Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

"a felsővezetők 73 százaléka szerint a céges menzán az ételek digitálisan feljavíthatók, módosíthatók lesznek bármilyen ízűre 2030-ra" - WTF :F

Egyébként az irány jó. Mármint, hogy komolyan foglalkozni kell a témával, de nem hiszem, hogy rögtön azt a célt kellene kitűzni, hogy mindenki VR sisakban hadonászik otthon, miközben a digitális térben épp meeting-et tart. Szóval, ne toljuk túl Béláim! :D

(#2) Fecogame válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezt én sem értem :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) gabor7th


gabor7th
addikt

A dematerizált iroda azt jelenti, hogy üzleti titkok törvényszerűen át fognak haladni az interneten, ami miatt ezeket az üzleti titkokat könnyebben ellophatják mint valaha.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) nemlehet válasza gabor7th (#3) üzenetére


nemlehet
őstag

Gondolom VPN-ről meg titkosításról még nem hallottal. Szerinted ma hogyan működnek együtt a cégek ahol a R&D mondjuk Londonban van, a könyvelés Egyiptomban, a support meg Indiában? Szerinted ma már nem megy át kb minden adata a cégnek az interneten valamilyen formában?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) Foglalt név válasza gabor7th (#3) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ha láttál mostanában céges rendszert, akkor nem ezen izgulnál. Így is már minden a felhőben van.
Amire a sok maki nem jön rá, mert örül, hogy rövid távon több poresz mehet a inkognitó ablakban, hogy ezzel annyit érünk el, hogy az utolsó ütőkártyánkat is kiadjuk a kezünkből, a dömpingárú távol-keleti munkaerővel szemben.
Aztán majd jön a pislogás, hogy nem mekis, nem diplomás, de kb. semmilyen munkából nem futja már "nyugaton" sem kenyérre.

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy az AR/VR halad meg kell vagy 20-30 ev hogy szoba johessen hatekony munkaeszkozkent. Az 5G-bol 8G lesz, mire befut a dolog. Gondolom az IoT melle uj buzzword-ok kellenek, ha a mar az sehova se jutott az elmult 10 evben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) instantwater


instantwater
addikt

Számomra is realitássá vált a távmunka, és eddig bejött.
Sokkal jobb a work-life balance, és még utaznom sem kell.
Az viszont gáz, hogy egy világjárványnak kellett kitörni ahhoz, hogy ez elterjedjen széles körben, holott már évek óta szajkózzák a távmunka előnyeit, de sok cég csak a vírus hatására tért át távmunkára.

(#8) Mik76 válasza instantwater (#7) üzenetére


Mik76
senior tag

En is itthonrol melozok mar jo ideje. Teljesen bejon. Par ember hianyzik, de legalabb a tobbit nem kell kerulgetni. Van ellenben nyugodt kornyezet, normalis kaja amihez nyugodtan leszalad egy pohar bor ha eppen olyan az etel, senki nem szolja meg, es nem is kerul egy vagyonba. Ebben a hulye covidban egyutt van a csalad, es nem csak par orat latjuk egymast reggel meg este. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#9) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Rengetek időt, energiát, pénzt ölünk abba, hogy létrehozzunk egy olyan virtuális világot, ami megközelíti a valódit... ahelyett, hogy csak simán a valódiban élnénk. :DDD
Koronavírus sem tart örökké.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#10) Dißnäëß válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Dißnäëß
veterán

20-30 ? 3-4 éve (!!) mutatott olyan poreszt nekem a kanapén hátradôlve cimbim, egy szaros telefont beletéve a "sisakba" + két bogyófüles, hogy lepetéltem a valósághûségétôl. Szerintem a VR a hamarosan komolyat robbanók között van, amikor tényleg durván beindul.

Én inkább attól félek, h durva Mátrix jön...

