Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Nekem is ilyen van. Jó egér és olyanoknak is ajánlom egy alátámasztással, akiknek gyengébb csukló problémájuk van.

(#2) xmaas


xmaas
őstag

Jo egerek ezek egyetlen problemajuk hogy elegge hangosak katintaskor, mondjuk ez nem mindenkinek zavaro de amikor peldaul nekialna az ember jatszani es elkezdi nyomni rendesen hat akkor elegge idegesito tud lenni ha van meg valaki szobaba aki pihenni akarna :)

(#3) .LnB válasza xmaas (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen elég hangos, főleg Dota2-vel ha játszok. Ott ugye folyamatosan kattintgat az ember. Egy mechanikus billentyűzet talán elnyomja a hangját :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) NandoXXL válasza xmaas (#2) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Tudsz valami halkat?

Régen volt Microsoft egerem, de nem volt tartós, Logitech-ek nyomába se ért. Ezeket a hangos egereket meg elfelejthetnék végre, mert melóban is idegesítők. Ha már comfort legyen néma.

(#5) .LnB válasza NandoXXL (#4) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ennél halkabb nincs :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) Lars


Lars
őstag

Nekem is ilyen egerem van, a közvetlen elődje egy logitech m705-ös, ami egy kis méretű egér, nem támasztotta megfelelően a kezemet. A Logitech előtt pedig egy Microsoft intellimouse-om volt mintegy 8 éven keresztül úgy, hogy jó sok multi játékkal próbáltam koptatni. Mai napig működik, az egyetlen gondja, hogy a bal egérgomb néha két kattintást érzékel már.
Ezzel is játszok, bár messze nem annyit mint a régivel. Szerintem jó kis egér. Ha játszik az ember, úgyis a fején a füles, nem hall semmit. ( Mindettől függetlenül kétségtelen hogy hangos ) Pontosnak pontos, koca játékra alkalmas, és nem fáj tőle a csuklóm ....

(#7) .LnB válasza Lars (#6) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt a dupla kattintást szomorúan hallom, mint leírtam pont ezért cseréltem le az előző (két) egeremet.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Szívesen kipróbálnám. Jelenleg egy Basic Optical Mouse 2.0-val játszok, de nem igazán szeretem, kicsit, könnyű és hangos. Ezt leszámítva Battlefield 3-mal gond nélkül tudok vele játszani. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9) szben05 válasza Lars (#6) üzenetére


szben05
tag

Én most is intellimouse-t használok ,sajnos már nekem is kettőt érzékel néha.

(#10) nyunyu


nyunyu
félisten

Kijelenthetjük, hogy nem ez az „új 3.0”...

Sajnos annak szantak, Comfort szeria valtotta le vegleg a WMO1.1A/IMO1.1A/IME3.0A egereket.

A legnagyobb problema az aktualis MS egerekkel, hogy mindegyikbe Panasonic EVQP0 nyomogombot raknak a mas egerekben szokasos mikrokapcsolok helyett, viszont ilyen meretu gombot nem nagyon lehet kapni, nincs mire cserelni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) .LnB válasza nyunyu (#10) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt nem tudtam. De például én a Deathaddereket se azért vettem meg 18ezerért, hogy majd kicseréljem bennük a mikrokapcsolókat. Egy 6000ft-os egérek még elnézem, de ez Razernek....

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) ronson


ronson
őstag

Ennek van vezeték nélküli változata?

(#13) mikka07


mikka07
tag

Nekem ennek a lézeres wireles változata van (microsoft laser mouse wireles 6000 v.1) vagy 7éve megvan egyáltalán nem hangos kattintásnál, jétékra megfelel(persze vannak jobbak de azok 2-3 szor drágábbak) nekem bevált.

(#14) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Én is sokáig ilyen egeret használtam, teljesen jó. Először tényleg furcsa volt, hogy hangos a kattintása. Csak a változatosság miatt váltottam most Trust GXT 31-re.

[ Szerkesztve ]

(#15) nyunyu válasza mikka07 (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

WLM6000/7000 az kb. ket egeroltovel a Comfort elott volt.
Koztuk volt a mar bluetrackes Explorer Mouse, amit probaltam 3 honapig hasznalni, de ki nem allhattam a bazari karacsonyfa vilagitasat, meg elegem lett a nehezen megnyomhato, hangos gombjaibol.
Ja, ennyi ido alatt elkezdett atomjaira hullani, elso leejtesig birta a gyari fenyezese, stb.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) Drughi


Drughi
addikt

MS Intellimose 1.1A
Csak és nem más.

Mikor szintén Cs-ztem, több tízezrekért vettem egereket, de meg sem közelítik az 1.1A-t.
Nem mai technológia, de még mindig a legjobb.

Nemrégiben rendeltem is e-bayről 2db-ot, hogy megőrizzem az utókornak is.

