Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shark300


shark300
tag

Várom a kritikákat, véleményeket! :)

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#2) ttower


ttower
aktív tag

a notik többségében nem csak alaplappal együtt lehet a vidkarit cserélni?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#3) Scalpel válasza ttower (#2) üzenetére


Scalpel
senior tag

Nem, az Acer gépeiben is MXM formátumú kártyán van rajta a GPU és a dedikált videó RAM.
Az MXM már a 3. generációnál jár, és talán nV fejlesztette ki, ebben nem vagyok biztos. Azt hiszem ASUS is ilyen kártyákat használ.
IBM/Lenovo lapra forrasztott cuccokat ad viszont. Szerintem HP, Dell és többi nagy is.

(#4) shark300 válasza ttower (#2) üzenetére


shark300
tag

A közép, és felsőkategóriás notik speciális bővítősín szabványa az MXM, gyakorlatilag natív 16xPCI-E kisebb méretben, mely cserélhetővé teszi a videókártyát.
Mod: Scalpel megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#5) HXY válasza shark300 (#1) üzenetére


HXY
addikt

Olcsó FuSinak híg a leve :)

Bár ha majd 2,5 éve vetted, akkor kb 250e lehetett...

Ezért érdemes Lenovo-t, vagy Dell-t venni, akár használtan is.

Mellesleg nagyon sokat javultak a Fusi laptopjai az utóbbi egy éveben.

(#6) shark300 válasza HXY (#5) üzenetére


shark300
tag

Annál kicsit több volt...
De igazából nincs annyi bajom vele, minden gyártónak vannak/lesznek hibás szériái. Igazából az zavar, hogy semmit nem tettek annak érdekében, hogy másodjára ne menjen tönkre a videókártyám.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#7) chronos


chronos
csendes tag

Csak halkan megjegyzem, hogy ez globális probléma, nem csak a Fusi-t értinti hanem a többi nagy gyártót is. Bár eddig csak a geforce 8400-8600 cirkuszról hallottam, ezek szerint az ati is benézett valamit..

Nálunk (kisker) is járt már ilyen ramhibás fusi, de acer is...
Ami engem ebben leginkább bosszant, az az hogy elsumákolják..

.:. Chronos of Absence and Wilds .:.

(#8) shark300 válasza chronos (#7) üzenetére


shark300
tag

Nem, ez egy 2,5 éves nVidia kártya. És FuSi OEM, tehát csak a chip nVidia, többi alkatrészt a FuSi forrasztotta fel a NYÁKra. És a FuSi nem hűti eléggé.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#9) rankesz válasza HXY (#5) üzenetére


rankesz
veterán

Mellesleg nagyon sokat javultak a Fusi laptopjai az utóbbi egy éveben.

Hát ezt sajna én nem így látom... laptopboltban dolgozom, a szervizeseink szeretik: jól megélnek belőle. ;]

(#10) Egorov


Egorov
aktív tag

Nekem egy Pa1538 as van, lassan 2éves lesz, semmi baja nem volt eddig..kop..kop..kop :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#11) shark300 válasza Egorov (#10) üzenetére


shark300
tag

Nézz azért utána a BIOS frissítéseknek! :)

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#12) dabadab válasza shark300 (#4) üzenetére


dabadab
titán

"A közép, és felsőkategóriás notik speciális bővítősín szabványa az MXM"

:DD Akkor mit keres az Amilodban? ;]

Nem a notebook kategoriajatol fugg, hanem altalaban ott hasznalnak MXM-et, ahol nagyteljesitmenyu GPU-kat akarnak hasznalni. Amennyire tudom, pl. a Thinkpadok kozul egyedul a W sorozat kapott ilyet, mert azokat workstationnek szanjak es igy elengedhetetlen a bika GPU, de pl. alsokategorias gamernotikba is MXM szokott lenni.

