Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, igérni lehet, főleg, hogy kb 10évig "egy M$ oprendszerünk" lesz, a félévente átírt win10...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) elithun


elithun
őstag

Talán ez nem volt nehéz lépés annak tekintetében, hogy a Win 10-et szánják az utolsó windowsnak. A turpisságos időszakon meg már túl vannak.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#3) Thrawnad válasza elithun (#2) üzenetére


Thrawnad
senior tag

De az jutott eszembe, hogy:
1: Az nem másik oprendszer ha a teljes bild alapjaiban változik meg?
2: Ha az utolsó akkor mi lesz utána? Újra DOS?

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#4) Rimuru


Rimuru
veterán

Majd megint ugy csinaljak hogy az "X" is igent jelent, talan meg csinalnak olyat is hogy lesz egy "Nem" ami igent jelent, kettes betumerettel alatta pedig lesz hogy "Tenyleg nem". ;]

Vigyázat, csalok!

(#5) elithun válasza Thrawnad (#3) üzenetére


elithun
őstag

Jogilag? Mert, ha a dobozon továbbra is win10-van, akkor szerintem jogilag az ugyanaz. Lehet, hogy tévedek.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#6) negyedes válasza Thrawnad (#3) üzenetére


negyedes
addikt

atveszik az mac os fele stilust. csak featureket kap a rendszer es javitasokat.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#7) #25583896


#25583896
törölt tag

"felhasználói hozzájárulás nélkül nem töltenek le operációs rendszert telepítő fájlokat az illető merevlemezére"
Csak SSD-re ;]

(#8) Apollyon


Apollyon
Korrektor

... de tényleg, becsszó... :U Ezt ki hiszi el? Ezentúl aranyos kis angyalkák lesznek, már látom a ms logó felett a glóriát.

Ehhez is pereskedés kellett.

(#7) Oki23: Az SSD is merevlemez.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) -Skylake- válasza Apollyon (#8) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ja, az ssd-ben rengeteg merev lemez van amugy. Ez komoly ? Egy tech forumon ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#10) Somatom válasza Apollyon (#8) üzenetére


Somatom
veterán

Az nem kérdés, hogy ki hiszi el, mert világosan benne van a cikkben. A tartományi fogyasztóvédelmi hatóság. A kérdés az, hogy mennyiért mitől lettek ilyen hiszékenyek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) Apollyon válasza -Skylake- (#9) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A merevlemez fogalmát annak idején a floppy-tól való megkülönböztetésre használták. Utána már az optikai lemeztől is (arra sem mondtuk soha hogy merevlemez).

Amúgy az OS-ekben szokás disk-nek is nevezni a hard drive-ot, ami nem nézi most hogy ő mágneses cuccon van, vagy csak integrált áramkörökön.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) [CsuCsu] válasza t72killer (#1) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Apple-nel jol mukodik a rendszer, es szerintem sokkal felhasznalobaratabb is, mint a MS modellje volt eddig.

(#13) t72killer válasza [CsuCsu] (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2018 a linux az Apple éve lesz ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) girhes


girhes
csendes tag

Win7 volt a gepen sokaig, azon dolgoztam.
Aztan egyszer csak elkezdett valamit nagyon irni a hdd ( nem ssd volt benne ) es belassult mint az allat. Miutan a harmadik napon mar nem irt semmit, de a lassulas megmaradt azt mondtam, hogy OK, akkor ssd a gepbe es debian. Abszolut nem bantam meg.

Ajanlom mindenkinek a valtast aki megteheti! :)

[ Szerkesztve ]

Beszámítás, csere [OFF] <br /> Ha nem lennének hanyag emberek értékelésnél, +30 pozitívam lenne...

(#15) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

"Az életedre esküszöm Máuniká!"

(#16) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"A Microsoft németországi leányvállalata ígéretet tett arra" és ezt redmond magára nézve kötelezőnek veszi? az egész világra vonatkozóan?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Grafirka válasza t72killer (#1) üzenetére


Grafirka
őstag

Sajnos ahanyszor atirjak/ hozzanyulnak , annyiszor cseszik el .
Pl az 1703 buildben a shortcutkent telepitett fontok minden ujrainditas utan eltunnek. Ezrevel jeleztek a problemat nyomdak tervezo studiok, de mai napig sincs megoldas. Vagyis van , az egyik MS elmebeteg az adobe forumon azt tanacsolta, hogy nem kell a gepet ujrainditani es akkor jo........mindezt komolyan tette, nem poennak szanta.

