Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Rég óta ez az első újabb címlapos írásom. Igyekeztem megszüntetni minden hibát, de nagy valószínűséggel még mindig lesz benne egy-két helyen elgépelés vagy a jelenlegi formájában értelmetlen mondat. Remélem azért elnyeri tetszéseteket; elég sok munkám van benne. Ennél hosszabb volt, viszont annyira nem hogy két részben tálaljam elétek, így inkább beszabtam a 30k -s karakterkorlátba.

Nem tudom jól döntöttem-e hogy a Logout játékok rovatába és a GamePod PC részére is kitettem, majd a moderátorok eldöntik. Offkorz', annak örülnék a legjobban ha mindkét helyen kint maradhatna. :D

[ Szerkesztve ]

(#2) malwy


malwy
senior tag

Elképesztően jól sikerült számomra:D
Elragadott a nosztalgia, a hév...
Gratulálok!

(#3) #92888064


#92888064
törölt tag

grat a cikkhez, viszont:
kanit sztem nem kellett volna reklámozni
nem elmékeszem attack speed-es rúnára
rengeteg leaver lesz egy pár hétig kanin az írásodnak köszönhetően

ezeket leszámítva nagyon jó lett a cikk, ennél részletesebben nem lehetne leírni.

(#4) h-yle válasza DarkByte (#1) üzenetére


h-yle
addikt

Hunnye ez kimerítő írás volt. Még emésztem! :) Köszi

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#5) #92888064


#92888064
törölt tag

most nézem nem vagyok fent a bl-eden, pedig chellom van xD

(#6) DarkByte válasza #92888064 (#3) üzenetére


DarkByte
addikt

Igazad van, attack speed -es rúna nincs, úgyhogy valószínűleg csak placebo -nak tűnt hogy a haste erre is hatással van. Javítom.

Köszönöm a gratulációt! (Leaver -ek pedig így is vannak, viszont ha a PH! -ról összeverődne egy jó kis társaság az sem lenne rossz :) )

#5: valószínűleg nem játszottam szeptember óta eleget hogy összefussunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) #92888064 válasza DarkByte (#6) üzenetére


#92888064
törölt tag

majd felrakjuk a kivel nem érdemes bizniszelni topikba a leavereket, persze replay-eket mellékeljük ;]

(#8) DorianGray


DorianGray
csendes tag

Kanin amúgy is sok a leaver...
Pont erre jó a WC3Banlist... Ha sokat játszol, sok leaver, koknoob (aki halado/pro game-be joinol), és egyéb balf*sz kerül a banlistedre és egy idő után már elég sokat ki lehet szürni, főleg, ha valami commentet is írsz a ban mellé.
Nekem már több mint 200 account van rajta és egyre jobb százalékkal lehet olyan game-et tolni, amiben nem lépkednek ki az emberek.

Amúgy köszi a cikket, nagyon jól megfogalmazott, színes és tartalmas! :C

(#9) DarkByte válasza #92888064 (#7) üzenetére


DarkByte
addikt

Összevont banlist :D
Egyébként már 300 -an olvasták, nem semmi. :Y

#8: a banlist használata erősen javasolt ahogyan te is írod. Másrészt ahogyan egyre többet játszik az ember, látni fogja ki az aki jó játékokat szokott kreálni és ügyel is a rend betartására. A friendlist -ünk is gyarapodni fog, nem csak a banlist. :P Lehet egyébként az egyes játékosokról infót is felvenni, például "jozsika állandóan Crystal Maiden -el játszik". Illetve elvileg a banlist -el lehetne értékelni is a játékosokat, bár ennek azt hiszem nem sok haszna van olyan egyéni szervereken mint a Kani.

[ Szerkesztve ]

(#10) PMT válasza #92888064 (#3) üzenetére


PMT
csendes tag

"rengeteg leaver lesz egy pár hétig kanin az írásodnak köszönhetően"

Kanin mindig is sok leaver volt és valószínűleg mindig is sok lesz, viszont nem hiszem, hogy emiatt az írás miatt érezhetően megnőne az új, kezdő dotások száma és ebből kifolyólag a leave-ek száma.

Átfutottam a cikket, kedvcsinálónak elég jó.
Aminek örültem, hogy nem találtam benne túlzott elmélkedést a különféle "game mechanics", "theorycraft" témakörökben és mindenféle egyéni elméletet is nélkülözött. :)

Volt egy apróság, amit nem írtam volna ilyen formában bele, mivel szerintem félreinformál.

