Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crydan


Crydan
senior tag

Szerintem a Sony még messze nem sütötte el az ütőkártyáit :D
Várom mit tesz le a Naughty Dog, és más Sony-s fejlesztők :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#2) ASTON117


ASTON117
tag

Húsz cím amiből 17 exkluzív? Titanfall jön pcre tudtommal, metal gear psre, world of tanks van pcn, witcher 3 jön pcre, Battlefield 4, minecraft, hirtelen ezek ugrottak be.

(#3) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

van egy olyan erzesem, hogy hacsak a sony nem cseszi el, akk innen az ms mar nehezen all fel...

windows7sins.org

(#4) Chapel


Chapel
addikt

Magyarázzák a bizonyítványukat. Közel sem sikerült úgy lesokkolni a közönséget - vagy mondjuk úgy, hogy az új réteget nem sikerült megnyerni - a bemutató alatt mint remélték, most próbálnak majd kompenzálni.
Pc-s lévén, azt gondolom, hogy box vs. ps témában úgy-ahogy elfogulatlan vagyok, használtam mindkettőt és - hangsúlyozom - az eddigiek alapján, a Sony tűnik valóban "nyertesnek".

Én magam iszonyatosan bírnék egy "homecomputer" jellegű cuccot, haza érek, köszönt, lámpa fel, zene indul hangra etc. etc. mint a sci-ficben és a box kicsit ez irányba ment, ami bejön, de mint játékkonzol most - eddig - a Sony erősebb.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#5) XuChi


XuChi
addikt

"Nálunk már ott lesz a Skype és a Kinect is" és kit érdekel???? Kukába velük.

(#6) Hakuhun


Hakuhun
tag

Az a baj, hogy az ilyen "elmaradott" régiókban, mint a miénk az MS előnyei hátasállat hímivarszervnyit sem érnek. :D

(#7) #85552128


#85552128
törölt tag

"Ez azért szükséges, hogy ellenőrizzük, hogy ki használja a konzolt és, hogy mi van épp az accounton. Nem szükséges gyors internetkapcsolat. Használhatunk akár egy mobil eszközt is."

Magyarul másolásvédelem és használt játékok kiszűrése miatt kell, mert a usereknek ebből semmilyen haszon nem származik.
Ettől még az online pass rendszer is jobb volt szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#8) kispecek


kispecek
aktív tag

"Ez azért szükséges, hogy ellenőrizzük, hogy ki használja a konzolt és, hogy mi van épp az accounton."
Megvettem a gépet, megvettem a játékot, fizetek a Live-ért.Kérdem Én, mi közötök hozzá :F

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#9) BiP


BiP
nagyúr

Mi mást mondjon?!
Valóban vannak jó szolgáltatásai az MS-nek, Xbox One-nak, viszont a PS mint játékkonzol akkor is szimpatikusabb a népnek.

Ezt a netes dolgot meg bár ne mondta volna.
Azt sejtettük, hogy elég lesz valami egyszerű ad-hoc netkapcsolat is, viszont
"Ez azért szükséges, hogy ellenőrizzük, hogy ki használja a konzolt és, hogy mi van épp az accounton."
Mondta volna, hogy a warez ellen kell vagy akármi, de ez, hogy figyelgetni akarják, mit csinálok, nem túl szimpatikus.

(#10) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hiszek neki, hogy hosszútávon igaza lehet. De rövidtávon akkorát buknak majd mint a franc! (autósportos hasonlattal élve, körhátránnyal kezdik a versenyt)
Egész pontosan akkorát, hogy újra át fogják gondolni ezt az egészet. Csak kicsit későn. Ez a bukta már most látható, de ők nem nagyon veszik észre úgy látszik. A Sony-ban meg nincs semmi féle puskapor. Az ennyi, ennyit tud. Biztosra mentek. Megcsináltak, megadtak mindent amivel meg lehet nyerni a felhasználókat, van mézesmadzag, gumicukor, minden. Ezzel nyernek is, csak nem fejlődnek innen majd sehova. És ezen a ponton lesz jobb az Xbox. Csak addigra a hátrány már fájóan nagy lesz..

