Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Látom a hozzászólásokból, hogy sokaknak bejött a home office dolog. Azért megkérdezném, őket, hogy van-e otthon gyerek a 3 év alatti korosztályból?
Én sokszor várom már, hogy bemehessek az irodába dolgozni, mert itthonról szinte lehetetlen bármit is csinálni a 2 gyerek mellett (9 hónapos és 3 évesek). Külön dolgozószobám nincs, a gyerekszobában tudtam egy asztalt betenni magamnak, gondolom el tudjátok képzelni mennyire lehet koncentrálni vagy telefonálni. :D
Ráadásul amit napközben nem tudok megcsinálni az estére tolódik és nincs egy éles határ a munka/magánélet között.
Mondtam is a feleségemnek, hogy én magamtól sosem fogom a HO-t választani.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#152) hcl válasza Szakbarbár (#151) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor sem, ha a gyerekek nagyobbak lesznek?
De komolyan, nem sok jóra lehet számítani, ha a gyerekszobában próbálsz dolgozni... :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#153) Goose-T válasza Szakbarbár (#151) üzenetére


Goose-T
veterán

Marha gyorsan eltelik ám az a 3 év, amíg a gyerek oviba kerül. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#154) instantwater válasza Szakbarbár (#151) üzenetére


instantwater
addikt

Van.
A hálószobában rendeztem be az irodasarkot.
Becsukom az ajtót, és megy a munka.
Ha hangos a család akkor fejhallgató fel extra izoláció gyanánt.

Egyedüli hátrány, hogy a főnököm h.lye kutyája beleugat minden hívásba :(((

[ Szerkesztve ]

(#155) hcl válasza instantwater (#154) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ő meg a kutyaólba kényszerült? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#156) Dißnäëß válasza instantwater (#154) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hálószoba jó ötlet szerintem is. Ott csak alszik az ember, aztán egész nap üresen áll (többnyire).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#157) instantwater válasza hcl (#155) üzenetére


instantwater
addikt

Nem, csak angol, és itt benn tartják a kutyákat, még a nagyokat is. :(

(#158) instantwater válasza Dißnäëß (#156) üzenetére


instantwater
addikt

Pontosan. :K
Nappal dolgozom, este alszom.
100%-ban hasznos terület :D

(#159) Dißnäëß válasza instantwater (#158) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ja és még kefélni is bent kefél az ember. :))
Elszabott egy munkahely :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#160) hcl válasza instantwater (#157) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itthon is akad ilyen :)

@Cloud : Még ami eszembe jutott, hogy felelősség-áthárításra tökéletes, ahogyan egy rakás kiszervezős móka is. Nem a mi infránk, nem mi felelünk a problémákért, stb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#161) Szakbarbár válasza hcl (#152) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ezt most nem tudom megmondani, de elképzelhető, hogy később már tudnék mellettük dolgozni amikor nem két percenként kell felállni a géptől mert a gyerek elesett/éhes/peluscsere/álmos,/gyere apa játszani, stb.

#153Goose-T: Csak 3 év múlva már késő lesz :D
#154instantwater
A mi hálószobánkba már én is lapjával férek csak be, annyira tele van zsúfolva, ráadásul a kicsi it ott alszik napközben. De az egész lakásnak nagyon rossza beosztása. Általában mozgó üzemmódban vagyok, ahol csönd van oda megyek :)
Nyáron jó volt, mert sokszor kiültem az erkélyre, de most ahhoz hideg van.
Egyébként a hálószobába egy szekrényágy tényleg nem lenne hülyeség, nappal felhajtod, este lecsukod és napközben felszabadul 4 m2 hely.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#162) hcl válasza Szakbarbár (#161) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig muszáj. Laptopozni az ágyon is lehet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#163) Dißnäëß válasza Szakbarbár (#161) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szekrényágy +1

Exemnél frankó stabil franciaágy a lehajtós, hatalmas teret nyert vele a nappaliban (másfélszoba panel). Kisszobában gyerek..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#164) instantwater válasza Dißnäëß (#159) üzenetére


instantwater
addikt

:C

(#168) nemlehet válasza Szakbarbár (#151) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez nálunk is felmerült, a csapatban többeknek van újszülött vagy pici gyereke... Ezért nálunk 15% jelentkezéses alapon bejárhat az irodába, így van bőséges distancing meg takarítani is könnyebb, a többieknek meg HO.

Mondjuk én ebben azt nem értem hogy amúgy amikor te bent vagy az irodában ki foglalkozik a gyerekkel? Gondolom anyuka. Akkor munkaidőben ez most miért nem működik?
Ok egy 9 hónapos baba hangos meg sír meg minden, de egy 3 éves már megérti, hogy most apa nem ér rá. Ha amúgy tud téged nélkülözni a család 8-10-12 órát (utazással miegymással együtt) akkor most mondjuk hogy nem jut 6-7 óra anélkül hogy ugrálni kelljen minden büfiért?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#175) bkercso válasza gabor7th (#3) üzenetére


bkercso
nagyúr

az üzleti titkokat könnyebben ellophatják mint valaha
Kvantuminternettel már nem, s egészen jól haladnak vele. Már 6 résztvevő között is sikerült megosztani titkot, fotonok kvantumállapotának manipulálásával. Nézünk majd nagyot, ha elterjed, ráadásul olcsónak ígérkezik..

