Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dißnäëß válasza nevemfel (#96) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, a homeoffice mennyország. A sok nonstop beszélgető-kávézgató-hangosanröhögő-kivagyiskodó-oroszlánpáviántípus extrovertált hülyebutaidióta stréberseggnyalótól megmentett minket a jóisten, északdélnyugatkelet ámen, dejónekünk antiszocoknak. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#102) instantwater válasza gt87 (#89) üzenetére


instantwater
addikt

Jobb helyeken a router kivételével az általad felsorolt összes dolgot adják. Ha nagyon jófej a cég, talán még a router ia megbeszélhető.
Nem értem. :F
Nekem a laptop, a monitor, billentyűzet, egér, szék, mind céges. Egyedül asztalt vettem.

(#103) instantwater válasza Dißnäëß (#101) üzenetére


instantwater
addikt

:D
Abszolút egyetértek.

Az előző kollégának pedig javasolnám az extrovertált és introvertált kifejezések kigooglezását

Sok minden világossá válna.

Nem antiszoc, egyszerűen csak introvertált személyiség, aki úgy teljesít a legjobban, ha hagyják csendben dolgozni.

Márpedig bármilyen hihetetlen, de például programozni úgy lehet a legjobban, ha nem zargatnak 5 percenként valamivel, hanem hagynak adott esetben akár órákra elmélyülni a munkában.

(#104) Dißnäëß válasza instantwater (#103) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Így van.

Akit érdekel a téma: [link] - és csak őszintén. :K ;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#105) nullpoint válasza Dißnäëß (#104) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez ilyen adathalász oldal ahol a teszt végén emailcímet akarnak ha tudni akarod az eredményt, vagy ez valami normális hely?

Mondjuk azt enélkül is tudom hogy ha egyedül vagyok akkor harmadannyi idő elég egy munkához.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#106) Dißnäëß válasza nullpoint (#105) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Neem, dehogy, azonnal kiadja. Nem szoktam másokat ilyen gyökér oldalakkal szivatni.
Hacsak meg nem változtatták, de ez évek óta így néz ki szerintem, mióta először lemértem magam rajta. Egész jó szerintem.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#107) t72killer válasza instantwater (#87) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Viszont 20 melósból (gyári+programozó) mondjuk csak 15 versenyzik ugyanannyi ingatlanért. Óriási különbséget tud ám ennyi keresletnormalizálódás is hozni az ingatlanárakban, máris nem kéne egy évszázadot gürizni egy 8.emeleti betonlyukért. Akit lehet+még szeretne is menni, eresszenek el, így a többi, munkába bejárónak is jobb lesz. Kevesebb dugó, kevesebb egymást taposás...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#108) nullpoint válasza Dißnäëß (#106) üzenetére


nullpoint
senior tag

Tényleg normális oldal. :R

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#109) Dißnäëß válasza nullpoint (#108) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egs ;) 2-3 évente érdemes lemérni magunkat, gyakran "vándorol" az ember a típusok között.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#110) Döglött Róka válasza Dißnäëß (#109) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Köszi. Mondanám hogy tanulságos, de pont az lett amit a 20 éve ismert barátaim mondogatnak nekem :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#111) Dißnäëß válasza Döglött Róka (#110) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jó emberismerők akkor :D :K ;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#112) gt87 válasza instantwater (#102) üzenetére


gt87
csendes tag

Óóó én is tudtam volna kérni gépet, és adtak volna mutatóba egy 8 éves 13"-os HDD-s lefingott HP laptopot 720P TN kijelzővel, mint a kolegának, aki egy hét után visszaadta, mert még az otthoni celeronos vackán is gyorsabban ment minden. Ez olyan burkolt költségcsökkentés. Adunk ha kell, de inkább ne akard, és amortizáld a sajátodat.

(#113) gt87 válasza [Newman] (#97) üzenetére


gt87
csendes tag

Én is ezt írtam, hogy ha megvan a balansz, akkor az teljesen jó, viszont itt szvsz. nincs már meg. Illetve kb. mondogatják, hogy be lehet menni, de olyan szabályok vannak bent, hogy az életről lejövök (nem fogok maszkban ücsörögni a töküres irodában harmadmagammal, úgy, hogy a legközelebbi ember 30 méterre ül).