Így látom én, ezt a helyzetet most.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11) Angel1981


Angel1981
veterán

"A Microsoft szerint az Xbox ONE jobb lesz majd mint a PlayStation 4."

:D :P

(#12) Echo_


Echo_
csendes tag

Megvannak kergülve ezzel a skype dologgal, mintha az évezred legnagyobb találmánya lenne. A smart tv-k már régen bírnak ezzel a képességgel is. És persze olyan funkciót hoz fel pozitívumként, ami egy játékkonzolnál sokadrangú kérdés. A Sony-nak is lesz rá lehetősége később belerakni ezt a funkciót, de szerintem ők még mindig azt gondolják, hogy a konzol játékra van elsődlegesen.

[ Szerkesztve ]

(#13) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Engem azzal tudna megnyerni magának az MS, ha az új XBOX-ot valamilyen duálbootos módban lehetne használni teljesértékű PC-ként is. Technikai akadálya nincs, viszont eddig semmi ilyesmiről nem esett szó - sajnos.

(#14) gianni85 válasza ASTON117 (#2) üzenetére


gianni85
veterán

Forza 5, Quantum Break, Ryse, Killer Instinct, Dead Rising 3, aztán sok tényleg van PC-n is, tehát max konzolon exkluzív. Biztos jön még Halo, Crackdown és Gears is. Én csak a Forza 5öt és a Dead Rising 3-at sajnálom jövendőbeli PS4 tulajként.
Hírhez: nyilván mi mást mondana a saját cége termékére, hogy a konkurencia jobb, de mi mindent megteszünk?

(#15) #85552128 válasza GhanBuri Ghan (#13) üzenetére


#85552128
törölt tag

Valami custom windows is lesz rajta az alkalmazásokhoz, amúgy tényleg nem lenne rossz.

Bár majd ha feltörik lehet teljes értékű win is tehető rá.

[ Szerkesztve ]

(#16) Echo_


Echo_
csendes tag

Amúgy megkockáztatom, hogy ha az MS nem vette volna meg a skype-ot, akkor lehet, hogy most hülyének is nézné azt, aki ilyen ötlettel áll elő.

(#17) Torry


Torry
addikt

Itt egyébként mindenki piacelemző?
Mi alapján irkáltok ilyeneket, hogy tuti bukás, f*s-sz*r stb?
Ennyire ismeritek a fogyasztókat a világ minden pontján?

Skype is nyilván bukó...:
(S)"As of 5 March 2012, it has broken to 36 million simultaneous online users [57] and less than a year later, on 21 January 2013, Skype had more than 50 million concurrent users online.[58] In June 2012, Skype had surpassed 70 million downloads on an Android Device.[59]"(/S)

2011ben amikor megvette, 27 millió felhasználó volt, most 70.

[ Szerkesztve ]

(#18) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

szerintem hosszú távon az a céljuk hogy minden eszközt beleértve a pc-t kiváltsanak boxal. így lehet előnyük. de szerintem ehhez kevés a skype integrálás meg az ilyen olyan szolgáltatások.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) mephi666 válasza BiP (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

izé... szerintem teljesen automatikus "közvéleménykutatás" a cél ezzel... gondolom az eula is tele lesz ezzel, hogy "a vásárló beleegyezik, hogy a m$ az x1 használata közben információkat gyűjthet a gép használatát illetően a szokásokról, blabla"

...lényegében egy all in ONE szórakoztatóközpontot akarnak csinálni a boxból, ami annyi funkcióval bír, hogy 1 tucat bemutató alatt se lehetne kivesézni igazán... csak egy része lesz a játékkonzol szerep... én úgy látom, hogy hc-konzolként a ps4 fog nyerni észak-amerikán kívül nagyjából mindenhol, ott viszont magasan veri a ps-t és közel nem lesz bukta a dolog :K átlag amcsi csak hazamegy, leül egy pizzával a kanapéra: "xbox on!", skype-ol egyet ismerősökkel, megnézi a kedvenc műsorát, közben bejelentkezik 2 haver, játszik egyet velük, stb... a legelső bemutatóból én arra következtettem, hogy a játékkonzol-szerep háttérbe szorul és a "szórakoztatóközpont" érvényesül: egy hülyebiztos konzolt kap a nép, amiért oda meg vissza lesznek ott, ahol rendesen van hozzá szolgáltatás is (elsősorban észak-amerika...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Akos96


Akos96
senior tag

"a fogyasztó dönti majd el, hogy ki a jobb. Hosszú távon a mi konzolunk lesz a nyerő."