"Mivel három frontvonal van, általánosságban az a felosztás szokott működni hogy a felső fronton 1 játékos játszik 1 ellen, a másik két frontvonalon pedig 2vs2 a felállás."

Ez egy olyan sajátosság, ami kb. csak a kanin működik így, de mindenhol máshol (Garena, versenyek, stb.) a fent 2, lent 2, középen solo felállás megy a játék elején.

(#11) DarkByte válasza PMT (#10) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszönöm az észrevételt, javítom. Nekem is vannak fekete foltjaim még, mindig lehet újat tanulni. :R

(#12) #92888064 válasza PMT (#10) üzenetére


#92888064
törölt tag

anno egy torrentnek köszönhetően 1-2 hónapig nem lehetett kanin 1 gamet se végigtolni, ebből kalkuláltam ki az 1-2hetet.

amúgy meg bneten is rengeteg a leaver, és ott sajna nem megy az ember semmire a bl-jével, mert sokkal több account van, és kicsi az eséllyel találkozol ugyanazzal az arcokkal.

a legjobb megoldás a sig, de ahhoz nagyon nagy gosunak kell lenni, és anyáznak ha nem deny-olsz(amihez én túl lusta vok :P )

mellesleg tényleg kani sajátosság, h fent van 1v1, középen logikusabb lenne, de én már megszoktam.

(#13) xuldar válasza DarkByte (#11) üzenetére


xuldar
őstag

Engem a folyamatos "manna" szóhasználat zavar. 1 n-nel írják, még a játékban is. A manna teljesen mást jelent. Egyébként a cikk tetszetős, részletes, tetszett. Régebben többet, mostanság keveset dotázok, de néha jól esik még tolni pár menetet :)
További hibák:
-bootle helyett bottle
-haste rúna csak mozgási sebességet ad, kimaradt a regeneration rúna

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14) DarkByte válasza xuldar (#13) üzenetére


DarkByte
addikt

kimaradt a regeneration rúna
:Y Tényleg. :B
A többit javítom és köszönöm. :R (Egyébként mi is az a manna akkor? :B)

[ Szerkesztve ]

(#15) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó cikk lett, asszem kipróbálok egy AI mapot. :)

Amúgy a "féltelünkön" szórt nem kéne kicserélni "térfelünkre"? Többször is láttam ugyanezt a szót.

Ja, és valaki tudna belinkelni 1 játékosos tower defense mapokat?

***

(#16) _stick_


_stick_
őstag

Jó cikk!
Kis vágás és javítás után sztem mehet is a topik első hozzászólásába. :R

(#17) DarkByte válasza ollie (#15) üzenetére


DarkByte
addikt

Csak egy helyen találtam meg hirtelen keresővel, de később még átfutom.
Tower Defense esetén javaslom az Element TD -t: [link] Ezzel egymagad is nagyon jól el tudsz szórakozni. :)

#16: köszönöm, az első hsz -be rakást rábízom inkább másra, nem szeretem csonkítani a saját munkámat. :D

[ Szerkesztve ]

(#18) ollie válasza DarkByte (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi! :)

***

(#19) xuldar válasza DarkByte (#14) üzenetére


xuldar
őstag

Zsidó táplálék. Amikor a sivatagban mentek a Kánaán felé, ezt ették, tehát ez egy fizikailag megfogható "tárgy".

Egyébként az agilitys hősök a legerősebb "late hero-k", hogy én is szakszóval éljek, a nagy attack speed, armor, és a skillek miatt. Pl: Magina, Faceless Void, Troll Warlord, Yurnero, stb. Szinte az összes ilyen. Strengthes hősök közül hirtelen csak vagy hármat tudnék mondani, Skeleton King, Slithereen Guard, és talán a Chaos Knight, de már az sem annyira.
Creepeket 50%, tornyokat 10% hp alatt lehet denyolni.
Ha creepet deny-ol valaki, az ellen kap xp-t, csak sokkal kevesebbet (8-at normal módban).