IoT szvsz olyan, mint a 3D TV és a hajlított kijelzô. Nice, de semmi különös. Sokkal nagyobb boom-ot vártak tôle (és várnak még mindig), ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#11) Dißnäëß válasza instantwater (#7) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+1

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12) Döglött Róka válasza instantwater (#7) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nekem nincs kozvetlen szakmai kollegam itthon, a bejaras csak opcio volt mar a jarvany elott is.
Ez igy meg tetszett, de marcius ota nincs meg a valasztas szabadsaga es itthon vagyok. Idom tobb van, de a napok osszefolynak.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#13) Tigerclaw válasza instantwater (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

En a pont a jarvany elott kerdeztem ra egy magyar IT startup-ra es abszolut elzarkoztak a home office elol. Azota kenyszerbol toljak...szoval valoszinuleg sok cegre lesz igaz, amit irtal. Ha nagyon muszaj ok, de amugy szoba se johet.

Persze sok mulik azon hogy mi a tenyleges munka, van-e otthon kulon helyiseg ami kialakithato csak irodanak es mennyire jos sikerul kivalasztani a kommunikaciohoz szukseges eszkozoket minde hardver, mind software, szolgaltatas oldalarol. Barmelyik lehet komoly buktato.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Tigerclaw válasza Dißnäëß (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem is van VR sisakom, igaz egy korabbi Go, de attol hogy multimediara jo, megfelelo minosegu tartalom eseten, meg nagyon messze van attol, hogy olyan hatekonyan dolgozz vele, mint egy hagyomanyos irodaban, hagyomanyos gepen, az ergonomiarol, egeszsegugyi hatasarol nem is beszelve. Probalj irodai szoftverekkel dolgozni VR-en keresztul, vagy kepet, videot szerkeszteni. Amit meg is tudsz oldani, azt is kb. 20-30 ad sebesseggel es meg gyakran pihenned is kell.

Amennyire kovettem a MS fele AR-t, az se jar sokkal elorebb.

Fontos lenne megoldani a szemkovetes es az arra epito fokuszalast, vagy kitalalni egy olyan rendszert, ahol minden reszlet egyforman fokuszban van. Meg persze VR/AR sisak helyett AR szemuveg kellene es a bevitel maradna hagyomanyos billentyuzet, eger/touchpad, mert levegoben matatva nagyon lecsokken az iranyitas pontossaga. Mar erintokepernyos monitoron is nehezebb dolgozni, ha az nincs lefektetve.

Emellett nincs igazan ok virtualis irodaban dolgozni, ha amugy nincs helyhiany. A Home Office a jelenlegi technologiai szinten logikusabb kovetkezo lepes. A kovetkezo talan a Home Office kiegeszitese AR szemuveggel foleg a virtualis jelenletre hasznalva, nem konkret munkara. Amugy profi webkamerakkal, jo netkapcsolattal, tobb monitorral ma is ossze lehetne lokni otthon egy olyan irodat, ami egesz jol hozna a normal iroda feelinget.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Dißnäëß válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én is a bekezdésed végére hajazok, egy szolídabb büdzsés építkezésről álmodozom magamnak 1-2 éven belül, de a tervekben a "dolgozószoba" (hermetikusan zárható a család elől) mint olyan, benne van már.

Mint apámnak régen gyerekkoromban, csak ő villamosmérnök és kütyüzött ott, míg hétközben 8 órában bejárt a bányába. Én imádom a HO-t, nincs dugózás, M0 szopás végig, 50k benyaköltséggel könnyebb lettem, az autó kb. csak hétvégén gurul kiránduláskor, vagy amikor Aldizni kell egyet szerda magasságában.. IMÁDOM. (Persze mindenhol mondom, személyiségfüggő, de én enyhén introvertáltként abszolút pozitívnak élem meg a 100% HO-t is. Szorgalmi jelleggel látjuk egymást páran a csapattal, havonta 1x talán, kb, az irodában és ők is csak a jó arcok, szóval az olyankor mindig vigyorgós).

Nem irigylem ilyen vírushelyzetben a facility-seket, sem a csilivili irodahodályokba befektetett köröket, de hát ilyen az élet.

