Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Mik76 válasza angyalpc2 (#50) üzenetére


Mik76
senior tag

A szellem kiszabadult a palackbol. Biztos lesz par ceg ahol vissza fogjak terelni az embereket az irodaba de lesz sok ahol nem. Nyilvan a nagy irodahazak befektetoi lobbizni fognak a HO ellen, de szazmilliok jottek ra az elonyokre, es kerni fogjak a folytatast a vilagon.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#52) azbest


azbest
félisten

Nemrég beszélgettem egy kollégával, aki amúgy vezető, hogy náluk mennyire járnak be az irodába mostanában. S mondta, hogy fele-fele, de ő tart attól, hogy home-office-ra szoknak az emberek. Kérdeztem, hogy miért, simán megy a videokonferencia, sokféle elektronikus megoldás, amivel még jobb is tartani némelyik meetinget, mint élőben.

Ja, hogy nem azért tart tőle... mondta, hanem ha otthonról lehet dolgozni, akkor miért dolgoznának itthon, miért ne szerződnének át nyugati cégekhez. Erre mondtam, hogy hát azért jogilag és adózásilag jellemzően akkor is szükség van közvetítő cégekre (vagy leányvállalatra), akik itt helyileg alkalmazzák az itt lakó embereket. Jelenleg is sok esetben távolra dolgozunk más cégeknek, csak irodában ülve, nem otthonról. Mi változna.

Tényleg, mondta, valóban szükség lehet közvetítőre külföldi munkához. De ha otthonról lehet dolgozni, akkor miért ne szerződnének le pesti cégekhez az országon belül, s akkor hoppon maradnak a vidéki cégek. Akik főleg alvállalkozóik a pesti cégeknek, akik meg alvállalkozóik nyugati cégeknek.

szerk:
No igen. Magam részéről nincsen kifogásom az olyan cégek ellen, akik mondhatni munkaerőt adnak más cégeknek időszakosan. Amikor ők is kockázatot vállalnak a pénzükért, s akkor sem rúgják ki az embert, ha épp kiesett egy projekt és még nincs másik, hanem csak valami köztes pótlék feladatot tudnak adni addig. Így a stabilitásért jár a csoki nekik is. Az a gáz, ahol csak projektre vesznek fel embert és kirúgják a végén - ott ennyi erővel a melós lehetne a vállalkozó, ha már övé a kockázat is. Sajnos azt is látom, hogy van olyan projekt, amikor 3-4 cég csak közvetítő lépcső és ők csak lefölözik a profitot és bontják a szerződést, ha véget ér egy feladat.

Az Ericsson vízió azért sántít. Jelenleg is sokszor azt látni, hogy a nagy cégek nem akarnak felvenni embert, inkább külsős közvetítőtől hívnak embert, nem akarnak alkalmazottat. És a nagy cégek nem állanak szóba kisebb közvetítővel vagy egyénnel, hanem csak nagyobbakkal. Ezért van sok naplopó közvetítő lépcső. Azt hiszik a nagyok, hogy valami nagy nevű cég csinálja a kiadott feladatot, aztán a végén hatodik alvállalkozónál egy egyetemista dolgozik rajta valójában. Azt hiszik, hogy a munkaerő kölcsönzés darab-darab alapon megy és azért jó nagy cégtől kérni embert, mert ha az kiesik, akkor bármikor beültetnek helyére másikat. Csakhogy ez nem működik szellemi munkánál, ahol betanulásra van szükség és a rendszer ismeretére. Ott hiába emberórát vesznek, de csak az adott ember tudja csinálni, nem lehet csak úgy cserélni, a csere embert is be kell tanítani nulláról.

A globális virtuális munkaerőtől azt várhatják, hogy majd az indiai jómunkás emberek árán fognak szakembereket kapni. Persze azt is valami nagyobb arculatú, kamu cégtől, akik csak profitot fölöznek le és ugyanúgy putriból lesz valaki a melós sok esetben. Mint amikor kérték az egyik feladat átvétele során az utódjaink, hogy lehetőleg délelőtt tartsuk az oktatásokat, feladatátadó meetingeket. Mert náluk délután nincs internet az irodában...