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) -kdM- válasza #92888064 (#3) üzenetére


-kdM-
senior tag

"rengeteg leaver lesz egy pár hétig kanin az írásodnak köszönhetően"

nem amiatt lesz (ha lesz) sok leaver, mert most tobbeknek megtetszik es elkezdenek jatszani es nem tudjak, hogy mi a rend...hanem azert mert a dotas kozzosseg (foleg a kanin) nem eppen a toleranciarol hires es ha mondjuk valaki az elso jatekaban 0/20-al zar nem az van, hogy megmondjak hogy mit csinaljon maskepp...inkabb csak leugatjak...csoda ha ezutan valaki lelep vagy fel is adja az egeszet?

ez azert a kanira a legjellemzobb mert boldog, boldogtalan fel tud menni (eredeti jatek nelkul) es meg csak angolul sem kell tudnia hogy b*szogassa a masikat :) (megjegyzem ez a fiatalabb korcsoportra igaz)

egyebkent remelem, hogy az iras miatt sokan kedvet kapnak hozza, nekik csak azt tudom javasolni, hogy a chat ablakot hagyjak inkabb figyelmen kivul

xuldar: creep-et, tower-t deny-olni nem csak az xp, de a penz miatt is erdemes

[ Szerkesztve ]

(#21) DarkByte válasza xuldar (#19) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszönöm a meghatározást. Eddig még sosem találkoztam vele, de most már legalább ezt is tudom. :R

A hősök prioritásáról én anno a Magyar DotA portálon olvastam itt: [link] (2. bekezdés) Lehet kicsit félreérthetően fogalmaztam a cikkben, korrigálni fogom, akárcsak a tapasztalati pontokkal kapcsolatos dolgokat.

#20: a Kani sajnos ilyen szempontból tényleg kicsit egy állatkert; a legjobb ha az ember ismerősökkel tud felmenni gyakorolni, persze azért értelmes emberekkel is össze lehet futni. A nagyszájúak valószínűleg tényleg a fiatalabbak közül kerülnek ki. Mondjuk én amúgy sem szeretem vér komolyan venni ezt a játékot, sokkal inkább szórakozni ülök le vele mint az ePenis pontokat növelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) ollie válasza DarkByte (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De nem értem, miért kell a kani, miért nem jó a battle.net? Ott is össze lehet jönni a haverokkal.

***

(#23) #92888064 válasza ollie (#22) üzenetére


#92888064
törölt tag

én megvettem az eredeti w3at, de 2 nap után inkább visszamentem kanira, a már általam leírt okból: még több ott a leaver, lehetetlen kiszűrni a játékosok nagy száma miatt őket. kanin pár fokkal jobb a helyzet, de ott se sokat ér a bl, mert 2 sec alatt regel a paraszt egy másik acc-ot.

2 megoldás van: sig de nekem ezt túl komoly, a másik nevét nem tudom, wcg-hez hasonló neve van.

[ Szerkesztve ]

(#24) DarkByte válasza ollie (#22) üzenetére


DarkByte
addikt

A Kani leginkább azért előnyös mert a játékosok magyarul beszélnek; a kezdeteknél ez szerintem azért fontos. Másrészt aki a Kani -ra jön az nagy valószínűséggel kis országunkban él, így a késleltetések is valamivel jobbak talán mint egy külföldi host esetében. A Kani szerverén továbbá van egy ingyenes Ventrilo szerver is, ahol könnyedén összehozhatunk a csapatot. Az is tény hogy nem jogtiszta játékkal is fel lehet menni a loader által szükségesen telepített NoCD miatt, de ezt már inkább nem keverném ide, mindenki maga döntse el mennyit ér meg neki az alap játék.

#23: ez a sig új dolog nekem. Köszi a linket.

[ Szerkesztve ]

(#25) RexpecT


RexpecT
addikt

Én már Kani-n régen nem játszok,mert a telepítője trójais/vírusos.Inkább a Garena-t használom :) .

[ Szerkesztve ]

(#26) PMT válasza RexpecT (#25) üzenetére


PMT
csendes tag

Először is, nem kell a kanihoz telepítő.
Ami telepítőcsomagok régebben haszálatosak voltak a kanihoz (kaniloader), azok sem voltak vírusosak.

(#27) DarkByte válasza RexpecT (#25) üzenetére


DarkByte
addikt

Gyakorik okozója ennek - mármint amiért a vírusirtó vaklármázhat - a Gateway Editor. Ez egy nagyon régi program és nekem is a vírusirtóm egyik napról a másikra trójainak kezdte vélni a nélkül hogy bármi is változott volna rajta. Maga a játék loader -e nem használja így nyugodtan törölhető, valószínűleg csak korábbról maradt a telepítő csomagban. Az újabb 1.22 -es loader -el én már egyáltalán nem kaptam figyelmeztetést. Mindenkinek saját szíve joga dönteni; én már jó ideje játszom a Kani -n és eddig semmi gondom nem származott a loader telepítéséből se régebben, se most.