(#114) hcl válasza gt87 (#112) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk nagyobb cégeknél nem opció, hogy a sajátodról dolgozol, mert az általában nem felel meg a céges standardnak.
Ahol van BYOD, ott is durva cuccok vannak megkövetelve :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#115) [Newman] válasza hcl (#114) üzenetére


[Newman]
tag

Sok helyen sikerült most ezért VDI-t építeni. Nyilván egy programozónak, egy grafikusnak - bár van rá megoldás - nem opció, de az általános irodai felhasználás mentén simán vállalható. Rengeteg kontrolt meg lehet valósítani és ha az ily módon thin client-ként használt gépen egy MDM megoldással elég jól kontrollálható is. Persze kétségtelen, hogy inkább adjon a munkáltató gépet.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#116) hcl válasza [Newman] (#115) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nálunk volt erre próbálkozás, de kijött, hogy annyiba kerül, mint adni egy gépet az illetőnek :D
Meg azért, akármi is van, beengedni valamilyen, nem általad managelt eszközt a hálóra, akárhogyan is, az veszélyes lehet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#117) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Hát én itthon amúgyis virtualizálok, ha most a cég adna egy image-et, hogy na ezt túrjam fel QEMU/KVM-re, sima liba. Abból becsattanok a céges hálóra VPN-el és kvázi használom saját hardveren az egész céges mindenséget. (Linuxon vagyok).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118) hcl válasza Dißnäëß (#117) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Háááát
Elfogadható, de én jobban hiszek abban, hogy adjunk gépet, mert az elejétől a végéig a cég tulajdona, a melós nem túrhatja (a BIOS-t sem). Ha nem, akkor inkább tényleg valamilyen remote felület.

Mutogatni való hater díszpinty

(#119) Dißnäëß válasza hcl (#118) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nekem max az alátett SSD hely fájna. Úgy egy egészséges 100G kellene alá, más mindegy amúgy.

De amíg jó laptopot kapok (mármint nem korona miatt, hanem amúgyis laptopon az egész cég, békeidôben is).. addig.. mindegy is.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#120) hcl válasza Dißnäëß (#119) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, de szerintem felesleges veszélyforrás, hogy egy virtuálgép, ami alatt egy ki tudja, milyen hardver van... A cég legalább "tudja", hogy milyen likak vannak a hardveren :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#121) Döglött Róka válasza hcl (#120) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem tudja. Ezért szigorít ahol tud. Én shielded VM-et tolnék mert ott aztán tényleg nem tudsz mit csinálni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#122) hcl válasza Döglött Róka (#121) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért volt idézőjelben. De attól még onnantól az van, amit a cég megtesz, nagyjából minimalizálható az idegen befolyás. A VM meg még mindig egy valakinek a ki tudja milyen hardverén futna.

Mutogatni való hater díszpinty

(#123) Dißnäëß válasza hcl (#122) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A VM meg még mindig egy valakinek a ki tudja milyen hardverén futna.

Pontosan, mint a felhőben. Ezzel az érvvel meg is venném a managerem kilóra, hogy ha szervert merünk odatoszni, akkor egy vacak klienssel ne izéljen mááár. :)) (Amúgy R5-3600, 32G ECC, nem mintha bármit jelentene ilyen felhasználásban).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#124) Döglött Róka válasza hcl (#122) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez egy elég elavult hozzáállás. WVD nem véletlenül nő mint a bolondgomba.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#125) hcl válasza Dißnäëß (#123) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja, a "mindenféle céges cuccot tartsunk más cég felhőjében" hozzáállás sem szimpatikus nekem.

@Döglött Róka : Az. Megvan annak is a helye (pl. cégen belül), de én nem lennék nyugodt, ha a céges érzékeny adatok bárki más tárolásában lennének, pláne úgy, hogy nem lehet tudni, hol, és hogyan.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#126) Döglött Róka válasza hcl (#125) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Lehet tudni hold (földrajzilag), azt is hogy, hogyan (ügyfél és cloud között egyedi tanúsítvánnyal védve megy a transfer). Van olyan IaaS megoldás ahol nincs is file szintű visszaállítás, csak komplett storage account, mivel nem férnek hozzá ilyen szinten az adaidhoz.