[ Szerkesztve ]

(#53) Narxis válasza azbest (#52) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezt már kezdik pedzegetni újságírók is, hogy akkor most mi lesz? Lehet, hogy vérszemet kapnak a nyugati cégek és EU-s szinten megy majd a lobbizás valamilyen adó és jogharmonizáció felé. Te élhetsz akár Budapesten is de lehet teljesen máshova leszel bejelentve, olyan országba ami EU-s de a cégnek a legkedvezőbb. Egyszerre oldaná meg a munkaerőhiányt és a lakhatási problémát hiszen ezek után leginkább az internetes infrastruktúra számítana. Érdekes világ lesz ez ha a HO teljesen elterjed. Nyilván vannak munkák ahol nem lehet de ahol lehet ott kimaxolnák ezt a lehetőséget.

Thanos was right.

(#54) azbest válasza Narxis (#53) üzenetére


azbest
félisten

itt azért a jog kisegíti a lakhely országát. Az eu-ban úgy van, hogy ahol legalább 183 napot tartózkodsz munka közben, abban az országban kell legyél bejelentve. Ezért is mondtam, hogy közvetítő/leányvállalat cégekre akkor is szükség lesz, ha külföldre dolgoznak a melósok. Mert általában problémás a másik országban lévő cég számára, a melós országa szerinti szabályokat is alkalmazni. Jelenleg is vannak cégek, akik ilyesmivel foglalkoznak, hogy ők cégként adják tovább távmunkára azt a munkaerőt, aki távolra dolgozik, hogy jogilag is rendben legyen.

[ Szerkesztve ]

(#55) Narxis válasza azbest (#54) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én értem, hogy jelenleg ez van de mi lesz a jövőben?

Thanos was right.

(#56) azbest válasza Narxis (#55) üzenetére


azbest
félisten

Olyan nem lesz, hogy itt lakom, de amcsi jogviszonyom lesz. Egészen egyszerűen azért, mert egyik ország sem lenne hajlandó arra, hogy ne neki adózzon a melós, ha ott lakik. Akkor mindenki átjelentkezne melósként adóparadicsomba. Ilyet csak cégeknek engednek :D
De még cégként sem lehet azt, hogy más országba vagy bejegyezve, de itt tevékenykedsz, kell legyen valami helyi képviselet, legalább egy székhely.

A költözés marad az opció, ha más országból akarsz dolgozni. Költözés nélkül, helyileg meg olyan közvetítő cégek létrejötte lehetne, akik kvázi jutalékként fix százalékot vesznek le az utánad kapott pénzből azért cserébe, hogy jogviszonyt adnak és cégként intézik a nemzetközi szerződést. Kvázi egy köztes megoldásként az alkalmazotti és a vállalkozói lét közt, kockázat megosztás a fix jutalékért. Még ez sem biztos, hogy olyan egyszerű a jelen jogi megkötésekkel.
Jelenleg inkább az jellemző, hogy fix bért kapsz, és ha jobb projektet találnak, akkor többet nyernek rajtad, ha rosszabbat, akkor kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#57) hcl válasza instantwater (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én inkább voltam open-ben, mint valami kis lyukban bezárva 3-4 másik emberrel, akiket egész nap nézhetek.
A kiöltözés, nekem a napi viseletem (alavetően ing, zakó nélkül) teljesen megfelelt bármikor client visit-re, szóval pont nem érdekelt, mikor kellene kiöltözni :D
Szondázni pl. gyárakban igencsak szokás a szellemi dolgozókat is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) nullpoint válasza Dißnäëß (#27) üzenetére


nullpoint
senior tag

Hogy oldottad meg az állítható magasságú asztalt?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#59) hcl válasza azbest (#52) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez a közvetítés is előbb utóbb kipukkad akkor, ha ez a bajuk. Ugyanis ha kezd leesni a nagyobb cégeknek, hogy drágán rossz munkaerőt kapnak, akkor előbb-utóbb meg fogja érni felvenni a munkaerőt.

