Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Hali!

Remek cikk, remélhetőleg most már kicsit felpörög a Dota topik! Mint már említették, a HL Q2 motor, amúgy csak annyit jeleznék, hogy én úgy emlékszem a legújabb verzióban már nem jár arany a tower deny-ért. Persze lehet, hogy rosszul emlékszem! Egy PH!-s dota közösség jó lenne, mint a topikban látni fogod, nem csak én találtam rá erre a gyöngyszemre, mint kezdő!

Amúgy maximális :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#54) DarkByte válasza ]Phobos[ (#51) üzenetére


DarkByte
addikt

A neten egymástnak ellent mondó információkról lehet olvasni, de ha lehet hinni a már 2x is linkelt írásnak akkor q1 alapú. Mindenesetre kiveszem a cikkből ezt mert nem ez lenne a topik fő témája.

Én is remélem hogy felpezsdül az élet a DotA topikban. :)
(a feles hsz -eidet pedig töröltetem)

[ Szerkesztve ]

(#55) broaff


broaff
tag

Nagyon élvezetes játék, de Kani-n arra számítsanak a most kezdők, hogy 1 óra mire eltud kezdeni egy normális játékot. Állandóan kilépegetnek az emberek, pl. all randomban ha nem kapja meg a kedvenc hősét kilép, ha te ölted meg először és előnybe kerültél paff kilép, állandóan kilépnek az emberek ha valami nem tetszik nekik. A másik fele az meg a színvonal. Megölsz valakit, rögtön elküld a jó anyádba és olyan trágár ocsmányságokat írogatnak egyesek, hogy csak nézek néha. Komolyan mondom, tanultam egy pár új káromkodást kani-n. Nagyon nagy arányban játszik 15 év alatti egyed és ellehetetlenítik a normális játékot. Ha kezdő vagy akkor nehogy bemenj valami szerverre mert ha elkezdődik a játék és látják, hogy még nem nagyon tudod mit kezdj magaddal, rögtön anyáznak nooboznak, a különlegesen begyepesedett gyökerek a "kokk" szavakat óbégatják. Azt még a mai napig nem tudom mit jelent, valószínüleg valami nem magyarral játszottak és az a "cock" jelzővel illette meg őket és azóta ezt hajtogatják mindenkinek. Ha netalántán nem lépnek ki rögtön az elején, akkor az lesz, hogy ha esetleg nyerésre álltok de még kb. a játék felénél tartotok, elindulnátok az utolsó toronyra egykét játékos úgy gondolja, hogy hagyjuk az egészet és elköszön és kilép. És ez csak egy csipet. Még nem beszéltem a laggerekről, akik nem tudom milyen nettel rendelkeznek, amikor a warcraft 3-nak elég egy 512-es net bőven és amúgy ennél kisebbet nem is lehet rendelni ha jól tudom. Aztán lehet csak azt gondolják, hogy jó dolog torrentezni, vagy egyéb más letöltést végezni játék közben.
Következő iszonyatosan játékélmény romboló dolog azok stealerek, egyszerűen gusztustalan amikor harcolsz egy ellenfél hőssel, oda se megy segíteni, se semmi és a végén amikor már lenullhp-ztad az ellent, odafut és az utolsó ütést ő méri rá és ő kapja a pénzt, mindent. Ennek a durvább formája amikor még meg is halsz, ő meg aztán odamegy és learatja a babérokat. Ami engem személy szerint a legjobban idegesített, az az volt amikor a sok okoskodó tróger, akinek nem inge ne vegye magára persze ugat, hogy erre menjél arra menjél ezt csináld azt csináld, "jajj de én akarok oda menni gyere inkább ide" meg, hogy ezt vedd azt vedd. Jó én aláírom vannak olyan cuccok amik tényleg kötelező megvenni egy karinak, vagy vannak olyan cuccok amik abszolút nem illenek egy karihoz. De amikor kiakarok próbálni dolgokat, és egy pár embernek nincs kreativitása és amit a neten guideban olvasott az szent törvény és mindenkit leugatunk aki nem azt csinálja az már kicsit szánalmas.

Nekem ezek a tapasztalataim kanival és a dotával, nemtudom, hogy ez officialon mennyire más. Jó az írásod amúgy, jól bemutatja a játékot és érdeklődést kelt fel szerintem.

(#56) Kokkantas válasza DarkByte (#47) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

A loader nem volt hajlandó elindulni. De probléma megolda, szóval ismét irány DotAAAAAA.