DRM is theft

(#13) shark300 válasza dabadab (#12) üzenetére


shark300
tag

Hm, mondjuk ebben igazad van :B

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#14) Egorov válasza shark300 (#11) üzenetére


Egorov
aktív tag

Rábeszéltél, jobb a békesség :) nyomtam egy BIOS frissítést.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#15) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, ugyanez volt az Albacomp D4V-mmel is, abban is elhalt az egyik RAM hűtése (bután rakta össze valaki és lemaradt a szilikongumi a RAM-ról). Ugyanilyen volt a képe.

Nagyon sok esetben van ilyen hogy alulméretezik a noti hűtését, és halnak a dolgok...

Amúgy ha ismersz olyan embert aki tud BGA-t cserélni, akkor sztem megoldható a RAM-ok cseréje.

A másik nagyon durván meredek "hűtés" az silentzio fórumtárs Radeon9200-asán volt : GPU hűtő rendes hőcsöves fém, RAM hűtés, azt hinné a ember hogy fém, és MŰANYAG...
No comment, hogy lehet ilye kártyát kiadni...

@dabadab : MXM káryát ott használnak sztem ahol normális emberek tervezik a notikat :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Raymond


Raymond
félisten

"Értem, hogy a garanciaidőben cserélik, de mi lesz azokkal, akiknek utána hibásodott meg?"

Ha ismert globalis szeria hiba akkor kipofazhatod magadnak a cseret gari utan is szvsz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17) tcp


tcp
tag

publikálhatták volna jobban???

a gyártó nem fog publikálni semmi ilyesmit, a notebook vásárlással foglalkozó fórumok pedig nem véletlen tanácsolják 99%-ban, hogy a FuSi gépeket jobb elkerülni (itt a prohardveren is van 1-2 ilyen, ahol ez rendszeresen elhangzik). Persze mindig akad valaki, aki már 3-4 hete használja az ő gépét, és biztosítja az újonnan betévedőket, hogy nem lesz vele semmi baj (megtörtént eset, innen a prohardverről :D ), meg olyan is aki sosem hisz mások véleményének, aztán megdöbben amikor mégis igazuk lesz ;)

(#18) Navaren


Navaren
aktív tag

Nekem az első laptopom szintén Fu-Si volt, mégpedig asszem Amilo L1300 Pro. Imádtam, én is használtam 1,5 két évig, aztán sajna megváltam tőle. Eleinte csodás volt, de a végére annyira melegedett szegény, hogy ha nem volt külön notihűtő alatta, még egy windowst sem tudtam telepíteni rá. Kár érte, mert szép, elegáns masina volt.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#19) tcp válasza Raymond (#16) üzenetére


tcp
tag

sajnos ez nagyon relatív. DELL Optiplex 240-es destop gépeknek volt egy ismert és elég tömeges hibája, ami a garanciális idő lejártának közeledtével (30+ hónap környékén) egy alaplapcserét hozott magával. Az egyik ügyfélnél sok DELL gép, komoly DELL megrendelések, stb el lehetett érni, hogy a gariból épphogy kifutó gépekben is cseréljék ki a deszkát, ugyanettől egy sokkal kisebb pár gépes partnernél szemrebbenés nélkül elzárkóztak, mondván, hogy sajna a garancia lejárt...

Nem nehéz belegondolni, egy 150ezres notiért senki nem fog szavatossági pert indítani bizonytalan kimenetellel, ügyvédi, szakértői költségekkel, így a gyártó ott nem is fog helytállni, simán elutasít ha megkeresed ilyesmivel Ha lenne(van) minimum 300 ilyen géped, akkor már ők is máshogy állnának a kérdéshez, mert tudnák, hogy ott esetleg már megéri pereskedni...

