Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) seolwon


seolwon
tag

Nagyon rossz döntés az alapján választani hogy melyikkel lehet könnyen elhelyezkedni, főleg ha erről a három szakmáról van szó mivel mind keresett.
Azt kell választani amit szeretnél is csinálni, úgy sokkal könyebben megy minden.

(#2) tDr1v3r válasza seolwon (#1) üzenetére


tDr1v3r
veterán

^this

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3) Martin97


Martin97
aktív tag

Ez a téma engem is érdekelne, mert nekem is most esedékes a döntés. Annyi különbséggel, hogy én nappalin végezném, és a mérnökinfó ki van zárva, mert szakközépben infóra jártam, és pont elég volt ennyi. :)

Alapvetően két egyetem jöhet szóba:
- Győr: Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi Kar (bejárós)
- Pécs: Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar (kollégium)
(Esetleg gépészként még Debrecen)

Győrben:
- Gépészmérnökként Ilyen választható specializációk vannak: gépgyártástechnológia, jármű üzemeltetési és diagnosztikai, járműgyártási, minőségbiztosítás.
- Villamosmérnökként: automatizálási, infokommunikációs.

Pécsen ezek a következőképpen alakulnak:
- Gépészmérnöki: épületgépész, üzemfenntartó.
- Villamosmérnöki: beágyazott mikroszámítógépes rendszerek, létesítmények villamosítása és automatizálása.

- Alapvetően azt szeretném megtudni, hogy melyik irányzattal milyen lehetőségeim vannak munkahelyek és fizetés szempontjából, melyik irányzatnak mik a buktatói a tanulás és munkavégzés során?
- Gondolkozom még az energetikán is, de ilyen specializáció nincsen a beadott helyek egyikén sem. Később esetleg melyik specializációval lehet legjobban érvényesülni ezen irányzatban a fentebb említettek közül? Egyáltalán ez lehetséges?

Továbbá még van néhány dolog amivel nem vagyok tisztában:

"Gépészmérnök képzéshez tartozó üzemfenntartó specializáció (önálló szakképzettséget nem eredményező szakirány)" Forrás Ez mit akar jelenteni? Miként befolyásolja a lehetőségeimet?

"... a Bologna egyezmény hatására EU konform, a diploma Európa valamennyi országában feljogosítja tulajdonosát villamosmérnöki munkakörök betöltésére." Forrás Ez úgy sejtem mit takar, de itt az a kérdés, hogy a többi helyen (Pécs: gépészmérnök, Győr: gépészmérnök, villamosmérnök) milyen diplomát osztanak?

Jó volna ha saját tapasztalatot is tudnátok írni a fent említett iskolákkal, és irányzatokkal kapcsolatban.

Amit még tudni érdemes:
Nem célom az MSc, szerintem nem ad (sokkal) többet, mint a BSc. (Ha máshogy gondoljátok írjátok le néhány mondatban, hogy miért jobb az MSc.)
Utálom (és nem is tudom) a szakrajzot, csak a minimum a célom.
Mivel szakközépiskolából próbálok továbbtanulni, ezért hátrányom van a gimnazistákkal szemben, de ezt a nyáron vélhetően sikerül behozni. (fizika, nyelv)
Valamint jó eséllyel az összes helyre be fogok tudni kerülni a megjelöltek közül, ezért volna jó egy rangsort felállítani.

Elnézést a kisregényért, de ez a téma fontos számomra, mert alapjaiban határozza meg a jövőmet. Előre is köszönöm a segítségetek. (Az esetleges helyesírási, és szerkesztési hibákért elnézést.)

ÜDV
Martin97

[ Szerkesztve ]

(#4) hoffman_ válasza seolwon (#1) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezzel sajnos nem teljesen értek egyet. nyilvánvaló, hogy olyat, ami nem tetszik, vagy nagyon ellenszenves, nem lehet és nem is érdemes választani. azonban ha nincsenek ellenérzések, csak egyszerűen nem a kedvence az embernek, de azért van némi affinitása hozzá, akkor az elhelyezkedés erős szempont, legalábbis Mo-n.

a választáshoz annyit, hogy én a helyedben csak a BME-VIK és az OE-KVK/NIK karjai között nézelődnék. ha hajlandó vagy energiát fektetni bele, akkor nagyon értékes diplomát szerezhetsz, és a diplomázás előtt el tudsz helyezkedni. az országban messze kiemelkedő ez a két egyetem az ilyen irányú képzésben, nem egy, nem kettő állásinterjún köszönt ez már vissza.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) hoffman_ válasza seolwon (#1) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezzel sajnos nem teljesen értek egyet. nyilvánvaló, hogy olyat, ami nem tetszik, vagy nagyon ellenszenves, nem lehet és nem is érdemes választani. azonban ha nincsenek ellenérzések, csak egyszerűen nem a kedvence az embernek, de azért van némi affinitása hozzá, akkor az elhelyezkedés erős szempont, legalábbis Mo-n.

a választáshoz annyit, hogy én a helyedben csak a BME-VIK és az OE-KVK/NIK karjai között nézelődnék. ha hajlandó vagy energiát fektetni bele, akkor nagyon értékes diplomát szerezhetsz, és a diplomázás előtt el tudsz helyezkedni. az országban messze kiemelkedő ez a két egyetem az ilyen irányú képzésben, nem egy, nem kettő állásinterjún köszönt ez már vissza.

szerk.:

ellenben levelezőn csinálni ezeket a képzéseket merő önszivatás. még live is elég kemény dió. levelezőn nem kapod meg azt a tudást, amivel el tudnál végezni egy ilyen szakot levelezőn (bsc után msc már más tészta!), ebből adódóan amellett, hogy még nehezebb lesz, a tudásbázisod is jóval kisebb lesz, mint a nappalisoké.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.