[ Szerkesztve ]

(#28) RexpecT válasza DarkByte (#27) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi :R .

(#29) -kdM- válasza RexpecT (#25) üzenetére


-kdM-
senior tag

a garena tenyleg kulturaltabb, de ott mar tenyleg csak a mar emlitett "epenis" pontok szamitanak

meg elso nap nem egyszer dobtak ki azert mert nem volt eleg nagy az "epenis"-em, holot mar azert is kap pontot az ember ha fent van a chat-en

(#30) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

az ok, hogy a kezdő nem megy pro szerverre. de mikor egy f@sz, akinek más dolga sincs mint dota-zni egész nap, bejön egy noob játékba, ő már 999-es szintű, a többiek meg kb. 3. na ilyenek miatt ment el a kedvem tőle. az nem a mások játékának az elrontása?
inkább toltam a laddert sima wc3-al bneten. 100-ból 1 tahó aránnyal.

(#31) DarkByte válasza CounterBoci (#30) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, ez a másik jelenség ami még elő szokott fordulni. Ez ellen úgy lehet védekezni hogy a banlist -el felveszel mondjuk egy "pro" cimkét az ürgéhez mint infó és ha egy olyan noob játékba lép be amit te kreálsz vagy csak szimplán ott játszanál akkor szóvá teszed a témát.

Én elég sokszor játszom noob game -ben, mert vagy nem ismerek még minden hőst és azokkal talán itt a legjobb gyakorolni, vagy sd játékban játszom ahol megint csak előfordulhat hogy olyan hőst kényszerülök választani amit még nem tapasztaltam ki.

(#32) 7


7
addikt

"total conversion", nem pedig "total conversation". Utóbbi kicsit mást jelent, mint amire te használtad. :D

(#33) DarkByte válasza 7 (#32) üzenetére


DarkByte
addikt

Oops.. újabb hiba. Javítottam.
A kiemelést pedig köszönöm. :R Remélem nem Te szedted ki a GamePod -ot az írás kategóriái közül mert azt most visszaraktam; valamiért a szöveg tagoltsága is szét volt esve a szerkesztőben, azt hittem én rontottam el valamit a délután javítgatások során. :U

Egyébként hogyan lehet a felső barna hátterű sávba szöveget illeszteni (bevezető)? Bog írásában látom hogy ezt meg tudta oldani, én még mindig nem jöttem rá a titkára.

(#34) theartofdota


theartofdota
tag

nagyon jo lett az iras.gyertek garena-ra jatszani^^

(#35) 7 válasza DarkByte (#33) üzenetére


7
addikt

A kiemelést Racecam végzi, ahogy a kategóriák utólagos menedzselését is. Ha ő kiszedett valamit, annak oka volt, ne tedd vissza.

Egyéni head-et írni csak a szerkesztőknek (HÁZIGAZDA) van lehetőségük, a többi felhasználónak nem. :)

Viszont, ha gondolod, a DotA topic első hozzászólásába be tudom illeszteni az írásod linkjét.

(#36) DarkByte válasza 7 (#35) üzenetére


DarkByte
addikt

Azóta a GamePod -on is kiemelt lett, remélem ez nem azért van, mert visszaraktam a pipát hanem mert Race is úgy akarta. ;] Elnézést a bénázásért; ez az első kiemelt írásom.

Szerintem hasznos volna ha betennéd a linket a kapcsolódó topik első hozzászólásba. Előre is köszönöm a fáradozást! :R

[ Szerkesztve ]

(#37) 7 válasza DarkByte (#36) üzenetére


7
addikt

Frissítettem a topic első hozzászólását, belepakoltam az írásod mellett egy linkcsokrot is.