Elmennek az emberek nagyobb cégekhez? Tessék versenyképesnek lenni velük. Volt rá 20 év az EU-ban, ha a magyar munkaadók ennyire jutottak, akkor nem fogom őket sajnálni. Ahogyan a vendéglátósokat sem, akik akkor sírtak 18-19 körül amikor már majdnem minden lehetséges dolgozó elment Ausztriába :D

Amúgy adózás - már régen kéne valamilyen közös EU-s vagy globális adórendszer, reméljük rájönnek már a kormányok is. Pl. olyan szinten is, hogy aszerint adózzanak cégek, hogy a bevétel mekkora része keletkezett az adott országból :D Ez van, globális problémákat csak úgy lehet megoldani, ha a magasságos országok hajlandóak lesznek szóba állni egymással.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) azbest válasza hcl (#59) üzenetére


azbest
félisten

Ez a nagyobb cégek hibája is. Sok nagy cég csak nagy(nak látszó) céggel hajlandó szerződni, pedig nyílt titok, hogy valami al-al-al... vállalkozónak passzolódik tovább a munka és nem a nagy cég csinálja, azok csak papíron léteznek. Nehéz úgy kitörni, ha papírcégek fölözik le a hasznot és a kivitelezőhöz csak az apró jut el.

Sajnos nem akar leesni nekik, mert mindig akad olyan manager, aki kitalálja, hogy két fillért spórolhatnak azon, ha nem alkalmazottat vesznek fel, hanem valami nagy nevű cégnek kiszervezik (amit aztán addig szervezgetnek ki, hogy a végén indiában vagy az egyetemisták közt landol a munka).

[ Szerkesztve ]

(#61) Dißnäëß válasza nullpoint (#58) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Lepakoltam a tetejérôl a könyveket :D :))

Ez egy IKEA számgép asztal, 5 éve vettem, még ma is kapni.. [link] Semmi extra, de szeretem, pohártartó, masszív, jó.

A laptoppal lent-jobboldalt vagyok, kb, és mikor már unok ülni, felállok a gurulósból és felviszem fentre a felsô polcra a laptopot. (Én 197 vagyok, nekem ez pont kényelmes állva).

Szóval egy marha egyszerû, triviális megoldást választottam, mert felismertem, hogy jééé, megtehetem... Ahelyett h bevásároltam volna egy méregdrága motoros állítósat. De kb. mostanra esett ez le, pedig lényegében a vírus kitörése, március óta HO-ban vagyok. :D :W

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#62) nullpoint válasza Dißnäëß (#61) üzenetére


nullpoint
senior tag

Jó, laptoppal csalás. Asztali gép van. :D

Amúgy meg jobb későn, mint soha. :D

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#63) Tigerclaw válasza azbest (#52) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nalunk azert a nyelvtudas hianya, minosege nem teszi lehetove hogy tomegesen menjenek at kulfoldi cegekhez...plane hogy a tobbseguk mar jo ideje kulfoldon, vagy kulfodre dolgozik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#64) hcl válasza azbest (#60) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja :D Bérelt volnal 3-4 alvállalkozón keresztül, csak néztem :D

"Sajnos nem akar leesni nekik, mert mindig akad olyan manager, aki kitalálja, hogy két fillért spórolhatnak azon,"
Ó, mindig leesik, csak elég nagyra kell nőjön a lufi.
Amúgy a spórolás azon van, hogy a kiszervezett melós az költség, és nincsenek rá járulékok, mint a bérre.