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor higgy a MS-nak, amikor ló legel a sírján...

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) 8th válasza hcl (#18) üzenetére


8th
addikt

Még akkor sem.

(#21) hallador


hallador
addikt

Ja, hogy megígérték? Akkor minden OK. ;]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) Thrawnad válasza negyedes (#6) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Értem én. De ha lesz egy gyökeres technológiai váltás pl?
Akkor nem lesz egy oprendszer amit a régebbi gépen futtatok, hanem vegyek egy új gépet?
Most a xeonon W7 fut. De ha végleg megszüntetik a w7 támogatást előbb utóbb másik gép kell. De akkor már nem tudok használt gépet venni mert nem lesz rá "régi" oprendszer?

Megölik a használt szegmenst?

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#23) #82351360 válasza Thrawnad (#22) üzenetére


#82351360
törölt tag

meg

(#24) sh4d0w válasza elithun (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Olyannyira tul vannak, hogy most hereltek ki a Pro verziobol a ReFS letrehozasi lehetoseget, hogy piaci rest csinaljanak a Pro for Workstation kiadasnak.

https://www.coreinfinity.tech

(#25) SunyaMacs válasza hcl (#18) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Ha almát legelnek a sírján...

(#26) King Unique válasza sh4d0w (#24) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy a 17xx verziótól csak az említett kiadásban lesz ilyen opció, az valóban érdekes. De nem mintha eddig annyira elterjedt lett volna a használata, vagy éppen az átlag home user egyáltalán tudná, hogy mi az a ReFS. Vagy esetleg egy ilyen, vagy ehhez hasonló megoldással nem lesz-e "visszakapcsolható". Vagy külső particionáló programok nem-e kapnak majd ilyen formázási opciót, amikor USB-s háttértáraknál már a Rufus is tudja az 1.4.7-es verzió óta.

[ Szerkesztve ]

(#27) sh4d0w válasza King Unique (#26) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Home user nem találkozik vele általában, mert a Pro verzió képessége. Ellenben a létrehozási képesség eltávolítása pont nem igazolja a fórumtárs állítását, miszerint túl vannak a turpisságos időszakon. Ez megint ugyanaz a móka, amit már párszor említettem: leszerződsz valamire, aztán egyszercsak elveszik egy részét a szerződés tárgyának. Szerencsére nem vagyok érintett, amennyiben az lennék, valószínűleg repülne a per.

https://www.coreinfinity.tech

(#30) vigyori78


vigyori78
őstag

A Windows update miatt is beperelhetnék őket :DDD kérjük vissza az összes beállítás az update-ben mint régen volt.

(#33) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ok, ez a gyakorlatban mit jelent? Ha kijön egy új release, meg tudom akadályozni, hogy feltelepüljön?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#35) vmarci21 válasza fordfairlane (#33) üzenetére


vmarci21
tag

A gyakorlatban megjelenik az UAC-hoz hasonló ablak (az az csak az ablakba lehet kattintani, sehová máshová), ami közli, hogy telepíted-e a frissítéseket, de csak Igen gomb lesz.. :DD :))

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#36) bambano válasza vmarci21 (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az igen gombon egy mosolygós bg arckép, a nem gombon egy chuck norris...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) somogyib válasza vmarci21 (#35) üzenetére


somogyib
őstag

És letiltja a billentyűzetet is, nehogy ki tudd lőni a feladatkezelőből. :D

(#38) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Azt tudja valaki, hogy megy tönkere valakinek a számítógépe attól, hogy letöltődik rá párGB file?

(#39) Somatom válasza arnyekxxx (#38) üzenetére


Somatom
veterán

Bekapcsolja a laptopon a metered módot, majd csatlakoztatja a Huawei e3372 modemet. Aztán kiderül, hogy a metered mód csak wifi, vagy modemes kapcsolatnál aktiválódik. Az illető modeme viszont Hi-Linkes, ami egy virtuális ethernet portot hoz létre, és az OS ezen keresztül úgy érzékeli, mintha egy külső hardverhez (router -hez) csatlakozna, LAN -on. Lan kapcsolatra viszont nem vonatkozik a Metered mód, ezért mire a user észbekap, az OS huss, lerántotta a mobil adatkeretét. Emiatt a keze ügyébe eső papírvágó ollóval döfi át a Windows logót a monitoron. Nekem épp nem volt ilyesmi a közelemben, ezért a gép megúszta a hardveres károsodást. Azonnal kapott egy Puppylinuxot, és azóta béke van. Csak akkor fogy a mobilnet, ha én használom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40) arnyekxxx válasza Somatom (#39) üzenetére


arnyekxxx
veterán

azt én nem tekinteném a letöltött file okozta meghibásodásnak hogy a juzer fölhözbassza a laptopot mérgében.

