Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) maximilian4 válasza mike1334 (#46) üzenetére


maximilian4
addikt

Így van.
De használtam mindkét platformot, csak eladtam. Nálam az év játéka a Zelda Botw (jobb később mint soha). :DDD
God of war nem rossz, de szerintem nem is kiemelkedően jó. Csak arra céloztam hogy már tavaly is a legnépesebb táborral rendelkező csoport megszavazta a Horizon Zero-t mint ps4 exklúzív, a legelőször említett játék meg a listán nem volt rajta. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#52) mike1334 válasza maximilian4 (#51) üzenetére


mike1334
veterán

Amikor a fortnite nyert vmi szavazáson, akkor ment a hőzöngés, hogy csak azért mert ingyenes és sokan játszanak vele, és igazából csak ismertségi szavazás, nem a minőséget mutatja...de most kérem a nép a minőségről szavaz :P
Amúgy szerintem is a GoW, ha a Witchert nem számítom, de Switchem (még) nincs, Mario érdekelné...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#53) kwzatz válasza mike1334 (#52) üzenetére


kwzatz
őstag

"Amikor a fortnite nyert vmi szavazáson, akkor ment a hőzöngés, hogy csak azért mert ingyenes és sokan játszanak vele, és igazából csak ismertségi szavazás, nem a minőséget mutatja...de most kérem a nép a minőségről szavaz"

Ja arról, így hogy több száz olyan ember szavaz, aki mindegyik játékkal játszott és össze tudja őket hasonlítani. Ide kapcsolódik a 15-ös komment:
"a God of Wart jelöltem, néhány gameplay videó meg vélemények alapján" :D (Silenc3Hun félre ne érts, nincs ezzel semmi probléma, hogy őszinte legyek, videók alapján nekem is a GoW volt a legmeggyőzőbb, csak vicces, hogy vannak, akik ennél a szavazásnál is/illetve kb. az összes többinél még mindig azt hiszik, hogy itt a minőségről történik valamiféle kinyilatkoztatás, amiből messzemenő következtetéseket lehet levonni :D)

Ja, a Witchert azt ne is számítsd mikey, mert az 2015-ös.

[ Szerkesztve ]

(#54) mike1334 válasza kwzatz (#53) üzenetére


mike1334
veterán

De ha én egyszer idén játszottam vele, és az volt számomra az év játéka? :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#55) kwzatz válasza mike1334 (#54) üzenetére


kwzatz
őstag

Én örülök neki, mert tényleg rohadt jó játék, csak ez a szavazás nem erről szól.

(#56) Drp81 válasza k-adi (#49) üzenetére


Drp81
aktív tag

Nálam a Detroit idén sajna kimaradt :(, a Gow viszont vitt minden mást. De jovore potolom. Ha detroitoztam volna, lehet más lenne a dontesem, nem tudom. Csak arra szavazok, amivel jatszottam :). A Beyond örök kedvenc a Heavy rain mellett a Ps3-on. Ettol fuggetlenul nem biztos, hogy a detroit megszorongatta volna nálam a gow-t, talan egy kicsit :D. A Gow nalam akkora telitalalat volt, hogy a fal adta a másikat :)

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#57) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Csak az a marha jó ebben a szavazásban, hogy a God of War és a Red Dead Redemption 2 csak ps-re jelet meg, szóval én nem tudok rá reálisan szavazni, mivel nincs ilyen platformom!

Úgy kellene ezt a szavazást megszerkeszteni, hogy az exkluzív platform játékokra külön lehessen szavazni, de legalábbis a PC-től külön.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#58) Wesder


Wesder
félisten

Ugye tudjàtok hogy ez nem talàlós kérdés volt? ;]

tibaimp
Mindjàrt szólok az Xboxomnak hogy ne futtassa a RDR2-t mert PS exklúzív. :U

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#59) Drp81 válasza tibaimp (#57) üzenetére


Drp81
aktív tag

Xboxra is megjelent...

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#60) Kvelstadt válasza oriic (#4) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ez a kördiagrammos verzió szerintem trljesrn jó.
Tökre elvoltam most vele hogy a szeletekre pöcköltem hogy lássam mi az.
Aztán észrevettem hogy zsavazás után a cím mdllett is írja a százalékokat. :))

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#61) #78687232 válasza Wesder (#58) üzenetére


#78687232
törölt tag

Valószínűleg pc-n játszik. ;)
Nem mintha nagyon számítanának az ilyen szavazások, ezen a listán csak remek játékok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#62) Wesder válasza #78687232 (#61) üzenetére


Wesder
félisten

Természetesen mind jó jàték.:R

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#63) Scholes9 válasza Fitzgerald (#17) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mert ilyen nincs is, az igazán fasza játékokat konzolon kell keresni :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#64) Sinesol


Sinesol
veterán

Ha törik ha szakad díjazni kell? Még ha úgy is gondolja valaki, hogy egyik sem érdemel semmi díjat?

