Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabyka


gabyka
aktív tag

Áramkörtervezés, programozás...tuti menne ipadon? Avagy mire fejlesztenél?

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Az iPad valóban nagyon jó. Páratlan egyszerű és gyors rajta a taszkváltás (négy ujjas húzás jobbra-balra). De nem szabad mindent elhinni a dicsérőknek. Annak a rendszernek is van baja.
És persze bármi kiegészítőt akarsz hozzá venni, mindent csillagászati áron mérnek. Merthogy Apple.
Sajnos van még egy nagyon kellemetlen "tulajdonsága" az Apple eszköznek: a sznobfaktor. :U Egyszerűen elképesztő egyesek mennyire elvakultak a platform és a gyártó irányába. Írom ezt mint volt iPhone, iPad, Macbook tulaj.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én a Windows táblagépeket részesítem előnyben. Kompromisszumokkal, de nagyon sok asztali alkalmazás fut a táblán.
Tartalom fogyasztásra minden megemlített gép alkalmas. Hajlok arra, hogy az almás termék, kizárólag tartalom elérésre jobb. De én a Windows mellett döntenék. Egy billentyűzet plusz tapipados kijelzővédővel optimális megoldás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) Syl válasza Hieronymus (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha 7-8" méretet használ, akkor a hajára kenheti a desktop alkalmazásokat.
Az egyedüli előnye a Win-es táblának, hogy van rajta USB, bármilyen billentyűzettel, egérrel működik. Meg persze pendrive, usb hdd. iPad-en meg lehet zsebbenyúlós BT billentyűzetet venni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Zsomx válasza gabyka (#1) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Igazából a fejlesztés a kötprogokra kellene, akkor ha esetleg haza utazom. Nem tudom az AppStore-ban milyen cuccok vannak. Azt tudom, hogy az áramkör tervezésre az EveryCircuit nagyon jó Androidon, progolni meg van C++/Java compiler is a PlayStore-ban. Többnyire ezeket használjuk szerintem az egyetem alatt.

(#7) Zsomx válasza Syl (#5) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Már van egy bluetooth-os csoda billentyűzetem, ami mindenhez jó elvileg (ez). Legalábbis azt hazudja a gyártó :) Azért merült még fel az iPad, mert iszonyat jó aksi ideje van. Csak tényleg nem tudom, megéri-e és hogy tudja-e amire nekem kell :F

[ Szerkesztve ]

(#8) Zsomx válasza Hieronymus (#4) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Igazából nem tudom, hogy a Windows desktop ekkora méretben mennyire jó. Plusz oké, hogy van, de arra rendes gépre optimalizált cuccok vannak, amik feltételeznek bizonyos vasat. Így hiába tud többet, ha gyötrelmesen lassan lehet rajta haladni mert a Windowsos nagyobb gépekhez képest sehol sincs a teljesítménye.

(#9) Syl válasza Zsomx (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Az akkuideje páratlan. Nálam a Mini Retina egy töltéssel lazán hozta a 15 órás képernyőidőt. A mostani Samsung kb a felét bírja.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) Hieronymus válasza Syl (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A méret mellett, inkább ellenére a felbontás is számít.
A modernebb gépek esetében átküldhető külső megjelenítőre a kép, ezzel áthidalható méret gond.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

ios9-el már a jegyzet appban is tudsz azonnal rajzolni, meg képet beilleszteni, szóval külsős app sem kéne.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#12) Zsomx válasza Hieronymus (#10) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Jogos, bár a gyakorlatban úgy sem gondolom, h sok ablakot néznék egyszerre :) Csak a teljesítménytől félek, az asztali Office meg-meg döccen még a nagy gépen is ami azért nem egy rossz darab. Képzelem akkor ezen mit művelne :/ Az iPad nem full gép, de amit tud legalább biztosan tudja (legalábbis ez a hír járja).

(#13) Zsomx válasza alkatraz3000 (#11) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Mondjuk a Word-höz ragaszkodom ^^ Ha már az MS volt olyan jó arc, hogy a diákoknak ad 1 TB OneDrive helyet, oda meg közvetlen feltölt a Word ^^

(#14) codmester válasza Zsomx (#6) üzenetére


codmester
tag

Szia
Ami gond lehet iOS alatt ha bejön más program nyelv is (pl: C#) akkor csak windows maradhat

Én is ezen filóztam nemrég;de végül notebook lesz (Nem lenne neked is jobb választás?)

