Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Akármennyire rossznak tartják az új Snapdragonokat, nekem nem hiányzik még egy béna kísérleti Exynos. Change my mind.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) negeev


negeev
csendes újonc

Jól ráérzett az Apple, hogy nem kell megszakadni az A15-tel.

(#3) #16820480 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig valami kellene, mert így az lesz idén is, hogy az összes flagship szar a Snapdragon miatt.

(#4) kalimist


kalimist
aktív tag

Kizártnak tartom, hogy az SD 8 Gen 1 párhuzamoson készüljön Samsung 4LPE és TSMC 5nm node-okon. Ebben az esetben a két eltérő gyártástechnológián készült SoC között 35-40% különbség lenne csak az energiahatékonyságban.

A Samsung pedig továbbra is szenved de már évek óta. Menekül tőlük már mindenki mert nem elég, hogy gyászos a kihozatal mellé még a node is nagyon gyenge teljesítményű a TSMC-hez hasonlítva.
Szép táblázatok minden évben vannak, hogy miként fogják megelőzni a TSMC-t (mint az Intel-nél) de évről-évre messzebb kerülnek, ahogy az Intel is.

[ Szerkesztve ]

(#5) Kasya válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

(#6) negeev válasza kalimist (#4) üzenetére


negeev
csendes újonc

Azért kicsit túlzás, hogy menekül tőlük mindenki:
[link]

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Kár. Idén ez lett volna az izgi. Amúgy a desktop Snapdragonnak semmi értelme sincs, mert a hasonló fogyasztású Intel Pentium sokkal gyorsabb.
Megtörténhet majd az, hogy visszattér erre a mobil piacra az Intel?

(#8) Schuler888 válasza negeev (#6) üzenetére


Schuler888
senior tag

Hagyd ra, ha rakeresel minden letezo hasonlo temaju topikban az a fetise hogy beirja hogy mennyire sz@r a samsung felvezetogyartasa es mennyire le van maradva esatobbi esatobbi..

Egyebkent sztem jo dontes ha inkabb csuszik oszre a foldokba/flipekbe ha meg nincs teljesen kesz a cpu/gpu resz mint tul koran kihozni. Addig mehet a 22es szeriaba a tucat snapi

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#9) Schuler888 válasza janeszgol (#7) üzenetére


Schuler888
senior tag

Azutan a csufos fiasko utan amit elszenvedtek arm vonalon jopar eve hiaba erolkodtek, most meg x64 vonalom mossa fel veluk a padlot az amd egy ideje.. ketlem :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#10) Aryon87


Aryon87
félisten

Nocsak, rájöttek, hogy a Samufanok már nem az Exyfos vackukkal szerelt mobiljukat várják s így kukázták az egészet (nyilván nem, ha fejre állnak se tennék meg)?
Ha tényleg Snapival jön a 22-es széra, egyre vevő leszek.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11) doooo


doooo
veterán

Hát... sajnálom, ha így lesz. Ha idén még bemutatkozik a hajlítható szériákban, akkor oké, de jövőre akkor is új generáció kell az S23-szériához. Így nem tudom mennyire éri meg a fejlesztés (bár kétségtelenül sok millió darabot fognak eladni az idei, hajlítható modellekből).

Mindazonáltal, várjuk ki a végét. Van még idő az S22-k premierjéig. És persze azt is el lehet tolni még valamennyit, ugyanúgy, ahogy az S21FE-t eltolták (ugyanígy eltűnt minden weboldal róla, stb, aztán mégis visszajött).

[ Szerkesztve ]

(#13) ace05


ace05
senior tag

Note 9-em van.Sokak szerint az egyik legjobb telefon amit a samsung csinált. Kompromisszum mentes. Ezzel egyet egyetértek, nagyon jó a telefon az Exynos socját kivéve. Gyorsan merül böngészés közben, de furcsamód filmnézés közben nem. És nagyon melegszik. Szóval ha az S22 ultra tényleg snapival jön, biztos benevezek rá, miután lement az ára félmillióról, annyit biztos nem fogok kiadni érte. Ráadásul akkor működő GCAM is lehet rajta.

[ Szerkesztve ]

(#14) LosBlancosRM válasza ace05 (#13) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Nekem is Note9 van, de csak nyáron, nyüstölés alatt melegszik. Merülés se az Exynos miatt van, hanem szoftveres butítás(főverziókkal csökkent nálam). Böngészés mobilneten van? Lehet, hogy inkább az okozza.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#15) Kasya válasza LosBlancosRM (#14) üzenetére


Kasya
nagyúr

Valamint 3 ev alatt az aksi degradacio is erezheto. Minimum 30%kal már gyengébb lehet.