[ Szerkesztve ]

(#65) Wesder válasza oriic (#16) üzenetére


Wesder
félisten

Ja
Amúgy a CTR 2019 GoTY lesz Race/Arcade kategóriàban:K

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#66) energy4ever


energy4ever
addikt

Hol van a Shadow of the Tomb Raider? :F

Szerk: Mobil nezetben nem lattam.

[ Szerkesztve ]

(#67) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ezekből a címekből én egyikkel se játszottam :DDD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#68) Banano válasza energy4ever (#66) üzenetére


Banano
tag

Nem lett volna baj,ha nem vetted volna eszre. Nalam a top10be se kerulne be.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#69) bulikavagyok válasza oriic (#16) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Hol a JC4 oriic?! Hogy hagyhattad ki? :O ;]

Amúgy nálam RDR2, GoW, TSoTR, FH4 és BF V a sorrend a legelején. Plusz a FC5 és az AC is odafér e legjobbak közé, Kár, h csak egyre lehet szavazni, mert nagyon közel vannak egymáshoz.

Amúgy szerintem az idei év sokkal jobb volt mint a tavalyi.

(#70) janeszgol válasza tibaimp (#57) üzenetére


janeszgol
félisten

Már az előző generációknál is felesleges volt az én PC-s, te konzolos világ kettéválasztás. Szeretünk játszani, a platform mindegy. Amivel játszottál vagy nem játszottál, de úgy érzed megérdemli ezt a titulust, szavazz rá!

(#71) GalaHU válasza .LnB (#50) üzenetére


GalaHU
őstag

RDR2-re szavaztam, de tényleg van benne valami hogy torzítja a képet az hogy nem platformok szerint kell választani.

Sokkal több PS4 van az országban és talán itt a fórumokon is reprezentatívabbak... Én játszom mindhárom platformon (a gyerek meg a negyediken), de a GoW nem szippantott be, a "vadnyugati uncsi lovaglás" már annál inkább. Mi több, számomra a Detroit is nagyobb élmény mint a kaszabolás... Nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre!

A tippem a végleges eredményre:

1. GoW
2. RDR2
3. Detroit

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#72) GalaHU válasza kwzatz (#53) üzenetére


GalaHU
őstag

Jaja, mindenki linkeljen egy képet a gamerprofiljáról hogy mivel is játszott! :) Bár úgyis csak linkelnének... Höhö...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#73) .LnB válasza GalaHU (#71) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nincs több PS itthon, vagyis valószínűleg. Mert tavaly ilyenkor Szabó Péter, a Microsoft lakossági üzletágának régiós igazgatója lenyilatkozta, hogy bőven vezeti a piacot itthon az Xbox.

"A GfK adatai alapján a piacnak több mint a fele a miénk, tehát piacvezetők vagyunk."

Ami nem is meglepő, mert a X360-as warezos időszak alatt sokan "hozzászoktak" a Ms konzoljához. Később a One megjelenésénél pedig ez a kötődés megmutatkozott. Kétlem, hogy megfordult volna a tendencia egy év alatt. Nem lehetetlen, de szerintem Magyarország még mindig Xbox-os inkább. Én a saját környezetemből is azt látom inkább.

Torz a kép valamennyire persze. Főleg a PC-sek miatt. Oda nem igazán jelent meg olyan szintű játék mint az RDR2 vagy a Detroit. Ezért kénytelenek abból választani amivel tudtak játszani. Ezért érkezett be ilyen "sok" szavazat a SotTR-re vagy a FC5-re. Viszont én azt mondom inkább szavazzanak arra amivel játszottak, mint arra amit youtube-on vagy twitch-en láttak.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#74) GalaHU válasza .LnB (#73) üzenetére


GalaHU
őstag

A kezdetek óta rendszeres hallgatója vagyok a Checkpoint nevű podcastnak amit Stöki és Grath készít, általában retro témakörben. Alkalmanként viszont kitekintenek magára az iparágra is és az egyik ilyen műsorban volt egy vendég aki korábban az MS itthoni csapatában dolgozott és pont erről beszélt.

A 360-as (warez) érában tényleg ez volt a népszerűbb itthon a PS3-al szemben, de a XO-s időszakban már nem biztos! Mindenesetre ők mindig az XBox-ról mint platformról(!) beszélnek és beleszámítják az összes gépet, úgyhogy lehet hogy az elmúlt 15 évben tényleg több X-es logoval ellátott gépet adtak el kis hazánkban, de nem hinném hogy ez korrekt kalkuláció, mert a 360-osok többsége már vagy 3 ledezett és a szemétben végezte, vagy szépen gyűjti a port mint az enyém a TV alatt...