Ön szerint melyik a jobb konzol. és miért pont az Xbox?

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#21) GhanBuri Ghan válasza #85552128 (#15) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

A tört winhez szerintem nem lesz teljesértékű video driver, anélkül meg nem sokat ér.

(#22) Torry válasza Torry (#17) üzenetére


Torry
addikt

55 milla, elnézést.

(#23) Gergosz2 válasza Plazmacucci (#18) üzenetére


Gergosz2
veterán

engem is érdekelne az új box, főleg az exklúzív címek illetve a kinect miatt, de sznite biztos hogy első körben PS4-et fogom válsztani.

Amúgy ez a hosszú távú győzelemben ne legyen olyan biztos az M$ , elvégre az előző generáción is (igaz évek múltán) de több ps3 ment el ment xbox 360.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#24) Physicist03


Physicist03
senior tag

Az furcsa, hogy E3 előtt még arról beszéltek, hogy ott ők majd meg fogják "semmisíteni" a Sony-t, ez épp fordítva történt, így most már nem is számított nekik, hogy ki volt a jobb az E3-on. :U

(#22) Torry: Épp ez a lényeg, hogy már szinte mindenen elérhető, így egy konzolvásárlót épp ez a legutolsó dolog ami érdekli.

(#25) Jakesz


Jakesz
őstag

Csak szeretnétek, hogy jobb legyen. A játékosok már most rendesen kimutatták, hogy melyik konzolra lesz igény.

(#26) BiP válasza mephi666 (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Jó, végülis igaz. A steam-hez is be kell lépni online, meg az is szépen begyűjt mindent, mivel mikor játszunk, meddig jutottunk benne, milyen hardveren, stb. Ott mégsem panaszkodik senki.

[ Szerkesztve ]

(#27) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

A Microsftot szerintem nagyon nem érdekli, hogy hányan fognak játszani kezdetben a One-nal. A lényeg, hogy a sok amerikai droid megvegye, és ezen nézze a tévét. Lehet, hogy a HC gamerek, nem ezen fognak pörögni az elején, de ha egyszer apuci megvette, akkor a gyerek is erre fogja megkapni a call of duty 20-ik részét.
szvsz

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#28) Torry válasza Jakesz (#25) üzenetére


Torry
addikt

Itt pedig az a kérdés, hogy az összes vásárlóból hány százalék a hc gamer és könnyen fordulhat a kocka.

Ez is megint olyan kijelentés, ami a semmiből jön.

[ Szerkesztve ]

(#29) Xaels válasza Torry (#22) üzenetére


Xaels
félisten

Azt elfelejted, hogy közben az MSN-t kikukázta az MS és gyakorlatilag átkényszerítette a felhasználók nagy részét.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#30) Chapel válasza BiP (#26) üzenetére


Chapel
addikt

Érdekes ami mondasz, mert engem sem zavar, hogy jegyzi a dolgokat, sőt igazából jó is hogy naprakész a dolog. :)
...és rémlik hogy van jó pár olyan game ami nem fut steam offline. Talán Max Payne 3? Hűű de az lehet hogy nem steam hanem a live miatt? Na mindegy, azt tudom, hogy volt 2-3 olyan játékom ami nem ment net nélkül onnan. :(

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#31) Def26 válasza Torry (#17) üzenetére


Def26
félisten

Persze, hirtelen minden xbox live felhasználó skype felhasználó is lett egyben. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#32) Воланд válasza Xaels (#29) üzenetére


Воланд
titán

aprilis 8-an kezdodott az atallas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33) Def26


Def26
félisten

Amazon szavazás.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#34) Torry válasza Def26 (#31) üzenetére


Torry
addikt

Ezt valóban nem tudtam, így azért más a helyzet. #36 - woland_y2k
Ettől függetlenül a Skype sok platformon elérhető és alapvetően jó cucc szerintem.