(#57) total90


total90
veterán

Elolvastam az írást,mert szinte az összes haverom dotázik.Az írás jó és igen jól értelmezhető lett sztem.Grat hozzá :R Én valahogy soha nem játszottam ilyeneket,nem kötnek le.Ami nálam állandóan a gépen van az a FIFA vagy PES legújabb része és az épp trónkövetelő autós game.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#58) ollie válasza DarkByte (#54) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem is módosított Quake1 engine, ezt a wikipedia HL cikk is alátámasztja. Azért gondolják sokan, hogy Q2, mert a Q2 korábban jelent meg mint a HL. De mindegy, ez nem igazán témába vág. :)

***

(#59) trassher válasza broaff (#55) üzenetére


trassher
addikt

Egyáltalán nem vészes a Kani, bár lehet én már csak az 5 év alatti megszokás miatt mondom. Aki még noob az úgysem fog máshova menni jóesetben és főleg nem arembe. Kipróbálgatja a hősöket apem-ben és utána mehet az arem ha úgy érzi.
Buildeket mindenki magának tapasztalja ki hogy mi jön be az ő stílusának. Jó példa erre Kardel. Van aki rak neki 2 basher-t meg egy hyper-t hogy hú de jú permastun és miegymás. Más meg rakja a lothart butterfly-al és burizával.

Más: Van itt a PH!-n UT-s esti meccselés, dotában ilyet nem akarunk páran?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#60) DarkByte válasza trassher (#59) üzenetére


DarkByte
addikt

Épp azt akartam javasolni hogy akár lehetne csinálni esti PH! only játékokat Kani -n. Ha privát játékként kreáljuk akkor biztosan nem tudnak mások bejönni csak akik ismerik a játéknevet (azt pedig be lehet ide vagy a topikba írni). Sajna én most a héten nem nagyon érek rá játszani, mert magamra szedtem egy-két határidős feladatot, illetve kreálni sem tudok majd csak jövőhéten mert most mobilneten lógok.

[ Szerkesztve ]

(#61) simondr válasza DarkByte (#6) üzenetére


simondr
senior tag

hi
baromi jo hogy ez a cikk a cimlapon
én már játszom egy ideje és még fogok is :K

(#62) xuldar válasza trassher (#59) üzenetére


xuldar
őstag

Én is benne lennék egy-két ilyen esti PH!-dotában.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#63) p_milan


p_milan
aktív tag

Kedvenc játékom a CS mellett! Szép Írás grat!

Megvan az eredeti is, így nem scak Kanin tolom, de sajna ott 100x több a leaver mint a hazai pályán. Itthon viszont a sok noobozó, lámázó, magát Istennek vélő embert nem lehet elviselni, és szerintem ez igencsak megrontja a játékélményt. Bár még 3év alatt se untam meg, és volt olyan, hogy heteken át csak ezzel játszottam (értd úgy, fürdés/evés/némi alvást leszámítva)

Mehet a PH Dota! :)

[ Szerkesztve ]

(..(.)..)

(#64) D1Rect


D1Rect
félisten

Hej, nem is tudtam hogy ilyen van.
Jó írás, grat! :R

(#65) Fooler89


Fooler89
őstag

Jó cikk lett! :C

Képeket leszedtem, nagyon királyosak. :R

A flash animáció pedig nagyon igaz :P

[ Szerkesztve ]

(#66) Siera


Siera
senior tag

Már régóta el akarom olvasni a dota FAQ-t de mindig olyan hosszúnak tűnik.
azt hittem a tied nem lesz annyira az :DDD tévedtem :D
1ébként ameddig eljutottan elég jó '"ki" írás
Respect

(#67) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Raziel azért beficcen a blen. :D

Jó kis mod, egyszer mindenképp érdemes kipróbálni.

Engem nem a leaverek idegesítenek. Ha menni akar, inkább menjen, legfeljebb új játékot kezdünk. Sokkal bosszantóbb a mh, vagy amikor egy kedves felhasználó végigflame-eli az egész játékot (és még akkor is folytatja, miután vesztésre állnak, vagy már veszítettek).
Szerencsére már kialakult a hosszú idők során az a kör, aki szívesen jár az általunk hostolt játékokba és akikkel jó játszani.

