Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) hallador


hallador
addikt

Nagyon jó lett a cikk, köszi. Szépen le van írva az LVM, én is gondolkodtam Btrfs, vagy ZFS-el hasonlóban.

(#11) eclipse19

Lehet, hogy érdemes lett volna mindjárt az elején, (netán a címben) tisztázni jó előre, hogy
LINUX-ról van szó.
Így ugyanis a számítógép használók nagyobb részét nem érinti a dolog.

Szerintem, ha valaki Windows-t használ, és képes használni az diskmgmt.msc-t az talán tudja, hogy LVM pot nincs Windows-ban, aki meg a diskmgmt.msc-t sem ismeri annak miért kellene bármilyen diskekről, volume-okról vagy bármilyen logikai diskkezelésről beszélni, hiszen az Windows alatt sem tudja mi az a Spanned volumes, dinamyc disk és barátai annak ez sem fog semmit mondani. Szerintem. Teljesen mindegy, hogy Linux, Solaris, AIX vagy Windows, az alapon kisebb meg van ahol más eltérésekkel hasonlóak, aki technológiai analfabéta tök mindegy milyen oprendszert adsz a kezébe...

(#13) joghurt

+1

És igen, megvan a maga bája annak, hogy valaki ennyit szórakozik parancssorból, de számomra már elérkezett a XXI. század, és nem ördögtől való egy GUI-s programot használni ezekre a feladatokra. Akár Linux alatt is.

Még jogos is lehet, csak éppen az LVM-et, a ZFS-t a BTRFS-t éppen command line-ból sokkal egyszerűbb kezelni, mint GUI-ból. Legalább megtudod mi történik, mikor ezeket csinálod, mert a rákkattintok a gombra, aztán vagy megcsinálja vagy nem, de legalább nem is érted működését, mert vagy nem érdekel, vagy csak lusta vagy, vagy nincs semmilyen ambíciód megtanulni, csak kattintottam, aztán majd lesz valami. Ok, hogy szeretnél GUI-t használni, de nem úgy ahogy az egér huszárok szokták, hanem úgy, hogy Windows alatt is kidebbugolod egy windbg-vel, ha a Windows kernel dumpot dobott, amikor mondjuk a Disked miatt kékhalált dobott a géped. Ja hogy a userek 99 %-lékának fingja nincs a kernel dumpról meg a a többiről... Nekik aztén tök felesleges bármilyen GUI a programjaikhoz...
Na nekik tök mindegy melyik században érzik magukat... Szerintem.

(#15) eclipse19

Annak aki már látott ilyet Linux alatt és tudja, hogy Windowson nem így van, annak lehet hogy egyértelmű.

Miért az látott Windows command line-t? Vagy bármilyet, hát neki aztán tök mindegy, nem? Ez nem lehet kifogás, mert ez csak egy kifogás, amivel sehova nem jutunk előbbre.

Aki viszont még sehol nem látott ilyet, mert annyira nem ért hozzá, viszont a probléma neki is aktuális

Őőőőőőő ha életében nem látott ilyet milyen aktuális problémája lehet vele?

(ezért esetleg szeretné megtanulni), az simán elkezdheti keresni a Windowsban is, hogy akkor hol/hogy kellene ezt megvalósítani.

Ne vicceljét már az első találat a google-ben. Te komolyan gondolod úgy hogy nem neveted el magad közben, hogy az aki nem képes google-ben rákeresni egy szóra az bármilyen operációs rendszernek a disk kezelő eljárásait meg tudja tanulni? Komolyan gondoltad? ;] :(

Ne fél cikk elolvasása után derüljön már ki, hogy hoppá, nekem nem is ilyen oprendszerem van...

:D

Szóval jobb lenne jelezni valahol, hogy ez itt a LINUX téma vagy mi.

Még egy jó tanács neked, meg akik így gondolkodnak kicsit egysíkúan, tanulni nem úgy kell főleg informatikát, hogy elolvastam egy cikket, aztán ha nem megy valami, akkor aztán.... Hanem ha téged nem érdekel az informatikai technológiák története, legyen az az LVM, ZFS, NTFS, SUN, DEC, és a többi és a hozzá tartozó technológiák sokrétűsége, akkor nem Te soha nem leszel jó informatikus, csak betanított munkás.

Ez a cikk nagyon jó, de mit sem ér anélkül, ha nem ismered hozzá a hardvert, a diskek működését a hozzá tartozó micró nyelvek legalább funkcióit, mert akkor ez annyit jelent, hogy téged ez az egész nem érdekel igazából csak menjen.

Ami nem baj, de ez az a pont ami elválasztja az IT üzemeltetőt a mérnöktől. Ameddig a mérnök azt is tudja, hogy mi miért van és miért úgy van, addig az üzemeltető gombokat nyomkod, és ismeri az ipconfig esetleg az nslookup, tracert parancsokat, de a tracerute-ról vagy ip parancsokról nem hallott soha....

Hát szerintem, meg, ha valakinek aki ezzel foglalkozik ki kell írni, hogy ez *nix alapú rendszer annak Windows-t sem kell tanulnia, mert pont annyira ért ahhoz is.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.