Úgy van ez most, ahogy Emil Rulez mondja: csak egészség legyen, meg térerő. :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#16) instantwater válasza AssAssynn (#9) üzenetére


instantwater
addikt

Inkább fogalmazzuk meg úgy, hogy dolgozó emberként rengeteg időt megspórolunk magunknak, közvetve kevesebb CO2-t generálunk a kevesebbet használt autókkal és tömegközlekedéssel.

A virtuális világ fejlesztése pedig pörgeti a tech szektort.
Először a befektetők pénzét ölik bele a fejlesztésbe, utána pedig, a szolgáltatások versenyeznek az ügyfelekért.

Amúgy ez a cikk bullshit. Már ma is tökéletesen működik a távmunka. Van videochat, képernyőmegosztás, stb. Senki nem akar VR szemüvegben dolgozni. Esetleg az, aki eddig is abban dolgozott mert ez volt a munkája.

A vírus nem tart örökké reméljük. De mi a baj azzal, ha egy jobb, kényelmesebb világban élhetünk ahol kevesebb károsanyagot bocsátunk ki, több időt töltünk a családunkkal, és nem kell szabadságot kivenni, mert jön egy szerelő vagy bútorszállító?

Mi a baj azzal, hogy külföldön élek, és nyáron megengedhettem magamnak 1.5 hónap hazalátogatást mindössze 2-3 hét szabadság árán amikor valóban pihenni akartam?

(#17) szabogabor10 válasza AssAssynn (#9) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szívemből szóltál. Én most is bejárok az irodába minden nap, rühellem a home office-t, teljesen felborította a work-life balance-om.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#18) nevemfel


nevemfel
senior tag

Ericssonnak túl sok a pénze. Költse inkább gyógyszerre.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#19) szabogabor10 válasza instantwater (#16) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nincs is ezzel gond, a gond azzal van, hogy egy ilyen volumenű fejlődés jó eséllyel az irodaházak kárára menne. Így pedig hátrányba kerülnek azok, akik nem szeretik a HO-t, mert a munkáltató eleve távmunkára szóló szerződést iratna alá.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#20) instantwater válasza szabogabor10 (#19) üzenetére


instantwater
addikt

Az irodaházakat nem kell félteni. Így is túl sok van már belőlük. Majd néhányat átalakítanak lakóházzá aztán kész. Azon megint nyer majd valaki.

Ebben a hátrányos szerelem dologban igazad van, de hidd el, hogy ugyanannyian, ha nem többen vannak akik meg utálnak minden nap utazni és egy csomó pénzt és időt elkölteni feleslegesen, hiszen otthon is tudják püfölni a billentyűzetet. Például én.

Változik a világ. Nem lehet minden jó mindenkinek. Ezt el kell fogadni.

De ne félj, nem lesz soha olyan, hogy az egész piac 100% remote, mert van egy rakás micromanager főnök aki szerint az emberek csak akkor dolgoznak, ha benn ülnek az irodában.

De persze ez nem igaz, hiszen kimutatták, hogy az irodában rengeteg idő elmegy a kávészünet, cigiszünet, reggeli csevegés, stb dolgokkal. És azt is kimutatták, hogy home officeban hatékonyabb a munkavégzés.

(#21) szabogabor10 válasza instantwater (#20) üzenetére


szabogabor10
veterán

Engem ezek a munkaközi kis beszélgetések meg kávé/ébédszünetek direkt hatékonyabbá tesznek a munkában. Hozzáteszem, nekem szerencsém van, mert nagyon jófej kollégáim vannak.
Én nem vagyok az a full kocka, aki leül, aztán 8 órán keresztül ki se akar látni a munkából. Az se jó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#22) Dißnäëß válasza szabogabor10 (#19) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha az elmúlt párezer évet veszem, eddig a home office-ozók voltak hátrányban, szóval úgy lenne igazságos, ha innentől kezdve 100% HO és saccra 5000-akárhányban találkozunk, hogy "na kvittek vagyunk, mától mindenki ott dolgozik, ahol akar".