Mindegy a lényeg, hogy a legtöbben itt indulatból írnak, egy nézőpont szerint (legtöbbször saját), a piac meg nagyon nem így működik.
Egyébként meg ez a nem mindegy:
The Xbox 360 has sold more games than the PS3. A lot more. The figures stand as follows:

Xbox 360 with 732M
PS3 with 635M

És ugye boxon jóval nagyobb volt a warez is.

[ Szerkesztve ]

(#35) mephi666 válasza BiP (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja és szerintem kényelmesebb... az eredmény pedig reálisabb :K én speciel rühellem az x-elgetős kérdőíveket, az pedig nem zavarna, ha "látnák" a fejlesztők, hogy az "üsdabolondotbunkóval3"-mal (ami mondjuk 6éves játék) játszok napi 6 órákat többszázezer játékossal egyetemben és ez késztetné őket arra, hogy folytatást csináljanak... (van egy eladási adatuk, de onnantól nehéz már ezt követni, hogy egy single játékkal mennyit játszanak az emberek) ...ha jól csinálják, akkor ez a játékos és a fejlesztők érdekeit is szolgáltatja, mert folyamatos információt szolgáltat a szokásokról

arról nem is beszélve, hogy a "folyamatos online lét" előnye az is, hogy a frissítéseket azonnal/automatikusan telepíti minden játékhoz... ez is a felhasználói élményt növeli

#33: és az ilyen szavazás végeredménye garantálja is, hogy a ps4 jobb lesz? :DDD szerintem inkább csak azt eredményezheti, hogy magában mindenki leírja a boxot és csak kellemes csalódást tud okozni innen (ps4 meg fordítva: ott hozni KELL az elvárásokat, nincs mese)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36) Воланд válasza Torry (#34) üzenetére


Воланд
titán

nem mas, az altalad bemasolt adatok korabbiak. marciusban jelentettek be, hogy megszunik a wlm es aprilisban kezdodott az atallas.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37) Def26 válasza Torry (#34) üzenetére


Def26
félisten

Ja, sztem is jó a skype. :K Én már nem vitázok xbox vs. ps témában. Mindkét gépet megveszem, ez már 100%. Pár hónapra rá eldől melyiket tartom meg. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#38) Gergosz2 válasza Torry (#34) üzenetére


Gergosz2
veterán

eben az XBLA címek is benne vannak? :F

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#39) Torry válasza Gergosz2 (#38) üzenetére


Torry
addikt

Jó kérdés, nem találok összesített adatokat sajnos, ahonnan azok az eredmények vannak pedig nem említi, hogy benne vannak-e xbla-s eladások.

cskamacska:
Felforgatni nem fogja, de mindenképpen +szolgáltatás. A lényeg, hogy rengetegen használják és pl ismerősökkel akarok egy gyorsat beszélni, fel sem merül, hogy skype-n kívül mást használjanak, szimplán szerintem azért, mert nem ismer mást. Hatalmas előny, nem véletlenül kellett az Ms-nek iszonyat mennyiségű pénzt perkálnia érte.

[ Szerkesztve ]

(#40) cskamacska válasza Torry (#17) üzenetére


cskamacska
addikt

Skype számok pedig onnan jönnek, hogy majd minden okostelefon, és okosTV is rendelkezik Skype funkcionalitással, PC-ről nem is beszélve. De akkor mitől olyan rendkívül fontos a box változat és miért forgatná fel a világot, ha már az a TV is rendelkezik vele, amire a boxot kötöd? :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#41) Def26 válasza Gergosz2 (#38) üzenetére


Def26
félisten

Itt a friss lista. Ebben minden benne van. [link]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#42) Azaron


