Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Jó lett a cikk! :C

[ Szerkesztve ]

PS4

(#2) Franklin


Franklin
addikt

Első oldalon a táblázatban Athlon X4 szerepel X2 helyett...

(#4) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem rossz cikk.

Én igazából két dolgot hiányoltam kicsit (igaz, ebből az egyik nem annyira "hétköznapi" dolog.

1. 1080p-s HD-filmek tesztje. Nyilván HD 4850-nel nem sok értelme lenne (sem az alaplapi 8300-as GeForce-szal), mert úgyis viszi. Hanem mondjuk kölcsönkértem volna egy pl. Matrox P690-et, v. Quadro NVS-t (vagy igazából bármilyen olyan VGA-t, amiben NINCS HD-gyorsítás), hogy lássam HD alatt a CPU nyers erejét.

2. Photoshop-teszt.

Valójában ennyi. :)
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem is x2 240-em van, jelenleg 3640-en megy alapfesz mellett. Valahol így is érezni már, hogy cpu limit van, de szerintem jó kis proci ez ennyi pénzért :) Egy darabig el is leszek még vele.

A cikk jó lett, gratula :R

Everybody lies.

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

jó cikk lett nagyon :K pár hete ruháztam be +2giga ramba és a win7 szépen megemberelte magát... szerintem átlag körülmények között 4giga ram tökéletesen elég win7 alá... szimplán 2gigával azért érezhető volt, hogy nagyon el tud fogyni... főleg, hogy a firefox képes bezabálni fél gigát úgy, hogy 90%-ban szöveget tartalmazó ablakok vannak megnyitva... (számomra ez enyhén érhetetlen, hogy egy pártíz megabyte méretű böngésző hogy képes erre? :F ) újabb játékoknál is érződik nagyon, hogy ez már kellett nekik...

ui: komolyabb játékokban szerintem még jobban kijött volna 2/4giga ram között a különbség :K (főleg, ha lusták vagyunk kikapcsolni a firefox-ot és itt már ugrik 400-500mega)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Barthezz2 válasza mephi666 (#6) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem 3 Giga van x64 win7-nek, de elégnek érzem ezt is. Nálam is zabál az opera annyi ramot, igaz nyitva van vagy 60 ablak állandóan, és sosem zárom be, ha megy a gép :D

Everybody lies.

(#8) sasa134


sasa134
addikt

jó cikk, grat!

2 mag + 4 giga Ram elég mindenre, ha okosan van összerakva :R

Avanti Roma

(#9) Tomate


Tomate
veterán

Minél több annál jobb ;) Amúgy jó cikk. :R

[ Szerkesztve ]

(#10) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

"Régóta használom a gyors és egyszerű Infranviewt"

Lehet, hogy akkor ideje lenne megtanulnod, hogy IrfanView-nak hívják. :D

Amúgy a teszt jó, respect.

Sent from my keyBoard

(#11) thearc válasza mephi666 (#6) üzenetére


thearc
csendes tag

Pl. memóriában tartja a képeket, persze nem tömörített formában, hanem raw bitmapként.

+36304733356

(#12) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Jó cikk, hasznos.

hát látszik már, hogy nem bírnak annyi marhaságot belegyűrni egy win/office kombóba, hogy megfogja a középkategóriás gépeket. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Chaser


Chaser
titán

Az első táblázatban x4 240 van írva.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) solfilo


solfilo
veterán

Köszönöm a tesztet! Nagyon hasznos! :R
X3-ban gondolkodtam, ezt most megerősítetted. :))

solfilo

(#15) PCrevRM


PCrevRM
tag

Tetszik! Végre egy valószerű teszt. Csak érdekességként: egyszer olvastam egy tesztet, ahol intel proci magjait egyenként bekapcsolgatva tesztelték, mi mennyit gyorsul. Volt, ahol 3 mag gyorsabb volt 4-nél, mert kevesebben osztoztak a megosztott gyorsítótáron. A memóriavezérlő képességeit nem csak a ram mennyisége, hanem a modulok mennyisége is befolyásolja. Jól sejtem, hogy 8 gigánál 4 db 2gigás modul volt? Nálam egy phenom x4 910 alatt 3 giga (kingston hyperx 800/cl4) van 4 modullal dual-ban (2x1 + 2x512). Havernál windsor magos Athlon64 X2 alatt 2x1 giga (kingmax 752/cl5) everest memória benchmarkban sz.rrá ver. Azért futnak nála 752-n a ramok, mert a 400-al nem osztható órajelű windsoroknak volt egy mem. kezelési gondja...

