Hirdetés

2019. augusztus 19., hétfő

Gyorskeresés

(#1) KISDUCK

KISDUCK
(senior tag)

Köszi a tesztet! Az AMD sajnos hímtagon rúgta magát, hogy nem integrált memóriát az igp mellé. Jöhetett volna olyan modell ami kapott volna 2 vagy 4GB hbm memóriát. Az igpnek sajnos az alacsony memória sávszél az achillese.

(#2) Hannibhál

Hannibhál
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem biosba tudsz neki allokálni többet mint 1 gb, legalábbis asztali verziókná llehet ilyet, illetve intel igp-s laptoposoknál is amik eddig nálam voltak(régebbiek).
De amúgy köszi a tesztet, meglepően jól vitte a játékokat :)

trust me, i'm finally an engineer:)

(#3) pengwin válasza KISDUCK (#1) üzenetére

pengwin
(addikt)

15W-os TDP mellett a GDDR5/5X/6 már túl sok többlet fogyasztást jelentene. Így a memóriavezérlőt is sokkal bonyolultabban kellett volna megoldani, hogy a HBM-mel is tudjon mit kezdeni. Rögtön nem lenne ennyire megfizethető ez a széria. Szerintem legfeljebb a következő, Zen 2-re és Navira épülő széria leggyorsabb 1-2 példányába kerülhet majd HBM. Pl. jöhetne Ryzen 9 2900U, 6 mag+SMT+Navi IGP+HBM2-vel, de R5/R7 néven még nem fogunk HBM-es APU-t látni jó ideig, az általam elképzelt "Ryzen 9 2900U" is legfeljebb prémium ultrabookokba férne bele a költségek miatt. Olyan lenne kicsit, mint az eDRAM-os Intel Iris IGP-k.

A cikk jó lett, köszönet érte!
Annyit megjegyeznék, hogy én nem kisérleteznék a TDP feljebb állításával, mert a hűtés nem fog tudni mit kezdeni 67%-kal több hővel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#4) PuMbA válasza Hannibhál (#2) üzenetére

PuMbA
(félisten)

2GB VRAM-ot mindenképp érdemes allokálni a BIOS-ban, mert lesz gyorsulás. A mai játékoknál már a 4GB VRAM kezd a minimum lenni, tehát már 720p-re is kell a 2GB.

(#5) Viktor77

Viktor77
(félisten)

Direkt írod Rysennek?

Some people move on, but not us ... not us

(#6) Micsurin válasza Viktor77 (#5) üzenetére

Micsurin
(veterán)
LOGOUT blog

Nem, csak marhára nem tűnt fel ezek szerint, javítom. :R

@Hannibhál: nem tudsz neki többet adni sajnos, BIOS-ban legalábbis nincs rá mód.

@pengwin: TDP emelés mellett természetesen komolyan agyalnék rajta, hogy a ház megbontásával tudnék e bármilyen módon rásegíteni a hűtésre utólag. De szerintem egy 20W-os felső határt illene bírnia stabilan.

[ Szerkesztve ]

"We're the patsies. The cover up. Don't forget... we're the bad guys." Floyd Lawton Xboxlive: GoodlyBalint

(#7) ncc1701 válasza PuMbA (#4) üzenetére

ncc1701
(addikt)

Jaja, és hát a 8G memória is karcsú lehet ebben az esetben, inkább a 2x8G az igazi.

(#8) KISDUCK válasza pengwin (#3) üzenetére

KISDUCK
(senior tag)

Ha ilyet piacra dobtak volna akkor instant eltűnt volna a pénz a bankszámlámról.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.