(#20) shark300 válasza hcl (#15) üzenetére


shark300
tag

Sajnos nem ismerek... :(

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#21) shark300 válasza tcp (#17) üzenetére


shark300
tag

DELL publikálta, bár akkor már eléggé ismert volt a hiányosság. Mindegy, a dolog megtörtént, ezen változtatni nem tudok.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#22) JoeYi


JoeYi
őstag

valamelyest még szerecsés is vagy, amikor az én első gamer notimban elromlott a videoram, akkor az mehetett a kukába, mert nem volt cserélhető csak a vidkari (radeon 9600), és az alaplapcsere többe lett volna mint a gép

(#23) Dare2Live válasza HXY (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tudtommal a konkurenseknél is fent áll uez a probléma ergo ha a FUSIt szidjuk akkor tessék az összes többit is.

Szval emiatt nem érdemes Lenovot, Acert, Assust venni mert azokkal pont ugyanígy jártál volna. Mondom pont ugyanígy.

+ban nézd meg, hogy egy pl Asus/Acer noti gariztatása, hogy zajlik milyen tapasztalatok vannak velük. Irtózatos szívás az gyenge szó rá. Fusi ehez képest egy álom.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24) shark300 válasza Dare2Live (#23) üzenetére


shark300
tag

A 7600-as szériánál? Nem csak a mostani 8600-nál? Mert a most a memória hibájáról van szó Nálam okosabbak szerint...

[ Szerkesztve ]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#25) Scalpel válasza dabadab (#12) üzenetére


Scalpel
senior tag

Ezt nem is tudtam, hogy a W-be MXM került... hogy mik nem derülnek ki...

(#26) ngabor2 válasza Dare2Live (#23) üzenetére


ngabor2
nagyúr

csakhogy a többi gyártónál a támogatást igen komolyan veszik. egy fusira a driverek összevadászása több, mint 2 órába került, mert a gyártó oldalán nem igazán volt összegyűjtve :U lenovo esetén úgy tudom, hogy ez máshogy van (1 gombnyomás, meg egy katt, hoy igen, kívánom a frissítéseket letölteni). azért csak hallomásból, mert a birtokomban levő 2 lenovo notin első dolgom volt az oprendszert linuxra lecserélni. ott egyelőre ez még nem él. egyelőre. remélem hamarosan ott is megoldják, bár való igaz, hogy a sok disztró miatt macerásabb lenne.

(#27) tcp válasza ngabor2 (#26) üzenetére


tcp
tag

lenovonak van egy kis programja (azthiszem talán thinkvantage néven fut, de mindig keverem ezeket a thinkthank programokat :)), beköltözik a traybe, ha akarod akkor időnként magától checkeli a netet, hogy van e frissítés driverből, Lenovo szoftverekből, ingyenes cuccokból, vagy biosból. Néha valóban hasznos tud lenni, jártam már úgy, hogy USB gondok voltak, sos kellett egy bemutatóra a gép, próba szerencse alapon megfuttattam a keresést, két kattintás után fent volt az új driver, nem nekem kellett vadászgatni, tudásbázisozni, hogy mi a probléma, és milyen patch oldja meg.

Egyébként HP-nak is volt ilyen programja régebben, mostanában meg nem használok HP notikat. Hasznosak tudnak lenni ezek a cuccok, de ezek nélkül is meg lehet oldani azért minden gondot, sosem ez befolyásolt a noti választásban.

(#28) tcp válasza ngabor2 (#26) üzenetére


tcp
tag

egyébként nézz körül a lenovonál, 1-2 notihoz vannak linuxos thinkvantage programok (például olyan amivel a wifit lehet elég kényelmesen kezelni), de csak SuSe és RH alá.