@Dißnäëß : Nem tudom, hol vagy, de elvileg itthon hatóság ellenőrizheti a HO-t, főleg, ha szerződésed van; megfelelő paraméterű asztal, szék, stb. kell, másképp pl. ahol dolgoztam, HO szerződésed sem lehet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) azbest válasza hcl (#64) üzenetére


azbest
félisten

Most lehet van valami könnyítés HO ügyben a járványhelyzet miatt. Legalábbis tavasszal állami és privát szerződésemnél is távoli munkavégzést rendeltek el. Hm van pár írás is ilyesmiről, még valami törvénymódosítás is várható talán mostanság [link]

Mondjuk nekem lehet még jobb az itthoni irodám, mint a céges helyem :D De komolyra fordítva is, azt hiszem bőven megfelel annak, amit a céges munkavédelmis oktató mondott anno. Plusz kifejezetten saját elhatározásból, kérésemre teljesen saját eszközöket használok. Még az irodában is csak asztal, szék, monitor kell :D

[ Szerkesztve ]

(#66) Dißnäëß válasza nullpoint (#62) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hja.. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#67) Dißnäëß válasza hcl (#64) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szia, igen, tudom, ez a HR (talán) dolga, de még nem kaptunk erre vonatkozó infót. Egyik elôzô cégemnél 100 fôt vezettem, ott azért szigorúan ellenôrizve, kommunikálva és random auditálva voltak a HO körülmények és figyeltünk rá. Mostaninál meg nem vagyok big boss már, letettem a lelki békém érdekében, majd teszünk vmit akkor, ha a management szól, hogy gyerekek, izé. De nálam full compliance van, irodai szék, pöpec asztal, elosztó földelt (és jó), konnektor és hálózat szintén (új társasház), szônyeg sincs (laminálton vagyok mindennel) és a hosszabbító + minden vezeték asztal mögött elrejtve, tehát nem fordulhat elô, hogy felbukok munka közben valamiben, beb* a fejem és a cég kárára szörnyethalok.

(Kretén jog amúgy.., de hát ôk sosem a sebességrôl voltak híresek, bár állítólag most a hirtelen és durva HO miatt készül vmi új jogszabály).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#68) azbest válasza Dißnäëß (#67) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy nézem volt rendelet, hogy egyoldalúan is el lehetett rendelni a távmunkát.
"Az otthoni munkával és távmunkával kapcsolatban az eddigi szabályozás lényegesen megváltozott! A távmunka elrendelése a továbbiakban már nem kötődik munkaszerződés-módosításhoz (ami kétoldalú megállapodást követel meg a felektől),azt a munkáltató egyoldalúan is elrendelheti." [link]

Az, hogy mi vonatkozik az otthonra, ott végzett munka esetén pedig nem tiszta. Vannak különböző szabályok, amelyekből nem áll össze a tuti megfejtés.
"Felmerül azonban a kérdés, hogy a munkavédelmi szempontból megfelelő munkakörülményekért a munkáltató felelősséggel tartozik-e. Ahogyan arra a Magyar Munkajogi Társaság 2020. március 11. napján kelt állásfoglalása rámutat, kétféle álláspont létezik. Az egyik álláspont szerint a munkáltató felelőssége kizárólag az általa biztosított munkaeszköz kockázati megfelelőségének biztosítására, illetve egy általános jellegű, a veszélyforrásokra és azok kezelésére irányuló tájékoztatási kötelezettség terheli. A másik álláspont szerint a munkáltató felelőssége változatlan azaz, teljes mértékben megegyezik a munkahelyen végzett munkavégzésért való felelősség szabályaival. Az első álláspont ugyanakkor véleményem szerint teljes mértékben alátámasztható. " [link]

Azt hiszem ez az az állásfoglalás [link]

[ Szerkesztve ]

(#69) Dißnäëß válasza azbest (#68) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi !! :R