Így kerülne egyensúly az Erőbe :K

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#23) szabogabor10 válasza Dißnäëß (#22) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sok cég volt eddig is, akik engedték a távmunkát, sőt kifejezetten szerződésbe is foglalták, ha a munkavállaló úgy akarta. Ellenben ha nem lennének irodaházak, esély se lenne arra, hogy az is dolgozhasson, aki esetleg nem kíván otthonról dolgozni. Mert lássuk be, ezt hosszú távon elvárni nem lehet, és nem is szabad. Nem mindenki lakik budai villában vagy bármilyen családi házban. És nem is köteles senki megoldani azt, hogy kényelmesen dolgozzon. Márpedig normálisan dolgozni csak kényelmesen lehet (nálam).

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#24) Tigerclaw válasza szabogabor10 (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A home office -nak sem az elszigetelodesrol kellene szolni, csak nekunk egyreszt meg uj a dolog, masreszt a cegek es az alkalmazottak sem aldoznak ra eleget hogy a pro ervek mellett minel kevesebb kontra erv maradjon. Gyakran maradnak a fapadnal minden tekintetben mert ebben is csak azt latjak, hogy mennyit lehetne sporolni. Ez is olyan, hogy ha jol akarjuk csinalni, jo lesz, ha meg eleg a minimum, olyan is lesz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) Dißnäëß válasza szabogabor10 (#23) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egyetértek én mindennel, amit írsz, csak a ló egyik oldaláról a másikra esést nem támogatom.

Legyen joga bemenni annak, aki akar, meg legyen joga maradni is annak, aki úgy akarja. Azt hiszem, ez a fajta arany középút a legkedvezőbb minden olyan cégnek, ahol ez megtehető, és a jövőben az iroda négyzetmétert is lehet felezni, nem csak a csapat bejárás mikéntjént megszabni (leginkább nem kéne megszabni, bár én a jövőben csak és kizárólag olyan munkát végeznék, amely a világ bármely pontjáról végezhető, including külföld: laptop, wifi, ennyi).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#26) szabogabor10 válasza Dißnäëß (#25) üzenetére


szabogabor10
veterán

Így van. Elég sokat csinálom, hogy reggel itthon belogolok VPN-re, aztán délelőtt beugrom az irodába (10 perc), és ott folytatom. A lényegi munkát mindig ott csinálom. Ez a fajta hibrid megoldás bejön. Ezt már március előtt is rendszeresen csináltam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#27) Dißnäëß válasza szabogabor10 (#26) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én csak az állítható magasságú asztalom hiányolom bentről, de megoldottam végül itthon is ezt egy ügyes trükkel. Kiváló most így, félóránként ülni-állni, vagy ahogy akarom. VPN felcsattint, dolgoz, este lehajt, béke. És még eközben el tudok menni mondjuk ebédidőben (10 perc kaja) egy gyorsat bevásárolni is, amikor közel lélek sincs egy Aldiban, akárhol.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#28) UnA


UnA
Korrektor

Ezek után jöhet a demilitarizált és a demoralizált iroda ;)

(#29) nevemfel válasza UnA (#28) üzenetére


nevemfel
senior tag

Illetve még a demonetizált. Mondjuk amelyik csődbe megy.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#30) instantwater válasza Dißnäëß (#22) üzenetére


instantwater
addikt

:C :DD

(#31) instantwater válasza szabogabor10 (#23) üzenetére


instantwater
addikt

Én sem lakok budai villában.
Sőt még külön dolgozószobám sincs.
Ellenben a hálószoba egyik szabad sarkában rendeztem be az irodámat, az ajtót pedig zárva tartom.
Ez egy tökéletes helykihasználás, hiszen egész nap nem kell a családnak hálószoba, estére pedig befejezem a a munkát.