Persze ezzel a kalkulációs-kommunikációs trükkel a PS is előszeretettel él, úgyhogy egyik se ártatlan ministránsfiú...

Mindegyik csak maszatol amikor konkrét számokról van szó, pedig lehetne máshogyan is csinálni. Az eladott autókról konkrét statisztika jelenik meg minden lezárt évet követően, nem csak gyártmányra, de típusra is, ha akarnák erről is lehetne...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#75) .LnB válasza GalaHU (#74) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Konkrétan a One-ról és a PS4-ről volt szó.

Jelenleg a globális konzolpiacon az Xbox One jelentős lemaradásban van a PlayStation 4-hez képest – miben látja ennek okát?

A globális trendek nem minden esetben érvényesülnek itthon, így arról mélységeiben nem tudok nyilatkozni, de Magyarországon erősek vagyunk.

Mennyire?

A GfK adatai alapján a piacnak több mint a fele a miénk, tehát piacvezetők vagyunk. Ennek egyrészt történelmi oka van: kollégáim 2001-ben nagyon jól vezették be a legelső Xboxot, aztán az Xbox 360-nal és Kinecttel is nagyon jól alakultak a dolgaink. Azt én is látom, hogy a világpiacon néhol máshogy alakulnak a számok, de nálunk a befektetett munka jobban megtérült. Most pedig az Xbox One-nal sikerül megtartani az előnyünket a karácsony előtti – számunkra legfontosabb – hónapokban.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#76) GalaHU válasza .LnB (#75) üzenetére


GalaHU
őstag

Nem akarok én ebbe a vitába jobban beleállni, de konkrét számokat még mindig nem látok... :)

Az hogy egy üzletág vezetője csak elismerően nyilatkozik a termékeikről és elegánsan kerüli a kínos adatokat nem újdonság...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#77) .LnB válasza GalaHU (#76) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nincs vita. És számok sincsenek. A MS nem oszt meg eladási adatokat. Csak azt, hogy hányan használják a visszafele kompatibilitást. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#78) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Durva hova jutotta világ jól látom hogy PS4 Exkluzív a két legjobbra értékelt játék?

(#79) .LnB válasza Cs1csó (#78) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem jól látod. A Red Dead Redemption 2 nem PS exkluzív, Xbox One-ra is megjelent. Viszont a Top3-ból kettő Ps exkluzív (jelenleg).

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#80) GalaHU válasza .LnB (#77) üzenetére


GalaHU
őstag

Ez az, nem véletlenül nem osztanak meg számokat. Nagy valószínűséggel azért mert nem állnak jól, és ezt inkább nem reklámozzák. (Ha itthon tényleg többet adtak volna el, az lehetne az egyik legerősebb marketingeszköz, aztán mégse használják.)

Sajnálom, mert én kedvelem mint platformot, az elsődleges gépem egy XOX, minden multis címet azzal tolok, az exkluzívakra van csak a PSPro. Szimezni meg normálisan úgyis csak PC-n lehet, de ennyi időm sosincs... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#81) Cs1csó válasza .LnB (#79) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#82) .LnB válasza GalaHU (#80) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Óriási marketing blama lenne ha itthon ezzel dicsekednének. Gondolj bele, hogy egy focis példával éljek:

-Kikaptatok 6:1-re
-Na jó, de egyet rúgtunk!

Szép kis meme-ek születnének belőle.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#83) GalaHU válasza .LnB (#82) üzenetére


GalaHU
őstag

Ebben a formában tényleg röhejes lenne.... :)

De széttárhatnák a kezüket a magyar vezetők, hogy'aszongya: "Mi tetszik látni a konkrét számokat bucira vertük a PS kicsiny hazánkban, de a globális számokra nem látunk rá, sajnos arról nincs infónk"

De tényleg hagyjuk, beszéljünk a 2018-as játékokról, az a fórum témája! Peace!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#84) troll4 válasza .LnB (#50) üzenetére


troll4
tag

God Of War Szerintem a legkezelhetőbb és a legjobb játék. :K

06705551911

(#85) Televan74


Televan74
nagyúr

PC -s alkatrészből fogyott a legtöbb! ;]

Nálam egyszerű a képlet, azért nincs még konzolom mert nem tudok két platformot fenntartani, így marad a lassan 30 éves kedvenc a PC -m.

Ez a szavazás szimpátia jellegű,itt beleszámít az is ki mivel játszott. Vannak köztük konzol exkluzívok amikkel egy PC -s a büdös életben nem fog játszani. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#86) .LnB válasza Televan74 (#85) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Saját magaddal szúrsz ki. Én húsvét környékén vettem egy Slim-et "csak kipróbálni". Azóta már Pro-m van, a PC-t meg leépítettem "netezős" géppé. Eladtam a 1080-am amíg kaptam még érte valamit.