Jellemzô. Azért van egy pár informatikával foglalkozó cég az országban, vagy ilyen tevékenységet ellátó munkakör, úgy mondom inkább. Mennyibe kerülne ezeknél olyan jogszabályt alkotni, hogy ha otthon elesik, az ne a munkáltatót terhelje ? (Semmibe). A többi munkakörön meg lehet lamentálni még éveket nyugodtan, ráérnek. A targoncás ha beáll HO-ban otthon a garázs elé és felborul, mert a szomszédnak akart 20 cementes zsákot arrébb tenni az építkezésén és a fizika nem adta ki a dolgot, tôlem lehet a munkaadója megszabva. IT szolgáltatást nyújtó munkakörökre vagy ICT cégekre (beleértve ezeknél ülô PM-eket, asszisztenst, pénzügyet, stb) jöhetne vmi lazítás, nem egyetlen nagy standard szabállyal kellene mindent lefedni, és akkor nem is lenne ekkora teketóriázás + így vagy úgy értelmezhetôség. Gyanítom, hogy okkal van ekkora lötyögés ebben a sztoriban, ennyire hülyék nem lehetnek.. azért, hogy - mint sokmindent - ezt is épp úgy lehessen "helyesen" értelmezni ha gáz van, ahogy a politika/érdek kívánja. Hogy odafent ha úgy akarjuk, balra dôljön a tekebábu, ha meg amúgy, akkor meg jobbra.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#70) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szánalmas, hogy egy világjárvány kell ahhoz, hogy rájöjjenek: az irodai munkák igen nagy %-a elvégezhető otthonról == teljesen felesleges a dolgozót kocsiba cibálni, napi 5-6 liter naftát CO2-vé füstöltetni vele és hülyére stresszelni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#71) hcl válasza azbest (#65) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Most éppen van :D Ld. még itthoni össze-vissza jogalkalmazás.

"szigorúan ellenôrizve, kommunikálva és random auditálva voltak a HO körülmények és figyeltünk rá"
:DAz scifi :D Eddig kb. mindenhol a káosz volt jellemző ezekre, amit láttam :D

@t72killer : ++++

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#72) Dißnäëß válasza hcl (#71) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mert nem dolgoztál még normális helyen, olyan alatt, aki az emberek vegzálása helyett a munkáját végezte rendesen..

Nálunk tényleg vezetve volt, kinek a HO sarka hogy néz ki otthon, ment is a röhögés, meg a cinizmus, hogy jaaaj így ménemjóóó úgy ménemjóóó, de mindenkinek be kellett állnia a sorba és rendezni a dolgokat. Egy kollégánál így derült ki pl, hogy az elektromos rendszere szar, eshetett is neki az egésznek, 150k huss.

Vannak még helyek, ahol rendesen vannak intézve dolgok. (Sztem még ma is).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#73) Dißnäëß válasza t72killer (#70) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Meg Elon Musk, hogy elektromos autózzunk úgy IGAZÁN, satöbbi ....

Megérett a nagyvilág minden fronton a status quo full lecserélésére.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#74) VIC20


VIC20
őstag

Mi az a ,,dematerializált" iroda? Valami ilyesmi, nem...?

(#75) hcl válasza Dißnäëß (#72) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A HR-re gondoltam (ja, némi keveredés volt), hogy amit azok csináltak, az eddig mindenhol teljes agyatlanság volt. És a HO-t a HR ellenőrzi elsősorban.
Idióta főnökkel egyszer dolgoztam hosszabb távon, azóta nem volt (de ha lett volna, akkor a munkaviszony rövid úton megszűnik).

@VIC20 : Nem, ez a "demolished" :D Nagyon is materiális, csak hát szétborítva :D
Dematerializált az, ami anyagtalan. Pl. atomrobbanás után elpárolog.