(#41) Somatom válasza arnyekxxx (#40) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, elég közvetlen az összefüggés a két esemény között. Engem azért nem hozott ki a béketűrésből, mert egyébként sem állt szándékomban azt a fost tartósan használni. Adták a géphez, benne volt az árában, előre telepítve volt. Gondoltam, kipróbálom ezt a 10 -est, mert a MS -tól utóljára az XP volt, amit használtam. Gúnyos mosollyal konstatáltam, hogy használhatóság terén semmi sem változott, és azóta nem indítottam a gépen Windows -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) arnyekxxx válasza Somatom (#41) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Értem. Nincs több kérdésem.

(#43) bambano válasza arnyekxxx (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"sok per indult a PC-k szoftveres károsodása, illetve adatvesztés miatt.": tehát nem a hardver ment tönkre
például úgy, hogy upgrade közben elfogy az adatkeret, és ottmarad egy félig upgradelt használhatatlan windows, amibe nem bírnak lelket verni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) arnyekxxx válasza bambano (#43) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ebből még mindig nem derült ki, hogy milyen szoftveres károsodást vagy adatvesztést tud okozni egy file letöltése. Nem az van a cikkben, hogy telepítés közben behalt gépek mert elfogyott az adatkeret meg ilyesmi, hanem a telepítöfile letöltése miatti szoftveres károkról és adatvesztés.

és ottmarad egy félig upgradelt használhatatlan windows, amibe nem bírnak lelket verni.

Mivel azzal kezdi a telepítés (bár telepítésről szó sincs a cikkben) hogy a régi wint elrakja biztonságba és sikertelen telepítésnél szépen visszapakolja ahogy volt (jártam már így) így ez is nem annyira általános probléma kell legyen

(#45) bambano válasza arnyekxxx (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de azt is vedd figyelembe, hogy mennyi gépen van w7 és w10. ha az én gépeim 30%-án omlik meg valami, az 2-3 gép. ha csak 0.001% windowsos gép omlik meg, sokszáz milliós százalékalap esetén abból már nagy ricsaj lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) arnyekxxx válasza bambano (#45) üzenetére


arnyekxxx
veterán

de ez továbbra is telepítés közbeni hiba, a cikkben viszont konkrétan telepítőfile letöltése okozza a károkat, az egész cikk arról szól, hogy az MS ezután nem tölti le a telepítőfilet előre a háttérben.

(#47) btprg válasza girhes (#14) üzenetére


btprg
senior tag

Szóval ahelyett hogy megkerested volna, hogy milyen szolgáltatást kell letiltani, milyen programot eltávolítani stb., inkább telepítettél egy linuxot. Tapsvihar :D :C

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#48) bambano válasza btprg (#47) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

teljesen jó megoldás.
a tudatos windows userek élete ma már arról szól, hogy folyton azt kutatják, aznap éppen mivel cseszett ki velük a microsoft. mikor milyen hasznos szolgáltatást vett ki a rendszerből (refs), mikor milyen új adatlopási módszert rakott be, azokat hogyan tette kikapcsolhatóvá a felháborodás hatására, éppen mit cseszett szét az aktuális update, stb.

a windows használata mára nyílt állóháborúvá alakult, ahol az ms egyre erőszakosabban nyomul minden adatodért, a júzer meg kapálózik, hogy van-e védekezés.

azoknak, akik csak használni akarják a gépet, egyre inkább két alternatívára szűkül:
1. váltanak windowsról
2. elhülyülnek/hülyék maradnak/nem tudatosan használják.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) elithun válasza bambano (#48) üzenetére


elithun
őstag

Ez most némiképp vicces, mert anno a Windows vs Linux kérdéskörben a Windows volt felül, mert telepítjük és megy minden, míg a Linuxot sokáig kell buherálni, hogy jó legyen. Ma meg már fordítva van. :D

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#50) Lacok


Lacok
őstag

És mi a helyzet az adatgyüjtéssel?

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.