(#17) Lars válasza .LnB (#7) üzenetére


Lars
őstag

A dupla kattintást az intellimouse csinálja, de jó öreg szegény, és tényleg sokat multiztam vele. Ennek más a kapcsolója ( Talán ezért kattogósabb )
Ilyen volt az ami mostanság duplán kattan :

[ Szerkesztve ]

(#18) Lars válasza Drughi (#16) üzenetére


Lars
őstag

Most nézem, hogy nem is drága. Lehet, hogy én is berendelek egyet.

(#19) cellpeti


cellpeti
veterán

MS IME 3.0 utódjának szánták, de ahogy olvasom nem jött össze :( :(

MS IMO és WMO 1.1a egereknek nem lesz párjuk mostanában MSéknél

(amúgy van eladó ilyen egérkém(MS IMO és WMO))

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20) nyunyu válasza Lars (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebben meg japan Omron mikrokapcsolo van, nem a Logitech altal hasznalt olcsobb kinai. (amire a Razernek mar nem telik :DDD )

Eger topik know-howjanak legaljan ott a pesti beszerezhetosege, ~300 pezo darabja, kell belole 4 az IMO-ba.

MS Intellimose 1.1A

IM1.1A <> IMO1.1A

<> operator helyett mas nyelveken != vagy -ne is elofordul, ha ugy jobban ertheto.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) .LnB válasza Drughi (#16) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

E-bayen a hong-kong-ból származó 3.0-ról van valakinek valamilyen tapasztalata? 5ezer körül látom, de azok mennyire megbízható eladók. És milyen 3.0-k? Utángyártott?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#22) Balrog


Balrog
tag

Ezt a dupla kattintásos dolgot haver Razer Naga-ja is elkezdte kb féléve. Youtube-on láttunk egy videót hogy kontakt sprayjel orvosolható a dolog. 1 fültisztító pálcikával és 1 csepp WD40-el mi is próbát tettünk és csodák csodájára bejött a dolog. Azóta sem dupla kattol az egér. Persze lehet előjön majd megint de van itthon egy flakon WD40 és fültisztító is akad. :D

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#23) .LnB válasza Balrog (#22) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem az volt a bajom, hogy elsőre nem tudtam, hogy orvosolható mert nem olvastam utána. Másodjára meg úgy gondoltam, hogy rohadjon meg a Razer ha ezt nem volt képes kijavítani, és volt pofájuk V2 néven eladni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24) seaofcalm


seaofcalm
csendes tag

"Kipróbáltam, hogy viselkedik extrém rántásnál, ami jelen esetben azt jelentette, hogy a 43 cm-es egérpadom egyik végéből rántottam meg az egeret olyan gyorsan, amennyire csak tudtam, akkor az egér rosszul vizsgázott, mert megakadt. Többszöri próbálkozásra is ez volt az eredmény, bizony itt jön ki a különbség a profibb, drágább egerekhez képest."

Ugyanez volt a bajom a Razer Habu-val, Goliathuson teszteltem én is. Úgy tűnik nem sikerült jobb optikát ehhez az egérhez se kifejleszteni azóta, pedig a formavilága ennek is DA-ra hajaz (és ugyan már nem kapható a Habu, de árában jóval felette van, illetve volt ennek a mostani Comfort Mouse-nak..).

Köszi a leírást, számomra bebizonyult ebből is hogy a komoly fps-ekhez bizony kell a csúcs optika.

•ß3n6

(#25) AceTom válasza .LnB (#23) üzenetére


AceTom
aktív tag

Pedig szerintem megéri kipróbálni, én az eredeti DeathAdderrel jártam így, és szintén ez a WD40-es csoda módszer segített, azóta is teljesen jól működik. :) Kicsit puhább és halkabb lett a bal katt.

Nekem amúgy más bajom van vele, össze-vissza recseg, mert az alsó részt nem lehet elég jól rögzíteni valamiért, mondjuk nem próbáltam azóta újra szétszedni, hogy esetleg jobban rögzítsem, mert a talpakat nehéz úgy levenni, hogy utána is használható maradjon, ezért lett rárakva HyperGlide.

(#26) .LnB válasza AceTom (#25) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sajna már egyik egér sincs meg. Viszont nem is baj, mert elég felháborítónak tartom hogy a 2 DA-m is meghibásodott. Volt kb. 5 vagy 6 Razer egerem. Tudod azért nem ezt vártam attól a cégtől.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#28) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Én a notimhoz vennék ilyen egeret, nekem csak a minőség és a két oldalsó gomb miatt kellene, de a görgője is fontos. A mostani fapados Logitech-em görgője elég kemény és hangos, azt kérdezném ennek az egérnek milyen ebből a szempontból?! Nem akarok túl sima görgőt sem, mert szeretem érezni a fokozatokat.

A válaszokat köszi!

(#29) .LnB válasza SunMount3r (#28) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem a görgője tetszene, se nem hangos, se nem túl erős, de érezni rendesen a "bordázatát" netezéshez tökéletes.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.