A kényelemhez egy darab íróasztalt vettem, széket adott a cég, hiszen mindenki otthonról dolgozik, (sőt, még az irodabérletet is felmondta a cég, mert úgyis nagyobb iroda kellett volna már). Laptopot és perifériákat is adott a cég. Mi kell még?

[ Szerkesztve ]

(#32) Dißnäëß válasza instantwater (#31) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Így kezdtem én is, csak váltunk.. :U Működik amúgy. :K

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#33) instantwater válasza Dißnäëß (#32) üzenetére


instantwater
addikt

Váltotok? Mit?

(#34) Dißnäëß válasza instantwater (#33) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Semmit. Múlt idejű ige, T/1-ben.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#35) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

De komolyan, ez a cikk miről szólt? :D

Nyilván lesznek változások, de ez az egész csak a szellemi jellegű munkát fogja érinteni. A munkahelyek egy jó része marad amilyen volt. (Egy gyárban bent kell lenni, és a gyárat támogató informatikusnak is pl.)

Azok a hodályok, ahol szerveresként dolgoztam, meg abszolút nem hiányoznak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) instantwater válasza Dißnäëß (#34) üzenetére


instantwater
addikt

Elváltatok a home office miatt? :F

(#37) Foglalt név válasza instantwater (#16) üzenetére


Foglalt név
addikt

Élvezd ki, amíg lehet a zavarosban halászni.
A távmunka azt jelenti, hogy dolgozol otthonról. Ameddig mindenki meg van zavarodva a vírus miatt és nincs nyoma, hogy honnan csinálod senki nem fog elővenni érte gondolom, de azért a "nyaralásod" nem annyira egyszerű, mint gondolod. Adott országban be vagy jelentve, van beteg/balesetbiztosításod. Kérdezd meg a pénzügyet, mennyire van rendben, hogy kiküldetés nélkül egy másikból történik a tényleges munkavégzés.
De sokat nem kell rajta rugózni, mert amikor elcsitul ez a vírus dolog. Megnézik a számokat milyen hatékonyak voltatok távolról és hogy egyébként a fizetésedből kb. 3-5 bajszost találnak a világ másik felé, akik ha egyedül nem biztos de együtt biztosan kényelmesen el tudják végezni a munkádat, akkor majd mehetünk mind kapálni, vagy a mekibe.
De persze ez a pár év legalább kényelmes lesz addig, mert nem kell fél órát buszoni. Jó bulinak tűnik. Én is nagyon örülök neki :C

(#38) hcl válasza Foglalt név (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez ott borul, hogy a 3-5 bajszos, az esetleg helyettesít 1 európait, de az előző helyen az 1200 fős site munkájával nem ért fel egy 10x akkora távol-keleti :D Nem egy meló jött vissza onnan, de Dél-Amerikából is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) Dißnäëß válasza instantwater (#36) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem amiatt, szimplán nem ment és felismertük. Békében, "jóban" maradva.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Nagyon sok cégnél a HO alatt jöttek rá az emberek, hogy mennyivel másabb(jobb) HO-ban dolgozni.
-nincs zajos open office, nem kell másnak a kommunikációjával problémájával foglalkozni, vagy legalább is megválogathatod hogy mikor akarsz vele foglalkozni..(hatékonyabb a munkavégzés).
-nem kell beutazni, akár napi 2 óra plusz
-kevesebbe kell mosni
- 8/9 előtt pár perccel még akármi mást is csinálhatsz 4/5-kor felállsz a géptől
-Túlórára nem lehet kötelezni, nincs ilyen hogy "hú hát bent kéne maradni" meg azt meg azt meg azt is meg kéne csinálni. kinyomtad a gépet szevasz
furcsa is a magyar vezetőknek, mert nincs meg a személyes nyomásgyakorlási lehetőségük.
-a HO sem azt jelenti hogy 100%-ig a gép előtt ülsz, közben fől a kaja, vagy megmosakszol 2 excel közt.
-a főnök nem áll feletted/mögötted, kevesebb a stressz.
-mellékesen nem lehet szondáztatni se :)
A mozgást és az emberi kapcsolatokat viszont pótolni kell az tény.