A security mindig is bizalmi kérdés volt. Ha valaki senkiben nem bízik, akkor ne kösse netre az adatait még vpn-en keresztül se. Költözzön bunkerbe és vágja el a vezetékeket.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#127) hcl válasza Döglött Róka (#126) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is tudom, hogy vannak ilyen megoldások, csak az a ciki, amikor a site-site certről kiderül, hogy van az algoritmusban egy olyan hiba, ami 3 éve került bele, stb. Szóval igen, annyit mondok csak, hogy a paranoia szintjétől (meg az adatok érzékenységétől) függőn nem kell mindent valaki más felhőjébe pakolni. Persze ezek az én aggályaim, és mindenki azt csinál,a mit akar.

Mutogatni való hater díszpinty

(#128) Döglött Róka válasza hcl (#127) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Törtél már fel rendszert ennek a hibának köszönhetően?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#129) hcl válasza Döglött Róka (#128) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, mert nem vagyok hacker sajnos. De ha én nem tudom, az nem jelenti, hogy más sem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#130) instantwater válasza gt87 (#112) üzenetére


instantwater
addikt

Rossz helyen dolgozol.
Gondolom a bérszínvonal is tükrözi a leírtakat.

(#131) gabor7th


gabor7th
addikt

Nahát... rég fogyasztottam ilyen minőségi bullshitet.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#132) Döglött Róka válasza hcl (#129) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Peldat lattal rola, hogy barmelyik nagy cloud szolgaltatotol adatot loptak az altalad felhozott sebezhetoseg kihasznalasaval?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#133) hcl válasza Döglött Róka (#132) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És akkor nem is lehet?
Meg esetleg más módon sem lehet?
Mert azért a legtöbb hackelés olyan módon történik, ahogyan senki nem gondolta :)
Sőt, olyat sem láttunk még, hogy egy adatszivárgás csak évekkel később derült ki...

Érted, nem mondom, hogy hülyeség a cloud, de érzékeny adatokat nem tárolnék olyan cloudban, ami nincs az ellenőrzésem alatt. Plusz egy bizonytalansági tényező.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#134) Döglött Róka válasza hcl (#133) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerinted egy ceg aki cloudbol el, nem tart fenn egy csapatot profi hackerekkel hogy folyamatosan keresse a problemakat?

Inkabb vallaljak a rizikot, hogy adatot lophatnak toluk, ezaltal bukjak az osszes elofizetojuket?

Erted miert hulyeseg amit gondolsz?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#135) hcl válasza Döglött Róka (#134) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tudom, mi az az etikus hacker, nyugi (meg azt is, hogy milyen sumákságokra képesek cégek). Ugyanakkor azt is tudom, hogy nem mondunk ilyet, hogy tutira nem lehet betörni, stb. A szuperbiztonságosságban vakon bízni hülyeség inkább.

Sok mindenre mondták már a történelemben, hogy nem lehet - ma meg rutinszerűen csinálsz valamikor lehetetlennek tűnő dolgokat. Ha pár évtizeddel ezelőtt azt mondod egy fejesnek, hogy tároltassa a cég összes adatát másoknál, kiröhögött volna. Szóval bocs', én inkább nem osztom a fene nagy optimizmust arról, hogy érdemes minden adatunkat odaadni másoknak, mert úgysem lehet belenézni. Fogadd már el, hogy nem azt gondolom, amit te.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#136) Döglött Róka válasza hcl (#135) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem etikus hackerekrol beszelek, de mindegy.

Elfogadom amit gondolsz.
Te meg fogadd el, hogy ez a tajekozatlansagodbol fakado hulyeseg, alfilozofiaval megtamogatva (lasd utolso hozzaszolasod) ;)

Amint hozol egy Aws vagy Azure-hoz kotheto ceges adatlopasrol szolo hirt, elfogadom az aggalyaidat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#137) hcl válasza Döglött Róka (#136) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor már nem aggályok lesznek :D
"hogy ez a tajekozatlansagodbol fakado hulyeseg, alfilozofiaval megtamogatva (lasd utolso hozzaszolasod) ;) "
Nem, ez a véleményem. Ráadásul le is hülyézel, mert nem vagy hajlandó elfogadni, hogy nem vagyok veled egy véleményen.