Mutogatni való hater díszpinty

(#76) VIC20 válasza hcl (#75) üzenetére


VIC20
őstag

Akkor inkább valami ilyesmi lehet: [link]

(#77) nullpoint


nullpoint
senior tag

Addig jó amíg nem dementorizált az iroda. :DDD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#78) azbest válasza VIC20 (#74) üzenetére


azbest
félisten

(#79) Dißnäëß válasza azbest (#78) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:)) :C

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#80) [Newman]


[Newman]
tag

Ha fejben eljut bármelyik munkáltató addig hogy a dolgozó munkáját és ne az idejét fizesse meg, akkor lesz a home office kánaánja. Szerintem van veszélye annak, hogy a vidéki szakember, majd fővárosi munkáltatót választ, azonban ez visszafelé is igaz lehet.

Nálunk elég erős HO szabályok voltak előző munkahelyemen, amit nézegettek is. Nem ülhettél háttal olyan ablaknak amire ráláthatnak a lakás/házon kívülről, poroltó stb.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#81) hcl válasza [Newman] (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ilyen pl. 5. emeleten, nincs a körnéken olyan magas épület, oda ki lát be? :D
Drónnal meg feltűnő :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#82) azbest válasza hcl (#81) üzenetére


azbest
félisten

Nem tudhatod mikor mászik fel egy láthatatlan predátor

(#83) hcl válasza azbest (#82) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja bocs :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#84) t72killer válasza Dißnäëß (#73) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vastagon. Arra gondoltam még, hogy ez a rángassuk be a dolgozót ha kell ha nem hozzáállás pl mennyire fújja az ingatlanlufit? SzVSz alsóhangon négyzetesen:

Egyrészt ugye alap, hogy kell felesleges irodaház-kapacitás: ezek építése, karbantartása masszívan megdrágítja a munkaerőt a környéken.

Másrészt aki egyébként simán dolgozhatna egy 2M Ft-ért vesztegetett nagykertes alföldi tanyáról, most rohanjon fel egy emberként Pestre, gyilkolja le a másik "lakás"keresőt a "ki adósitja el többtízmillióra a saját gyerekeit versenyben" merthát csak ott adnak billentyűzetet.:W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#85) hcl válasza t72killer (#84) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Egyrészt ugye alap, hogy kell felesleges irodaház-kapacitás:"
Előbb-utóbb rájönnek a cégek, hogy HO-hoz nem kell, és leépítik ezeket; már 2010 körül azon a munkahelyemen voltak olyan csapatok, akik heti 1x meetingre mentek be, különben otthon voltak. Ott azért, mert nem volt hely, az irodabérlés meg drága volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#86) t72killer válasza hcl (#85) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ennyi. és talán-talán 20-30év múlva újra benépesül a vidék...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#87) instantwater válasza t72killer (#86) üzenetére


instantwater
addikt

Programozókkal :DDD

Aki gyári melós annak ígyis-úgyis be kell menni, és eddig is tudott vidéki gyérnak dolgozni, vagy eztán sem fog tudni, ha pesti céghez ragaszkodik.

[ Szerkesztve ]

(#88) hcl válasza instantwater (#87) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azok többet keresnek, így többet is költenek...

Mutogatni való hater díszpinty

(#89) gt87


gt87
csendes tag

Őszintén? Szeretem a hamburgert, de ha minden nap azt kell enni, egy idő után megutálom, hiába finom. Na, ez a véleményem a forever HO-ról is. Sokkal kiegyensúlyozottabb, ha heti 2-3 nap iroda a maradék meg otthon. Március óta folyamatosan WFH-zok, és gyakorlatilag teljesen megcsömörlöttem bele. Egy összefolyó massza a hét, és nem tudom eldönteni néha hogy mikor van vége a munkának, és milyen nap van. Az amortizáció meg egészen elképesztő a használt otthoni eszközeimen, így, hogy 5/8-ban folyamatosan mennek (eddig 2 Wi-Fi router és egy AIO gép, egy laptopakku és egy irodai szék a mérleg fél év alatt - ja és ezek pótlása önköltség volt).

Persze ez csak az én tapasztalatom, nem kérdőjelezem meg hogy vannak akiknek még rózsaszín minden.