(#16) leslien


leslien
nagyúr

Europe Snapdragon

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17) ace05 válasza LosBlancosRM (#14) üzenetére


ace05
senior tag

Bocs, azt nem írtam, hogy igen nyáron szokott tűzforró lenni. Mobilnet Wifi, ugyanúgy- merül.

[ Szerkesztve ]

(#18) kalimist válasza negeev (#6) üzenetére


kalimist
aktív tag

Nem a memória és nand chip üzletágra gondoltam hanem a bérgyártásra. Ott nagyon gyengén muzsikál a Samsung. Ezt nem én találom ki hanem ez tény.

#8 Schuler888: a Dimensity 9000 ami ugyanzt a CPU konfigurációt használja ( sőt kicsit magasabb órajelen) 35-40 %-kal jobb energiahatékonyságban, mint az SD amit a Samsung gyárt. Akkor miről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#19) Juhaszatti válasza kalimist (#18) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Erre a 35-40%-ra van valami valós teszten alapuló forrás? Mert amit ezzel kapcsolatban találtam az csak a kínai Weibo előzeteseit említi, de azok szerint sincs szignifikáns különbség köztük az energiahatékonyságot illetően.

(#20) Sgr_A válasza kalimist (#18) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én is megfogadtam az s8 után hogy soha többet exynos merült és melegedett, térerőben is egy hulladék volt

[ Szerkesztve ]

(#21) GeryFlash válasza Schuler888 (#8) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Hagyd ra, ha rakeresel minden letezo hasonlo temaju topikban az a fetise hogy beirja hogy mennyire sz@r a samsung felvezetogyartasa es mennyire le van maradva esatobbi esatobbi.."

Mert ezzel a szemben a valosag mi?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#22) Schuler888 válasza GeryFlash (#21) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ez a valosag. Hogy minden egyes ilyen temaju forumban kieli ezt a dolgot. Ez a valosag.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#23) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Szerintem mindenki örül neki,(már aki Samu-t akar venni) hogy SD-al jön az új széria. Aki meg minimum 700.000-et kifizet az aktuális fold-ra kifejezetten tapsol az SD miatt. :)

(#24) vicze válasza kalimist (#18) üzenetére


vicze
félisten

"hanem a bérgyártásra. Ott nagyon gyengén muzsikál a Samsung. Ezt nem én találom ki hanem ez tény."
Hát erőteljesen kitalálod, mert minden bevételrekordot megdöntött a Samsung.
A mindenben a minden is benne van köztük a chip bérgyártás is. nV hol gyártatja a GPU-kat, jé még minding Samsungnál, úgy menekülnek tőlük, hogy őrület. Egész pontosan semennyire, mert ha akarnának sincs hova...

Szóval de te találod ki.

(#25) leslien


leslien
nagyúr

[link]
viszont van egy másik forgatókönyv is Samsung nál...
ez viszont elég aljas lenne..

tényleg szar az új Exynos és mintha mi sem történne S22 azzal fog jönni.. mert ha minden ok lenne vele ,akkor nagy fényezés lett volna tegnap...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#26) Juhaszatti válasza INGJOKE (#23) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Örülnék akkor, ha a Snapdragon nem lenne szintén hulladék. Aminek viszont abszolút nem örülnék, az az Exynos vonal teljes elkaszálása, mert itt legalább van rá némi esély, hogy az AMD-vel karöltve pár éven belül kiforrja magát, de a Qualcomm csak jövőkép nélkül csúszik le a lejtőn.

(#27) Sakee válasza Sgr_A (#20) üzenetére


Sakee
csendes tag

Akkor az én S9-em is azért merült mint egy búvár a víz alatt mindig? Örültem ,ha esetleg egy napot bírt nyomkodással,viszont ha használtam ha otthon állt wifi alatt merült mindig rendesen. Nyáron azóta vettem egy realmeGT-t igaz Snap888,de hűtés van rajta,és az akksi össze sem hasonlítható....

Sakee

(#28) Kasya válasza Juhaszatti (#26) üzenetére


Kasya
nagyúr

AMD is csak GPU terén száll be, ami összességében kevés lesz.