We are Outcast Consensus 1

(#16) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Nagyon jó írás lett.

(#17) mexicanraven válasza mephi666 (#6) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Olyan furcsa nekem ez, mert átlagos user vagyok, de nekem a 2 giga ff mellett is bőven elég. Figyelem folyamatosan oldalt, hogy miből mennyi fogyik és a ram használata ritkán megy 1 giga fölé normál állapotában! (játékot nem számítva)

Az írás egyébként jó, mert így aki nem ért annyira a dolgokhoz kiveheti azt, hogy a felhasználói stílusához mi illik inkább! :K

when the sun shines, we'll shine together

(#18) Jeanne d'Arc

Jó a cikk, én kb 3 hónapja fejlesztettem a gépet, mit ne mondjak nem volt olcsó mulatság..:(

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#19) Taranti


Taranti
senior tag

Szép cikk lett, gratula.

A memória mennyiségéhez annyit, hogy S775-Intel tesztben (pár éve) kimutatták, a 2*4GB gyorsabb, mint a 4*2GB. Valszeg itt is az lehet, több slot felé kell a vezérlést elosztani... vagyis elméletileg a 2*2GB is gyorsabb lehet, mint a 4*1GB.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#20) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

Nagyon tetszik a cikk, különösen a memória tesztek :) . Meglepett, a 8 Gb teljesítménye.

(#21) Hanok


Hanok
senior tag

Jó kis cikk, köszönjük szépen a belefektetett időt, és pénzt...
Én több mint egy éve váltottam Athlon x4 620 (20k) és 4Gb 1066-os ramra egy am2+os konfigra..Megdöbbentő hogy egy intel konfig töredékéért milyen teljesítménydús konfigot lehet összerakni...hogy idézzem egy kolléga szavait egy idő után a gyorsaság nem fogja tudni helyettesíteni a mennyiséget...De szerintem egy hasonló 4magos konfig mint az enyém elég sokáig nem igényel majd (a VGA-n kívül) frissítést.És nem utolsó szempont hogy viszonylag olcsón összerakható!

(#23) Mazsika


Mazsika
őstag

köszi a cikket, nagyon hasznos volt számomra! :K

Dáccsika

(#24) frescho válasza Franklin (#2) üzenetére


frescho
addikt

Koszonom, mindjart javitom.

Enszuke :Nem ertem a keresed. Lapozo fajl nelkul nem minden indult volna el. A kikapcsolassal hamarabb lehet mem limitbe futni, mert a folosleges dolgokat nem tudja kilapatolni a lemezre.

[oWn]f4te : Nem latom ertelmet, nem hiszem, hogy amikor mar egy IGP is elbir a HD filmmel, akkor akar egy Athlon X2 mellett ne lenne olyan VGA, ami dekodolna. Meg linux alatt is elfut mar az ATI es az Intel is. Photoshopot szandekosan hagytam ki.

N€T0X|N : Jogos a ket pont. :K

PCrevRM 2x2GiB= 4GiB, 4x 2GiB= 8GiB
A 4 modulos (8GiB) azert lassabb, mert a mem vezerlot jobban terheli. Tuningnal hatrany, virtualizacional viszont nagyon jol jon.

All: koszonom

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#25) devast válasza frescho (#24) üzenetére


devast
addikt

Berakhattál volna még egy atom-os gépet is a pakkba, kiváncsi lettem volna, hogy mennyire siralmas eredmények születnek. Különben jó cikk, grat.

(#26) Silentfrog válasza devast (#25) üzenetére


Silentfrog
veterán

Szerintem ezzel is elég időt elmolyolt szegény. :)
Kiváncsi lennék mennyi idő egy ilyen teszt kivitelezése és mennyi gép urainditással jár.