[ Szerkesztve ]

(#15) Syl válasza Hieronymus (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. Egyetemi óra alatti jegyzetelés jól nézhet ki pl. egy 40˝-es tévével az ölében :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) sketchifun


sketchifun
senior tag

Most mit izgultok ennyire? Én mikor behalt a laposomban a Hdd, az LG G3Semen jegyzeteltem. Mikorra lett pénz SSDre, addig annyira megszoktam, hogy maradt a telefon.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#17) Zsomx válasza codmester (#14) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Sok olyan mérnökös rajzolós óra van ahol jobb a tablet. Szebben rajzolok így mint szabad kézzel :DD Örök hála a grafikus progiknak :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Zsomx


Zsomx
csendes tag

Nyilván meg lehet oldani ezeket füzetbe de ha már van lehetőség rá, miért ne csináljam számomra kényelmesen? :)

[ Szerkesztve ]

(#19) codmester válasza sketchifun (#16) üzenetére


codmester
tag

Na,igen jó dolog ez is (én is próbálgatom) de valaki nem tud rá állni

(#20) codmester válasza Zsomx (#18) üzenetére


codmester
tag

Igen én is akarok ilyet kiváltani ha lehetne

(#21) petipetya válasza Zsomx (#18) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pontosan.

"nincs rá lezsóidő"

(#22) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Így mindent végigolvasva, androidos tábla nem játszik?
Azt írtad jól bevállt, csak gyenge...125 000 Ft-ért már vannak elég szépek.

[ Szerkesztve ]

(#23) Zsomx válasza f(x)=exp(x) (#22) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Nem igazán szeretnék megint Androidot :) Az iOS is csak kb. azért játszik leginkább, mert még nem volt hozzá szerencsém és van egy újdonság faktora. Sok droidos dologgal volt dolgom, de nem érzem annyira tartósnak, mivel 1 év után már csak ha buherálom, akkor kapok szoftver frissítést. Nem szeretnék olyan cuccot amit a gyártó is lesz*r (tisztelet a kivételeknek).

(#24) f(x)=exp(x) válasza Zsomx (#23) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Akkor Asus T100.

(#25) nemlehet


nemlehet
őstag

Ha ragaszkodsz a word-höz akkor szerintem egy Win10-es táblagép lesz a nyerő. Pláne ha felmerül benned, hogy az Apple termék drága akkor majd a kiegészítőktől fogsz szívinfarktust kapni.. meg ott amúgy elfelejtheted, hogy gyorsan egyszerűen megoldasz valami problémát, vagy majd átállítod ami nem tetszik...

Amúgy én is féltem a Win-es tábláktól, de a tesóm pasija most vett egy kínai dualbootos tabot android+win-el és bár nem egy gyorsaságbajnok, de nagyon jó használni. 8"-os, ennek ellénére még az asztalon is el lehet tapicskolni, de egy BT egérrel igazából gond nélkül használható teljes értékűen. Az üzemideje nincs 15 óra, de kb 6 órát elmegy ami az esetek többségében elég, az egyetemen meg úgy is van konnektor, szóval szünetekben tudod tölteni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) Simi87 válasza nemlehet (#25) üzenetére


Simi87
senior tag

Nekem tök szuperül működik a word, és az excel is iPad-en. A bt-s bill-em, meg kb. 5.000.- forint volt, és már lassan 3 éve megvan. üzemidőről, gördülékenységről nem is beszélve. Nem elfogultságból írom, mert bejönnek a wp-s telefonok, de a tab-oknak nem nagyon értem a létjogusultságát.

(#27) Hieronymus válasza Syl (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ide illő videó

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28) Hieronymus válasza nemlehet (#25) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Androidon is elérhető az Microsoft Office. Word, Excel, PowerPoint és Outlook.programonként tölthető le.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29) EczkE


EczkE
addikt

Ez kell neked.

Orulok, hogy segithettem.

;]

[ Szerkesztve ]

Asszem mindenféleképpen!

(#30) Zsomx válasza EczkE (#29) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Iiiiiigen ezen gondolkodom de nagyon :DDD :K

(#31) EczkE válasza Zsomx (#30) üzenetére


EczkE
addikt

Nem is ertem hogy ezt mert nem linkeltek. :N

Az iPad is biztos jo (nekem meg nem volt, de a MacBook Air melle tervezek venni), de ha Word kell meg programozni akarsz jobban jarsz Wines tabbal. Plusz jar hozza a bill. A combosabb hardver (4 giga ram, 128-as vinyo [ami az en gepemben is van :DDD ]) is meg van kb 130-bol es nem kell majd ujat venned 2-3 ev mulva.

Asszem mindenféleképpen!

(#32) Zsomx válasza EczkE (#31) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Nyerőnek tűnik, köszönöm :))

(#33) JasL


JasL
senior tag

Lenovo Miix 3 10" ;) Visual Studio 2015 is elfut rajta. Mindenre használom, teljesen jó. Van hozzá Folio Case is (azonban érdemes kitámasztani, nem túl stabil), ajándékba kapod ingyen hozzá. Meg egy év Office 365-öt OneNote-tal. Mindenre jó a gép, és árban is király. FullHD, szép. Nálam lassan egy éve van, imádom.

[ Szerkesztve ]

(#34) Zsomx válasza JasL (#33) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Olyan kevéskének tűnik az a 2GB Ram :Y Nekem a nagy gépem is meg-meg döccen a Visual Studio hatására 4GB-vel.

(#35) JasL válasza Zsomx (#34) üzenetére


JasL
senior tag

Nem kevés. Amúgy Teamviewer az asztalria és kész :) A FullHD nagy segítség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.