Ami még eszembe jut, hogy pl. volt ilyen melóhelyem, ahol kötelezően kb. az összes szerverre (pár ezer darab) telepíttettek cloud alapú EDR megoldást. Rootként futott az agentje, és közvetlenül az AWS-be tolta az adatot.Az elég szép SPOF, ha annak az AWS felőli végét megtörik, és minimum mindent ki tudnak szívni a gépeinkről (meg egy rakás más ügyféléből is), rosszabb esetben rootként lehet randalírozni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#138) Döglött Róka válasza hcl (#137) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem teged hulyezlek le, hanem a velemenyedre mondom, hogy hulyeseg. Nagy kulonbseg.

Sok sikert AWS toreshez:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#139) hcl válasza Döglött Róka (#138) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem nem annyira nagy. Még csak azt se mondtam, hogy magam tudom a tutit, csak azt, hogy nekem magamnak miért nem tetszik a "mindent a felhőbe" elgondolás.
Nem én fogom megtörni a - bármit - , vannak arra szakemberek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#140) Döglött Róka válasza hcl (#139) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hat ha neked nem annyira nagy, az a te problemad, nem az enyem.

Na varja a fejedet a homok, hajra. ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#141) hcl válasza Döglött Róka (#140) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az én fejemet nem várja. Mint mondtam, nem azt mondom, hogy a cloud az ördögtől való, csak hogy public cloudba _szerintem_ ne toljunk érzékeny adatokat. Aztán aki akarja, az csinálja csak, persze.
Szerintem az hülyeség, hogy feltörhetetlen rendszereket vizionál valaki. Az már többször bebizonyosodott, hogy kb. mindent fel lehet törni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#142) Dißnäëß válasza hcl (#141) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Sokan nem fogják azt a szimpla egyszerű tényt, hogy a cloud kontroll. Rohadt bizonytalan világ lett körülöttünk, és amíg őrült politikusok rohangálnak és döntenek cégek felől tollvonással, meg hadonásznak, hogy ki a csúnya és ki nem, én nem biztos, hogy ilyen vagy olyan érdekeltségnek ki szeretném tenni bármimet is. Mondjuk ha egy Huawei2 vagyok, csúnyán néz rám a politika és úgy döntenek, korlátozzák a forgalmamat a felhőben. Egy kapcsoló és off, annyi. Ráadásul van épp elég cég az usákoknál is - ahol a cloud nagyon pörög - akik visszafele jönnek belőle, mert [beszopták, satöbbi...].

Én úgy gondolom, minden csoda 3 napig tart, van a felhőnek értelme, lehet benne klassz dolgokat csinálni, de akkor az már legyen privát felhő. Nálam, magamnál, on-prem és max. replikálok ügyesen a saját DC-jeim, szerverszobáim, akármijeim között, nem pedig kiteszem magam sok tekintetben a felhőszolgátató kénye-kedvének. Nem beszélve a felhőben kínált "proprietary" irányra hajazó technológiáról, a saját testre szabott adatbázisaiktól kezdve a saját "brandelt" szolgáltatásokon át mindenről, mert most még felhő-felhő, nagyjából hasonló recepteket kínálnak a nagyok egymáshoz képest is, de a lassú-stabil diverzifikáció igenis látszik és 5-10 év múlva eléggé nehéz lesz szvsz egyikből a másikba átmenni, vagy akár multicloud előnyeit kihasználni, pl. DR/HA témában, meg egyáltalán. Épphogy kijön egy cég egy többtízéves vendor lock-in-ből, lásd Oracle & Co, és holnap ott találja magát, hogy baszki, a teljes IT stack-em diverzifikált és überfasza, csak rohadtul elkezdtem függni magától a felhőszolgáltatómtól, na ennyit a lock-in-ek elkerüléséről :D

Azt mondom, tudnia kell adott cégnek és IT vezetőjének, miért kell nekik a publikus felhő, milyen előnyöket kínál és tolják, ha akarják. Én biztosan nem vinném oda semmimet, de ez egy saját meglátás, ettől még privát felhőben lehet élni ugyanazokkal a technológiákkal, azaz SDDC, CI/CD, SOA, microservices, meg az összes csilivilijével.

