fáradtságot hogy tiszta vizet öntsön a pohárba...AMD-nél ez még inkább zavaró, mert TSMC-nél szerintem senkit nem lep meg hogy az Apple rendelések beelőzik, vagy hogy a AMD a konzolokra több chipet allokál.

Szerintem sokat segítene ha legalább mondanának valamit. Kussolással még nem oldódott meg egy botrány sem, mert lassan szerintem ez annak nevezhető, tekintve hogy menniy hardvert érint a probléma: VGA, CPU, konzol.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#42) koxx válasza L4mie (#38) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lehet rendelni csak nincs nekik semmi készleten.

(#43) L4mie válasza koxx (#42) üzenetére


L4mie
veterán

na ez igaz...várólistás, ki tudja mennyi.
amúgy van az alzán 3090 :D lehet venni gamereknek, bányászoknak.
Bár nem értem AMD állítólag jobban hessöl, vagy az csak fake volt? Annyi már a fake hír..itt is ott is..nem lehet kiigazodni.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#44) Cifu válasza L4mie (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

[E szerint] van náluk raktáron két fajta RTX 3090 és az RTX 3080 FTW3.

A "venni közvetlenül" azért barokkos túlzásnak tűnik ez alapján. Éppen most van náluk pár kártya, amit még el tudnak adni inkább... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45) nyunyu válasza Z10N (#37) üzenetére


nyunyu
félisten

Elsa Gladiacot itthon szerelték össze, és a hivatalos bolti ár 2/3-a környékén lehetett kapni a "teherautóról leesett" példányokat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) Z10N válasza nyunyu (#45) üzenetére


Z10N
veterán

De mint mondtam, boltban is adtak oket oem-kent. Savage, tnt2, Rage128, gf2, gf3, gf4-bol mar csak az mx-ket, gf5-bol meg a belepoket.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#47) hommeros válasza Ribi (#40) üzenetére


hommeros
őstag

Valóban nem ragadunk ki félmondatot egy összefüggő szövegkörnyezetből: mert teljesen megváltozhat így annak a jelentése. De ha az egész mondatot elolvasod (és nem csak kiemeled, ami alátámasztaná ezt a mankós teóriát), akkor már több spektrumot megmozgat :
"Az ún. spekulációs buborékelmélet a különböző eszközosztályok kapcsán végül is – bizonyos értelemben – piramis játéknak/ponzinak tekinthető, hiszen a lufi folyamatosan növekvő árat feltételez egy nyitott piacon, az árak pedig azért emelkednek, mert az oda befektetők erre spekulálnak

Ez azonban egy normális és az emberi mohósághoz/kapzsisághoz köthető jelenség (In greed we trust), tehát szintén definíciószerűen nem lehet ez sem piramisjáték."

A pénzpiacon és tőzsdén is jelen van a lufi. (mégsem ponzi ) Volt is a múltban pár gazdasági válság miatta. A felsorolt 6 pont világosan bemutatja, miért NEM tekinthető egy btk-s ponzinak a btc. Azért egy szakjogász csak jobban érti a tényállást, mint a sok online szakértő. Persze ettől még véleménye mindenkinek lehet.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#49) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Kapják be!

btw, a tüncimünci amd-nél mi a helyzet? mert már lassan 1 hete kint vannak az AIB RX 6000-ek, de ember fia nem vett még, nem hogy itt, de még külföldön sem :(

Csak annyi hogy legyünk türelmesek a 6-8 hétig is eltartó feltöltési ciklussal? Ennyire paper launch még a nv sem volt, akiken habzó szájjál röhögött az egész lapcsalád, hogy milyen szánalmas banda ¯\_(ツ)_/¯

(#50) apatyas válasza hommeros (#47) üzenetére


apatyas
Korrektor

A bitcoinban számomra az a lázító, hogy az értékét a később jövők által beletalicskázott pénz adja. A most akárhány dollárért vett bitcoinod ad értéket (ha-ha) annak a bitcoinnak, amit vki a legeleje óta birtokol. Ha innen nézem, gusztustalan piramisjáték.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.