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#176) bkercso válasza nemlehet (#168) üzenetére


bkercso
nagyúr

de egy 3 éves már megérti, hogy most apa nem ér rá
Sajna ez nem egészen így működik. Még egy 8 éves sem éri meg 15 percnél tovább, hogy "KUSS LEGYEN MÁR!!" :DD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#177) bkercso válasza Szakbarbár (#151) üzenetére


bkercso
nagyúr

Materializálj egy irodát otthon, ha a munkahelyed dematerializálja! ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#178) Dißnäëß válasza bkercso (#175) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az internet legnagyobb baja a "kosz", sallang, a "minden szar", visszasírom a régi időket, amikor csak tiszta, normális oldalak voltak még, a hajnalok hajnalán (az a része kevésbé hiányzik, hogy órákig animálódott egy kisebb fájlnál is a Netscape ikon) :D

BSS, IRC.. milyen szupi dolgok voltak :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#179) hcl válasza Dißnäëß (#178) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

++.
Nőtt a sávszél, és arra használjuk, hogy mindenféle sz@rral lezabáltassuk. Sok értelme volt.
A saját kis statikus oldalaim az otthoni szerverről úgy jönnek le, mint a szél.

Mutogatni való hater díszpinty

(#181) bLaCkDoGoNe válasza Dißnäëß (#178) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

BSS? Nem BBS-re gondolsz? Mert annak sok köze nem volt az internethez.

A korai internet azért volt a mostaninál nagyságrendekkel jobb, mert jellemzően intelligens(ebb) emberek használták – nálunk az elsők között pl. az egyetemisták találkoztak vele az egyetemeken, meg azok az otthoni felhasználók, akiket érdekelt a technika/technológia és meg is tudták fizetni azt (tehát tanultabbak és tehetősebbek is voltak). Manapság meg az utolsó véglény telefonján is ott a facebook meg mit tudom én, hogy még mi, és nem is restek megosztani magvas gondolataikat a különféle platformokon.

Én elszörnyedek azon, hogy hova jutottunk. A '90-es évek közepén, amikor először használtam internetet (Win95 + Netscape, otthon DOS + Lynx, haha), teljesen abban a hitben voltam, hogy milyen jó lesz ez, az emberek milyen okosak lesznek attól, hogy egy csomó infót el tudnak érni. Hát, nem egészen ebbe az irányba mutatnak a dolgok...

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#183) Dißnäëß válasza bLaCkDoGoNe (#181) üzenetére


Dißnäëß
veterán

BBS na, csak közben máshol meg BSS témákban vagyok a másik képernyőn :D Jogos.
Persze hogy nem volt köze a nethez. Egyfajta előfutára volt annak, ahogy emberek elektronikus eszközökkel együttműködnek, valamiféle letárolt információhoz hozzáférnek, megosztják egymással. Megvolt a varázsa, én már nem toltam, de az is nagyon tiszta volt.

Az IRC-n meg teljesen jó volt az, hogy néhány értelmesebb ember tudta kontrollálni a csatornát, ahol beszélgetett, eszmét cserélt a nép. Nem volt demokrácia, ahol a puszta buta tömegpszicho-nak teret adva gyökkettővé degradálódott az egész, a hülyéket egyszerűen kib*ták a channel-ből, néha még a szerverről is. Én kifejezetten támogattam azokat az időket, ma meg bárki bármit leírhat a netre egy blogban, FB postban, stb és eredménye a lapos föld, a gyíkemberek és a chemtrail.

Ja, egyetértek amit írsz.. én apámnál a cégbe (IT vezető volt anno) lógtam be délutáni órákban és csodálkoztam el a golyós kis eszközön (EGÉÉÉÉR) :D + Netscape, stb. Win 3.11-en. Atyaég :)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#184) Radeon_5 válasza bLaCkDoGoNe (#181) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

En is ebbe nottem bele, sot munka szinten is eleg regota, ugyhogy jol latom mi merre megy. En azt szoktam mondani hogy regen default elhitted amit az interneten olvastal, mara pedig default nem szabad elhinned azt. Megszunt a megbizhatosaga es a valosagtartalma, csak nagy tomegek ezt meg mindig nem tudjak, sokan amiatt mert nem eltek vegig ennek az egesznek a valtozasi folyamatat. Sokan pedig csak azert mert ignoransak, es inkabb behunyjak a szemuket a problemakat erzekelve vagy visszabujnak a kis virtualis buborekjukba hogy ne is zavarja oket - csak azt egyszer majd kipukkantja par vehemensebb embertarsuk es akkor nyakukba szakad a valosag, az pedig fajni fog.

Dißnäëß: egyetertek, a kontrollalt verzioja regen az online dolgoknak jobb volt, de ehhez az is kellett, hogy sokkal kevesebben is fertek hozza, foleg inkabb ertelmisegi es nyilt gondolkodasu emberek, es csak kevesebb....gyikember.

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#185) bLaCkDoGoNe válasza Dißnäëß (#183) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ó, azért emlékszem én pszichopata @-okra egyik-másik nagy csatornáról :D
De összességében valóban sokkal belsőségesebb, barátságosabb közeg volt a nethasználóké akkor.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#186) Dißnäëß válasza bLaCkDoGoNe (#185) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Persze, volt mocsok ott is, de ja :) Alapvetően sokkal tisztább volt így is, ma egy mocsok az egész.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#199) bkercso válasza bLaCkDoGoNe (#181) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én elszörnyedek azon, hogy hova jutottunk. A '90-es évek közepén, amikor először használtam internetet (Win95 + Netscape, otthon DOS + Lynx, haha), teljesen abban a hitben voltam, hogy milyen jó lesz ez, az emberek milyen okosak lesznek attól, hogy egy csomó infót el tudnak érni. Hát, nem egészen ebbe az irányba mutatnak a dolgok...
Pontosan ugyan így vagyok vele! :(

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.