Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az igazság odaát van, odaát Redmondban. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Kérdés a kérdőíven: sorolja fel, hány kockafórumon tud hallelujázó írást közzétenni a konferenciáról... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Hmm, egy ilyen előadás engem is érdekelne. Regeltem is, remélem lesz szabadidőm, hogy elmenjek egyre.

(#4) mrgabriel


mrgabriel
csendes tag

Én is ott voltam ezen az előadáson.

Néhány pozitívum:
- Fóti Marcell és Gál Tamás előadó is nagyon jó stílusban tartották meg az előadásukat (szakmai szint egyértelmű, lévén a sok mz/x képesítésük miatt)
- Ingyen alma (apple from microsoft :) )
- Ingyen szatyor, mappa, toll, jegyzetfüzet (reklámtermékek, hurrá)
- Oklevél, h résztvettél

És most jöjjön a negatívum:
- aki tényleg rendszergazda és/vagy rendelkezik valamilyen MCP-vel (neadj isten 70-290-el), annak dögunalom volt és csak kb +5% tudást adtak
- az előadás első fele Vista reklám volt
- utána vegyesen Server 2003 R2 és SBS reklám

Elég sokan voltunk, ebből több mint a fele középiskolás vagy egyetemista. Nagyon kevés szaki vagy hozzáértő volt. Lehet, h ők már tudták, h nem érdemes ilyesmin résztvenni.
Persze mikor megkrédezték, h pl hányan konfigoltak már pl DHCP-t, akkor a jelenlévők fele feltette a kezét. (volt néhány extrémebb kérdés is, ahol meglepődtem, h mennyien "lódítanak") (pl kizártnak tartom, h egy pupertás korának végét járó srác több mint 200 gépes rendszert felügyelne)

Volt néhány poén is, több-kevesebb sikerrel. Bár a mögöttem ülő langaléta 50-es éveit taposó úr -aki folyamat rúgdosta a székemet-, még azon is jókat röhögött, mikor GT arról mesélt, h winxp-ről vistára történő upgrade esetén a Vista jelzi, h "nono, van ennél újabb verzió, te ide nem kellesz".

Azonban a "tanfolyam" ("képzés") köntösébe öltöztetett indirekt reklámshow indítványozása mindenképpen dícsérendő, sok érdeklődő betekintést kaphatott az adminok feladataiba és a "csodálatos" Vista képességeibe.

ps: legnagyobb "poén" az volt, mikor Fóti Marcell arra lett figyelmes, h a hangosító kollégája a sarokban horkolva szundít (később is bealudt a fickó, de már nem horkolt)

[ Szerkesztve ]

nan desu ka

(#5) Móci


Móci
addikt

Én is voltam ezen a rendezvényen, s nem volt rossz. Ismerős mindjárt kapott egy cd-t, na meg egy sálat, amikor kérdezett valamit. lol.
Valóban marketinges lett eléggé az anyag, de pl. Vistánál is volt egy-két érdekes infó, s a szerver része is kellett.
Mint kezdő rendszergazda nekem jól jött a plussz tudás, de egy kicsit lehettek volna gyakorlatiasabbak. Nálunk is max 10 gépes rendszer van, nem egy nagyvállalatnál nyomom a melót, kicsit a kisebbekre is kellett volna gondolni.
Az elaludt hangosítós srácon nagyot röhögtem, pont ott ültem az első sor közepén, lehett jól hallani a horkolást.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Én is elmegyek legközelebb! Hátha hozzámvágnak egy linuxot :D

(#7) Móci válasza DJ.Gróf (#6) üzenetére


Móci
addikt

Vagy egy széket. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Most nem azért, de ha ezek olyan előadások mint amiket a Pollackon nézetnek az emberrel óratartás címén, akkor jó hogy nem voltam ott :-D :-D :-D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Treya válasza hcl (#8) üzenetére


Treya
csendes tag

én is ott voltam...

nem tudom mitől reklám az, ha elmondják a Vista új funkcióit? Nekem igen is hasznos volt! Attól, hogy csinos felületen mutatták be, attól még nem reklám.

Itt legalább segítenek, ha linux témában kell kutakodnom, akkor legalább 15 weboldalt kell átbogarásznom, ahol 5 különböző megoldást mondanak egy problémára angolul... hát döntse el az ember, hogy melyik a legjobb :F

Aki kezdő/középhaladó rendszergazda, az mindenképpen menjen el egy ilyen képzésre, mert csak tanulhat belőle. Az előadók igazi profik!

Treya

(#10) thaler2 válasza Treya (#9) üzenetére


thaler2
senior tag

[OFF]Itt legalább segítenek, ha linux témában kell kutakodnom, akkor legalább 15 weboldalt kell átbogarásznom, ahol 5 különböző megoldást mondanak egy problémára angolul... hát döntse el az ember, hogy melyik a legjobb :F

Ha csöndben maradtál volna, bölcs maradtál volna... :O Ráadásul angolul... Had ne kelljen sorolnom hány linuxos fórum van magyar nyelven, ahol szinte azonnal magyarul megkapod a segítséget. Pl itt ph!-n is van min. 50 linuxos topik, és garantálom hogy lesz aki tud segíteni (akár még én is).[/OFF]

Győrben novemberben lesz egy ilyen előadás, Jómagam is megfogom hallgatni.

üdv: thaler2.

[ Szerkesztve ]

(#11) Rover623


Rover623
félisten

Kedves Sir Riccio!

Ha már ennyit publikálsz a logout-on: egy kis értelmező kéziszótárat javaslok beszerezni...;)

A szarszag lehet átható, egy bemutató max. átfogó...

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.