Azaron
csendes tag

Én abszolút pc párti vagyok, de szeretek up to date lenni a konzolos témákban, mivel engem is csábít egy ilyen kütyü beszerzése. Sokat és sok helyről olvastam eddig a témával kapcsolatban és ami számomra meglepő, az a hisztizés a net miatt. Viccesnek találom, hogy mindenki köpködi az xboxot a 24óránkénti net kapcsolat miatt... komolyan, ha ezeknek az embereknek arra van lehetőségük, hogy minden hír alatt köpködjenek akkor valószínűleg arra is lenne lehetőség, hogy napi egyszer bejelentkezzenek... abszolút nem ennek kellene mérvadónak lenni, hanem, hogy melyik gamekkel fog menni az ember. Szerintem ez a kérdés igen igen túl van reagálva...

Victoria Concordia Crescit

(#43) Воланд válasza cskamacska (#40) üzenetére


Воланд
titán

"Skype számok pedig onnan jönnek, hogy majd minden okostelefon, és okosTV is rendelkezik Skype funkcionalitással, PC-ről nem is beszélve"

nem onnan jonnek, akkor tobb lenne. a hasznalt fiokokat jelzik a szamok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44) gbors


gbors
nagyúr

az ilyen nagyszabású update-eknél mindig elkövetődik az a hiba, hogy sokan azt hiszik, hogy az új termék célközönsége automatikusan ugyanaz, mint a régié. a Sony nagyjából ebbe az irányba is megy, viszont az MS teljesen másfelé. én biztos vagyok benne, hogy a TV One Xbox One az USA-ban sikeres lesz, és ebből a szemszögből nézve van is némi igazság a cikkben idézett okostojás mondásaiban - leginkább azért, mert az a közönség, akit az MS ezzel a konzollal megcéloz, azt sem tudja, hogy mi az az E3 :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#45) Gergosz2 válasza Def26 (#41) üzenetére


Gergosz2
veterán

igen , vgchartz-t én is szoktam nézegetni.

Szerintem csak az XBLA-os címek miatt több szoftvereladás xboxon, bár ez kétségtelenül, tübb pénzt is jelent az M$ számára.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#46) .LnB válasza Torry (#17) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem kell ahoz piacaelemzőnek lenni, hogy az ember a látottak és hallottak alapján kijelentse, hogy a Microsoft valamit nagyon elrontott. Normál paraszti ésszel be lehet látni, hogy a sok korlátozás, az ár, és az hogy nem jelenik meg csak 21órszágban, ez mind a PS4 malmára hajtja a vizet. Rövid távon ebből bukás lesz, a Playstation-höz hasonlítva.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#47) Torry válasza .LnB (#46) üzenetére


Torry
addikt

Rövid távon elképzelhető, de ugye egy konzol esetében pont nem beszélhetünk rövid távról.
Ami szerintem a legnagyobb bukó a használtpiachoz való hozzáállás, usa-ban is népszerű a kölcsönzés, de ugye ez is változhat.
Majd az idő eldönti.

(#48) konikan


konikan
aktív tag

"A Microsoft szerint az Xbox ONE jobb lesz majd mint a PlayStation"
Ki gondolta volna, hogy erre a következtetésre jutnak :DDD Minden egyes lépéssel csak maguk alatt vágják a fát. Most már tényleg kíváncsian várom a konzolok megjelenését.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#49) khron78


khron78
őstag

Net kell hozzá és kész. Kit érdekel, a szélessáv?
kinect egy f.s
Nagy hype, nekem biztos nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#50) .LnB válasza konikan (#48) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem saját magát ámítja aki azt állítja, hogy a PS4 jobb. Ha a két konzolt teljes egészében, optimális müködés közben vesszük szemügyre, akkor nem kétséges, hogy az Xbox a jobb. Többet nyújt, és nem csak egy konzol.
Még egyszer hangsúlyozom, hogy optimális körülmények között! Ahol minden funkció működik!
Aztán lehet azzal jönni, hogy nekem nem kell a Kinect, meg az online check, meg a használt játékok... Persze jogos, csak így nem lehet érvelni, hogy melyik konzol a jobb. Ez csak abban a témában számottevő, hogy ki melyiket veszi, mert itt az egyéni elvárások és igények a döntőek.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.