(#29) Tim82 válasza Dare2Live (#23) üzenetére


Tim82
nagyúr

Izé, miért is nem érdemes Lenovót venni? Kicsit meredek az Acer, Asus mellé rakás szvsz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30) Dare2Live válasza ngabor2 (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

2fusink van összvissz. PA1538 és mindkettőnél minden ment azonnal vista alatt stabilan, így ilyenekkel nem foglalkoztam.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) Dare2Live válasza Tim82 (#29) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A Lenovot nem is soroltam az "istenverése szervíz" kategóriába. Azt csak Acer/Asus/MSI érdemli.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) Dare2Live válasza shark300 (#24) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

elégtelen hűtés rengeteg notinál volt/van komoly probléma.

szerk: egy hszbe kellett volna már mind1. :(

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) Raymond válasza ngabor2 (#26) üzenetére


Raymond
félisten

Driver ugyben mondjuk a Toshiba se egy fonyeremeny.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34) hcl válasza tcp (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rákot alaplapcsere, az alaplap bután volt tervezve, és a prociventi nem hűtötte a hűtő melletti kondikat, és azok haltak el.
Munkahelyem elég nagy Dell GX2xx üzemeltető, sokban lett is cserélve lap, de maradt jópár mostanra is, ezeket én orvosoltam, sokat sikerült megmenteni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) tcp válasza hcl (#34) üzenetére


tcp
tag

ettől még alaplapcserével oldották meg az elhalt kondikat vagy mi ;)

minden esetre nem a DELLt akartam szapulni, mivel mindent egybevéve az egyik legjobbak a piacon, csak arra céloztam, hogy az ismert, és gyártó eredetű hibákat másként orvosolnak nagy partnereknél, mint kicsiknél, és bizony 1-2 notival vagy desktop géppel senki nem fogja azt mondani Neked, hogy "jah tényleg ez egy ismert típushiba, hozza csak be 2 hónappal a gari lejárta után is". Persze szavatossági igényt lehet ilyenkor is érvényesíteni, a kérdés csak az, hogy megéri e befektetni a szükséges erőforrásokat egy bizonytalan kimenetelű pereskedésbe.

(#36) Raymond válasza tcp (#35) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kell ennek a pereskedesig eljutni, az ilyenek privat kuncsaftoknal ugyis pofa szerint vannak intezve. Ha epp szerencsed van es az ugyet intezonek olyan a napja meg egesz gyorsan is mehet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37) hcl válasza tcp (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érteni hogy nem a Dell-lel volt bajod :) És a hozzáállás is ismerős valahogy :/ Sajnos úgy tűnik nem cak Magyarországon ilyen pézfüggő a support :/

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) tcp válasza Raymond (#36) üzenetére


tcp
tag

ezt mondom én is nem? privát ügyfélként meg tudod oldani, a cikkírónak viszont pont Te tanácsoltad, hogy amennyiben ismert és elterjedt a hiba akkor gari után is ki tudja magának pofozni a cserét. Hát sajnos ez az ami nem működik, nyugodt szívvel megvonja a vállát a szállító, mert ő is tudja, hogy egy-két darab 150k-s gépért senki nem fog nagyon pattogni.

(#39) shark300 válasza tcp (#38) üzenetére


shark300
tag

Ez sajnos így van. A cikkben linkelt fórumon is feltették az említett kérdéseket, és senki nem válaszolt. Írtam Nekik egy hivatalos levelet, nem válaszoltak még rá, érzésem szerint nem is fognak. Kirakták a figyelmeztetést, akié meghalt, az ÍGY JÁRT.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#40) hcl válasza tcp (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jahh, meg hát nézd meg az aláírásom :D Szerinted miért pont egy Fusiba keresek alaplapot :D
Mondjuk valszeg sima hőlégfúvó megoldaná, de ha lenne olcsón alaplap, inkább azt tenném bele.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) shark300 válasza Dare2Live (#32) üzenetére


shark300
tag

Ez sajnos tudom is. De ez kb. olyan típusú probléma lehet, minthogy valamely gyártónál olvastam, hogy visszahívtak x db notit, mert elszakadt egy kábel a pontatlan összeszerelés miatt. Ez lehet, kielégíti ezt a feltételt... :(((

@hcl: úgy látom, Te is egy elégedett FuSi használó vagy... BGA beültetés gugliba, első találat egy cég, amit sokan ajánlanak.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#42) tildy válasza shark300 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet a mostani FuSi gépek ilyen rosszak, de hogy az én 5 ÉVES gépemmel nincsenek problémák (leszámítva, hogy a suspendet nem komálja , néha meg a hangkártya driverrel vannak gondok SP3 óta (mikrofont egy ideig szereti, utána nem) ) az biztos.
Én Elégedett FuSi használó vagyok azóta is, olyannyira, hogy mind a webcamem, mind a rádiós billem és egerem , mind a volt T17-2 es tft monitorom FuSi volt.
Lehet megint én vagyok a Fatal Exception????