(#90) [Newman]


[Newman]
tag

@hcl: Reális keretek között, de jogos :DDD

Nem hogy irodát nem kell bérelni, mármint sokkal szerényebb területűt elég, de mindig felteszem a kérdést mindenkinek, aki a HO ellen van, hogy mégis mi köti az irodához? A kávégép? A sharepoint? A gyors internet? A nyomtató? Engem mondjuk pont semmi sem köt az irodához, a három monitoron kívül.

Szóval a HO-val én:
- legalább 8:30-9:00-rát dolgozom, mivel nem utazok 2 x 45 percet.
- nem vagyok idegbeteg, mert nincs ki felforralja az agyvizemet az utakon.
- biztosítom azt, hogy nem fertőzöm meg a többi kollégát - és ők indirekt módon nem fertőznek meg engem.

Mit nyer a munkáltató jelenleg:
- jelenleg annyit, hogy az általam történő fertőzés nem lehetséges mert be sem járok.

És ez a baj, mert közép- és hosszútávon nem gondolkodnak:
- kinyílik a munkaerőpiac, hiszen egy győri cégnél dolgozhat egy szegedi kolléga.
- nem kell akkora iroda.
- nem kell parkolóhely.
Ehhez kellenek a korrekt kollégák, akik nem napi 2 órát dolgoznak a sok "szabadság" címén. Viszont ez lassan alakul ki, mármint nézd meg az all you can eat éttermek sorát, de elég egy svédasztalos reggelit megélni egy random szállodában. Itthon teljesen normális, ha hat kiló almát, négy szendvicset és két termosznyi teát még elvisz magával a kedves vendég. Svédasztalos reggeli meg van már régen és mégsem bírta megtanulni a többség, hogy nem leszel kevesebb attól, ha marad másnak is és nem ba***d a fillért.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#91) Mik76 válasza gt87 (#89) üzenetére


Mik76
senior tag

Az hogy az otthoni szamitogep/internet/iroasztal meg nincs kompenzalva a fizetesekben, az szerintem meg a korai idoszak bajai.
Ezeket a dolgokat a munkaltatonak kell allnia. Vagy fizetes kiegesziteskent, vagy eszkozt szolgaltatva.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#92) azbest válasza gt87 (#89) üzenetére


azbest
félisten

Az a titka, hogy ha nem sikerül a munka, akkor ne törd össze a berendezést :D

Teljesen irreális, hogy a munkától ment töknre a wifi routerek, az aio gép meg a laptopakku. Az akku pláne, hiszen otthon van áram, nem kell hurcolni a gépet, folyamatosan be van dugva hálózatba. A wifi routerek noszensz, azok ha megdöglöttek, akkor hulladékok. De az aio is enyhénszólva fura. Persze, ha semmit sem kapcsolsz be, azokon a heteken, amikor dolgozol, akkor csak a koruk miatt amortizálódnak. De a viharkár vagy ha elektromos hálózati hiba okozta eszköz leégés nem a munkától keletkezik.

Egyedül a szék lehet reális, mert a gagyibbak hamarabb törnek, ha haszánlják őket :)

Mik76:
no igen, ha nem akar saját eszközzel dolgozni, akkor a munkaadónak kell adnia. Nálunk is voltak, akik asztali gépet, monitort, széket vittek az irodából home officeba.