(#38) Racecam válasza DarkByte (#36) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

De azért, nem véletlenul vettem ki.
Egyszerre két helyen nem lehet kiemelt!!

u.i.: az írás sem esett szét, csak tagoltabb lett, ha nem esik nehezedre hagyd már úgy, ahogy a főszerkesztő alakította. :U

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#39) DarkByte válasza Racecam (#38) üzenetére


DarkByte
addikt

Ajjaj.. elnézést! Máskor már volt a dupla enter -ekkel gondom, azt hittem most is én rontottam el valamit. Most már nem fogok nyúlni az íráshoz inkább, kérlek nézd át mégegyszer hogy minden rendben van-e. Köszönöm és mégegyszer bocsánat.

#37: megnéztem, nagyon korrekt lett. :K Köszönöm még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#40) Kokkantas válasza DarkByte (#27) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Jó írás grat.

Nem tudom miért, de nekem a kani loader nagyon nem akar menni. Másfél év kihagyás után újra dotázni szerettem volna, de valami miatt nem sikerült.

(#41) stopperos


stopperos
senior tag

Jó írás grat! Előhoztad belőlem a régi emlékeket. Jaés, kösz az üzletet mégegyszer.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#42) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Áh a jókis dota! Régi szép idők.:)

Amúgy miért nem szervezünk PH-s dotázásokat? Ha valaki rámír hogy pl ma este 8 dota a kanin, akkor mennék szívesen.

Üdv

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#43) Franklin


Franklin
addikt

Szőrszálhasogatás: tudomásom szerint a Half-Life nem a Quake2, hanem a Quake1 motorjára épül... :-)

(#44) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

(#45) Flashback


Flashback
addikt

Mi BTanks-ozni szoktunk esténként. De át lehetne szokni a DotA-ra. Csak kéne vmi jó mester :) Én a tárgyak megszerzését sosem értettem, a legtöbb "required"-es tárgyet nem is láttam a pályán.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#46) DarkByte válasza Franklin (#43) üzenetére


DarkByte
addikt

"Half-Life is often listed as being based on the Quake II engine. This is simply not true. It iis based on the engine of the original Quake, albeit a heavily modified one." [link]
Úgy látszik nem egyedi hiba, helyesbítem. Köszi! :K

#41: nincs mit. Ezek szerint akkor azóta is minden rendben működik. :)

#42: szerintem erre nagyon jó lenne a saját topic -ja ha arra minden érdeklődő beállítana egy email értesítőt.

#44: a híres Basshunter zene, amely azóta megért egy reinkarnációt All I Ever Wanted néven is (és természetesen köze sincs a DotA -hoz de így legalább el lehet adni). Egyébként nem tudom tudjátok-e, de a srác a dallamot egy az egyben lenyúlta Daddy DJ - Daddy DJ c. zenéjéből, az All I Ever Wanted erre még jobban rá is játszik, abban van egy plusz motívum belőle.

#45: milyen required tárgyra gondolsz? Mondj példákat és megpróbálunk segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) DarkByte válasza Kokkantas (#40) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha kicsit részletezed hogy mi a gondod a loader -el, mondjuk leírod milyen hibaüzenetet kapsz, lehet hogy lesz valaki aki tud itt neked segíteni. Nekem a múlt héten volt gondom a játékkal, akkor Access Violation -el indult, a loader pedig egy "bazz" felirattal elszállt :D Újra telepítettem az egészet az alapoktól és akkor is ugyanezt csinálta. Aztán eszembe jutott hogy PS2 billentyűzetről USB -ésre váltottam mióta utoljára játszottam és bár elég hülye hiba de gondoltam egy próbát megér. A BIOS -ban átállítottam hogy az USB -s billentyűzetet ne az operációs rendszer hanem a BIOS kezelje, utána elindult. Nem tudom hogy tényleg ez volt-e a gond de talán másnak is segít.

(#48) trassher


trassher
addikt

Nekem tetszett az írás, akik most ismerkednek vele azoknak biztos jó alap lesz.
Még 2006-ban indítottam neki topikot de nem lett valami nagy siker, bár ez inkább a gyenge promós képességeimnek tudható be :D .

Redmi Note 7

(#49) Kephamos


Kephamos
addikt

A Half-Life az szerintem Quake 2 engine-re épül. Ezt leszámítva elég jó cikk. :)

(#50) DarkByte válasza Kephamos (#49) üzenetére


DarkByte
addikt

Eredetileg én is így tudtam, de nem régi kijavítottak. Olvasd el itt az engine -ről szóló részt: [link]

#48: a topik ott van a cikkben, illetve yetike átszerkesztette az első hsz -t hogy informatívabb legyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.