(#29) kalimist válasza vicze (#24) üzenetére


kalimist
aktív tag

A saját bevételi rekordját megdöntötte de nem a bérgyártás húzza szekeret. Jót ment a ram és nand üzletág és a Samsung Display is jól megy egy bizonyos márka hatalmas rendelései miatt. :) De a bérgyártásban csúsznak le technológiailag és piaci részesedés szerint is.
NV miért nem Samsung 4/5nm-ren gyártat vajon? Miért használják még 2022-ben is a 8LPP-t? Miért nem 4/5 LPE/LPP? :) Viszont az Ada Lovelace már TSMC 5nm lesz de szerintem helytálló az is, hogy a Qualcomm is a TSMC-vel szemezget legalább is ami a nagy teljesítményű lapkákat jelenti. Intel sem a Samsung felé kacsingat. :)

Egyébként elég csak a "Samsung yield issues" kifejezésre keresni és rengeteg cikket fogsz találni. Az energiahatékonysággal kapcsolatban meg ajánlom az AnandTech SD888 vs Exynos 2100 tesztjét ahol van egy kis összehasonlítás TSMC N7-tel is. Alacsony teljesítményszinten a Samsung 5LPE-s A55 ugyanannyit fogyaszt, mint a TSMC N7 verzió. Magasabb teljesítményszinteken (Cortex A78) azonban a Samsung node 25%-kal többet fogyaszt.
Viszont ha olyan jó lenne a Samsung 4/5 LPE akkor vajon a QC és a Samsung miért használ kisebb cache-eket a D9000-nél? Esetleg nem a tranzisztorsűrűség miatt mivel, hogy a cache-ek jelentős részét teszik ki egy lapkának?

#19 Juhaszatti:

MTK prototípus.

#22 Schuler888:

Te pedig tagadod a valóságot. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Juhaszatti válasza kalimist (#29) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez elég nagy különbség lenne valóban, pont ezért érdekes hogy egy Redditen keringő Twitter bejegyzésen túl komolyabb oldalak nem igazán foglalkoztak vele. Ha tényleg ekkora a különbség, azért az szerintem elég nagyot robbant volna mérvadó oldalakon is. Persze semmit sem zárok ki, kíváncsi vagyok hogy alakul ez majd a valóságban.
Kár lenne érte ha tényleg ennyire leszerepelne a Snapdragon is.

(#31) Schuler888 válasza kalimist (#29) üzenetére


Schuler888
senior tag

En tenyeket irtam le. Hogy minden egyes hasonlo topikokban ezt muveled le.. latom nem figyelsz :DDD vicze1, aki meg hajlando az allando kimagyarazasaidnak ellentmondani..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#32) vicze válasza kalimist (#29) üzenetére


vicze
félisten

Megfog lepni, de még egyszer csak a kiszervezett chipgyártásról beszéltem és semmi másról, te kevered ide erőltetetten a többit, hogy minek nem tudom.

Tehát belinkeled a Samsung Foundry növekvő és rekord mértékű bevételét és nyertséget, de azt hangoztatod, hogy mennek le elejtőn és mindenki menekül tőlük, ha ebben nem látod a saját hülyeségedet akkor nem tudok mit tenni.
Ennyit a "tényekről".

Vagy neked a random pletyka = tény? :F

De még egyszer leírom, lényegtelen, hogy rossza a kihozatal vagy bármi, ha valaki váltani akar nem tud, mert nincs hova. Már pusztán ebből eredően, hülyeségek az állításaid.

Egy büdös szót nem írtam, a kihozatalról és a esetleges teljesítmény problémákról, mert a megállapításaid nem erre vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#33) INGJOKE válasza vicze (#32) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mikor minden fos lesz mindig van hova menekülni, az apple és a hozzá tartozó hardverek mindig átlag felett teljesítenek. Én is ide tértem most vissza, hogy pár évig figyeljem mivel tud és melyik gyártó megint pár évre visszacsábítani a másik oldalra. :D

(#34) #40047616


#40047616
törölt tag

Hát ha az s22 széria hozzánk is snapdragon-nal jön akkor benevezek valamelyikre majd. Nem volt még samsung mobilom de már szemezgetek velük egy ideje :)

(#35) vicze válasza INGJOKE (#33) üzenetére


vicze
félisten

Apple-nek olyan mennyiségi megrendelése van, hogy hozzá mennek a beszállítók és nem fordítva. Amúgy ugye Samsunggal is gyártattak nem egyszer.