Tudok olyan emberekről akik utóbbi időben pont azért mondtak fel az eddig munkahelyükről mert rájöttek HO-ban, hogy mekkora hajtásban éltek eddig.
Volt szabadidejük elgondolkodni ezen.
Valamint Mások meg pont azért mondtak fel, mert hiába kérték nem kaptak HO-t miközben látják a pozitívumait.
Úgyhogy ez arra volt jó, hogy kiderültek a cégek 21. századi gyengeségei.

(#41) angyalpc2 válasza hcl (#38) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

én is hallottam már ilyenről, HW-SW tervezés minőségre nem elég jó, problémás support.

Az a gond, hogy a jót már keleten is meg kell fizetni és kezdenek rájönni cégek, hogy ha a keleti meg is csinálja, lopják a technikát, kódot mindent és megy át a konkurenciához.

(#42) hcl válasza angyalpc2 (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sokan viszont többet dolgoznak maguktól otthonról. Vagy reggel félkómásan netezel, aztán délután pótolod (és ezzel semmi gond, ha amúgy minden kész van akkorra, amikorra kéne).

Az emberi kapcsolatokat meg... elég sok munkahelyen pozitív, ha nem kell azokkal a barmokkal találkozni, akikkel naponta össze vagy zárva

Amúgy röhögök, az előző két melóhelyemen, 2011-től, csomó munkakörben (ha nem kb. az összesben) alap volt, hogy ha kellett, lehetett otthonról dolgozni :D Ahol 20086tól voltam, ott csak főnököknek járt.
2020-ban meg az egész ország rácsodálkozott, hogy jé, lehet otthonról?

@bajszosok, meg úgy általában. Akadnak ott is kiváló szakemberek, csak azok nem ilyen alja support melót csinálnak multinál, hanem komolyabb munkaköröket :D

Régebben több környezet supportja is jött át (előző helyemen) Ázsiából, borzalom, hogy mik voltak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) Tigerclaw válasza angyalpc2 (#40) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Talan sok vezeto pont azert kaszalja el a HO-t, mert normal esetben a napjuk nagy resze alibi meetingeken telik el + kavezasok, beszelgetesek, + a tobbi vezetovel valo beszelgetes, ami online mar nem igazan mukodik. Van akinek talan ezert sem csokken a hatekonysaga, mert bent felesleges meetingeken van, aztan rohamtempoban be kell potolnia a a valodi munkat, es az online meetingeken tud parhuzamosan is dolgozni, illetve valoszinuleg lecsokken a meetingekre szant ido is.

A tulora szerintem a HO eseten is siman elofordulhat, csak talan meg nehezebb igazolni, elszamolni. Van aki meg talan vissza is el ezzel, ami miatt a tobbiek szivnak... persze ebben az esetben gyakran tenyleg megszunik a tulora, mert a tobbseg nem csinalja ha nem fizetik. Ahol ez meg zsarolasba fordul at, az olyan munkahelyet, fonokot jobb minel hamarabb otthagyni.

A mozgas hianya tenyleg egy kritikus negativuma a HO-nak, igy kiemelten fontos, hogy potolja az ember valamilyen rendszeres sportolas formajaban. Talan legjobb bealdozni a reggeli ingazasra szant idot kocogasra, biciklizesre. Igy a munka is jobban megy.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) instantwater válasza Foglalt név (#37) üzenetére


instantwater
addikt

Jól van.

Teljesen mindegy a munkavégzés helye. 180 nap távollétig adórezidens maradok. Senkit nem érdekel 1-2 hónap távollét, még a céget sem amig halad a munka.

Sőt olyannyira rendben van, hogy az egyik kolléga tavasszal a vírus miatt több hónapra Argentínában ragadt, mert nem tudott visszajönni európába. A barátnőjéhez ment, akinek lejárt a vízuma és haza kellett mennie. A srác meg ottragadt hónapokig.