Unalmas óráimban néha végigolvasom a notice-okat a bl-en és még mindig jókat tudok derülni. (Saját excel dokumentumba gyűjtöm némi makrós segítséggel a mentéshez és dátumozáshoz.) Például: egyik rikinek lothart vett; másik indításnál beírja, hogy no leave, majd pick után elköszön és kilép; 2v2-ben két ranges enemy, egyikük nerub weavernek vladimirt pakol (pro game), stb.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#68) trassher válasza FehérHolló (#67) üzenetére


trassher
addikt

Velem tegnap annyi történt Kanin egyik játékban hogy host így írta a játékmódot: -ápém :DDD

Redmi Note 7

(#69) surixxx


surixxx
tag

nagyon kellemes emlékeket ébresztett bennem az írásod, gratulálok hozzá. a PH!-s dota nagyon jó ötlet, én benne lennék néha mikor időm engedi.

cooler master centurion 590 :: intel e5200 :: cooler master hyper 212 :: geil ultra 2*2gb :: gigabyte geforce 9800gt :: zalman vf900cu :: wd green 1tb :: wd 250gb :: cooler master silent pro 500w :: zalman zm-mfc1 plus black :: samsung 2243sw

(#70) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Én StarCraft-al szoktam dotázni, ott ismertem meg, tetszett, de ha nem volt elég idő, hogy végigtoljam, akkor inkább be sem mentem, volt h 2 óra volt egy meccs. De jó volt :) Meg ha meghaltál, újraéledtél egy bizonyos idő mulva, attól függött, hogy hányas szinten voltál :)

(#71) #92888064 válasza FehérHolló (#67) üzenetére


#92888064
törölt tag

sztem az Razuel

(#72) DarkByte válasza #92888064 (#71) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen. :) Reménykedtem hogy az illetők meglátják magukat és elgondolkodnak rajta mit tettek. :D

(#73) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Akkor ha lesz szoba vagy mi, szóljatok yetinek, bemoderálja a dota-s kezdő hszbe. És minél hamarabb pls, kezdem unni a gépeket ;]

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#76) theartofdota


theartofdota
tag

szerintem ha dota akkor csak itt: www.gg-game.com maximalis jatekelmeny szinte csak dotara kihegyezve. cod 4, cs + egyeb jatekok is vannak)
szerintem kani nem erhet a nyomaba foleg alap 2 seces delayel -.-
aki igazi pro gamet akar high level roomokba leaveles nem fordul elo(egybol ban).
magyar szobaban is vannak altalaban kb 40-en.

(#77) -kdM- válasza theartofdota (#76) üzenetére


-kdM-
senior tag

hat nem tudom...nekem ma a kb 10 game-bol 4-ben leaver volt 3-ban pedig laggos host
de az biztos hogy bnet-hez es kani-hoz kepest itt a legjobb a helyzet

[ Szerkesztve ]

(#78) xuldar válasza theartofdota (#76) üzenetére


xuldar
őstag

Én is sokáig gg-ztem, de pár hete megjavították a kanit, nincs már delay. A gg-n a magyar szobában csak a kinek nagyobb a farka meg az arca szövegelés megy, nagyon uncsi. az is, hogy kb félóránként indul egy menet. A kanin meg folyamatosan, és ha elég régi vagy, mindig találsz ismerősöket.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#79) trassher


trassher
addikt

Akinek ma este van kedved játszani az írjon és megdumáljuk.

Redmi Note 7

(#80) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Mostantól kezdve kb 40 percenként indul egy AR halado+ (=kanipro) Ptuhjee_ hostolásában.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#81) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Ezt ismeritek? :D
[Bassunter- DotA]

(#82) DarkByte válasza Red_Bull (#81) üzenetére


DarkByte
addikt

Olvass vissza. #44 #46 :U

#76: late csökkentés benne van az új Kani patch -ben is, most már itthon mobilnetről van akkora késleltetés mint az albérletben a kábel neten volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#83) Gondar


Gondar
tag

A dota jó :) , de aki most kezdené el annak rossz élete lesz főleg a kanin ahol tényleg rengeteg az anyázás, káromkodás, leavelés, laggolás, kokkozás(milyen szép szó -.-)
Akinek van egy kicsi ideje az menyen garenara valahogy a nyugati szobákban kulturaltabbak az ellenfelek ....

(#84) Gondar


Gondar
tag

ha már pár hsz.-be említettétek, én például 3 éve tök egyedül nyomom a kanin és alig van ismerősöm, ha valami társaságnak lenne kedve egy új arcot megismerni akkor /f add Ghastly :)

(#85) Pocok256


Pocok256
veterán

Megemlíteném ezt a honlapot is http://www.c00l.hu/ magyarországon az egyetlen komolyan dotával foglalkozó klán honlapja elég szép külföldi eredményekkel és sok érdekes dotás hírrel.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#86) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Valaki nem tudja az mitől lehet, hogy egyszerűen nem tudok szobát csinálni. SE hamachin se pedig a kanin :( A routeren már nyitottam egy portot neki ,de akkor se jó. Nem látja senki a szobám.