(#27) frescho válasza Silentfrog (#26) üzenetére


frescho
addikt

Elég sok mindent sikerült automatizálni. A grafikonokat jobban utálom.

Az atomra előre válaszoltam: Den eimai Kroisos.

Egy kis kiegészítés két mai játékkal.

https://frescho.hu

(#28) Synthwave válasza frescho (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Oké, csak pl. én 2D-s célhardvert fogok venni olyan lapba, amiben nincs IGP, de filmezni attól még szeretnék, nem akarok arra egy külön gépet.
Ezért mondtam, hogy ha beleraktál volna valami HD-less videokarit (mittudomén, mondjuk PCI-os Radeon 7500-öt vagy valamilyen Matrox-kártyát) láthattuk volna magonként felosztva, mindenféle mennyiségű RAM-okkal párosítva, hogy milyen kakaó kell egy HD-gyorsítás nélküli gépbe az 1080p-hez. (pl. 1 maggal 1 GB RAM-mal diafilm, 2 maggal 1 GB RAM-mal be-beakad, 3 maggal 2 GB RAM-mal tökéletes, etc.)
Hú, ez most lehet, kicsit zavaros volt.:D
:R

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) proci985 válasza Taranti (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

az szerintem eléggé elméleti bizonyítás lehetett.

4 gigás modulok sose terjedtek el (bár a p45 és pár amd támogatta), baromi drágán jó esetebne ddr2-667et tudtak (magas késleltetéssel). 1-2 gyártótól láttam olyan modult.

8 giga ram csak tényleg néha jön jól s775ön (pl virtualizáció esetén), viszont 4g általában már kell, 3g játékok alatt is kifogyhat (4 is, de eléggé kevés játék tud annyit bezabálni).

más: tesztért köszönet, érdekes volt látni az eredményeket.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) frescho válasza Synthwave (#28) üzenetére


frescho
addikt

Nem memoria fuggo. Linux alatti tapasztalatom van. X2 240-el 720p gond nelkul megy, de az 1080p kodolastol fugg. Nagy bitrate, magas minoseg es sok mozgas mellett be-be szaggat, mikozben szinte koppon tekeri a magokat a libavcodec. Van akit nem zavar, de ha vizszintesen svenkel a kamera en eszreveszem. Windows alatt sem lehet gyorsabb.

https://frescho.hu

(#31) G R 3 G


G R 3 G
tag

Valóban érdekes volt látni ezt a tesztet. :)
Örülök, hogy az X3 "nyert", éreztem én, hogy jó döntés volt azt vennem :D

Intellel egyszer csinálhatna valaki ilyet, biztosan sok érdekességre derülne fény... Ha van már akkor tévedek :)

MS Power Platform & CRM Tanácsadás és Fejlesztés: https://kogero.hu

(#32) szki


szki
őstag

A cikk jó lett, gratula :C
Egy SSD-vel lehet jobban kijöttek volna a különbségek, mert a hdd sokat visszafog boot-nál, és lehet videokódolásnál is.

Én most egy Athlon II X2 240-et használok 3360 MHz-re rántva. 2x2 GB DDR3 ram és SSD van a gépben. Nagyon jó kis rendszer. Korábban volt 4 magosított Phenom II procim is, de ritkán tudtam kihasználni, bár kegyetlen gyors volt például Winrarban.
Ebből a tesztből legalább látom, mi a különbség:)

(#34) Mans20


Mans20
addikt

zsindex.hu az aztán remek,Én most elvagyok 2 gb rammal,fut minden rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#35) frescho válasza szki (#32) üzenetére


frescho
addikt

Az SSD a bootnal sokat jelent, de kodolasnal elhanyagolhato. Talan tomoritesnel jelnthetett volna kis plusszt.

https://frescho.hu

(#36) benedekco


benedekco
addikt

Nagy vagy PAPA! :R
Főleg a sokak szerint elbaszott hétvégi Rudi-s cikk miatt is. Szerintem ez is igazolja, hogy nem olyan hulla fontos az a 4 mag.

Jókat írsz!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#37) frescho válasza benedekco (#36) üzenetére


frescho
addikt

Papa? Nem vagyok en oreg!