A bajszosokat hagyjuk. Tele van az internet horror sztorikkal, hogy az olcsó indiai munka végül nagyon drága lett, mert újra kellett íratni helyi emberekkel a programot.

[ Szerkesztve ]

(#45) instantwater válasza Dißnäëß (#39) üzenetére


instantwater
addikt

Értem, sajnálom :( .
De ez hogyan befolyásolta a home officet? :F

(#46) instantwater válasza angyalpc2 (#40) üzenetére


instantwater
addikt

Abszolút egyetértek.
Aki kitalálta az open officet azt válogatott kínzásoknak vetném alá. Olcsónak olcsó, csak épp nem jó.

Kevesebbet kell mosni?
Persze, lehet alsógatyában ülni a gép előtt :DDD
Ha az irodai kiöltözős gúnyára gondolsz, az szerencsére eddig sem érintett. Programozó vagyok, nem bankár. De tudom, hogy sokaknak előírás a kiöltözés.

Szondáztatni?
Dolgoztam egy olyan cégnél ahol péntek délután maga a főnök hozta a sört, és a hűtőben mindig volt néhány üveg, természetesen a cég pénzén.
Ok, ez Anglia, itt még vezetni is lehet 1-2 sörrel.

Az biztos, hogy én sem megyek már vissza irodázni egyhamar.

(#47) UnknownNoob válasza hcl (#38) üzenetére


UnknownNoob
tag

Sok esetben még csak nem is helyettesít 3-5 bajszos 1 európait. Ha nem spagetti kódot akarsz látni, akkor kevesebb, de jobb szakember kell. Minél kisebb a csapat és 1 komponensen minél kevesebb ember dolgozik, illetve 1 embernek minél nagyobb rálátása van a saját területére annál jobb. Mennyiséggel nem lehet felváltani a minőséget.

WC pucolásnál még megértem hogy 3-5 bajszos felvált 1 európait.

(#48) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Par hete olvastam, hogy San Fransisco-bol meg ugy a silicon volgy kornyekerol eltuntek az "emberek", mert a virus miatt amugy is home office volt/van es akkor mar nem a meregdraga alberletben ulnek/laknak, hanem elkoltoztek az USA olyan reszere ahol jo az internet de toredekebe fajnak az alberletek, vagy esetleg valahova ahol meg fun is elni, van hol turazni, sielni, jo a kornyezet/levego. Ott mar tobb nagyobb IT ceg ki is modta, hogy maradhat veglegesen a home office. Igy ott allnak majd az irodahazak es alberletek uresen a nagyvarosokban, es igy a berleti dijak is leestek.

Jo lenne ha ez nalunk is megtortenne magyar leptekben, es a sok fovarosi, nagyvarosi home office kompatibilis allasokban dolgozo emberek visszamehetnek, kikoltozhetnek videkre. Ezzel nem is tudom hany legyet lehetne utni egy csapasra: Csokken a fovarosi zsufoltsag, szennyezes, nem kevesen egeszsegesebb kornyezetben elhetnek jovl olcsobban. Kis alberlet helyett sajat hazuk lehet. A fovarosban csokken, videken no az alberletek ara, a megkeresett penzt is videken koltik el, ami jol jon a videki varosoknak, falvaknak. A kormanynak tamogatni kellene az ilyet, annyi pozitiv hatasa van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) Dißnäëß válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+++++++++++++1

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#50) angyalpc2 válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Budapest hanyatlana
ingatlan árak csökkennének,
Beruházások maradnának el, üzletek forgalma csökkenne (áttevődne vidékre, ott meg már most sincs semmire ember, nem hiába kellenek cégeknek vendég munkások)
De azért tény, hogy 8 millió másik embernek lehetősége lenne más cégekhez mennie lakhely változás nélkül.
Inkább azoknak jönne jól, akik Pest környékén élnek, de bejárni túl hosszú idő, macerás nap mint nap. És mondjuk heti havi pár napot bemenne, a többi HO-ban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.