BANZAII

(#87) DarkByte válasza MaciG (#86) üzenetére


DarkByte
addikt

A router -en nyitott port és a játékban beállított port stimmel? Illetve ha használsz a gépeden is tűzfal programot azon is kinyottad a portot amire a router -ről átirányítasz kívülről?

Egyébként olyan nekünk is van itt az albérletben és haveromnál is, hogy hiába kreálunk, nem látszik semmi. Sajnos ötletem sincs ez miért van, ilyenkor várni kell egy ideig és később megint lehet (mi ezt úgy hidaljuk át hogy ilyenkor a másik kreál).

_____________________________________________________________________________
Más: ma este egy PH! DotA a Kani -n? Én egy ap -t vagy apem -et javasolnék. Elméletileg kreálni is fogok tudni. Kíváncsi vagyok mennyien fogtok érdeklődni. Ha elég sokan akkor PH! only játék is lehet belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#88) MaciG válasza DarkByte (#87) üzenetére


MaciG
addikt

Én is úgy szoktam hogy várok, de haverommal akartam 1v1-et játszani és úgy ,ha egyikönk sem tud csinálni szobát ,nah az kicsit necces :))

Én bármikor benne vagyok egy kis dotában, jelenleg halado szinten vagyok :)

BANZAII

(#89) DarkByte válasza MaciG (#88) üzenetére


DarkByte
addikt

A játék saját topikját javaslom vegye fel mindenki email értesítőre. Ha valaki kreál oda írja be és személy szerint én úgy veszem észre a leghamarabb mert Google Talk egyből jelez. Én is így teszek majd ma később.

Egyébként nekem valószínűleg kisebbségi komplexusom van mert jó ideje játszom már a játékkal de mindig noob -ban játszom haverjaimmal és érdekes módon szinte sosem csak noob -ok vannak, sőt. Úgyhogy én nem tudom mennyire leszek jó, majd elválik; nem szeretem ezeket a kategorizálásokat mert eléggé szubjektívek és szituáció függőek.

[ Szerkesztve ]

(#90) MaciG válasza DarkByte (#89) üzenetére


MaciG
addikt

Ez is egy megoldás, de pl. olyat is lehetne hogy nézünk egy ventri (vagy ts) szobát és ha valakinek kedve van játszani felmegy oda, és ha többen is vannak akkor toljuk. :K

Én a noob gameket azért nem szeretem mert ott ált. sok a leaver :(
Viszont az is igaz hogy nem lehet bekategorizálni valakit, mert én pl jó vagyok a ranges hősökkel ,de a tankokkal meg szinte teljesen n00b :U

BANZAII

(#91) Pocok256


Pocok256
veterán

Hát én meg Pro gamek többéségét is elég színvonaltalannak mondom (tapasztalom) sajnos kanin alig akad olyan játékos aki nemzetközileg is megálná a helyét. Immortal.Black néven megtaláltok amúgy.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#92) xuldar válasza Pocok256 (#91) üzenetére


xuldar
őstag

A jó öreg Black :D
Az én javaslatom az lenne, ha eldöntjük, ki kreálna legtöbbször, azt a többiek vegyék fel friendlistre a kanin, így azonnal látható, milyen játékban van az illető, és meg lehetne próbálni belépni hozzá.
Egyébként igazad van, a kanin régen jobb volt a színvonal. A gg-n viszont túl nagy arccal rendelkeznek egyesek a magyar szobában, és hát nincs mindenkinek ideje napi 5 dotára meg emellé 3 vb-meccs elemezgetésére, így aztán nem fejlődött egy ideje, mint pl. én. Aztán az is sokat számít, hogy a csapat ventrizik vagy sem. Csak ventrivel meg lehet nyerni egy meccset, még ha picit gyengébb játékosokból áll is a csapat. Sok dologtól függ ez. Én inkább kanizok a régi ismerősökkel, minthogy a nagypofájú gg-sek (gyenge és színvonaltalan) "oltásait" (=anyázás, csak ők így hívják) olvasgassam.

szerk: gépelési hibáék javídsfgag!%=

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#93) twollah


twollah
nagyúr

(#94) DarkByte válasza twollah (#93) üzenetére


DarkByte
addikt

(#95) twollah válasza DarkByte (#94) üzenetére


twollah
nagyúr

Write only modban vagyok.

(#96) DarkByte válasza twollah (#95) üzenetére


DarkByte
addikt

:D Köszi a látogatást azért :)

(#97) theartofdota válasza twollah (#93) üzenetére


theartofdota
tag

awesome :U

(#100) Gél válasza FehérHolló (#99) üzenetére


Gél
csendes tag

ohh köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.