A költségekbe beszállásra talán lesz mód, ha lesz ilyen törvénymódosítás, de nem nagyon hallani, hogy annyira sietnének vele. Alapból pedig nem annyira szeretnék a cégek a rezsit fizetni az otthoni munka kapcsán, arra hivatkoznak, hogy mivel nem kell bejárásra költeni, ezért még a munkás járt jól. Hát so-so, körülménye válogatja. Aki kikapcsolja az áramot meg a fűtést akkor, amikor dolgozni megy, az valószínűleg sokkal többet fog most télen erre költeni ahhoz képest, mint amikor a szomszédai tartják melegen a lakást :D

[ Szerkesztve ]

(#93) Tigerclaw válasza gt87 (#89) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Alkalmazottnal ezeknek az eszkozoknek cegesnek kellenenek lenniuk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#94) Mik76 válasza Tigerclaw (#93) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem feltetlenul. En pl a benti workstationomre jelentkezek be az otthoni gepemrol, szoval az itthoninak nem kell tul bikanak kell lennie. En spec grafikai teruleten dolgozok, nekem inkabb a monitor minosege es az internet sebessege szamit.

azbest:
Igen, a futes/legkondi meg az aram a munkahoz is penz, az iroasztal, a normalis irodaszek(!!!) szinten. Ami igazan necces az azert megiscsak a hardver esetleges lerobbanasa, csereje. Az azert eleg nagy ervagas tud lenni egyik naprol a masikra. Plane ha a munka hataridos, es nincs ido keresgelni az olcso boltot, vagy tobbet varni a kiszallitasra, stb.
Van itt par megtargyalni valo dolog. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#95) hcl válasza gt87 (#89) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, nekem amúgy is folyamat megy a router, meg némely gép is, nem szoktak megdögleni, sem az itthoniak, sem a cégesek... Szóval ami tönkrement, az amúgy is megtette volna.

Nem rózsaszín minden, de a franc, nekem bőven megérte, hogy nem kellett 6kor felkelni, hogy 8ra beérjek + az a gyakorlatilag -1 óra hazafelé is.

Az jogos, hogy ilyenkor a saját áramod, saját infrád használod, de ez a megnyert időn és pihenésen simán bejöhet.

@Newman : "Ehhez kellenek a korrekt kollégák, akik nem napi 2 órát dolgoznak a sok "szabadság" címén. "
Olyat az irodában is lehetett, nem egy ember volt, amíg szerveradmin voltam, akinél nem láttam soha mást, csak Youtube.

@azbest : Nálunk pl. policy, hogy a céges háló csak céges eszközről érhető el. Van pár beszállító, akinek van kivétele, nekik olyan van, hogy beVPN-ezik, és bizonyos helyeket elér, de semmi mást.

Mutogatni való hater díszpinty

(#96) nevemfel válasza gt87 (#89) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nem csak neked van csömöröd a homeofficetól, sokan másoknak is elegük van belőle, többek közt nekem. Az antiszociálisoknak nyilván a homeoffice a mennyország, de nem mindenki az, még a fejlesztők közt sem.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#97) [Newman] válasza nevemfel (#96) üzenetére


[Newman]
tag

Azért egy egészséges 3 nap HO, 2 nap irodát én el tudnék fogadni.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#98) nevemfel válasza [Newman] (#97) üzenetére


nevemfel
senior tag

Azzal nekem sincs semmi bajom, de itt már rég nem erről van szó.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#99) hcl válasza nevemfel (#96) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Senki nem mondta, hogy legyen tilos bejárni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#100) azbest válasza Mik76 (#94) üzenetére


azbest
félisten

Vállakozóként alapból magadnak kell intézni, de alkalmazottként a cég érdeke is, hogy segítsen és tudj dolgozni. Ha céges eszköz romlik el, akkor sehol sem lehet elvárás, hogy javíttasd meg (kivéve, ha mondjuk beleöntötted a kakaót - de elvileg akkor is limitált hogy mennyi kárt lehet ráverni a dolgozóra). Ha alapból saját eszközt használtál, de lerohadt valamiért, hát akkor a munkahelynek kell szólni, hogy ihaj, el kéne hozni a benti gépet vagy venni laptopot.

Kollégáknak is most voltak gép bővítések, gépcserék. Volt, amelyik új gép hibás volt. A dolgozóknak csak annyi dolguk volt, hogy áttelepüljenek az új gépre, adott esetben bevigyék, elhozzák a laptopot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.