A driverekről: felmegyek FuSi honlapra, kiválasztom az Amilo Pro V1000et, és minden driver ott van :U Sosem votl para összevadásznia drivereket, pedig nem egy mai gép.De lehet pont ezért ...

Annyit még tudni kell róla, hogy a dvd olvasó hangos volt és néha nem olvasott, ezért az gariban cserélve lett 1 hónappala gari lejárta előtt, illetve 1 hónaposan 6 subpixelhiba volt rajta, így szintén gariban kijelzőcsere. De elégedett voltam a szervízzel is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) tcp válasza tildy (#42) üzenetére


tcp
tag

tildy: hány FuSi gépet használsz? Ez lehet, hogy olyan, mint az én céges Acerem volt. Az az égvilágon semmi baja, a stabilitás és strapabíróság mintaképe mind a házat, mind a belsejét nézve, szóval abszolút recommended kategória.
A probléma csak az, hogy nem ezt az egy gépet vette a cég, hanem még vagy egy tucatot... az összesített tapasztalatok alapján azt az Acer szériát az ellenségemnek sem kívánnám :)

(egyébként használtam réges régen FuSi szervereket is... azokat sem sírom vissza ;))

(#44) eziskamu válasza tildy (#42) üzenetére


eziskamu
addikt

A suspendet más se komálja. Én még nem láttam olyan gépet/laptopot, ahol a suspend minden körülmények között rendben ment volna. Vagyis suspendbe mindig bementek, csak már vissza nem mindig akartak :) .
Nagyon háklis a meghajtóprogikra és az alkalmazásokra géptől/oprendszertől függetlenül a suspend még mindig.
5 év... annó még a Codegenek se voltak annyira gányok, csak hát ugy nyomni kell lefele a költségeket :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Xmodule válasza tildy (#42) üzenetére


Xmodule
őstag

[OFF]Kész szerencse, hogy a te gépeddel nem voltak problémák:D Mi lett volna, ha gondok akadnak?!?

U.I: Egy ex FuSi tulaj, soha többet.[/OFF]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#46) hcl válasza tildy (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha tudnád hogy hány (nemtommilyen típusú) 17 és 19"-os FuSi monitort javítottam meg a melóhelyen mostanában :D Nem T17-2, de az is akad ott (viszont azok nem haltak még el).
A jelenség az hogy nehezen ad képet (led kékre vált, aztán off, kék, off, aztán nagy nehezen ad képet és úgy is marad amíg ki nem kapcsolják).
A dolog oka hogy a tápban 5-6 1000uF 25V-s kondi kiszárad... Szép lassan mind átmegy a kezeim között úgy tűnik...
Kb. ilyen monitor amiről szó vagyon...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) shark300 válasza hcl (#46) üzenetére


shark300
tag

Tervezési hiba? Szóval betették a legjobban kiszáradásra hajlamos alkatrész a legjobban melegedő mellé, vagy csak alacsony hőfokra hitelesített, rossz minőségű kondikat használnak, vagy esetleg túlterhelt az egész?

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#48) Tim82 válasza Dare2Live (#31) üzenetére


Tim82
nagyúr

Olvasd vissza a 23. hozzászólásodat... :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49) hcl válasza shark300 (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ha jól emlékszem 85 fokos van benne, szóval ja, olyasmi...

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) hcl válasza shark300 (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, mondanom sem kell, a cégnél használt Lenovo, IBM monitorok közül egy büdös darab nem romlott még el :D :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.