(#36) #16820480 válasza INGJOKE (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

És te chipeket tervezel, amit szeretnél valahol legyártatni? Vagy hogy jön ehhez a témához a visszatérésed az Apple-höz? :D

(#37) kalimist válasza vicze (#32) üzenetére


kalimist
aktív tag

Amit linkeltem ott ugyan növekszik a bevétele de a piaci részesedése csökken. De szerintem ez a táblázat csak a chip bérgyártást tartalmazza a dram-ot és a nand-ot (ahol piacvezető a Samsung) nem. Én meg erről beszéltem végig. Tehát, hogy nem a chip bérgyártás húzza meg a Samsung számait hanem az egyéb komponensek. A TSMC technológiai előnye a chip bérgyártás terén pedig nem szorul szerintem további magyarázatra.

(#38) vicze válasza kalimist (#37) üzenetére


vicze
félisten

"piaci részesedése csökken."
Kisebb mértékben nő mint a piac többi része ennyi(leginkább mint TSMC). Ha megnyitják az új gyárakat akkor meg nőni fog jobban.
0,2%-ról van szó mellesleg.

"Tehát, hogy nem a chip bérgyártás húzza meg a Samsung számait hanem az egyéb komponensek. "
Csak is kizárólag te beszélsz erről és senki más, már 2x írtad le, hogy növekszik a Samsung Foundry bevétele és a nyeresége, de a homlokegyenes ellenkezőét papolod...

(#39) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

"A félvezető részleg legfrissebb bejegyzése így egy ISOCELL kameraszenzor CES 2022-es díjáról szól, és egyelőre nincs semmiféle célzás a következő házi tervezésű lapkára."

Ezt most úgy kell olvasni, hogy a félREvezető részleg legfrissebb bejegyzése miről szól :K

Lehetett a világsajtóban olvasni azonnal töröltetett teszteredményekről, amelyek nagyon rossz képet festettek a 2200-as SOC produktumától.

Magam előtt látom a Samsung mobiltelefon üzletágának vezérigazgatóját, amint telefonon felhívja a MediaTek cég vezetőjét és kéri, hogy küldjenek már egy engineering sample példányt a Dimensity 9000 chipből :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#40) k-adi válasza Aryon87 (#10) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Ha tényleg Snapival jön a 22-es széra, egyre vevő leszek."

az FE mellé? minek?

(#41) Aryon87 válasza k-adi (#40) üzenetére


Aryon87
félisten

Megkerhetnelek hogy fejezd be ezt vegre s leszakadnal rolam ezzel a hulyeseggel? Koszi
A FE nem az enyem, hanem Parome. Nekem P40Pro van, juniusban levaltasra kerul. Egyelore meg vacilla megy, hogy mi legyen. S22Ultra vagy Xiaomi 12Pro. Valszeg utobbi lesz, mindamellett hogy az S22Ultra is csabit. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#42) Frozen válasza k-adi (#40) üzenetére


Frozen
őstag

elvileg a samsung azt nyilatkozta idő közben,hogy jönni fog az s22 széria a 2200 soc-al is és a snapdragonnal is és nincs vele semmi gond

Lehet itt altatás is a háttérben,minden esetre a 2 chip közel azonos ,a szivárgás szerint a snapdragon 1 szállon picit erősebb és ennyi, viszont cserében több hőt termel és lehet többet is fogyaszt.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#43) kalimist válasza vicze (#38) üzenetére


kalimist
aktív tag

Én inkább azt mondanám, hogy stabilan csökken a részesedése évek óta a TSMC javára. A táblázat címében a Foundry szó lehet megtévesztő de csak a pure play foundrykat tartalmazza a dram/nand gyártás nincs benne. Nincs ott a Micron vagy a Hynix. A Samsungnak Q3 2021-ben viszont 6.51 milliárd bevétele volt nand-ból és több, mint 10 milliárd dram-ból tehát ezek húzzák a teljes félvezető részleget. Ezt sem én kitalálom ki. A Samsung bérgyártás bevétele nőtt igen de csekély mértékben.

Az sem kitaláció, hogy az Nvidia és a QC is elégedetlen és TSMC-re váltanának, akik szintén bővítenek nem csak a Samsung. A technológiai előny továbbra is a TSMC-nél lesz. 2024-ig biztosan amikor is a Samsung 3GAE tömeggyártásba kerül. Ha kerül mert már abban kéne lennie de csúsznak folyamatosan. Ezzel szemben a TSMC elég pontosan tartja az ütemtervét és ez miatt is vonzóbb a partnerek számára.

[ Szerkesztve ]

(#44) Joachim21


Joachim21
senior tag

Amiatt maradt el a bejelentés, mert 22 percbe telt volna lejátszani egy 22mp-es raytracing demot. Kíváncsi vagyok a marketing bullshitre ami majd ezt a SOC-et próbálja eladni. ;]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.