(#84) troll4 Teljes mértékben el tudom fogadni ha valaki a God of War-t tartja az év játékának. A RDR2-höz kell egyfajta hozzáállás, türelem. Ha valakit behúz, és rendesen belemélyül akkor valószínűleg neki az lesz az év legjobb játékos élménye. De nem mindenki van így ezzel, sokan félbehagyják, megunják. Az RDR2-nél sok múlik a játékoson is, ezért lett egy picit megosztó. A mai rohanó világban jobban fekszik az embereknek a GoW, mert "kompakt" instant élményt nyújt, csak játszani kell vele és kész. Bár szerintem (már írtam), hogy az első fele elég unalmas volt nekem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#87) zegi_norbi


zegi_norbi
tag

Far Cry 5 egyértelműen. Zene, karakterek, sztori, látványvilág, atmoszféra mind elképesztően jó lett. :) Az eddigi legjobb rész szerintem. De hát ugye ez nem PS exkluzív. :U

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or think you can't, you're right" Henry Ford The Witcher 3 Bioshock Infinite Assassin's Creed Rogue Linkin Park

(#88) zolomon17


zolomon17
senior tag

Ha lenne next gen konzolom, akkor valószínűleg RDR2 (az elsőt imádtam), God of War és Spiderman hasítana. De a szomorú valóság az, hogy idén ezek közül egyedül az AC-val játszottam, azzal is csak kb. 5 órát eddig, nincs rá időm :O

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#89) davidsone


davidsone
addikt

Tarol a GoW :Y Nem kötött egy kicsit nincs benne "cső" érzésed?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#90) -Skylake- válasza mike1334 (#52) üzenetére


-Skylake-
addikt

"de most kérem a nép a minőségről szavaz"

Hat nem is latod a Fortnite-ot a listan...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#91) mike1334 válasza -Skylake- (#90) üzenetére


mike1334
veterán

Mert 2017-ben adták ki....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#92) kwzatz válasza mike1334 (#91) üzenetére


kwzatz
őstag

A Fortnite-ot ez sem akadályozta meg abban, hogy Ultimate Game of the Year legyen a 2018-as Golden Joystickon, mint ahogy azt múltkor részletesen kiveséztük. Akkor még ez számodra sem volt kizáró ok. :D

(#93) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Egyértelműen GoW. Itt látszik a multiplatform szint mekkor hulladék, főleg a Just Cause 4 meg a AC: Odyseey után mondom ezt... Amúgy bár nem egy liga, szerintem a Way Out egyszerűen lenyűgöző lett. Mondjuk ilyen Celeste szintű játékokat nem értek a listában, még ránézésre is gázos. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#94) tibaimp


tibaimp
nagyúr

wesder: OK tedd azt!
Drp81: az sincs, csak PC, szóval a felvetésem még adott. Ha ki is jön PC-re, majd én is szavazok rá abban az évben. Számomra most így az FC5 maradt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#95) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Számomra továbbra is a The Witcher 3: Wild Hunt az etalon, amióta csak kijött, semmi nem tudja überelni. Idén egyetlen játék volt csak, amit megvettem és viszonylag sokat játszottam is vele (Bár teljesen végigvinni valószínűleg csak a karácsonyi leálláskor fogom), az pedig a Shadow of the Tomb Raider. Így arra szavaztam.

Amíg ki nem jön a Cyberpunk 2077, szerintem marad továbbra is Geralt a favorit, bár remélem, hogy sikerül őt letaszítania a trónról. Nem lesz könnyű dolga.:)

(#93) GodGamer5: Dettó, szerintem így az egész szavazás irreveláns, külön kellene venni a platform-exkluzív címeket, mert így nem fest valós képet arról, melyik játék jó és melyiket játsszák sokan.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#96) Noukoum


Noukoum
veterán

Nekem a Gorky 17 tetszett a legjobban. :))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#97) tibaimp válasza Vistaboy (#95) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Dettó, szerintem így az egész szavazás irreveláns, külön kellene venni a platform-exkluzív címeket," -- igen, ezt mondom én is!

"Számomra továbbra is a The Witcher 3" -- Ha már itt tartunk, nálam az örök etalon a Skyrim!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#98) #00137984


#00137984
törölt tag

Red Dead Redemption 2. Remélem PC-re megjelenik majd az igéretek szerint. Várom nagyon. :)

(#99) Cs1csó


Cs1csó
félisten

A FIFA 19 és kész! ;] :DDD :DD

(#100) Televan74 válasza #00137984 (#98) üzenetére


Televan74
nagyúr

Valaki megígérte már? Mert erről nem hallottam,pedig én is nagyon várnám PC -re. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.