A ket iras eltero dolgot feszeget:

Ez felhasznaloi progikra volt kihegyezve. Ezekhez, par kiveteltol eltekintve tenyleg jo egy i3, X2, X3.

Rudi pont a kivetelt feszegeti. Video kodolashoz, rendereleshez es jatekokhoz nyers ero kell. Az uj jatekok biza kihasznaljak a kettonel tobb mag adta lehetoseget. Ezt a kiegeszitest olvasd el. A lenyeg a minimum fps. Bizony kell a minimum 3 mag. Szoval a minimum gepbe OK a legkissebb X2, de a kozepsobe mar nem ajanlanek ket magos Phenomot, csak ha fel lehet oldani legalabb az egyik magjat. Hogy szep legyen, a video kartyam kb 5750-5770 kozotti teljesitmenyt tud, ergo a tegnapi kiegeszito meres elegge beletrafalt.

https://frescho.hu

(#38) benedekco válasza frescho (#37) üzenetére


benedekco
addikt

Asszem kezdem kapizsgálni. X3 télleg el kéne a Rudi féle tesztben a csúcskonfighoz.

Papa? Hát nem csak az idős emberekre, hanem a tapasztaltakra is szoktam mondani. Kérlek bocsáss meg érte :) Tiszta jó indulat bújt meg mögötte!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39) Rive


Rive
veterán

Örülök, hogy a min. FPS végre megkapta az őt megillető helyet a tesztekben... Emlékszem, nem is túl rég még mekkora flamewar volt belőle, hogy elég-e a két, csúcsra járatott mag, vagy van haszna a több, esetleg kisebb terhelésen menőnek. (Akkor kezdtek feltűnni a piacon a quadok.) Csomó vérpista bizonygatta, hogy a sz@rrá húzott kétmagosuk mekkora max. FPS-t nyom, quad se többet... :K

Jól kijön a tesztben az egy-két mag közötti különbség is. :R

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#40) frescho válasza Rive (#39) üzenetére


frescho
addikt

Megjobb lenne egy gorbe, de sajna nem vettem fel az aktualis fps-t. Hmmm. este kiprobalom 2-3-4 maggal a BC es SC 2-ot es csinalok beloluk szep grafikont. Valami olyasmit akarok, mint a FC2 benchmark.

https://frescho.hu

(#41) Rive válasza frescho (#40) üzenetére


Rive
veterán

Vedd fel hozzá az egyes magok átlagterhelését is az adott felállásban.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#42) frescho válasza Rive (#41) üzenetére


frescho
addikt

4 maghoz mar megvan, de 2-3-hoz nincs. Nem is rossz otlet. Csak hogy fogom railleszteni az fps-re?

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#43) mcsabee


mcsabee
senior tag

A cikk iszonyat jó, de a felénél besokkaltam a millió adattól, amit leírtál :DD .

Stay a while and listen...

(#44) frescho válasza Rive (#41) üzenetére


frescho
addikt

Bad Company elkeszult, kicsit sűrű lett, holnapra hagyom a Starcraftot. Itt eléred:

[link]

mcsabee: Tudom, hogy sokkal nehezebb az atlagnal, pedig igyekeztem egyszerusiteni. Amit fontosnak gondoltam be akartam rakni, ennyi lett.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#45) ittakary


ittakary
nagyúr

tetszett :)

Pont most született a pH-n egy cikk, hogy elég még egy csúcsgépbe is egy kétmagos CPU, de szerintem ez kamu. Ha vennék gépet 100% hogy négymagosat raknék bele. AMD oldalról méghozzá, az kicsit költséghatékonyabb.

(#47) frescho válasza Enszuke (#46) üzenetére


frescho
addikt

Ezt kifejtened bovebben? Az Athlon X4 arkategoriajaban mit vennel es miert?

https://frescho.hu

(#49) frescho válasza Enszuke (#48) üzenetére


frescho
addikt

konkretumot kerlek, arakkal egyutt. En vegyesen hasznalom mind a kettot es semmi gondom nincs.

A masodik vm-nel azt mondta, hogy nincs eleg memoriam...

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.