Ha lenne cégem (van, de pici, említésre sem érdemes), de mondjuk egy kisebb startup-ként, vagy mittomén, simán felhőznék, életciklusom és jövőm miatt ki tudja, mit hoz a holnap, lesz-e még holnapután bevételem, nem fogok infrát venni, vasakat, rack-eket, switch-eket meg minden low-level dolgot arany áron, ha a felhő megoldja nekem ezeket. De azt is lehet már az elején is úgy, hogy ügyesen replikálok olyan helyre, ahonnan unlimited a forgalom kifele, nem jár felár érte, dedikált szervert bérlek és azon elkezdem kialakítani a private cloud-omat, aztán a jövő majd hozza a többit, ha borul a startup, akkor kakukk mindennek úgyis és nem maradt egy mázsa vas a nyakamon, ha meg befut, van hova-hogyan tovább nőni, stratégián agyalni, satöbbi.

Nem fekete-fehér dolgok ezek sosem, hogy kell-e egy felhő vagy sem. Jó, hogy vannak, de hogy nem svájci bicskák, az látszik, illetve az is, hogy nem is mind arany, ami fénylik. Ésszel élve el lehet felelősségteljesen dönteni, mi legyen az irány.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#143) hcl válasza Dißnäëß (#142) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja.
Egy Youtube jellegű dolog alá, amin úgyis minden mindenkinek elérhető, pont jó egy public cloud. Meg hasonló, nagy tömegű, de nem érzékeny adathoz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#144) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a cloud mara kikerulhetetlen lett a legtobb kozepes/nagy IT-vel foglalkozo ceg szamara, foleg ha a fejlesztesre, szolgaltatasra, profit termelesre akar fokuszalni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#145) nevemfel válasza Dißnäëß (#101) üzenetére


nevemfel
senior tag

Igen, létezik ilyen környezet is, én is voltam ilyenben, de ez nem mindenhol van így. A mostani cégnél nem ez volt a jellemző. Eleve nem voltunk többen 5-en egy irodában, de a nagydumások is kint dumáltak a folyosón vagy a konyhában, nem az irodában, pont azért, hogy a többieket ne zavarják.

Másrészt a fejlesztés nem csak gépelésből áll. Ez egy ilyen kezdő-haladó fejlesztői illúzió, hogy a programozás hatékonysága azon mérhető, hogy ki milyen gyorsan tudja begépelni a megfelelő kódsorokat. A fejlesztési idő nagy része nem a gépeléssel, hanem a teszteléssel, debuggolással, és a többi fejlesztővel meg a projektvezetőjével, olykor az ügyféllel való kommunikációval megy el. Már most látni nálunk is, pedig kis cég vagyunk, hogy így home officeban messze nem megy olyan hatékonyan a munka, mert valóban, nem kell utazni, a saját irodájában van mindenki, ugyanakkor a teamsen keresztüli kommunikáció nem helyettesíti az élőbeszédet.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#146) Dißnäëß válasza nevemfel (#145) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ki milyen ügyesen csinálja. Nálunk javult a produktivitás, még lemérve is (lol), de ez nem csak kóder cég, hanem full stack minden, ami IT.

Teams.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#147) hcl válasza nevemfel (#145) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól is függ, hogyan van elosztva a meló. Ha mindenkinek van saját munkaköre, akkor nyilván egyszerűbb, ha többen dolgoznak ugyanazon, akkor már nyilván van, hogy gyorsabb egymás mellett ülve.

Mutogatni való hater díszpinty

(#148) fatal` válasza nevemfel (#96) üzenetére


fatal`
titán

Én elég introvertált vagyok, de nekem is elegem van belőle, pedig az agglomerációból utazok napi 2x1 órát (autóval). Még úgyis, hogy mi júliusban és augusztusban bejártunk.

Heti 2 nap HO + 3 nap iroda, vagy fordítva optimálisabb lenne. Persze a járvány miatt jó a full HO.

[ Szerkesztve ]

(#149) nevemfel válasza hcl (#147) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ha mindenkinek van saját munkaköre,

Mi tudatosan törekszünk arra, hogy mindenkit bevonjunk minél többféle projektbe és taszkba. A tapasztalat az, hogyha sokan specializálódnak, akkor az rövidtávon időnyereség, viszont ha az adott specialista lebetegszik, kirúgják, felmond stb..., akkor viszont nagy a baj.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#150) hcl válasza nevemfel (#149) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindig van előny, hátrány :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.